Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Megvan a verda! :P

Immár a kulcs is a kezemben, azonban csak egy van belőle :D

Kérdés, hol érdemes pótkulcsot csináltatni (lehetőleg B.A.Z. megye)? Valaki tudja mibe fáj ez?!

A díszlécekkel kapcs nem tud senki semmit? Azt mennyire necces leszedni?

Kell "vakargatni" a ragasztót? (mivel lehet leszedni, ha esetleg rajtamarad valami)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvan a verda! :P

Immár a kulcs is a kezemben, azonban csak egy van belőle :D

Kérdés, hol érdemes pótkulcsot csináltatni (lehetőleg B.A.Z. megye)? Valaki tudja mibe fáj ez?!

A díszlécekkel kapcs nem tud senki semmit? Azt mennyire necces leszedni?

Kell "vakargatni" a ragasztót? (mivel lehet leszedni, ha esetleg rajtamarad valami)?

Valami fúrógépbe fogható radírt szokott emlegetni a fényező barátom...

Link to comment
Megosztás:

Valami fúrógépbe fogható radírt szokott emlegetni a fényező barátom...

Vagy acetonnal, nitrohigítóval lemosni.

Az, hogy csak egy kulcsot kaptál hozzá, lehet véletlen is, de okozhat problémát is (a másikkal felkeresnek és elviszik a kocsit, bár ha kereskedőtől vetted, talán nem). Sztem opelszalonban kéne csináltatni, főleg ha immos. Utóbbi esetben az új kulcs betanításánál le lehet tiltani a többi, nem nálad levő kulcs kódját a motorvezérlőből, így kisebb az esélye, hogy elviszik.

Használd egészséggel sokáig baleset és problémák nélkül!

Kérünk képeket a kocsiról :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy acetonnal, nitrohigítóval lemosni.

Az, hogy csak egy kulcsot kaptál hozzá, lehet véletlen is, de okozhat problémát is (a másikkal felkeresnek és elviszik a kocsit, bár ha kereskedőtől vetted, talán nem). Sztem opelszalonban kéne csináltatni, főleg ha immos. Utóbbi esetben az új kulcs betanításánál le lehet tiltani a többi, nem nálad levő kulcs kódját a motorvezérlőből, így kisebb az esélye, hogy elviszik.

Használd egészséggel sokáig baleset és problémák nélkül!

Kérünk képeket a kocsiról :P

Köszönöm!

Holnap nem ígérem, de hétvégén fogok fényképeket csinálni.

Nem immo-s a kulcs. Külföldről behozott a verda, szóval remélem nem azért nem kaptam meg a másik kulcsot, hogy lenyúlják :D

Nitrohígító nem b*sz oda a fényezésnek?

Radír? Bár gondolom ezt inkább a fényezés topicba :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvan a verda! :D

Immár a kulcs is a kezemben, azonban csak egy van belőle :P

Kérdés, hol érdemes pótkulcsot csináltatni (lehetőleg B.A.Z. megye)? Valaki tudja mibe fáj ez?!

A díszlécekkel kapcs nem tud senki semmit? Azt mennyire necces leszedni?

Kell "vakargatni" a ragasztót? (mivel lehet leszedni, ha esetleg rajtamarad valami)?

Gratulálunk! :P

Sok-sok balesetmentest! :D

Ahogy FPepe is írta, ha immó, akkor főleg, jó lenne "kitiltani" a motorvezérlőből az elmaradt kulcsot... (én is így volta a fábiával, 13000ért csinálták meg ezt a procedúrát.)

Ha viszont nincs, akkor ez van, csináltatsz pótkulcsot - a sima mifelénk 1000 Ft - és reménykedsz, hogy nem fogják kihasználni a helyzetet... bár külföldi papíros autónál ezt kétlem. :D

Ahh, megelőztél :D

Link to comment
Megosztás:

Valami bővebb infó nincs a csőről?

