Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem bi xenon van a gyári a 1 foncsorba már 3 éve és semmi baja !

És senki nem villog rám mert normálisan van beállítva csak a sünök keresik mindig a trafót a moci tető alatt de sosem találják !!! :evilgrin:

Attól még, hogy normálisan van beállítva...ezek az utólagos xenon megoldások ilyen jellegű fényszórókba nem valók. A fény ha már csak egy kicsit is máshol képződik mint a H4 izzóban, szórja a fényt össze-vissza. Attól hogy nem villognak rád, még vakíthat.

Link to comment
Megosztás:

Attól még, hogy normálisan van beállítva...ezek az utólagos xenon megoldások ilyen jellegű fényszórókba nem valók. A fény ha már csak egy kicsit is máshol képződik mint a H4 izzóban, szórja a fényt össze-vissza. Attól hogy nem villognak rád, még vakíthat.

Vastagon büntetném az ilyeneket. Eleve nem erre van kitalálva az a fényszóró, mivel ugye maga az üveg végzi a fényszórást, központosítást.

Link to comment
Megosztás:

Vastagon büntetném az ilyeneket. Eleve nem erre van kitalálva az a fényszóró, mivel ugye maga az üveg végzi a fényszórást, központosítást.

Igen... a múltkor néztem erről komolyabb teszteket és a Xenonnak teljesen máshol van a fényforrása, ergo más a fókusz, stb...az egész megtervezett optika el van b@szva.

Link to comment
Megosztás:

Attól még, hogy normálisan van beállítva...ezek az utólagos xenon megoldások ilyen jellegű fényszórókba nem valók. A fény ha már csak egy kicsit is máshol képződik mint a H4 izzóban, szórja a fényt össze-vissza. Attól hogy nem villognak rád, még vakíthat.

Érdekes, hogy titeket mindig ilyen óriási nagy problémák zavarnak.... Engem nem egy H4es is elvakít nem tudsz mit csinálni lehet ezen rinyálni évekig... A bajok inkább ott kezdődnek, hogy itt nem tudnak vezetni az emberek, azt hiszik, csak ők vannak egyedül az úton.... Szerintem ez sokkal idegesítőbb dolog... Ma is sikerült egész pontosan 218km letolni a városban... Botrány volt... főleg most este.. A vezetési kultúra megy egy nagy nulla. Nem engedi át a gyalogost nem enged ki tolakszik bénázik.... :/

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy titeket mindig ilyen óriási nagy problémák zavarnak.... Engem nem egy H4es is elvakít nem tudsz mit csinálni lehet ezen rinyálni évekig... A bajok inkább ott kezdődnek, hogy itt nem tudnak vezetni az emberek, azt hiszik, csak ők vannak egyedül az úton.... Szerintem ez sokkal idegesítőbb dolog... Ma is sikerült egész pontosan 218km letolni a városban... Botrány volt... főleg most este.. A vezetési kultúra megy egy nagy nulla. Nem engedi át a gyalogost nem enged ki tolakszik bénázik.... :/

Hát mi már csak ilyen f@szkalapok vagyunk, hogy az ilyen apróságokon lovagolunk. Attól, hogy téged nem érint, még igenis, probléma.

Link to comment
Megosztás:

Hát mi már csak ilyen f@szkalapok vagyunk, hogy az ilyen apróságokon lovagolunk. Attól, hogy téged nem érint, még igenis, probléma.

Nem írtam sehol, hogy f@szkalpok vagytok, csak felesleges rinya... Önkéntes rendőrök vagytok? :) Nem tudom elképzelni, hogy attól a 3 xenontól ami szembe jön és nem is vakít mind.... ez már ilyen kényszeres ráfogás... Ez annyira huh de nagy probléma... Ha sötétben szembe jönnek az út széli csíkot kell nézni, vagy az út szélét és nem vakulsz el ennyi... Ez körülbelül megint annyira nagy probléma mint pár oldallal előrébb az alufelni... semmi érdemleges.

Link to comment
Megosztás:

Nem írtam sehol, hogy f@szkalpok vagytok, csak felesleges rinya... Önkéntes rendőrök vagytok? :) Nem tudom elképzelni, hogy attól a 3 xenontól ami szembe jön és nem is vakít mind.... ez már ilyen kényszeres ráfogás... Ez annyira huh de nagy probléma... Ha sötétben szembe jönnek az út széli csíkot kell nézni, vagy az út szélét és nem vakulsz el ennyi... Ez körülbelül megint annyira nagy probléma mint pár oldallal előrébb az alufelni... semmi érdemleges.

Csak téged tud zavarni, hogy másokat valami zavar... nem kell mindenhez hozzászólni. Ha nem olyan téma van, ami téged érint (például téged nem vakít a bordázott üveg mögötti xenon) akkor nem kell megmagyarázni hogy az nem is vakít. Nem tudom mennyit vezettél már, és milyen környezetben, de hogy nem a nagy tapasztalat világít a hozzászólásaidból, az tény. (Ne érts félre, nem érdekel, hogy mióta vezetsz és hogy hol laksz, csak gondoltam jelzem neked, hogy kifelé mi látszik...)
Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok halogén is vakit ha szarul van beállitva!

