Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Cukrot az okos fiúnak! ;)

Te figy má! Évzáróra nem gyüttök le? Igyunk má söröcskét végre... :lol:

Gyere Cruisin'Tour-ra csobbanni, meg szürcsölni (11.-én :lol: ) Amúgy nem tudom, most erősen szerencse függő minden. Folyik a váltóolajam, Hétfőn tudok menni a Petihez, szimeringet cserélni, addig tőtögetek (tök jó, tolós váltó hangja van időnként hidegen :) ) aztán Gyummához tiplizek fércelni egy kicsit, mert ültetéskor (meg ma reggel...) derültek ki dolgok, amik nem nagyon dobtak föl. Cruisin'-ra meg szeretnék egészséges váltóval elmenni, mert oké hogy sok opeles lesz aki hazahúz, de azért nem az minden vágyam hogy kötélen jöjjek haza :) ) Aztán ha ezeken túlgurultunk, és sikerült befejezni az autót péntekig, meg még gazdag is vagyok akkor még akár mehetünk is :P

Jóóó, akkor összefoglalom: nem hiszem, de megpróbálok elugrani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sztem első körben fényképezd le az autót, mielőtt megcsináltatod, de lehetőleg úgy, hogy ő is lássa, mikor lefényképezed. Ha megkérdezi, meséld el, milyen a közbiztonság mostanában, feljelentést akarsz tenni. Tedd hozzá, hogy szerencsére van szemtanú, aztán figyeld meg az arcát.

Biztonségi őr /vagyonőr tanfolymra jártam nemrég, rengeteg jogi dolgot kellett megtanulni. Nem az ütök mint az óra fajta vagyok. Sőt mióta elvégeztem, azóta még megfontoltabb, mert kisebb bcs. nél is ugrana a még nem kiváltott vagyonőri igazolvány.

(A helyi városi rendőrfőkapitány volt az oktató, még a száma is megvan!)

A rongálás fogalma is benne volt, 20.000 Ft értékhatár asszem játszik, de

egy ilyen hosszú és mély karcot nem lehet fillérekből eltüntetni. Szinte új festékréteg kell rá, vagy inkább új motorháztető.

Ja a fószernak van egy tízéves pöcsója, még mielőtt ideköltözött volt egy irgalmatlan nagy folt a tetején- csak lassan jöttem rá, meg mások mondták hogy azt kromofág okozta.

Szerinte egy fa alatt parkolt, és az fogta meg, szerintem meg már máskor is akadtak "barátai".Ha ránézek, egyből javul a kedvem, mert tudom hogy valaki elintézte a kocsját végleg.Az eladhatatlan, javíthatatlan, azt a részt csak karosszériás tudná vágással cserélni.

Van egy másik :egy Golf5 ösük, ezüstmetál eddig mindig nyitva volt a garázsajtó, kb 1 hónapja mindig még 5 percre is zárják, pedig én csak szarral kenném be, mert csak annyira becsülöm őket. Meg nem fogható módon is lehet bosszúságot okozni.

Jah nemrég a ház oldalánál parkoltam, de mellettem még egy ZIL is elfért volna. Ők nem. Rendszeresen beletolattak a tujabokorba, rendben van én se szeretek tolatni, de

inkább lassan hajtok ki. Ők az elektromos kapun ki akarnak férni, még záródás előtt, nehogy ki kelljen szálni és gombot kelljen nyomni.

Egyik nap a műanyag díszlécet tartó fém hajolt meg derékszögben, másnap a rendszámtábla akart leesni.

Azt állították, hogy csak a bosszantásukra álltam oda, pedig csak szemmel akartam tartani a kocsimat, látjátok nem ok nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már szélvédőnél tartunk, lenne egy kérdésem.

A probléma a következő. Az üvegnek azon a részén, ahol az ablaktörlő lapát töröl nem állnak meg a vízcseppek (ezen a területen kívül igen), ez nem is lenne gond, de ha törlök akkor nem lesz teljesen tiszta, mondhatni maszatos lesz a felület, mintha a lapát kenne szét valamit.

Először azt hittem a lapáttal lesz baj, de csere után se nagyon változott a dolog :lol:

Van erre valami ötlet, mert este esőben eléggé rossz.

Vagy milyen szerrel vagy szélvédő tisztítóval lenne célszerű ezt megpróbálni letakarítani?

Másik kérdésem az lenne, hogy normál esetben a szivargyújtó csatlakozójában mennyi feszkónak kell lenni, mert nekem most 14,6-14,7V között mozog, nem sok ez kicsit?

Volt egy FM transmiter-em, ami kimúlt, lehet sok volt neki a kraft?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget...

Szerintem is az a helyzet képzelhető el, amit Hjoe írt, hogy a végén lévő gumi tartó kis pöcök lehet/lehetett a bűnös.

Úgy gondolom hogy valóban a csere lenne a legjobb megoldás...de hát ezt még megálmodom.

Mindenesetre köszönöm a segítségeket! :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már szélvédőnél tartunk, lenne egy kérdésem.

