Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv Srácok!

budapesti cartársak segítségét kérném...... Jól gondolom hogy az Üllői útról nem lehet balra kanyarodni a Vajdahunyad utcába? :D

Lehetni biztos lehet, maximum nem szabad :wacko:

Akkora záróvonal hogy még az űrből is látszik :wacko: 2 jobbos, és egy balra-jobbos kombóval viszont biztosan kivitelzhető :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

budapesti cartársak segítségét kérném...... Jól gondolom hogy az Üllői útról nem lehet balra kanyarodni a Vajdahunyad utcába? :D

Balra egyáltalán nem lehet!

De esélytelen jelenleg behajtani, mert építkezés miatt zsákutca már egy ideje! A körútra viszont lehet balra fordulni, aztán első utcán jobbra. Ott tudod megkerülni az építkezést! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Lehetni biztos lehet, maximum nem szabad :wacko:

Akkora záróvonal hogy még az űrből is látszik :wacko: 2 jobbos, és egy balra-jobbos kombóval viszont biztosan kivitelzhető :D

Jaaaaaaa tényleg a gugle térkép :wacko:

Balra egyáltalán nem lehet!

De esélytelen jelenleg behajtani, mert építkezés miatt zsákutca már egy ideje!

Oksa! Köszöntem :D

Link to comment
Megosztás:

Használtautón nincs semmi értékelhető ?

Egy 97-es kéket a kívánt kritériumokkal (8 szelep, 2 lufi, klíma) találtam Hajduszoboszlón. Telefonban az eladó (elvileg magánszemély) mindenre esküdözött, hogy a hirdetés összes betűje fedi a valót. Leautóztam (oda-vissza cca 570 km!)

Kiderült, hogy hát persze sérülésmentes, de azért ő "kilaktoltatta" mert "küzdött a rozsdával". Ezzel csak az volt a baj, hogy ahol szerinte nemrég lakatolták, ott is virágzott át a friss fény alól a rozsda. A hirdetés szerint nagyszerviz után van az autó. Lent a tulaj azt mondta, hogy hát igen nagyszerviz után van a gép csak az a bizonyos szerviz 1,5 éve volt... (Ja persze ellenőrizd le, hogy 1,5 vagy 4,5 évvel ezelőtt cserélte le a leírt dolgokat...) Továbbá a csatolt képeken egy tűrhető fényezésű kék autó látszik, a valóságban úgy nézett ki, mint amelyiket csak a B oszloptól hátrafelé polírozták volna fel. Az első sárvédők és a motorház tiszta matt volt+ sok mély karc volt rajtuk, amit szépen kijavítottak vastagon hibajavítóval. A tulaj szerint csak egy polír kell neki, szerintem meg annál kicsit több. A belső térről meg annyit, hogy a tetőkárpit a vezető feje fölött fél tenyérnyi nagyságban kiszakadt... és ezért a cuccért kért 730.000.- Ft-ot, de telefonban lealkudtam 650.000-re (ha minden valós amit leírt) anélkül el sem indultam volna ilyen messzire. Ahogy körbenéztem nem adtam volna érte 500.000.-Ft-ot se, de annyira felmérgeltem magam, hogy ezért a sz*rért autóztam 2,5 órát (és majd ennyit kell haza is), hogy nem is kezdtem el rá alkudozni. A tulaj meg nem is értette, hogy mi a problémám. Folyton csak azt hajtogatta, hogy mit várok egy ilyen idős autótól, meg biztosan nem volt törve, stb. Ezzel nem is lett volna baj, de ha elmondja a frankót el sem indulok. Na utána megfogadtam, hogy maradok Pest megyében vagy Budapesten, így 50 km-es körön belül...