Mondom direkt kipróbáltam az ismerős autós barátaimal hogy vakít é a xenon ami az autómba van! Mondom még soha senki nem villantott rám három év allatt pedig egy évben 40000km vezetek!

Attól még, hogy szerinted nem vakít, nem véletlenül szabálytalan a beszerelése. De felesleges ezen vitázni, mert nyilván te úgyis ragaszkodsz a te igazadhoz, én meg az enyémhez és meddő vita kerekedik belőle.

Link to comment
Megosztás:

Nem írtam sehol, hogy f@szkalpok vagytok, csak felesleges rinya... Önkéntes rendőrök vagytok? :) Nem tudom elképzelni, hogy attól a 3 xenontól ami szembe jön és nem is vakít mind.... ez már ilyen kényszeres ráfogás... Ez annyira huh de nagy probléma... Ha sötétben szembe jönnek az út széli csíkot kell nézni, vagy az út szélét és nem vakulsz el ennyi... Ez körülbelül megint annyira nagy probléma mint pár oldallal előrébb az alufelni... semmi érdemleges.

Én meg nem csak a kis fatornyos kis budapesten nyomom, hanem rengeteget Somogyban is, meg Alföldön is, és igenis b@szottnagy probléma a sok xenon/szarul beállított/félszemű lámpás idióta.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok halogén is vakit ha szarul van beállitva!

Mondom direkt kipróbáltam az ismerős autós barátaimal hogy vakít é a xenon ami az autómba van! Mondom még soha senki nem villantott rám három év allatt pedig egy évben 40000km vezetek!

Attól még fos, már ne is haragudj, nyilván szerinted nem, mert rólad van szó. A szétszórt fókuszálatlan vackod nyilván nem vakít, dehogy :D

Link to comment
Megosztás:

Nem írtam sehol, hogy f@szkalpok vagytok, csak felesleges rinya... Önkéntes rendőrök vagytok? :) Nem tudom elképzelni, hogy attól a 3 xenontól ami szembe jön és nem is vakít mind.... ez már ilyen kényszeres ráfogás... Ez annyira huh de nagy probléma... Ha sötétben szembe jönnek az út széli csíkot kell nézni, vagy az út szélét és nem vakulsz el ennyi... Ez körülbelül megint annyira nagy probléma mint pár oldallal előrébb az alufelni... semmi érdemleges.

Én már hetekkel ezelőtt az összes vakító keszonost az árokba kívántam...

Csak ennyire probléma.

Link to comment
Megosztás:

Beállítatlan lámpákkal ,szana-széjjel világítva senki nem villantott rám ,hogy ne látna ... Elmentem a AK-hoz hogy állítsák be a lámpáimat (ködben látszott ,hogy keresztbe világít a kettő) és tádááá , a végeredmény az ,hogy mindenki villogtat. Előírás szerint van beállítva a lámpám és nem fogom visszarakatni. Mondjuk sokkal jobban is látok vele :D Az még hozzá tartozik ,hogy Tungsram UL van benne ...

Link to comment
Megosztás:

Csak téged tud zavarni, hogy másokat valami zavar... nem kell mindenhez hozzászólni. Ha nem olyan téma van, ami téged érint (például téged nem vakít a bordázott üveg mögötti xenon) akkor nem kell megmagyarázni hogy az nem is vakít. Nem tudom mennyit vezettél már, és milyen környezetben, de hogy nem a nagy tapasztalat világít a hozzászólásaidból, az tény. (Ne érts félre, nem érdekel, hogy mióta vezetsz és hogy hol laksz, csak gondoltam jelzem neked, hogy kifelé mi látszik...)

Végülis ja a te hozzászólásod legalább ilyen értelmes volt.. Netről sikerül megítélni mekkora tapasztalatom lehet... Azért mert nem sírok mint a fürdős kurv@'k nem tudom mi köze van a tapasztalathoz... Na hát igen, sajnos mindenki azt hiszi, mennyire tud vezetni közben a forgalomba kiderül, hogy 10/8 embernek köze nincs hozzá... De legalább megvannak a kifogások... de azok mindig... Ha téged zavar a hozzászólásom neked sem muszáj kommentálni :D

Link to comment
Megosztás:

No akkor tegye szívére mindenki a kezét vagy az vese az első követ stb... akinek az autóján minden szabályos pláne aki szereti dédelgetni stb!

Halkan megjegyzem rendőrnek már raktam be volkswagen polóba xenont !!! :) Én is szidom akinek olyan xenonja van hogy nem látok tőle !

