Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

GSM csatlakozónak tűnik, viszont a jellegzetes kék színű széria arra is utal, hogy ha nem az első tulajdonosa vagy akkor az autód rendőrségi Astra volt. GLT-..., GMC-.... GMB-... GMJ-... rendszámok árulkodni szoktak. (Ha azóta nem történt meg az EU-s csere) A kombiknál voltak 1.8-as FGP-... rendszmúak, aztán a végén bevásároltak F Astrából IAN- rendszámút is, de keveset. G Astrából volt sok IAN-.... és IAM-.. sorozat.

GSM antenna csatlakozót hamar kiderítheted, ha az első szélvédő vagy a hátsó ajtó mögötti kis ablakon van egy pici doboz, abból egy antenna, akkor mobil.

Ha a tetején a hátsó ülés fölött ki van fúrva és benne egy antenna, vagy annak a csonkja, vagy egy lyuk takaró műanyag, akkor kezdj izgulni, mert URH antenna volt rajta.

Rendőr autókon volt egy speckó felni is. 96 év végitől -98 közepéig gyártották Szentgotthárdon. A futóműve erősített, bőr ülések, és a hátsó ajtók zsanérjai 90 fokban engedték nyílni az ajtókat, hogy könnyebb legyen ki-be szállni.

Az első széria rendőrségi selejtezése még szépen zajlott, eltüntették a hibákat (szétfúrt műszerfal, középkonzol, antenna leszerel, stb..) Később már nem foglalkoztak vele. Lehet olyat is találni, amiben benne maradt a sziréna vezérlő, a fényszóró villogtató a bal oldali küszöbben szivargyújtó a mobil kék lámpának. Az első utas bal térdénél a kesztyűtartó alatt szintén sz.gyújtó...)

Akármennyire spórolós cég a rendőrség, azért ha valami elromlott nem bontott alkatrészekből építkeztek.

Lehet ilyen jellegű autókat találni, ami mégsem az volt, hanem túlbuzgó polgárőrök tuningolgatták rendőrségi utánzatúra.

A nagymotoros astráknak (2.0) az volt a pótkereke is. Nekem is van már egy szett az egyik kartács jóvoltából.

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/532408_151124328358134_805747879_n.jpg

Volt ezen kívül kartervédő is a rendőr astrákon, meg ki tudja még mi, a múltkor index fórumon egy volt szentgotthárdi dolgozó írta, hogy volt a kezében az átépítési dokumentáció, és igen igen vaskos volt.

Azért azt be kell vallani, hogy ezek az autók nem voltak ki kímélve, szóval szerintem nem annyira valószínű hogy tiptop állapotban lennének. Persze kitudja... ki lehet fogni. :)

Elvileg vectra futómű van alatta, legalábbis csapágyazásilag, Zsoltee-val beszélgettem mikor találkoztunk, és mesélte hogy a bnőjének rendőr astrája van, s mikor csapágyat kellett benne cserélni, tán a vectráé lett jó bele.

Link to comment
Megosztás:

A nagymotoros astráknak (2.0) az volt a pótkereke is. Nekem is van már egy szett az egyik kartács jóvoltából.

http://sphotos-h.ak....805747879_n.jpg

Volt ezen kívül kartervédő is a rendőr astrákon, meg ki tudja még mi, a múltkor index fórumon egy volt szentgotthárdi dolgozó írta, hogy volt a kezében az átépítési dokumentáció, és igen igen vaskos volt.

Azért azt be kell vallani, hogy ezek az autók nem voltak ki kímélve, szóval szerintem nem annyira valószínű hogy tiptop állapotban lennének. Persze kitudja... ki lehet fogni. :)

Elvileg vectra futómű van alatta, legalábbis csapágyazásilag, Zsoltee-val beszélgettem mikor találkoztunk, és mesélte hogy a bnőjének rendőr astrája van, s mikor csapágyat kellett benne cserélni, tán a vectráé lett jó bele.

Sok rendőr astrát parancsnokok kapták meg. Elvileg 1-2 gazdás megkímélt autók voltak. Persze ezek hamarabb is találtak gazdát. 2004*-ben megváltozott minden. Előtte a rendőrök voltak az első számúak akik a "saját" autóikat megvehették. 2004-ben már nem, kiadták egy vállalkozónak, aki egyben fizetett és elvitte a lomokat is, meg a működőképes vasakat is, aztán árverésre bocsájtották őket. Volt olyan, ami jó állapotú volt, sógor-koma-jóbarát be lett hívva az árverésre. A licit előtt a kocsikat meg lehet nézni, volt olyan autó, amit listaszáma alapján meg akartam venni, mivel jól nézett ki a nyílt napon. 3 nappal később megláttam a kocsit és majdnem sírva fakadtam. Ami lehetett leszerelve hogy ne legyen csábító.

