Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Oda, nekem is ilyen volt benn, automatikás nincs?

Látom csomagbontás volt :D

Nekem is ilyenek voltak első körben aztán mind2 lecseréltem, a bal oldali nagy dobozos az nem becsip. gátlós, na az nekem megdöglött, ezek a legelsők közül valók.

Jaja, csomagbontás volt! Az nem baj, hogy nem becsipődésgátlós, majd vigyázok! :D

Annyi kérésem lenne még, hogy a GYIK ban van leírás hogy kell bekötni, az addig oké is.

DE van egy olyan rész benne, idézem:

- A jobb oldalon kössük össze a kapcsoló kék-piros vezetékét (7-es pont) illetve zöld-szürke vezetékét (8-as pont) a motor azonos színű vezetékével

Na most a jobb oldali motoron olyan csatlakozó van, amin kettő kábel van, egy 12V és egy negatív. (képen is látható)

Szóval akkor oda hogy is kell kötözgetni a drótokat?

Link to comment
Megosztás:

Király. :D

Vidékiek nem kapnak. Legalábbis itthon senki nem kapott. :goofy:

A feleségem kapott, pedig még a jogsija is rég lejárt, a kocsi meg az enyém. Mindketten 06 harmincasok vagyunk.

Bár ha belegondolok, hogy ha ketten ülünk a kocsiban akkor is eljut az üzenet hozzánk.

Szerintem ezen nem keres senki, mert a katasztrófa (elleni) védelem szerintem vészhelyzetben kötelezheti a szolgáltatókat erre.

Link to comment
Megosztás:

A feleségem kapott, pedig még a jogsija is rég lejárt, a kocsi meg az enyém. Mindketten 06 harmincasok vagyunk.

Bár ha belegondolok, hogy ha ketten ülünk a kocsiban akkor is eljut az üzenet hozzánk.

Szerintem ezen nem keres senki, mert a katasztrófa (elleni) védelem szerintem vészhelyzetben kötelezheti a szolgáltatókat erre.

én meg nem kaptam, pedig ha tudom, akkor szólok a Gusztinak, hogy nem húzom haza, csak üljön át :D
Link to comment
Megosztás:

A feleségem kapott, pedig még a jogsija is rég lejárt, a kocsi meg az enyém. Mindketten 06 harmincasok vagyunk.

Bár ha belegondolok, hogy ha ketten ülünk a kocsiban akkor is eljut az üzenet hozzánk.

Szerintem ezen nem keres senki, mert a katasztrófa (elleni) védelem szerintem vészhelyzetben kötelezheti a szolgáltatókat erre.

Tudtommal a szolgáltatókat értesítették, és automata dobálja sorban ki... Azért van pár millió telefonszám... Az egyik számomra hajnalban érkezett, másikra csak most.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, csomagbontás volt! Az nem baj, hogy nem becsipődésgátlós, majd vigyázok! :D

Annyi kérésem lenne még, hogy a GYIK ban van leírás hogy kell bekötni, az addig oké is.

DE van egy olyan rész benne, idézem:

- A jobb oldalon kössük össze a kapcsoló kék-piros vezetékét (7-es pont) illetve zöld-szürke vezetékét (8-as pont) a motor azonos színű vezetékével

Na most a jobb oldali motoron olyan csatlakozó van, amin kettő kábel van, egy 12V és egy negatív. (képen is látható)

Szóval akkor oda hogy is kell kötözgetni a drótokat?

neked ez a rajzot kell nézni: http://liftesek.hu/auto/elablak1.jpg

mivel 2-2 vezetékről van szó, csak össze kell kötne max elsőre fordítva megy fel/le

a kék és sárga vezeték közül egyik sem a "negatív"

ha így adod rá felmegy, ha meg fordítva, akkor meg le

Link to comment
Megosztás:

De hogy ezt is ki volt az az agytröszt aki ki találta, el tudom képzelni hogy egy 60 km es dugóban az utólsó autóban 1200-an fognak ülni!!! :omg:

Ó te agyoniskolázott... Arra gondolnak, hogy lehetőleg egy autót járassanak és ha abból kifogy, üljenek át másikba. Tehát ha valaki egyedül van a kocsijában, akkor üljön át olyanba, ahova befér, tehát töltsék meg és úgy járjon. Így tovább kihúzzák a melegben.

Link to comment
Megosztás:

Ó te agyoniskolázott... Arra gondolnak, hogy lehetőleg egy autót járassanak és ha abból kifogy, üljenek át másikba. Tehát ha valaki egyedül van a kocsijában, akkor üljön át olyanba, ahova befér, tehát töltsék meg és úgy járjon. Így tovább kihúzzák a melegben.

abban egyetértek, hogy Morpheus egy agytröszt :D (meg közlés kényszere is van)

DE megfogalmazhatták volna egy kicsit jobban azt az SMS-t, én is láttam olyat, aki nem fogta fel mit is jelent.... :omg:

Link to comment
Megosztás:

"Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe!"

lehet direkt 90 karakter, de ha jól tom 160-at minden telefon tud

egy nem műszaki beállítottságú embernek nem biztos, hogy egyértelmű, főleg ha mondjuk pánikol, mert vele van a gyereke

"Úton a segítség! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha MÉGIS elfogyNA az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe MELEGEDNI!" - inkább

Link to comment
Megosztás:

"Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe!"

lehet direkt 90 karakter, de ha jól tom 160-at minden telefon tud

egy nem műszaki beállítottságú embernek nem biztos, hogy egyértelmű, főleg ha mondjuk pánikol, mert vele van a gyereke

"Úton a segítség! Ne hagyja el a gépjárművét! Ha MÉGIS elfogyNA az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe MELEGEDNI!" - inkább

Csak jelzem, hogy egy ékezet több karakterhelyet is felhasznál, nem csak egyet.