Lehetne itt dobálni bárkit ! inkább a műszaki álokpatával kell foglalkozni az autóknak tisztelettel a kivételnek mert 10 autóból 8 nak fos a féke vagy szar a lengéscsillapítója és hamarabb nyír kit téged vagy mást mint a xenon amúgy tényleg nem bele kell nézni ha veled szembe jün mert amiko az osram silver izzok voltak az autómba na akkor villogtak pedig tökéletesen volt beállítva műszerrel !!!

Tehát szerintem ha be van állitva normálisan stb akkor nincs vele gond! egyébkén meg hiába van gyárilag xenon meg fulos xenon mosó ha por úgy rá ragad ugyanúgy megtörik azon is a fény és vakit mint állat!

Link to comment
Megosztás:

No akkor tegye szívére mindenki a kezét vagy az vese az első követ stb... akinek az autóján minden szabályos pláne aki szereti dédelgetni stb!

Halkan megjegyzem rendőrnek már raktam be volkswagen polóba xenont !!! :) Én is szidom akinek olyan xenonja van hogy nem látok tőle !

Lehetne itt dobálni bárkit ! inkább a műszaki álokpatával kell foglalkozni az autóknak tisztelettel a kivételnek mert 10 autóból 8 nak fos a féke vagy szar a lengéscsillapítója és hamarabb nyír kit téged vagy mást mint a xenon amúgy tényleg nem bele kell nézni ha veled szembe jün mert amiko az osram silver izzok voltak az autómba na akkor villogtak pedig tökéletesen volt beállítva műszerrel !!!

Tehát szerintem ha be van állitva normálisan stb akkor nincs vele gond! egyébkén meg hiába van gyárilag xenon meg fulos xenon mosó ha por úgy rá ragad ugyanúgy megtörik azon is a fény és vakit mint állat!

Itt mindenkinek full gyári :D hibátlan :D ja és szabályos is... Szerintem inkább az a probléma, hogy itt mindenki szemellenzőt hord és csak a saját hülyesége a jó... Szerintem az életben másoktól is lehet tanulni nem csak könyvekből meg idióta szabályokból... Ne tegyél fel nem gyári alufelni mert gyökér vagy.... meg ne tegyél be xenont mert gyökér vagy... Érdekes hozzá állások vannak. Tipikus mentalitás, nem segíteni a másikat az állandó kötözködés az kell.

Link to comment
Megosztás:

Őőőő hát én nem nagyon értek hozzá, de tudtommal, a gyári xenonnál tök átlátszó a búra és nem olyan mint nálunk a H-mittodéménmivel....ergo ha a xenont belerakod a mi búránkba akárhogyan van beállítva szanaszétt fog vetíteni...ugye asszem általános iskolai tananyag talán fizika...és akkor a be nem épített fényszorómosóról még nem is beszéltünk.

Link to comment
Megosztás:

Itt mindenkinek full gyári :D hibátlan :D ja és szabályos is... Szerintem inkább az a probléma, hogy itt mindenki szemellenzőt hord és csak a saját hülyesége a jó... Szerintem az életben másoktól is lehet tanulni nem csak könyvekből meg idióta szabályokból... Ne tegyél fel nem gyári alufelni mert gyökér vagy.... meg ne tegyél be xenont mert gyökér vagy... Érdekes hozzá állások vannak. Tipikus mentalitás, nem segíteni a másikat az állandó kötözködés az kell.

Éppen te vagy szemellenzős, hiszen nem fogadod el, hogy másnak is van véleménye, ráadásul olyanoknak, akiknek esetleg több a tapasztalatuk a témában. Nem tudom mennyit vezetsz, mit próbálsz és mit nem, de ezzel a hozzáállással és mentalitással nem sokra mész egy ilyen baráti társaságban, ahol mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét és becsüli a tapasztalatát.

Attól, hogy én például a gyári cuccokat szeretem, illetve nem szimpatizálok az össze-vissza vetítő xenonfényszórókkal, még nem vagyok - ahogy fogalmaztál - "szemellenzős fürdőskurv@".

És még egyszer megjegyzem... a szabályok nem véletlenül kerültek beiktatásra. Persze nyilván vannak kivételek és némelyiket vitatni is lehet. De a folyamatos szembemenés nem vezet célra.

Másrészt a hozzászólásod a szűklátókörűséged és a csökönyösséged tükrözi: "Ne tegyél fel nem gyári alufelni mert gyökér vagy.... meg ne tegyél be xenont mert gyökér vagy" - ezt senki nem mondta, legfeljebb azt, hogy a nem gyári ET-vel rendelkező alufelni rossz hatással van a futómű alkatrészeire, a xenon pedig az optikailag megtervezett fényszóró miatt nem fog megfelelő vetített képet adni. Ha ezt végigolvasod... kérlek jöjj már rá, hogy nem azt mondtuk hogy gyökér az aki ilyet tesz, hanem teljesen kulturált keretek között le lett írva ennek vagy annak az előnye és hátránya.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.