A fórumon is azért dobtam fel, mert akik itt regisztráltak csak nem kamuznak. Nem az a gond, hogy lelakott az autó vagy hogy sérült volt, csak tudjam és az árban is meglátszódjon. Egy jó állapotú fórumos autóért persze átlépném újra a megyehatárt :D

Link to comment
Megosztás:

Találtam persze mást is a hasznaltauto.hu-n, de valami bibi mindegyiknél volt (eleve gyanús a kereskedésben álló) pl. itt van ez:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...e.ablak-3937950

Külcsínre és belbecsre is az amit keresek, csak ha megnézitek a képeket, tisztán látszik, hogy más rendszám van fenn elöl és más hátul... Hívom (kereskedés): ugyan mi az oka a két rendszámnak? Válasz hebegés-habogás, nem is értik, náluk ez bizományban van, a tulaj készítette a képeket, az első rendszám a valós, biztos a tulajnak van még egy ilyen színűje és azt fényképezte le... :D

Na, itt ért véget a beszélgetés...

Ennyit a kereskedésről...

Egyébként az előző beszámolóban említett hajduszoboszlói astra itt található:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...l_fresh-3991922

Link to comment
Megosztás:

ma a deákon a dugóba nekem jött egy 5ös bömbi jeee... ő észre se vette... aztán 3m-rel előrébb lefulladt az öreglány és akárhogy kérleltem nemindult :wacko: még sose hagyott cserben, végső elkeseredésembe felhívtam a non-stop segédvonalat (spzoli). két határozott mozdulattal erőt fejtettem az acpumpára és voalá: pöccre indult :D :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

ma a deákon a dugóba nekem jött egy 5ös bömbi jeee... ő észre se vette... aztán 3m-rel előrébb lefulladt az öreglány és akárhogy kérleltem nemindult ;) még sose hagyott cserben, végső elkeseredésembe felhívtam a non-stop segédvonalat (spzoli). két határozott mozdulattal erőt fejtettem az acpumpára és voalá: pöccre indult :wacko: :wacko: :D

Ez tetszik :D Ezen a vonalon dízel-szakosztály is van? ;) :P

Ez amúgy attól volt hogy megkoccoltak? :D Mennyire ment neked az a szerencsecsomag? (Ennyire nem lehet világtól-elszigetelt egy bömbi, hogy neki fel se tűnjön hogy neki ment valakinek... :wacko: )

Link to comment
Megosztás:

Te annyira benyomtál, hogy még mindig tart? :wacko:

3 boroskólától? Meg sem éreztem. Végülis egész eddigi életemben nem ittam enyit, nem is tudtam, hogy így bírom a piát. :D

Azért meg szoktam hajtani időnként, de miért is kéne tiltásig? :wacko:

Minden funkciót ellenőrizni kell néha. :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szépen kiszeded, leszeded a kárpitot, az úgyis szét van már menve teljesen (főleg ha a gyári még), és veszel kárpitos boltban tetőkárpit szövetet, majd szépen felragasztod! :wacko:

Megúszod 4-5ezerből, és gyönyörű lesz. Egy bontott is lehullik majd egy idő után. :wacko:

Íme az én tetőkárpit projektem.

Hát tényleg nem néz ki jól, csak qrva jól... :D Teccik, király lett! Asszem keresek egy kárpitost itten helyben... Köszi! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Astrásgyerek! Ha lesz időm elmegyek. De a nagyállomástól merre van??? Délisor felé, vagy piac utca vagy a híd felé? merre?

Bicóval jöttem ma reggel. :wacko: Tök jó hangulata van reggel háromnegyed 7kor az üres utcáknak. Itt-ott lézeng 1-1 ember. Nagyon jó :wacko: És legalább nem hallják annyian, ahogy recseg...mert rettenetesen recseg szegény amikor taposom a baloldali pedált :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi Astrásgyerek! Ha lesz időm elmegyek. De a nagyállomástól merre van??? Délisor felé, vagy piac utca vagy a híd felé? merre?

