Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megváltam az egyik verdámtól, így maradt a nyakamon pár holmi,

Eladó cuccaim:

-C 18NZ motor

-F16 váltó

-fordulatszámmérős km óra 1111-es kóddal

-sima km óra

- ezüst metál jobb első ajtó, jobb hátsó, bal hátsó ajtó, benne zár, üvegek, de ha kell külön is

-bajuszkapcsolók,

-ablaktörlő kapcsoló, benne a MID vezérlő gombjaival

-féltengelyek f16-ba valók,

-gólyalábak....

-ha megtalálom a rumliban, akkor 5 ajtósra való gyári vonóhorog is

Privátban írjatok, válaszolok szívesen, jövő hét közepén dobom fel a cuccokat aukciós oldalakra

Link to comment
Megosztás:

Mázlista??? hát most úgy hiányzott mint púp a hátamra, épp egy kisseb motor generálban vagyok, azt itt remegek hogy vajon elég lesz e rá, erre nem belémkötneka kö-----g rend őrei !

Megértelek, szar dolog. De senki sem kényszerített, hogy gyorshajts. Én megkaptam a csekket, kurvaanyáztam egyet, aztán magamra is, aztán befizettem, ennyi. Vigyázni kell, engem éjjel kaptak le pl egy kis faluban.

Link to comment
Megosztás:

Így is el lehet költeni 10e Ft-tot.... :)

Engem lejárt műszakival kaptak el, először 5 ezret mondott a bácsi, megköszöntem neki szépen, majd a kollégájával morfondíroztak kicsit, hogy inkább 25-re büntetnének meg. Annak már annyira nem örültem, ezért átírták 20-ra...

Dühömben szétszedtem az autót darabokra, nehogy tudjak vele lejárt műszakival mászkálni. :)

Amióta pontrendszerben működnek ezek(rendőr, kalauz, bkv ellenőr) ráhajtanak ezek mindenre...

Link to comment
Megosztás:

Fejérben nem ér a védelmed semmit. Ha kiszednek úgy, hogy blokkoltad a felvételt, akkor 50 ezer. Ha nem fogadod el, akkor feljelentés és az igazgatásrendészettől 100 :icon11:

Hmm nagyon nem akarok nyilvános fórumon ilyenekről beszélni, de sűrün nem találkozni kiszedős méréssel (persze néha elrettentésként lehet), mivel se pénz se állomány nincs rá, és sokkal egyszerűbb meleg autóból, vagy automata módban kirakot 103-massl kaszálni...A másik meg, hogy a törvényt nem véletlenül fogalmazták meg így..... (bár az is igaz, hogy a kisemberen, a csórón ez nem biztos hogy segít..)

Link to comment
Megosztás:

Ha úgy érzed, hogy letrafiztak, fordulj vissza és ha tényleg lelőtt, akkor kérj helyszíni bírságot, ami ötezer, ha épphogy túllépted. Meg lehet csinálni, mert van náluk egy könyv hozzá és nem lesz az, hogy letrafiztak kifizetted a helyszínit és mégis jön a harmincezres csekk. Akármilyen hihetetlen, nem megy azonnal a fotó Szombathelyre.

Rendőr ismerősöm tanácsolta ezt.

Link to comment
Megosztás:

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!

Még annyi hogy a GYIK ban amit írtál ott úgy értelmeztem hogy csak egy szálat kell elvezetni és bekötni a diag csatiba!

Itt meg most 2 szálat írtok hogíy be kell kötni a csatiba...

De kérdeztem is jóval elöbb hogy elég egy szál a MID nek hogy lehessen programozni?? --> de nem jött válasz...:)

Link to comment
Megosztás:

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!

Még annyi hogy a GYIK ban amit írtál ott úgy értelmeztem hogy csak egy szálat kell elvezetni és bekötni a diag csatiba!

Itt meg most 2 szálat írtok hogíy be kell kötni a csatiba...

De kérdeztem is jóval elöbb hogy elég egy szál a MID nek hogy lehessen programozni?? --> de nem jött válasz... :)

Mert mint ahogy a GyIK-ban is írtam, az általam közölt leírás fészlifthez való. A fészliftesek csak 1 szállal dolgoznak. Ott a D jelű pont már nincs, de a régebbieknél még van, de az a szál kell is neked, mert a tankszintet állítani kell, mivel Caravan-od van.

Link to comment
Megosztás:

Ha úgy érzed, hogy letrafiztak, fordulj vissza és ha tényleg lelőtt, akkor kérj helyszíni bírságot, ami ötezer, ha épphogy túllépted. Meg lehet csinálni, mert van náluk egy könyv hozzá és nem lesz az, hogy letrafiztak kifizetted a helyszínit és mégis jön a harmincezres csekk. Akármilyen hihetetlen, nem megy azonnal a fotó Szombathelyre.

Rendőr ismerősöm tanácsolta ezt.

Akkor a rendőr ismerősödet világosítsd fel, hogy rosszul tudja. Illetve annyiban igaza van, ha FAMA Laserral mértek meg, akkor az csak feldolgozás után, kb 1-2 nap kerül továbbításra. Az automata SCS online küldi a képet, amit Szombathelyen egy gép a nyilvántartóból beazonosít és kinyomtatja. Másnap vagy még aznap a kisasszonyok összeszedik és postázzák

Vegyünk egy példát:

autópályán 130 a megengedett. Személygépkocsival közlekedsz. rászámoljuk a 10 %-ot és a készülék hitelesített csalását, ami 3 km/h. Vagyis ha 143-al mész már szabálysértést követsz el. 143 és 154 között, ha nem állítanak meg, akkor szabálysértést követtél el és a rendszám szerinti tulajnak megy a szabálysértési felszólítás. Ez ellen tudsz védekezni, ha a felvételen nem vagy beazonosíható, pl családtag vezette, akire nem vagy köteles nyilatkozni. Pont. itt megszűnik az eljárás.