A probléma a következő. Az üvegnek azon a részén, ahol az ablaktörlő lapát töröl nem állnak meg a vízcseppek (ezen a területen kívül igen), ez nem is lenne gond, de ha törlök akkor nem lesz teljesen tiszta, mondhatni maszatos lesz a felület, mintha a lapát kenne szét valamit.

Először azt hittem a lapáttal lesz baj, de csere után se nagyon változott a dolog ;)

Van erre valami ötlet, mert este esőben eléggé rossz.

Vagy milyen szerrel vagy szélvédő tisztítóval lenne célszerű ezt megpróbálni letakarítani?

Másik kérdésem az lenne, hogy normál esetben a szivargyújtó csatlakozójában mennyi feszkónak kell lenni, mert nekem most 14,6-14,7V között mozog, nem sok ez kicsit?

Volt egy FM transmiter-em, ami kimúlt, lehet sok volt neki a kraft?

Előre is köszi!

A vizes útról felvert vízpárában van olaj is, az aszfaltra lecsepegő olajat felveri az előtted haladó a vízpermettel.

Benzinkútnál lévő kézi mosóval is fel lehet vinni ezt a réteget, én a cégessel már bactam így ki. :)

Alapos Clean-es takarítás javasolt, ha az sem segít, akkor denszesszel jó alaposan le kell mosni.

Én még az ablaktörlő lapátját is átszoktam törölni Cleannel, mert azon is sok kosz marad, amit a tiszta szélvédőn szétkensz.

Mindig van a csomitartóban papírtörlő és egy pumpás Clean, nagyon allergiás vagyok a koszos szélvédőre... :lol: :)

Töltésre 14,4V a max elvileg, bekapcsolt fogyasztóknál kellene egy mérés (lámpák,fűtésbefúvás maxon,hátsóablakfűtés bekapcsolva).

Link to comment
Megosztás:

A vizes útról felvert vízpárában van olaj is, az aszfaltra lecsepegő olajat felveri az előtted haladó a vízpermettel.

Benzinkútnál lévő kézi mosóval is fel lehet vinni ezt a réteget, én a cégessel már bactam így ki. ;)

Alapos Clean-es takarítás javasolt, ha az sem segít, akkor denszesszel jó alaposan le kell mosni.

Én még az ablaktörlő lapátját is átszoktam törölni Cleannel, mert azon is sok kosz marad, amit a tiszta szélvédőn szétkensz.

Mindig van a csomitartóban papírtörlő és egy pumpás Clean, nagyon allergiás vagyok a koszos szélvédőre... :lol: :)

Ezeken a denszeszt kivéve már túl vagyok.

Alapos clean és lapát törlés megvolt, javulás 0.

A denszeszt hogy bírja a gumi? Nyilván nem azt fogom most vele, de elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön rá.

Link to comment
Megosztás:

Ezeken a denszeszt kivéve már túl vagyok.

Alapos clean és lapát törlés megvolt, javulás 0.

A denszeszt hogy bírja a gumi? Nyilván nem azt fogom most vele, de elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön rá.

A gumikat milyen erővel feszíti fel a kar?

Nincs a rugó elfáradva?

Link to comment
Megosztás:

Ezeken a denszeszt kivéve már túl vagyok.

Alapos clean és lapát törlés megvolt, javulás 0.

A denszeszt hogy bírja a gumi? Nyilván nem azt fogom most vele, de elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön rá.

Nekem akkor volt ilyen furcsa, foltosan-homályosan retek, amikor egy benzinkutas gépi mosóba (muszáj volt tiszta autóval menni, és gyorsba kellett intézni, öltönyben... ;) ) sikerült befizetni, egy viaszos mosásra. Jó dolog a viasz, ha úgy viszik föl, és úgy dolgozzák el, ahogy kell. Nah a 10 éves gépi mosóban, hol minden 2. fúvókából csak csöpög a lé, és közben egy igen bizalomgerjesztő, cafatokból álló kefe csapja szét a retekkel összekeverve, elég ritkán teljesül, a szépen eldolgozás. Szóval utána egy pár napig, főleg sötétben lehetett látni, hülye homályos pacákat mindenfelé. Töröltem, lemostam, megint lemostam, meg még kétszer lemostam, meg jártam vele, és töröltem elég sokat, aztán csak lekopott róla valahogy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezeken a denszeszt kivéve már túl vagyok.

Alapos clean és lapát törlés megvolt, javulás 0.

A denszeszt hogy bírja a gumi? Nyilván nem azt fogom most vele, de elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön rá.

Az ablaktörlőlapát gumiján gyártáskor grafitot hordanak fel ,amikor a grafit lekopik róla elkezd csikozni

Hiába törölgeted a gumit nem segithetsz rajta :lol:

Vásárolhatsz külön utólag beszerelhető gumibetétet a törlőbe kb:400 ft .

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőlapát gumiján gyártáskor grafitot hordanak fel ,amikor a grafit lekopik róla elkezd csikozni

Hiába törölgeted a gumit nem segithetsz rajta :lol:

Vásárolhatsz külön utólag beszerelhető gumibetétet a törlőbe kb:400 ft .

