Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Néznék én bontóban csak attól félek,hogy ugyan ilyen rosszat veszek!Mármint hogy a foncsorja nem jó már!Legfőképp a foncsor!Mert mostaninak is szerintem az a baja!

Ha bemattult a foncsor, akkor nem veszed meg! Ez nem lehet rejtett hiba! Az enyém több mint 1 éve jól szolgál. Bp. Soroksári úton vettem. Előtte telefonon tisztáztam az igényeimet a bontóssal.

Keresgélni kell: pl.

http://opel.bontodepo.hu/

Link to comment
Megosztás:

EZ a TYC nem hangzik rosszul!Az ára is elfogadható!Ki akarod cserélni őket?

Gyárilag Valeo volt, az király volt csak már elhasználódott. Cserélni kellett volna, de egy kő kiütötte az egyiket. :lol:#1 Bontott TYCre cseréltem. Más bordázatú volt a búra, de szép volt fénye és jó masszív anyagból volt. Aztán 2 hete a műszakin a műhelyben a fékpadról leugrott egy Ducato és kiütötte mindkettőt. ;)#2

Most Depo van benne, de a szervizessel ki fogom cseréltetni, mert kézit rakott bele nem motorost. :)#3 Remélem az majd valami jobb márka lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha bemattult a foncsor, akkor nem veszed meg! Ez nem lehet rejtett hiba! Az enyém több mint 1 éve jól szolgál. Bp. Soroksári úton vettem. Előtte telefonon tisztáztam az igényeimet a bontóssal.

Keresgélni kell: pl.

Majd lehet,hogy körbenézek a bontókban itt nálunk!Igazából nincs bajuk a fényszóróknak csak szerintem a foncsor ki van mattulva!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nekem lenne egy olyan kérdésem...előre is elnézést, hogyha hülye a kérdésem...szóval hogyha lecserélem a hűtővizet...akkor az újra töltésnél a fagyálló mellé elég hogyha sima vizet töltök, vagy mindenképpen desztillált víz kellene? Árt-e a motornak a sima víz?

meg arra volnék kíváncsi, hogy a kasztnin megjelenő rozsdát, hogyan lehet a legegyszerűbben lekezelni, illetve a tovább terjedését gátolni...addig amíg lakatoshoz nem kerül?

előre is köszönöm a választ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tungsram Megalight +90%. Ezt ajánlom. Több mint két éve szolgál a kocsimban ebből a típusból egy pár. Párba lehet vásárolni. Amúgy úgy is megtalálható, hogy GE Megalight. A tungsramos kék színű, a GE rózsaszín alapú dobozos, de ugyanaz mindkettő, mivel egy gyár. :lol:

na nem kaptam Tungsram Megalight +90%-os izzot 2 városba kerestem több üzletbe is csak +50% és +60% van ;) . Láttam H4 Osram Night Breaker plus +90% de gondoltam nem veszek mert nem ezt ajánltad interneten kaptam és onnan rendelem meg ha sikerül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nekem lenne egy olyan kérdésem...előre is elnézést, hogyha hülye a kérdésem...szóval hogyha lecserélem a hűtővizet...akkor az újra töltésnél a fagyálló mellé elég hogyha sima vizet töltök, vagy mindenképpen desztillált víz kellene? Árt-e a motornak a sima víz?

meg arra volnék kíváncsi, hogy a kasztnin megjelenő rozsdát, hogyan lehet a legegyszerűbben lekezelni, illetve a tovább terjedését gátolni...addig amíg lakatoshoz nem kerül?

előre is köszönöm a választ! :lol:

Mindenféleképpen desztillált vizet használj. Attól nem rakodik le vízkő a rendszerben.

A rozsdafoltokkal kapcsolatban meg egyszerűbb ha egy lakatost kérdezel.

Link to comment
Megosztás:

halihó!

Régóta astra( vagy vectra ) vásárlás előtt állok, (motorom van, nem akarják megvenni) viszont most be jött a képbe egy sedan astra. Fehér színű .Ez az egy bajom van vele.

Az lenne a kérdésem szerintetek mennyire lehet "megszépíteni" egy fehér astrát . Mi az ami feldobja. Esetleg ha van képetek valami, egyszerű de mutatós optikai tunningról, jöhetnek a képek ;) . Nem meggyőzni kell hogy szép, mert alapjáraton a fehér nem tetszik. Viszont volt itt egy fórumos kolléga, aki ha jól emlékszem maga festette az első lökösét. Na az övé az máris jobban nézett ki ezáltal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

halihó!

