Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

A seg(g)itségetek kéne.

Vágja valaki, hogy a felniknél mi az a KÖZPONTOSÍTÓ?

Nálam megállt a tudomány a nyomtávszélesÍtőnél. :oops:

Köszi.

Hát szerintem a központosító közel áll a tehermentesítő fogalmához, ami pedig nem más, mint egy gyűrű a felni és a kerékagy :?: között, hogy a felnit ne csak a csavarok tartsák. Persze mindez csak szerintem... :)

Szóval én is homály vagyok a témában! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem a központosító közel áll a tehermentesítő fogalmához, ami pedig nem más, mint egy gyűrű a felni és a kerékagy :?: között, hogy a felnit ne csak a csavarok tartsák. Persze mindez csak szerintem... :)

Szóval én is homály vagyok a témában! :roll:

Azért annyira nem vagy homály, mert tényleg annak a gyűrűnek az a funkciója, hogy az agyra felvezesse a kereket. AZtán a csavarok meg "csak" fognak. Azért kell a csavarokat megfelelőp sorrendbe meghíúzni, hogy a felült gyűrűt, ne huzassuk félre az agyról.

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira nem vagy homály, mert tényleg annak a gyűrűnek az a funkciója, hogy az agyra felvezesse a kereket. AZtán a csavarok meg "csak" fognak. Azért kell a csavarokat megfelelőp sorrendbe meghíúzni, hogy a felült gyűrűt, ne huzassuk félre az agyról.

És mi a helyes meghúzási sorrend 4 csvarnál? Elég ha átlósan húzom őket?

És egyébként miből érdemes ilyen gyűrűt csináltatni? Alúminium, acél vagy esetleg műanyag?

Link to comment
Megosztás:

Dear all!

Központosító gyűrű 2000/4db műanyag.

Ha kicsit belegondolsz akkor ha baj van a gyűrűvel akkor ezt könnyebben cseréled mint a felnidet amivel összerohad a fém és még ki is kophat. A műanyag könnyen törik de szvsz ez a dolga. Inkább 3 évenete 2000 mint évente felni gyalulás.

logo1.gif

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom mindenkinek a jó magyar terméket a motormosáshoz szerintem ez a leg jobb a neve pedig BRIGÉCIOL! Szépen beecseteled majd hagyod kb 5-10 percig ad egye a mocskot utána pedig gőzborotva és kész is! Ja legyen sűrített levegő a közelben mert azzal lehet csak igazán kifújni mindenhonnan a vizet! Külőnben várhattok "hólnap hajnalig......"!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.