Sajna semmi, csak hogy autó alatt volt 12V-os és hogy volt hozzá az az elosztó bigyó ami vezérelte hogy a cső melyik része mikor villanjon, gondolom az a hangvezérlős cuccos.

Addig eljutottam már hogy szünetmentes 12V-os aksira ráraktam és világít tutin, bár egyik csövön a tején lévő 6ledből amin le volt törve a led vége az utolsó 2-ő nem világít. ill ütögetéssel picit világított aztán a mellette levőt sikerült kiégetnem (látszik hogy megbarnúlt)... kiforrasztom teszek bele másikat az elvileg jó? Bár még arra gondoltam hogy a 2utsó lednél levágnám a végét úgyis hosszabb mint a másik cső. Csak ugye nem tom ezt a levágás dolgot mennyire tolerálná? mert a szinenként ugye megvan hogy melyik-melyik részen világít. Meg úgy van kötve ha egy led nem ég attól a többi még igen. Annyit tudnál segíteni hogy esetleg hol kellene elvágni hogy a többi attól még világítson? vagy sorba van kötve mármint kell a legvége is hogy körbe érjen a pozitív?

Esetleg ha vennék hozzá ledet akkor hogy kell kérni a boltba? 12V vagy még kellene valami infó? Vagy vigyem be a csövet és majd megnézik? Elgondolás tuti csak még a megvalósítás kellene! :D

Link to comment
Megosztás:

Fagyott kutyaszar keménységű 7éves barum 145/80 r13as méretben. :D

Chill out van télen.

no risk no fun :P előző kocsimon sava eskimo volt, és nagyon jó volt, többen is vezették télen a kocsit és mindenki azt mondta nagyon áß, valami kis 175/65 volt asszem, r13. anyámén egy 2 éves, de pocsék kumho van, és csodálkozik hogy "nem érzem a különbséget" :P

én pirelliben gondolkodom, de majd meglátjuk mennyi lesz a futóműves :|

Link to comment
Megosztás:

no risk no fun :P előző kocsimon sava eskimo volt, és nagyon jó volt, többen is vezették télen a kocsit és mindenki azt mondta nagyon áß, valami kis 175/65 volt asszem, r13. anyámén egy 2 éves, de pocsék kumho van, és csodálkozik hogy "nem érzem a különbséget" :D

én pirelliben gondolkodom, de majd meglátjuk mennyi lesz a futóműves :|

Havon jó ez a keskeny méret. Télen meg mindig arra számítok,hogy csúszik,tehát amúgy is lábujjhegyen veszem a kanyart és kétszer nagyobb követési távolságot tartok.

Terveztem,hogy lecserélem mert hiába kopott alig, mégiscsak 5 és 7 évesek,de sajnos az idén biztosan elmarad.

Link to comment
Megosztás:

Valami fúrógépbe fogható radírt szokott emlegetni a fényező barátom...

Igen..Fóliaradír :D Klikk ide Nem olcsó, főleg úgy hogy miután leszedted a feliratokat, csak heverészik a polcon! Én sűrűbben használom, ezért a használt fóliaradírt megveszem. Még az is megoldás, hogy ha erre jársz, ideugrasz és leszedem neked.... :P

Link to comment
Megosztás:

Igen..Fóliaradír :P Klikk ide Nem olcsó, főleg úgy hogy miután leszedted a feliratokat, csak heverészik a polcon! Én sűrűbben használom, ezért a használt fóliaradírt megveszem. Még az is megoldás, hogy ha erre jársz, ideugrasz és leszedem neked.... :D

Nem tudom mikor járok feléd én borsodi vagyok :P

Felrakták amúgy a hiányzó díszlecet, csak kicsit felállt a széle és belenyílt az ajtóba, így felhajlott kicsit és most eláll :D

Arra gondoltam leszedem az összeset, aztán elteszem szépen.

A lényeg, hogy van megoldás, ha esetleg marad rajta ragacs.