Régóta astra( vagy vectra ) vásárlás előtt állok, (motorom van, nem akarják megvenni) viszont most be jött a képbe egy sedan astra. Fehér színű .Ez az egy bajom van vele.

Az lenne a kérdésem szerintetek mennyire lehet "megszépíteni" egy fehér astrát . Mi az ami feldobja. Esetleg ha van képetek valami, egyszerű de mutatós optikai tunningról, jöhetnek a képek ;) . Nem meggyőzni kell hogy szép, mert alapjáraton a fehér nem tetszik. Viszont volt itt egy fórumos kolléga, aki ha jól emlékszem maga festette az első lökösét. Na az övé az máris jobban nézett ki ezáltal. :lol:

http://www.spoilertje.nl/kbtuning/fotoos/o...r%20F-Style.jpg

ezt ha megcsinálod akkor biztos nem csak neked fog tetszeni hanem másnak is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyszer már írtam ide, hogy vajon miféle ülések jók az astra f-be.

Valami olyasmikat olvastam, hogy vectra a ülés passzol bele, a többit hegesztgetni meg fúrni kell.

keresgéltem most astra f normális állapotú első üléseket, mert bár fájó szívvel, de kidobnám a szétült plüss ülésemet, és inkább csináltatnék valami szép hutatot.. de a lényeg, hogy csak szettet találok, de leginkább semmit, amire rá lehetne ülni..

vectra b ülések lennének, meg g astra, de ezek vajon passzolnak? jó a G astra valószínű nem, de a B vectra? Vagy tud valaki javasolni, merre keresgéljek?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nekem lenne egy olyan kérdésem...előre is elnézést, hogyha hülye a kérdésem...szóval hogyha lecserélem a hűtővizet...akkor az újra töltésnél a fagyálló mellé elég hogyha sima vizet töltök, vagy mindenképpen desztillált víz kellene? Árt-e a motornak a sima víz?

...

Szia!

A "régebbiekhez" desztillált víz kellett, az újabb generációs (jellemzően gyári) fagyállók hígíthatóak sima csapvízzel is. Ez mindig fel van tüntetve a csomagoláson. Ha még sem lenne használj ioncs. vizet.

Ettől az egy kivételtől eltekintve a "sima" csapvíznek nincs keresnivalója az autóban. (Még az ablakmosó rendszerbe sem engedi a legtöbb gyártó, nemhogy a motorba.)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A "régebbiekhez" desztillált víz kellett, az újabb generációs (jellemzően gyári) fagyállók hígíthatóak sima csapvízzel is. Ez mindig fel van tüntetve a csomagoláson. Ha még sem lenne használj ioncs. vizet.

Ettől az egy kivételtől eltekintve a "sima" csapvíznek nincs keresnivalója az autóban. (Még az ablakmosó rendszerbe sem engedi a legtöbb gyártó, nemhogy a motorba.)

Nagyon köszönöm szépen neked is, illetve Dark_Errant-nak is a választ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://www.spoilertje.nl/kbtuning/fotoos/o...r%20F-Style.jpg

ezt ha megcsinálod akkor biztos nem csak neked fog tetszeni hanem másnak is ;)

Nem rosz ! :lol:

Még egy kérdés:

Rájöttem honnan jön az olaj, és nem (csak) a gyújtáselosztó alól, hanem a szelepdeklitől körbe...!

Menyibe kerül hozzá a tömítés? Csak leveszem, beteszem az újat és kész? Nyomaték értéket tudna valaki írni mennyivel kell lehúzni ha leveszem?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A "régebbiekhez" desztillált víz kellett, az újabb generációs (jellemzően gyári) fagyállók hígíthatóak sima csapvízzel is. Ez mindig fel van tüntetve a csomagoláson. Ha még sem lenne használj ioncs. vizet.

Ettől az egy kivételtől eltekintve a "sima" csapvíznek nincs keresnivalója az autóban. (Még az ablakmosó rendszerbe sem engedi a legtöbb gyártó, nemhogy a motorba.)

Az minden hogy hol veszem meg a vizet, mint pl tesco, benzinkút, vagy autósbolt? Vagy azért számít, hogy hol szerzem be? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.