Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nejlonzsák.....hallottam már több embertől is, de tényleg kell ez? Mert nekem most fel van akasztva a pince falára és bezsákolva nem látom őket...miért jó a zsák? :icon1:

Ezt a zsák dolgot én is hallottam meg olvastam róla csak már nem tudom mit, elvileg hogy száraz hűvös helyen kell ugye tárolni. A zacsi meg, hogy tötétbe legyen és ne szívja ki pl a nap vagy mi. Vagy mondjuk nehogy téli tárolás közbe valami más folyadék ami esetleg káros lehet ráfollyon, gondolom én! :)

Keresés közbe viszont ezt találtam:

"Alufelnijeit a téli időszakban száraz helyen, tiszta állapotban tárolja, lehetőleg ne tegye műanyag zsákba, amelyben tartós pára alakulhat ki."

Link to comment
Megosztás:

Ezt a zsák dolgot én is hallottam meg olvastam róla csak már nem tudom mit, elvileg hogy száraz hűvös helyen kell ugye tárolni. A zacsi meg, hogy tötétbe legyen és ne szívja ki pl a nap vagy mi. Vagy mondjuk nehogy téli tárolás közbe valami más folyadék ami esetleg káros lehet ráfollyon, gondolom én! :)

Keresés közbe viszont ezt találtam:

"Alufelnijeit a téli időszakban száraz helyen, tiszta állapotban tárolja, lehetőleg ne tegye műanyag zsákba, amelyben tartós pára alakulhat ki."

Mondjuk nekem a pincéban van ahol fény nem éri hűvös is van de viszont pára is...pont a legvizesebb helyiségben vannak tárolva a kerekek....átt kéne pakolnom őket valahova, de hova.... :confused:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem a pincéban van ahol fény nem éri hűvös is van de viszont pára is...pont a legvizesebb helyiségben vannak tárolva a kerekek....átt kéne pakolnom őket valahova, de hova.... :confused:

Sehova... Te használod azokat a szerencsétleneket, és kopnak. Ezeknek a szenvedéseknek az eredménye kb. 15 év tárolás után fog látszódni... addigra már 5x lerúgtad őket. Azt a pár hónapot akkor is kibírja, ha kib.szod az udvarra egész télre. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sehova... Te használod azokat a szerencsétleneket, és kopnak. Ezeknek a szenvedéseknek az eredménye kb. 15 év tárolás után fog látszódni... addigra már 5x lerúgtad őket. Azt a pár hónapot akkor is kibírja, ha kib.szod az udvarra egész télre. :rolleyes:

Jó csak ugye kikezni a rozsda az acélfelnit, csak lassítja valamit a folyamatot ha legalább télen nem párában állnak...

Link to comment
Megosztás:

Az acélfelni rozsdásodását legjobban az alufelnire való átállás lassítja. :icon1: :hiya:

Én találtam neki, egy másik megoldást. :D Ezután még kapott egy teljes fémig simogatást, 3 réteg lakkot, és kitettem egy fűtött szobában. Azóta tök rozsdamentes xD 529408_330902690330029_135555300_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, de én majd akkor mutogatom a kerékagyamat ha tárcsafék figyel rajta....

Egy cali-csatornafedélen keresztül aztán mondja meg valaki, hogy milyen féked van :D Nem csak az az alu felni, ami 3-4-5 küllőből áll, és az autó másik oldalára is átlátsz rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

Nejlonzsák.....hallottam már több embertől is, de tényleg kell ez? Mert nekem most fel van akasztva a pince falára és bezsákolva nem látom őket...miért jó a zsák? :icon1:

Védi a portól, ha már annyira tiszta. Tavasszal, amikor kiveszem olyan mintha vadi új lenne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az lenne a kérdésem,hogy az egyben indexes angel eyes lámpa index foglalatába jó a gyári foglalat? És még valami, xenont tettek a tompítótt fényszóró helyére és a magas hő hatására fehér pont keletkezett mind a két lámpa búra belső részén. Ezt kilehet belőle polírozni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az lenne a kérdésem,hogy az egyben indexes angel eyes lámpa index foglalatába jó a gyári foglalat? És még valami, xenont tettek a tompítótt fényszóró helyére és a magas hő hatására fehér pont keletkezett mind a két lámpa búra belső részén. Ezt kilehet belőle polírozni?

Én úgy tudom, hogy nem a xenon melegebb, hanem a halogén :rolleyes: Az, hogy bemattul, szinte normális, szimplán sz.r anyagból vannak. Attól függetlenül, hogy most a xenon volt meleg neki, vagy beletoltak egy 100 wattos valamit, de megégett a bura, azt nem polírozod ki belőle...

szép napot

külső hőfok érzékelőnél a kábelt fel lehet cserélni tehát mindegy hogy van bekötve?

Szerintem igen.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.