Bár nem nagyon találtam egy boltot sem hirtelen ahol van ár is erre a cuccra :S

Használtat hol szerzed be és így mennyibe jön ki?

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot mindenkinek!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg akadna-e olyan Cartárs aki BP-n, vagy a közelében lakik, és a segítségét tudná nekem kölcsönözni, a jövőhét folyamán autóvétel szempontjából, és nagyon megköszönöm és meg is hálálnám ahogy tudom.

Ugyanis az a helyzet hogy az ismerőseimnél illetve, megkérvén őket a ő ismerőseiknél nincsen igazán olyan ember aki értene az autókhoz.

Nagyon fontos lenne, és őszintén hatalmas szükségem lenne rá.

A vásárlási keret is meg változhat, de ezt később úgy is pontosítanám.

Előre is köszönöm!

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

ezek itt micsodák?

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/wwwah/sfi.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/w...1006_170821.jpg

SFI doboz alatt 5 perc járatás után ilyen lesz, mellesleg meg az utastérben laza benzinszag terjeng

az hogy itt ilyen lesz az okozhatja azt, hogy mikor üresben hirtelen rálépek a gázra, akkor nem egyből felugrik a fordulat, hanem előtte torpan egyet? vagy az még mindig az alapjárati motor parája?

Link to comment
Megosztás:

Nekem Eurotec Snowwolf2 volt az Astrán, havon és vizes úton tök jól teljesített- szárazon sem volt vele gond, de tényleg nagyon jó vízen-havon! :P /185/65R14

Nekem Kormoran SnowPro2 175/65 R14 és már fel is tettem. Sajna a garázstető elvitte az alukerekeket gumistól. Munkadíj fejében az ács garázsába landoltak... De szerencsémre új tető alatt van a garázs és az időjárás is kedvezett. Nem volt eső, sem hideg :D Ilyen volt és ilyen lett

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mikor járok feléd én borsodi vagyok :P

Felrakták amúgy a hiányzó díszlecet, csak kicsit felállt a széle és belenyílt az ajtóba, így felhajlott kicsit és most eláll :D

Arra gondoltam leszedem az összeset, aztán elteszem szépen.

A lényeg, hogy van megoldás, ha esetleg marad rajta ragacs.

Bár nem nagyon találtam egy boltot sem hirtelen ahol van ár is erre a cuccra :S

Használtat hol szerzed be és így mennyibe jön ki?

Hát őőő izé! Még soha nem vettem használtat. Én mindig újat rendelek.... Mintha Racing bazáron már láttam volna ilyet, meg vaterán, és Duen.hu-n is volt használt...de az már régen volt! Drága...úgy 3-4ezer között mozog az ára, ezért írtam hogyha két díszlécért meg is veszed, nem kell utána nézegetned a polcon, mert megveszem.

Link to comment
Megosztás:

Hát őőő izé! Még soha nem vettem használtat. Én mindig újat rendelek.... Mintha Racing bazáron már láttam volna ilyet, meg vaterán, és Duen.hu-n is volt használt...de az már régen volt! Drága...úgy 3-4ezer között mozog az ára, ezért írtam hogyha két díszlécért meg is veszed, nem kell utána nézegetned a polcon, mert megveszem.

Ja akkor én értettelek félre :D

Azt hittem te használtat szoktál venni.

Körülkérdezem azért az ismerőseimet is majd, hátha valamelyik polcon hever már egy ilyen :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok:

Ködlámpa pár

Láttam, hogy tán a felső fülek töröttek. Nem tudom, hogy valami kis ügyességgel meg lehet-e oldani, hogy gyárihoz hasonlóan álljon?

Jah és szerintetek ha a ködlámpát úgy kötöm be, hogy az elsőt és a hátsót egy kapcsolóra az okoz-e valamilyen problémát? Gondolok én olyanra, hogy kicsi a bizti, műszakikor visszadobják a verdát, stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.