Ha megállítanak 143 és 154 között, akkor bírság 5000-50.000-ig, pont nélkül, amennyiben más szabálytalanság nincs. Ezt 30 napon belül kell kifizetni.

Ha 155-el mész közigazgatási eljárás indul, amit Szombathelyről vezényelnek. Első kategória 30.000 FT, amit a tulajnak küldenek ki. Figyelem, be nem fizetés esetén felkerül a kocsi egy tiltó listára, majd 90 nap után a lista az okmányirodában landol és kocsit kivonják a forgalomból, amiről nem kötelesek értesíteni. Ha így kapnak el rendszám és forgalmi elvesz a helyszínen,

Ha megállítanak közig értékre gyorshajtásnál, akkor megkapod a csekket és az első 3 kategóriánál 4 pontot. 90 és 120.000 Ft-os bírságnál már 6 pont is jár. A közig bírságot meg 15 napon belül kell befizetni.

Nyugodtan világosítsd fel az ismerősödet, 12 és fél évig szenvedtem a cégnél én is, de közölték nem vagyok jó rendőr, mert keveset büntetek. Istenem, ez van, már az is baj, hogy a csórót nem húztam le, csak a divatmárkákkal járó gyúrós fuxos jankókat, meg a plázapicsákat vágtam agyon.

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek, léccí, ha én szeretnék rákötni a MID re Hűtő víz szint jeladót, és Szélvédő mosó folyadék szint jeladót, azt hova kell kötnöm a MID en? 1-2-3-4-24-25-26 ???

Meg ha netán lesz fékpofavastagság jeladó, az melyikre megy?

Kösz,kösz

Szolgáld ki magad: http://dl.puissance-auto.com/Vauxhall_Astra_91-95.pdf -> Diagram 14 :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szolgáld ki magad: http://dl.puissance-...Astra_91-95.pdf -> Diagram 14 :icon1:

Nagyon szuper!!!

Bár a szakmámból kifolyólag nem értek az elektronikához, azért sikerült ki silabizálni, de vagy én vagyok vak vagy tényleg nincs rajta hogy az 1-4-26-os az hova megy! Az 1-es meg úgy néz ki mintha +12 voltot kapna de hogy most gyújtás vagy fix, passz....

Vagy azok a pontok 1-4-26 nak nincs semmi érzékelő hozzá rendelve, simán csak TEST, mert az is kell??

És a kiégett égőket figyelmeztető valamit azt hova kell majd kötni?? vagy pont ezekre??

Link to comment
Megosztás:

Ne sértődj meg de én nem értem miért kell utólag gányolni minden elektromos sz@rt.

Én anno eleve olyan autót kerestem amiben benne van.

A fék kopásjelzőt tök felesleges bekötni.

Nekem is ki van kötve és rövidre zárva,hogy ne írja ki,hogy: Bremsbelag.

Kilométeróra állás után úgyis tudod,hogy cserélni kell.

Ez nem fogy el egyik pillanatról a másikra mint a csoki a hűtőben.

Link to comment
Megosztás:

Ne sértődj meg de én nem értem miért kell utólag gányolni minden elektromos sz@rt.

Én anno eleve olyan autót kerestem amiben benne van.

A fék kopásjelzőt tök felesleges bekötni.

Nekem is ki van kötve és rövidre zárva,hogy ne írja ki,hogy: Bremsbelag.

Kilométeróra állás után úgyis tudod,hogy cserélni kell.

Ez nem fogy el egyik pillanatról a másikra mint a csoki a hűtőben.

Attól, hogy te nem tennéd bele utólag, nem jelenti azt, hogy csak belegányolni lehet utólagosan ilyen elektromos sz@rokat, ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

Ne sértődj meg de én nem értem miért kell utólag gányolni minden elektromos sz@rt.

Én anno eleve olyan autót kerestem amiben benne van.

A fék kopásjelzőt tök felesleges bekötni.

Nekem is ki van kötve és rövidre zárva,hogy ne írja ki,hogy: Bremsbelag.

Kilométeróra állás után úgyis tudod,hogy cserélni kell.

Ez nem fogy el egyik pillanatról a másikra mint a csoki a hűtőben.

Van csoki a hűtőben???? :w00t: Megyek megnézem.... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Van csoki a hűtőben???? :w00t: Megyek megnézem.... :devlish:

Nincs...má megettem :P

mindegy, a sör az enyém. :D egyébként én meg azt a vonalat követem, hogy minek keressek olya autót amiben ez benne van, amikor én is bele tudom tenni. Nem kell taknyolni, a gyárban is emberek rakták össze, akkor gyáron kívül is bele lehet. Legalább lehet csinálni a géppel valamit. Ami csak úgy van, azt szeretni se lehet igazán.
Link to comment
Megosztás:

mindegy, a sör az enyém. :D egyébként én meg azt a vonalat követem, hogy minek keressek olya autót amiben ez benne van, amikor én is bele tudom tenni. Nem kell taknyolni, a gyárban is emberek rakták össze, akkor gyáron kívül is bele lehet. Legalább lehet csinálni a géppel valamit. Ami csak úgy van, azt szeretni se lehet igazán.

Van benne valami!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.