Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Valaki igazán segíthetne vagy adhatna tippet ezzel a torpanással kapcsolatban me má semmit nemtok kitalálni h mitől lehet :(

Lehet akár: lambda szonda , kétvezetékes hőfok jeladó, régi benzinszűrő, halodó panzinpumpa, gyujtórtafó, gyujtásmodul vagy csak simán kontakthiba. Sajnos az ilyen hiba okát sokkal nehezebb megtalálni mintha pölö el sem indulna a motor.

Link to comment
Megosztás:

Valaki igazán segíthetne vagy adhatna tippet ezzel a torpanással kapcsolatban me má semmit nemtok kitalálni h mitől lehet :(

Azt hallottam egy szakembertől, hogy az ilyen rejtélyesnek tűnő torpanásos hibák jó részét a "pisilő" injektorok okozzák, azaz nem porlasztanak rendesen, hanem nagyobb gázadásra túl sok benzint nyomnak a motorba, ettől torpan. Kéne egy másik, azonos motorkódú kocsiból, ami nem produkálja ezt a hibát egy injektor kölcsönbe, és azzal megpróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Valaki igazán segíthetne vagy adhatna tippet ezzel a torpanással kapcsolatban me má semmit nemtok kitalálni h mitől lehet :(

ne vedd zokon, nem nem akarunk segíteni, hanem ahogy feljebb is írták egy rakat dologtól lehet

nekem is volt, AGR pucolás, gyújtás(modul) babrálás, vákuum csövek átnézése segített

aztán szívó oldali pucolás, légszűrő csere volt nálam

az baj a szerelőkkel, ha vmelyiknek nem ugrik be valami 5let, akkor csesznek rád, mert aprólékos babra egy meló ilyet megkeresni és sok idő

szóval marad, hogy magad végig nézed ezeket (is)

Link to comment
Megosztás:

Nálad miért fekete a mocitető? Te is megbrkóztál egy bmw-vel, vagy csak a design miatt? :)

amúgy tényleg pofás a gép,izléses, gratula hozzá.

Köszi!

A mocitető azért fekete mert már nem az eredeti és volt rajta pár kavicsfelverődés ami kezdett rohadni.

A robogóm fényezése után maradt fél liter matt fekete festékem és lefújtuk.

A kockák a régi Veteránautóm emlékére lettek beletéve. A bordó az eredeti maradt. Ki lett maszkolva és fújás után lettek leszedve.

Mostanában egyre több autón van fekete mocitető de kockás feketét még nem láttam. :icon1:

A Rekord:

4.bw%2520137.jpg

A maszkolás:

mht6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A mocitető azért fekete mert már nem az eredeti és volt rajta pár kavicsfelverődés ami kezdett rohadni.

A robogóm fényezése után maradt fél liter matt fekete festékem és lefújtuk.

A kockák a régi Veteránautóm emlékére lettek beletéve. A bordó az eredeti maradt. Ki lett maszkolva és fújás után lettek leszedve.

Mostanában egyre több autón van fekete mocitető de kockás feketét még nem láttam. :icon1:

A Rekord:

A maszkolás:

De hülye vagyok :lol: Én láttam a Rekordot, meg rajta a kockákat, és mégsem esett le, hogy miért kockás a motorháztető :blink: Viszont az külön tetszik, nem matrica, hanem le van festve. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

De hülye vagyok :lol: Én láttam a Rekordot, meg rajta a kockákat, és mégsem esett le, hogy miért kockás a motorháztető :blink: Viszont az külön tetszik, nem matrica, hanem le van festve. :icon13:

:icon1:

A fehér Sprint is az én autóm emlékére lett fekete fehérre festve. :blush:

20120804340.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A mocitető azért fekete mert már nem az eredeti és volt rajta pár kavicsfelverődés ami kezdett rohadni.

A robogóm fényezése után maradt fél liter matt fekete festékem és lefújtuk.

A kockák a régi Veteránautóm emlékére lettek beletéve. A bordó az eredeti maradt. Ki lett maszkolva és fújás után lettek leszedve.

Mostanában egyre több autón van fekete mocitető de kockás feketét még nem láttam. :icon1:

A Rekord:

A maszkolás:

Ejnye!

Ki ez a lyány az első képen? :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A mocitető azért fekete mert már nem az eredeti és volt rajta pár kavicsfelverődés ami kezdett rohadni.

A robogóm fényezése után maradt fél liter matt fekete festékem és lefújtuk.

A kockák a régi Veteránautóm emlékére lettek beletéve. A bordó az eredeti maradt. Ki lett maszkolva és fújás után lettek leszedve.

Mostanában egyre több autón van fekete mocitető de kockás feketét még nem láttam. :icon1:

A Rekord:

A maszkolás:

Jéé. Emléxem a rekordodra. :) Szép darab volt. Jól látom az elején azt a két fémházas DDR-FER gyártmányú ködlámpát? Azok nem maradtak meg véletlen?

Link to comment
Megosztás:

Ejnye!

Ki ez a lyány az első képen? :D

Úgy hívják : Hostes lány

Jéé. Emléxem a rekordodra. :) Szép darab volt. Jól látom az elején azt a két fémházas DDR-FER gyártmányú ködlámpát? Azok nem maradtak meg véletlen?

Megmaradt persze. Ott a lökhárítón. Egyébként Made in England felirat volt rajta és krómozott volt a hátulja.

Link to comment
Megosztás:

Na, megjöttem nyaralásból. Előtte leadtam a kocsit kasztniztatni. A kocsi értékét fogom kifizetni kb, röhögjetek ki :D

de mivel műszakilag pöpec, úgy döntöttem jobban megéri, mint egy bizonytalan előéletűt venni...

múltkor téma volt, ki mennyit költött a kocsira, én most 300-at fogok, igaz, ebben sokminden plusz a vizsga is benne van

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.