Mégis elvitték. 2-3 héttel később a használtautó.hu-n kirestaurálva aranyáron keltek el.

Link to comment
Megosztás:

GSM csatlakozónak tűnik, viszont a jellegzetes kék színű széria arra is utal, hogy ha nem az első tulajdonosa vagy akkor az autód rendőrségi Astra volt. GLT-..., GMC-.... GMB-... GMJ-... rendszámok árulkodni szoktak. (Ha azóta nem történt meg az EU-s csere) A kombiknál voltak 1.8-as FGP-... rendszmúak, aztán a végén bevásároltak F Astrából IAN- rendszámút is, de keveset. G Astrából volt sok IAN-.... és IAM-.. sorozat.

GSM antenna csatlakozót hamar kiderítheted, ha az első szélvédő vagy a hátsó ajtó mögötti kis ablakon van egy pici doboz, abból egy antenna, akkor mobil.

Ha a tetején a hátsó ülés fölött ki van fúrva és benne egy antenna, vagy annak a csonkja, vagy egy lyuk takaró műanyag, akkor kezdj izgulni, mert URH antenna volt rajta.

Rendőr autókon volt egy speckó felni is. 96 év végitől -98 közepéig gyártották Szentgotthárdon. A futóműve erősített, bőr ülések, és a hátsó ajtók zsanérjai 90 fokban engedték nyílni az ajtókat, hogy könnyebb legyen ki-be szállni.

Az első széria rendőrségi selejtezése még szépen zajlott, eltüntették a hibákat (szétfúrt műszerfal, középkonzol, antenna leszerel, stb..) Később már nem foglalkoztak vele. Lehet olyat is találni, amiben benne maradt a sziréna vezérlő, a fényszóró villogtató a bal oldali küszöbben szivargyújtó a mobil kék lámpának. Az első utas bal térdénél a kesztyűtartó alatt szintén sz.gyújtó...)

Akármennyire spórolós cég a rendőrség, azért ha valami elromlott nem bontott alkatrészekből építkeztek.

Lehet ilyen jellegű autókat találni, ami mégsem az volt, hanem túlbuzgó polgárőrök tuningolgatták rendőrségi utánzatúra.

Köszi az egyszerü :D válaszokat.Mondjuk a gép rendszáma gxy-... nem tom mi közük lehet a rendörökhöz.Na mindegy.Mégegyszer kösz.

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen csati nekem is van, a hátsó ülés alatt. Ezen kívül van a hátsó ajtók vonalában, a tetőn egy antenna csonk. Valamint elől, a jobb lábtérben egy RJ45 csatiban végződő kábel. A rádió mellett pedig 2 lyuk a középkonzolra fúrva.

94-es, SE motor, facelift előtti.

Taxi lehetett?

Link to comment
Megosztás:

Na pont ez merült fel bennem. Anno mikor bejöttek az astrák, a tv-ben arról volt szó hogy erősebb motort kaptak, tán azok először a 16v-s motorokat. De utólag már látszik hogy ez hülyeség. Ellenben azért azt gondoltam legalább se motorokat kaptak.

nem lehet, hogy elektronyosan meg voltak "húzva"?...mondjuk C16NZ-t nem igen van hova......csak mégis, hogy egy mezeinél jobb legyen, mondjuk ennyi erővel lehetett vona benne 1.8 vagy 2literes((8V) is akkor már azok vótak nem?

Link to comment
Megosztás:

Lassan egy éve van nálam a klasszik astra, és eléggé megkedveltem. Igaz ebből 4hónapot egy barátomnál szolgált. Nagyon élem ezt a bamako futóművet, meg a fullfapad technikát, csak ez az 14nz ménes nem vmi fürge, de legalább az xe mindig múrva erős, ha visszaülök. :D Belekerült a valós 102ezredik km.

Mióta visszakaptam kicsit többet foglalkozom vele. Cseréltem ezt azt.

Vezérlés, termosztát, olaj

Kormány csere gsire (batman kormány undorító)

cdr500 (hogy legyen)

Színhelyes első lökhárító (mert csak, ja meg mert ingyen volt)

Színhelyes tükrök (szintén)

Színhelyes hátsó lökhárító (ez is volt)

Utángyári lámpák motorossá varázsolása (az egyetlen gyári extra legalább működjön)

B.e. kéder csere (ki volt szakadva)

Tankajtó kpzár bekötése (nem is volt)

B.e. kilincsrugó csere (törött)

Hűtött fékek elöl (féltem a tömörrel)

Tank csere (kilukadt)

Rekároly belső (hogy ne fájjon a hátam)

Elosztónál ogyűrű.

