Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez a pár sor érdekes:

"Hazánkban városon kívül mindig használni kell a tompított világítást. Ezen kívül ha a soron következő műszaki vizsgán ilyen lámpával van felszerelve az autó és az nem gyári akkor sajnos a Nemzeti Közlekedési Hatóság nem engedélyezi a műszaki vizsgát, így az autó addig míg ezt az engedély nélküli átalakítást nem szünteti meg a tulajdonos addig a forgalomból kivonást hivatalból eszközöli."

Hát ja ideje lenne fellülvizsgálni a kreszt, bicajnál is leragadtak a dinamós lámpáknál folyamatasan világító pirost fényt írnak elő pölö hátulra, pedig a villogó ledes sokkal feltűnőbb. Nem beszélve arról ha megállsz a dinamos kialszik a ledes meg ugye nem.

Link to comment
Megosztás:

Ajtó nyitás?

Marha nagy baromságot csináltam, a kulcsot bent hagytam az autóban, és utána központiról zártam be az ajtókat...

Kérdés hogy kitudom-e nyitni az autót (üveg kalapács ismertetése nélkül) valahogyan?

Kifeszíted a vezetőoldali ajtó felső hátsó élét, úgy 2 centire, nem fog deformálódni. Bedugsz valamit hogy ne ugorjon vissza, majd egy műanyag villanyszerelő védőcsövet meghajlítasz, bedugod, rányomod a pöcökre és felhúzod vele.

Link to comment
Megosztás:

Kifeszíted a vezetőoldali ajtó felső hátsó élét, úgy 2 centire, nem fog deformálódni. Bedugsz valamit hogy ne ugorjon vissza, majd egy műanyag villanyszerelő védőcsövet meghajlítasz, bedugod, rányomod a pöcökre és felhúzod vele.

Ez nem teljesen tiszte mit is hogyan :lol:

Azt a gumit amibe a fém sín van már felhúztam, próbáltam fém lappal, dróttal de semmi.... Beleakad a drót a zárba és a kilincsszerkezetbe is, de semmi. Sajnos nem rémlik már hogy néz ki így nem tudom merre kellene kotorásznom.

Day; van tartalékkulcs, csak problémám, hogy 230km-re, és holnap kellene beköltöznöm koliba a másik irányban 150km...

Link to comment
Megosztás:

Ez nem teljesen tiszte mit is hogyan :lol:

Azt a gumit amibe a fém sín van már felhúztam, próbáltam fém lappal, dróttal de semmi.... Beleakad a drót a zárba és a kilincsszerkezetbe is, de semmi. Sajnos nem rémlik már hogy néz ki így nem tudom merre kellene kotorásznom.

Day; van tartalékkulcs, csak problémám, hogy 230km-re, és holnap kellene beköltöznöm koliba a másik irányban 150km...

A boszlopnál az első ajtó, felső sarkát megtéped magad felé. Aztán valamivel felhúzod a gombot.

Link to comment
Megosztás:

Az, de nem gyári.

Próbáltam feszíteni a felső sarkot, de az nem jön ki :/

Sajnálom! :P

Ezért jó a gyári! A gyárival nem tudod bezárni a kulcsot! Illetve betudod, de csak ha be akarod! :D

Ha lezárod a kp-zárat nyitott ajtónál, és becsukod az ajtót, akkor automatikusan kinyitja. Ha közbe a külső kilincset felnyitva tartod, akkor bezár az is.

De azért csak védelem. ;)

Át kéne már szereljem én is, nekem is utólagos van, volt hogy meg is szívtam vele, de szerencsére csak a közelbe, és jött utánam a pótkulcs. :lol:

Ez tart vissza a szereléstől... :lol: Lényegesen nehezíti a dolgot, mert a kasztniban lévőt is cserélnem kell.

Könnyen kijönnek az érintkezők ezekből a csatikból? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akar valaki olcsó astrákat venni?

920.000 Ft

850.000 Ft

:lol:

El vannak ám szállva rendesen. :P

779.000 Ft 140.000 km

759.000 Ft 145.677 km

Egy és ugyanaz az autó. ennyit jelent a kereskedés! :lol:

Aha...jó nagy balek lesz aki megveszi! Ha megveszik!! Ilyenkor mindig elgondolkodok, hogy ha ezek 7-800 fölött vannak, akkor az enyém mennyit ér? Másfél milliót? :D ;) Ne gyerekeskedjünk már....

Más téma: Valaki kérte a műszerszámlapok méreteit. Lemértem, de nem hiszem hogy sokra mész vele, lehet előrébb lennél, ha postán elküldeném neked.... Lemérnéd, és visszaküldenéd. Tudom hogy ez nem sima, hanem fordulatszámérős, meg a vízhőfoka is 100-as, de neked a méretei kellenek, az mindegy mi van a számlapon. Vagy nem? :D

Klikk ide

A magassága az elsőnek 82mm a km/h lapjának pedig 85mm a harmadik méretei ugyanaz csak fordítva...

Link to comment
Megosztás:

Az, de nem gyári.

Próbáltam feszíteni a felső sarkot, de az nem jön ki :/

Nem tőled akartam tudni. :P

Sajnálom! :D

Ezért jó a gyári! A gyárival nem tudod bezárni a kulcsot! Illetve betudod, de csak ha be akarod! :D

Ha lezárod a kp-zárat nyitott ajtónál, és becsukod az ajtót, akkor automatikusan kinyitja. Ha közbe a külső kilincset felnyitva tartod, akkor bezár az is.

