Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Dupla olajcsere megvolt. :) Egységesen Metabond speed 10W-40 került az astrába és a corsába is. Az enyémen egyenlőre nem sok változást vettem észre, de a corsa......ég, és föld. Elmúlt minden zörgő, csilingelő hang, amik eddig kiidegeltek. Az a tetű kereskedő feltölthette valami híg lóh@ggyal, én meg jól bekajáltam.....mint egy amatőr.

A szűrők viszont majdnem megszopattak, de én nyertem :lol: Kézzel lett meghúzva, mégse bírtam leszedni....így szétgányoltam ;)

Pusztuljon a rohadt :D Nekem is sokkal jobb lett, pedig előtte sem kulalével (legalábbis sokáig azthittem hogy a Castrol nem az) volt töltve :D Neked mi volt benne előtte? :D

Link to comment
Megosztás:

Dupla olajcsere megvolt. :lol: Egységesen Metabond speed 10W-40 került az astrába és a corsába is. Az enyémen egyenlőre nem sok változást vettem észre, de a corsa......ég, és föld. Elmúlt minden zörgő, csilingelő hang, amik eddig kiidegeltek. Az a tetű kereskedő feltölthette valami híg lóh@ggyal, én meg jól bekajáltam.....mint egy amatőr.

A szűrők viszont majdnem megszopattak, de én nyertem :D Kézzel lett meghúzva, mégse bírtam leszedni....így szétgányoltam :D

Jürgenébe én is beleb?sztam a csavarhúzót. Csak úgy jött le a rohadt olajszűrő. :)

Link to comment
Megosztás:

Pusztuljon a rohadt :D Nekem is sokkal jobb lett, pedig előtte sem kulalével (legalábbis sokáig azthittem hogy a Castrol nem az) volt töltve :D Neked mi volt benne előtte? :)

Az astrában Valvoline Maxlife diesel volt, nem is történt jelentős változás, a corsában nem tudom. Nemrég sűrítettem 1 lityi valvoline-nal, mert összement a nívó (nem ért bele), de hogy előtte mi lehetett az a híg h@gy azt nem tudom. Lehet, hogy Venusz....

Mikor megvettük szép tiszta volt, új szűrővel.......gondolom a kereskedő rátöltött valamit. :D

Jürgenébe én is beleb?sztam a csavarhúzót. Csak úgy jött le a rohadt olajszűrő. :D

Az enyémen nem egyszerű hozzáférni, az a fekete henger a csövek alatt. Kacskaringós kéz kell hozzá......

Ennyi maradt a disznóból ;) Viszont Metabondéknál kaptam helyes kis cetlit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az astrában Valvoline Maxlife diesel volt, nem is történt jelentős változás, a corsában nem tudom. Nemrég sűrítettem 1 lityi valvoline-nal, mert összement a nívó (nem ért bele), de hogy előtte mi lehetett az a híg h@gy azt nem tudom.

Mikor megvettük szép tiszta volt, új szűrővel.......gondolom a kereskedő rátöltött valamit. :D

Ha minden jól megy, akkor nekem is metabond 10W40 kerül már a drágámba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az astrában Valvoline Maxlife diesel volt, nem is történt jelentős változás, a corsában nem tudom. Nemrég sűrítettem 1 lityi valvoline-nal, mert összement a nívó (nem ért bele), de hogy előtte mi lehetett az a híg h@gy azt nem tudom.

Mikor megvettük szép tiszta volt, új szűrővel.......gondolom a kereskedő rátöltött valamit. :lol:

Az enyémen nem egyszerű hozzáférni, az a fekete henger a csövek alatt. Kacskaringós kéz kell hozzá......

Ennyi maradt a disznóból :D Viszont Metabondéknál kaptam helyes kis cetlit :D

Én a helyes kis cetliket csak gyűjtögetem a forgalmiban, mert amikor valami hülye belemászik a nagynyomásúval a motortérbe, akkor állandóan eltűnnek :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Biztosítékfedélen láttam a jelet, de az szerintem csak relét mutat, nem a bizti helyét... De azért még tüzetesebben is megnézem. A kárpitot se bontottam meg az ajtón, ki tudja mit buheráltak ott össze mielőtt megvettem. Azért még várom a tanácsokat, hátha okosabb leszek...

Link to comment
Megosztás:

Biztosítékfedélen láttam a jelet, de az szerintem csak relét mutat, nem a bizti helyét... De azért még tüzetesebben is megnézem. A kárpitot se bontottam meg az ajtón, ki tudja mit buheráltak ott össze mielőtt megvettem. Azért még várom a tanácsokat, hátha okosabb leszek...

A tükörfűtés sem működik?

Link to comment
Megosztás:

Ha már így alakúlt akkor inkább kérdezek!

Ha a szervóba cserélek olajat, ill úgy gondoltam hogy vagy a tartályból kiszívni bazinagy fecskendővel vagy az alján lehúzni a csöveket, felöntöm akkor kell légteleníteni? vagy ha igen akkor hogy? :D

Lelégteleníti magát, az új folyadékkal feltöltöd, kocsit beindítod, kitekered a kormányt üközésig jobbra-balra párszor, és kész. Utána még célszerű ellenőrizni a szintet.

Link to comment
Megosztás:

Heló! Én is raktam fel ilyen hátsó dobbetétet és nekem a kérdésem ehez az lenne hogy a széle hullámos nem simul az ívre! Mit tudok vele csinálni? Probáltam melegíteni és odasimítani de nem igazán sikerült!

Egy dolgot lehet vele tenni:

Beletörődni. :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémről szinte minden benne van X18XE 1.8i 16V Caravan :D

Sajnálom, ha a Tiédről nincs benne semmi :lol: Erről nem éntehetek...

Nem is azért írtam, félreértés ne essék! :)

Az enyém amúgy amolyan hibridkreálmány... :D

Van benne egy kicsi a egynégy nyóccelepesbűl, meg kicsi az egyhatos tizenhatszelepsbűl... ;)

Mindig kombinálni kell... :D

Link to comment
Megosztás:

...........

A szűrők viszont majdnem megszopattak, de én nyertem :D Kézzel lett meghúzva, mégse bírtam leszedni....így szétgányoltam :)

Jürgenébe én is beleb?sztam a csavarhúzót. Csak úgy jött le a rohadt olajszűrő. ;)

Így csöcsre szaladni egy olajszűrő miatt..... :lol: Nincs senkinek otthon biciklilánc? :D :D

Itt megnézheted az adatokat. http://www.osszesauto.hu/prg/autoinfo.kk

Elvileg benne van minden autó adata :D

Jó sok adatott meg tudtam a kocsimról: Klikk ide :D ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.