Törött műanyag burkolatok cseréje.

Zárhíd, lámpakeretek lakatolása hamarosan megtörténik. Csomiajtót ma rozsdátlanítottam. A végén még autó lesz belőle. :D

mondtam hogy nem fogod kibírni, hogy ne nyúlj bele xD
Link to comment
Megosztás:

Ma volt egy motortérmosás, akkumulátor karbantartás (a vasutas :D), spzolitól vett felniket is ledörzsisztem, várják a föstéket. :D

Ha már a motortérnél voltam, megnéztem már, hogy jól tévedek-e a váltómmal kapcsolatban. Nos igazam lett. Egy F15-ös W-s 3.74-es végáttételű váltó van az X16SZR-re rakva. :D

20120928627.jpg

Link to comment
Megosztás:

nem lehet, hogy elektronyosan meg voltak "húzva"?...mondjuk C16NZ-t nem igen van hova......csak mégis, hogy egy mezeinél jobb legyen, mondjuk ennyi erővel lehetett vona benne 1.8 vagy 2literes((8V) is akkor már azok vótak nem?

A kék és piros színűek a "civil" autók C16NZ volt, a fehérek, amikre lámpa is került, az úgynevezett csíkosak X16 SZR motorosak voltak. http://policecars.hu/p/albums/opel/opel008.jpg

A csíkos kombik, amik FGP-s rendszámúak voltak, azok C18 NZ motorral jöttek.

http://policecars.hu/p/albums/opel/opel011.jpg

Link to comment
Megosztás:

A kék és piros színűek a "civil" autók C16NZ volt, a fehérek, amikre lámpa is került, az úgynevezett csíkosak X16 SZR motorosak voltak. http://policecars.hu...pel/opel008.jpg

A csíkos kombik, amik FGP-s rendszámúak voltak, azok C18 NZ motorral jöttek.

http://policecars.hu...pel/opel011.jpg

Ezekszerint akkor csak nem mondtak hülyeséget, és jól emlékeztem.

Te honnan tudsz ennyit a rendőr astrákról?

Link to comment
Megosztás:

Ezek közül nem igazán kellett fizetni semmiért. :D

Nem azt mondtam, hogy költeni fogsz rá, csak azt , hogy nem bírod ki, hogy ne nyúlj bele. Ríkárók, fölfelniz, színeslökösítés, dzsíeszájkormány, holnapmegyekmegnézniegyhátsóablaktörlőt hozzá, szóval ugye hogy nem bírtad ki :D

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondtam, hogy költeni fogsz rá, csak azt , hogy nem bírod ki, hogy ne nyúlj bele. Ríkárók, fölfelniz, színeslökösítés, dzsíeszájkormány, holnapmegyekmegnézniegyhátsóablaktörlőt hozzá, szóval ugye hogy nem bírtad ki :D

Nagyon helyes. :D

Am nyilván nem bírom ki, hisz szeretném benne jól érezni magam. No meg a külsőnél is azért a "név kötelez", szóval szinte kényszerítettek. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek közül nem igazán kellett fizetni semmiért. :D

Így én is szeretnék "szép ződ" lökösöket, de mivel nincs miről megörökölni ezért marad az egyre jobban fakuló fekete. :icon1:

A hőlégfúvós buli nem jött be, inkább megolvadt, mint feketedett. :o :angry: Biztos már valami ugy. sz@rok.

Link to comment
Megosztás:

Így én is szeretnék "szép ződ" lökösöket, de mivel nincs miről megörökölni ezért marad az egyre jobban fakuló fekete. :icon1:

A hőlégfúvós buli nem jött be, inkább megolvadt, mint feketedett. :o :angry: Biztos már valami ugy. sz@rok.

Én is megcsináltam a hátsó lökin a hőlégbulit, jobb lett, de nem az igazi.

Recaro ülést mennyiért adod, ha van? Jöhet priviben is. ;)

Most van némi zavar az erőben, mert több helyen van több cucc, de egy pár sehol sincs rendesen. Ha lesz szólok.

Link to comment
Megosztás:

fekete? más szín is vala? hun kinél? (ha nem titkosos)

Méterárú boltokban.. csak itt Egerben ez a egy szín van a polcon a többi színnél ki kéne fizetni a posta költséget mert annyira nem keresett árúról van szó amúgy elég sok fajta szín van ha valahol találsz olcsóbbat és más színűt rendelhetünk együtt is..nem tom milyen színre gondoltál..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.