Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én voltam az értelmi szerző, azt mondták le kell bontani mindegy hogyan csak gyorsan...de túl közel álltam rendesen beterített a por. :D De van még egy kétszer ekkora. :sneaky: Utólag vettük észre hogy a padlás tele van régiségekkel, porcelánokkal, könyvekkel, monarchia-beli pénzekkel. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Mi annak a valaminek(a küszöbben) a neve amire a hátsó ajtóban lévő vezetéköteg körül lévő gumihernyó csatlakozik rá. Remélem érthető. :D

Gondolom egy kis gimukarika. Illetve hol tudnék ilyet beszerezni? Már lassan egy éve be lett téve a gyári központizár de, ilyet elfelejtettem szerezni, pedig elvileg így meg fog törni a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Én voltam az értelmi szerző, azt mondták le kell bontani mindegy hogyan csak gyorsan...de túl közel álltam rendesen beterített a por. :D De van még egy kétszer ekkora. :sneaky: Utólag vettük észre hogy a padlás tele van régiségekkel, porcelánokkal, könyvekkel, monarchia-beli pénzekkel. :omg:

akkor a porcelánoknak lőttek......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudnátok nekem abba segíteni hogy van-e külömbség az 1,6 8 V astra és az 1,8 16V astra között kasznilag?Első fékek meg egyeznek az Astra F-nél? Mert nekem van egy 1.8-as motorom amit most raknak bele az 1.6 helyett, féltengelyt cserélnem kell és gólyalábot is kell ugye cserélni,de arra rá lehet tenni az 1.6-os motornak tárcsát és a munkahengert? Nem tudom hogy meg egyeznek-e vagy sem!Előreis köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Nos, akkor keresek egy jelentkezőt, aki a k. Diavia-fiat klímakapcsoló helyére beszereli a gyári újat. Szétszedtem, de bakker, ebben kb 8 vezeték van, és mechanika semmi. Meg a tököm is leizzadt mire összeraktam a középső tekerő k. rugóját.

Termeszetesen pénzért/sörért/japánk.ért

pfff! Diavainál elektronyos a belső keringetés... :S Nem tudsz csak gányolással nyerni!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudnátok nekem abba segíteni hogy van-e külömbség az 1,6 8 V astra és az 1,8 16V astra között kasznilag?Első fékek meg egyeznek az Astra F-nél? Mert nekem van egy 1.8-as motorom amit most raknak bele az 1.6 helyett, féltengelyt cserélnem kell és gólyalábot is kell ugye cserélni,de arra rá lehet tenni az 1.6-os motornak tárcsát és a munkahengert? Nem tudom hogy meg egyeznek-e vagy sem!Előreis köszönöm a segítségeteket!

Szia!

Nekem X18XE van.

256-os fékek elöl és tárcsafékek hátul.

Szerintem a motortartó bakok is különbözhetnek.

Kasztniilag nincs különbség köztük.

Link to comment
Megosztás:

Mi annak a valaminek(a küszöbben) a neve amire a hátsó ajtóban lévő vezetéköteg körül lévő gumihernyó csatlakozik rá. Remélem érthető. :D

Gondolom egy kis gimukarika. Illetve hol tudnék ilyet beszerezni? Már lassan egy éve be lett téve a gyári központizár de, ilyet elfelejtettem szerezni, pedig elvileg így meg fog törni a vezeték.

Gumikarika. Kábel átvezető.

Amikor 4 éve nekem is megtört ott a vezeték a rossz átvezető miatt, én a Csergőnél vettem 3155 forintért komplett átvezetőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, nincs ott semmi, hanem középen elöl van két cső a pollenszűrő házán, és megy a motortérbe.

A Diavia a következőképpen van megoldva gyárilag:

Jön a vákuumcső a fékszervó csövétől, felmegy a "vályúba" a vízlefolyó gumin keresztül, ott egy puffertartálynak kell lenni, amiből a pollenszűrő ház elején levő lyukon megy be. Innen lefelé megy, a klímabox aljára-oldalára, és onnan megy előre a műszerfal felé. Itt egy sor elektromágneses szelep osztja szét a vákuumot (lehet, hogy a manuálisnál csak egy), így megy vissza a cső zsalukat működtető dugattyúhoz. A gombnyomás után feszt kap a mágnesszelep és az nyitja vagy zárja a vákuumcsövet. Így elméletileg ki lehet iktatni az elektromos részt, bár azért látni kéne, mert így látatlanban nehéz megmondani.

Neked van vezérlőelektronika a klímához, amit a kesztyűtartó mögé kellett felrakni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.