Még mindig 7500 a szélvédő ;)

Link to comment
Megosztás:

Én már töbször használtam ezt a megoldást és nem ugrott ki, lényeges része hogy nem bal###### módon kell beszerelni :lol:

Nem is a beszerelés a gond, de ha nem illeszkedik normálisan a régi keretbe, akkor bachatod.

Nekem cégesnél már ugrott ki, hátsó szélvédőt jól összekarcolta.

1500Ft/pár az ablaktörlő...nincs miről beszélni.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig 7500 a szélvédő :lol:

igen én a lapát törölgetésére irtam , szerintem nem mindenki rohan szélvédőt cserélni ha karcos lessz , a gumicsik és a ragasztó mennyi?

ingyen szerelik be -vagy kb:10 E ? vagy othon csinálod beázós eldurranósra?

Link to comment
Megosztás:

igen én a lapát törölgetésére irtam , szerintem nem mindenki rohan szélvédőt cserélni ha karcos lessz , a gumicsik és a ragasztó mennyi?

ingyen szerelik be -vagy kb:10 E ? vagy othon csinálod beázós eldurranósra?

Nézd, Lehet kapni egybe lapátot 800-ért, meg 1000-ért, és az legalább egymáshoz való alkatrészekből rakták össze. (minőségről ne beszéljünk) Vagy veszel 400-ért gumicsíkot (ami valamilyen széles, és valamilyen profilú) ezt beleteszed egy valamilyen profilú, valamennyire elhasznált rugós sínbe (minőségről szintén nem beszélünk) és kockáztatsz egy (valószínűleg több mint, de) min. 7500 ft.os szélvédőt+beszerelést. Azért a 400 forint spórolásért nem kockáztatnám meg hogy összeb.szom a szélvédőt, akkor sem ha utána nem rohanok kicserélni. :lol: Egy szóval sem mondtam hogy ingyen szerelik be, és azt sem hogy "othon" beázós, eldurranósra összetaknyolom. A szélvédő árát írtam le, a többit kitárgyaltuk 2 órával ezelőtt. Én nem b.szom hülyeségeken a fillért ;) Van ahol megéri spórolni, de ez speciel pont nem az.

Link to comment
Megosztás:

igen én a lapát törölgetésére irtam , szerintem nem mindenki rohan szélvédőt cserélni ha karcos lessz , a gumicsik és a ragasztó mennyi?

ingyen szerelik be -vagy kb:10 E ? vagy othon csinálod beázós eldurranósra?

Ha a gumikeret visszaszerelhető, akkor az üvegcsere munkadíja 11 ezer körül van garanciával. Abban benne van a ragasztó is.

Link to comment
Megosztás:

Vásárolhatsz külön utólag beszerelhető gumibetétet a törlőbe kb:400 ft .

1. Próbáltam többfélét, szerencsére nem a Gsi-n, élettartam Bosch (1690 Ft/pár, Auchan, épp akciós volt): 3 év, élettartam 400 Ft-os betét: 2 hónap. Utána is jó, mert végülis használat közben kettő lesz belőle, osztódással szaporodik. Egy felső befogott és egy alsó, a szélvédőn lifegő-lobogó gumirész.

2. Valóban nem béna módon kell beszerelni, de azért el lehet vele szórakozni, még ha ezreket lehetne spórolni talán megérné a ráfordított idő

3. Elhasználtabb rugózású ablaktörlőlapáttal csak a vízfátyolt kenegetem a szélvédőn

Szerintem semmivel nem jobb, sőt hosszútávon ráfizetés. Persze örülök neki ha neked bevált. Nekem a Bosch jött be eddig a legjobban, a gyári GM-esnél is tartósabb volt, pedig kapott hideget-meleget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Sajnálatos módon ma az antennám nem bírta a kocsimosást és megszűnt kapcsolatba lenni a karosszériával. Segítsetek rajtam, milyet érdemes venni bele? 5 ajtós kocsira a sárvédőre.

Előre is köszi: András

Hello!

Elektromos a tied?Én ugyan így jártam,hogy eltört csak nekem menet közben a menetszelet nem bírta!Az enyém elektromos!És ugyan úgy elektromosat vettem!Valami utángyártott antenna volt!A nevét azt meg nem mondom!Azóta már kétszer eltört az antennában lévő műanyag huzal ami fel le mozgatja!De azt megszögeltem itthon!

De amúgy működik! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki kellene cserélnem a helyzetjelző izzókat, mert 100 évesek, nagyon sárgák és pislákolnak már csak (más Astrához viszonyítva).

Érdemes LED-es fényforrást venni bele? Illetve szabad-e? Műszakin, rendőri random ellenőrzéskor megfelel?

Van valami kikötés a színhőmérsékletre?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki kellene cserélnem a helyzetjelző izzókat, mert 100 évesek, nagyon sárgák és pislákolnak már csak (más Astrához viszonyítva).

Érdemes LED-es fényforrást venni bele? Illetve szabad-e? Műszakin, rendőri random ellenőrzéskor megfelel?

Van valami kikötés a színhőmérsékletre?

Köszi!

A fehérért szerintem nem szólhatnak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.