De azért csak védelem. ;)

Át kéne már szereljem én is, nekem is utólagos van, volt hogy meg is szívtam vele, de szerencsére csak a közelbe, és jött utánam a pótkulcs. :lol:

Ez tart vissza a szereléstől... :lol: Lényegesen nehezíti a dolgot, mert a kasztniban lévőt is cserélnem kell.

Könnyen kijönnek az érintkezők ezekből a csatikból? :D

Aha... :D Csak az első ajtónál. Én pl úgy szoktam, hogy ha a hátsó ülésről kiveszek valamit, akkor egyúttal le is nyomom a bal 1 gombot és becsapom a bal hátsót. Nem nyit vissza. :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam feszíteni a felső sarkot, de az nem jön ki :/

Jah most nézem én is lehet az üveg előbb pattanna el. Akkor hülye ötlet volt bocsi. A csomitartó gombja nem megy be, többször próbálva sem?

A Tiedé központis?

Az de szerintem nem gyári hanem utólagos, a vezérlő a mociháztető nyitó fogantyú alatt van és anyósoldalról is lehet vezérelni a többit.

Link to comment
Megosztás:

Jah most nézem én is lehet az üveg előbb pattanna el. Akkor hülye ötlet volt bocsi. A csomitartó gombja nem megy be, többször próbálva sem?

Az de szerintem nem gyári hanem utólagos, a vezérlő a mociháztető nyitó fogantyú alatt van és anyósoldalról is lehet vezérelni a többit.

Akkor azért húzod fel olyan könnyen. :lol: A gyári eléggé szorulós, nehéz. :lol:

Anyósoldalról is nyitható, zárható kívülről az összes. Belülről csak nyitni lehet gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem teljesen tiszte mit is hogyan :lol:

Azt a gumit amibe a fém sín van már felhúztam, próbáltam fém lappal, dróttal de semmi.... Beleakad a drót a zárba és a kilincsszerkezetbe is, de semmi. Sajnos nem rémlik már hogy néz ki így nem tudom merre kellene kotorásznom.

Day; van tartalékkulcs, csak problémám, hogy 230km-re, és holnap kellene beköltöznöm koliba a másik irányban 150km...

Kell egy merev drót.

Annak a végére hajtasz egy C alakú formát, majd azt megtöröd 90 fokba.

Ezt bedugod az oldalablak mellett és addig mozgatod, amíg meg nem találod az ajtóban a függöleges "pöcök" szárát, amit a zár fel-le mozgat.

Ennek a pálcának a szárára kell ráfordítani a C alakot, és oldal írányban megfeszítve felfelé húzni.

Én anno így nyitottam ki 10 perc alatt a corsát. :lol:

Ez a módszer persze csak akkor működik, ha nem gyári kp zárral és retesszel van bezárva.

Link to comment
Megosztás:

Kell egy merev drót.

Annak a végére hajtasz egy C alakú formát, majd azt megtöröd 90 fokba.

Ezt bedugod az oldalablak mellett és addig mozgatod, amíg meg nem találod az ajtóban a függöleges "pöcök" szárát, amit a zár fel-le mozgat.

Ennek a pálcának a szárára kell ráfordítani a C alakot, és oldal írányban megfeszítve felfelé húzni.

Én anno így nyitottam ki 10 perc alatt a corsát. :lol:

Ez a módszer persze csak akkor működik, ha nem gyári kp zárral és retesszel van bezárva.

Csak az a gond, hogy a pöcök szára az ajtó belső lemeze és az ajtókárpit között fut, ha benyúl a gumi alatt még csak az üveg külső síkjánál lesz. Az ajtónyitó kar vonórúdját nem tudja így előrehúzni?

334755-20110910-TIt4cZ.jpg

Link to comment
Megosztás:

Csak az a gond, hogy a pöcök szára az ajtó belső lemeze és az ajtókárpit között fut, ha benyúl a gumi alatt még csak az üveg külső síkjánál lesz. Az ajtónyitó kar vonórúdját nem tudja így előrehúzni?

Azzal nem tud mit csinálni. Ha le van nyomva a gomb, akkor ki van iktatva a nyitókar.

Link to comment
Megosztás:

Azzal nem tud mit csinálni. Ha le van nyomva a gomb, akkor ki van iktatva a nyitókar.

Nem kell semmi. Én a múlt héten láttam ahogy egy fiatal pár bezára a kulcsot egy astra sedanba. Megkérdeztem segíthetek e? Bele probáltam a kulcsom és simán kinyitottam. Ezek a zárat már ki vannak kopva. Tehát keressen egy két astrást. Valamelyik nyitni fogja. 5 ből egy tuti.

Link to comment
Megosztás:

Csak az a gond, hogy a pöcök szára az ajtó belső lemeze és az ajtókárpit között fut, ha benyúl a gumi alatt még csak az üveg külső síkjánál lesz. Az ajtónyitó kar vonórúdját nem tudja így előrehúzni?

http://pics.coldline.hu/pics/334755-20110910-TIt4cZ.jpg

Lehet én emléxem rosszul, de ha képedet megnézem ott is úgy látszik, a felhúzott ablak nem akadály és a pálca a zár felé futva kivülről elérhető.

Szerintem...de egy próbát megér... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell semmi. Én a múlt héten láttam ahogy egy fiatal pár bezára a kulcsot egy astra sedanba. Megkérdeztem segíthetek e? Bele probáltam a kulcsom és simán kinyitottam. Ezek a zárat már ki vannak kopva. Tehát keressen egy két astrást. Valamelyik nyitni fogja. 5 ből egy tuti.

Nálam elég ha megcsörgetem Opelosfatert, már ha megtartotta szegény Kadet kulcsát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.