Másrészt ilyen helyzetben teljesen logikusan gondolkodva nem egyedül ülök a kocsimban és járatom, hanem összefogok az autós társaimmal, akikkel bajba jutottam és megpróbáljuk minél jobban átvészelni a szitut. Ezért kell egymás kocsijába ülni és nem egyenként járatni egy ember miatt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam a fórumban a régebbi hozzászólások között, hogy próbálkozott valaki tempomat beépítésével F Astrába, de nem láttam sehol, hogy volt-e valami eredmény. Sikerült valakinek ilyet végrehajtani? :D Milyen autó alkatrészei kellenének hozzá? Olvastam valahol, hogy B Omega benzines tempomatja jó lehet bele. Ez mennyire igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam a fórumban a régebbi hozzászólások között, hogy próbálkozott valaki tempomat beépítésével F Astrába, de nem láttam sehol, hogy volt-e valami eredmény. Sikerült valakinek ilyet végrehajtani? :D Milyen autó alkatrészei kellenének hozzá? Olvastam valahol, hogy B Omega benzines tempomatja jó lehet bele. Ez mennyire igaz?

Nem kell kitalálni, csak megvenni. http://www.tempomat.hu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam a fórumban a régebbi hozzászólások között, hogy próbálkozott valaki tempomat beépítésével F Astrába, de nem láttam sehol, hogy volt-e valami eredmény. Sikerült valakinek ilyet végrehajtani? :D Milyen autó alkatrészei kellenének hozzá? Olvastam valahol, hogy B Omega benzines tempomatja jó lehet bele. Ez mennyire igaz?

Igen, sikerült. A B Omi benzines bowdenes tempomatja jó Astrába. Be kell rakni a gázkarhoz, van egy kis elektronikája kuplungpedál kapcsoló is kell és persze a féklámpakapcsolót is rá kell kötni. Meg ugye az indexkar. :D És ennyi. Bekötési rajzot tudok dobni esetleg.

Nem kell kitalálni, csak megvenni. http://www.tempomat.hu/

Minek az utólagos nem gyári fos, mikor meglehet ezt oldani gyári GM Opel alkatrésszel is? :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, sikerült. A B Omi benzines bowdenes tempomatja jó Astrába. Be kell rakni a gázkarhoz, van egy kis elektronikája kuplungpedál kapcsoló is kell és persze a féklámpakapcsolót is rá kell kötni. Meg ugye az indexkar. :D És ennyi. Bekötési rajzot tudok dobni esetleg.

Minek az utólagos nem gyári fos, mikor meglehet ezt oldani gyári GM Opel alkatrésszel is? :)

Köszi a választ!

Én is inkább egy gyári cuccot favorizálnék. A bekötési rajzot megköszönném. A kuplung pedál kapcsolónak van konzolja a pedál fölött, vagy szerkeszteni kell oda valamit?

E-mail: kisoroszerick@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

1 Ó te agyoniskolázott... 2 Arra gondolnak, 3 hogy lehetőleg egy autót járassanak és ha abból kifogy, üljenek át másikba. 4Tehát ha valaki egyedül van a kocsijában, akkor üljön át olyanba, ahova befér, tehát töltsék meg és úgy járjon. Így tovább kihúzzák a melegben.

1 Irigylem a bátorságod, csak nehogy reagáljak erre.

2 Arra gondolsz TE !! (vagy felhívtad a belügyminisztert?)

3 Egyszer mindböl ki fog fogyni, senki se készült erre és nyakamat rá hogy 80% ának nem volt tele a tank!

4 ha most átül oda ahova befér majd kifogy abból a benya, akkor visszaülnek az övébe, és abból is akkor ugyanott vannak ha nem ült volna senki sehova annyi hogy késöbb fagynak meg! És akkor az az 5 ember hova fog beülni? egy 3 ik autóba amiben 3 an vannak?

Link to comment
Megosztás:

1 abban egyetértek, hogy Morpheus egy agytröszt :D 2 (meg közlés kényszere is van)

DE megfogalmazhatták volna egy kicsit jobban azt az SMS-t, 3 én is láttam olyat, aki nem fogta fel mit is jelent.... :omg:

1 Szintén zenész, csak tudnám hogy mi alapján!

2 A TE reakciód talán nam az? (feltétlen közölnöd kellett ezt mindenkivel és nagy szüksége volt a társadalomnak erre az információra)

3 Ha célzás volt, elhiheted hogy értettem! Mivel túlontúl túlzások volatak a hozzászolásomban és bíztam benne hogy nem veszitek komolyan a Hü l y eséget, hát csalodnom kell, hogy hü l y eséget komolyanvenni csak ........ tud...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.