Bicóval jöttem ma reggel. :wacko: Tök jó hangulata van reggel háromnegyed 7kor az üres utcáknak. Itt-ott lézeng 1-1 ember. Nagyon jó :wacko: És legalább nem hallják annyian, ahogy recseg...mert rettenetesen recseg szegény amikor taposom a baloldali pedált :D

Miért nem öntözöd meg WD40 el ideiglenesen a cseréig? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ez tetszik :wacko: Ezen a vonalon dízel-szakosztály is van? :D :wacko:

Ez amúgy attól volt hogy megkoccoltak? :D Mennyire ment neked az a szerencsecsomag? (Ennyire nem lehet világtól-elszigetelt egy bömbi, hogy neki fel se tűnjön hogy neki ment valakinek... :wacko: )

Persze, gyújtsd fel, vegyél rendes autót. :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nem öntözöd meg WD40 el ideiglenesen a cseréig? :wacko:

Igazából már próbáltam. Ahol a pedál fel van csavarozva ott lötyög az egész...és hihetetlenül recseg. Szétszedni meg még nem volt kedvem. 1szer úgy le fog esni a pedál hajtókarostól mint a huzat.

Persze, gyújtsd fel, vegyél rendes autót. :D

minek vegyen egy másik dízelt? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát tényleg nem néz ki jól, csak qrva jól... :D Teccik, király lett! Asszem keresek egy kárpitost itten helyben... Köszi! :wacko:

Mineeekk????

Nem kell ehhez szaktudás!!! :D Csak ész, és némi kézügyesség! :wacko:

Hidd el, ha te csinálod, akkor sokkal jobban fogod értékelni! :wacko: :P

Egyszerűen kiszeded a tetőkárpitod, megveszed az új kárpitot, s a ragasztót (ott mondanak majd valamilyet - nekünk spec volt itthon egy befőttesüvegben valamennyi, sajna a nevét nem tudom, de valami gyorsanszáradó - ami nem túl jó, mert kicsit sietni kellett, mert ragadt egyből)

Szépen lepucolod a tetőkárpitot (a régit) a merev kartonszerű anyagról, de tényleg szép tisztára, csak közbe vigyázz, hogy el ne törd/repeszd, mert nekem majdnem sikerült :D (persze annyira nem vészes, csak rácsúsztam, mert nyújtózkodtam keresztül rajta)

Mindig csak 4-5 centit kenj be ragasztóval egyenletesen, és azt simítsd szépen rá, aztán megint annyit, és így tovább....

Kicsit az első ülések fölött trükkös, a bemélyedések miatt, de annyit simán enged a kárpit, a lényeg, hogy kicsiket fogj egyszerre, és jól simítsd rá (mondjuk itt nagy előny volt, hogy szinte egyből odaragadt.

És még egy fontos dolog: az első szélvédő felőli részénél hagyj rá 2-3 centit, és azt hajtsd vissza (felülre - úgyértem a tető felé)!! Én sajna ott levágtam, és úgy nem olyan szép. Nem látszik, csak ha tudod mit kell nézni... Máshol a műanyagok eltakarják a széleket mindenhol, csak az első szélvédőnél nem.

Ezért azt tanácsolom mindenkinek aki belefog, hogy ott hajtsa nyugodtan vissza a kárpitot, mert simán elfér és sokkal szebben mutat majd! ;)

Jó szórakozást hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Köszi Astrásgyerek! Ha lesz időm elmegyek. De a nagyállomástól merre van??? Délisor felé, vagy piac utca vagy a híd felé? merre?

Bicóval jöttem ma reggel. :wacko: Tök jó hangulata van reggel háromnegyed 7kor az üres utcáknak. Itt-ott lézeng 1-1 ember. Nagyon jó :wacko: És legalább nem hallják annyian, ahogy recseg...mert rettenetesen recseg szegény amikor taposom a baloldali pedált :D

ITT a térkép, azt hiszem már belinkeltem 1x. Biztos megtalálod! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.