Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Most tettem a csomagtét világító testbe 6 ledet, egy fokkal jobb. Sajna a rolósín aljára szerelt ledsor nekem nem játszik mert általában magasabbra pakolok így pont a csomagok fogják el a fényt.

Én nem a roló alá akarok, hanem oldalra, a műanyagokba, mint pl. úgy ahogy a Calibra csomitartójában van. Na majd lefotózom mire gondolok. :)

Link to comment
Megosztás:

Most tettem a csomagtét világító testbe 6 ledet, egy fokkal jobb. Sajna a rolósín aljára szerelt ledsor nekem nem játszik mert általában magasabbra pakolok így pont a csomagok fogják el a fényt.

12V-os fénycső szerelő lámpa, kb 3EFt, felcsavaroztam bal oldalra a műanyag alá, csak ha alá lesel látod és iszonyat fénye van. :)

Link to comment
Megosztás:

Az még hagyján, hogy hogy néz ki, de ha nincs rajta bura vagy valami fénytörő, akkor kiveri a szemét az embernek, nem?

Én is azt hittem, hogy zavarni fog, de nem, mert ez nem a sima szalag, hanem amin van szilikon bevonat. Vízálló változat.

Így eléggé megtöri a fényt és egyáltalán nem zavar.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm tovább kellene fejleszteni, két csomitartó világítást belevágok a kárpitba és az alá megy a led... :rolleyes:

Az elsőbe csak 15 led fért...

1189686-20130917-blxfZP.jpg

Üdv!

Látom Te már nagyon otthon vagy a ledek beszerelése terén! (Én meg nagyon előtte :D) Hogyan megy ez? Veszek led szalagot - hol, milyet, mennyiért? Összeszedem hozzá a cuccot - mit? Aztán megcsinálom - hogyan?

Segítenél valami leírással, tippel, trükkel?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Látom Te már nagyon otthon vagy a ledek beszerelése terén! (Én meg nagyon előtte :D) Hogyan megy ez? Veszek led szalagot - hol, milyet, mennyiért? Összeszedem hozzá a cuccot - mit? Aztán megcsinálom - hogyan?

Segítenél valami leírással, tippel, trükkel?

Köszi!

Én egy műanyag lapot ragasztottam tele ledszalaggal. Összesen 24 led ment az első lámpába, míg hátul üdítős flakonból vágtam egy olyan széles csíkot, ami re ráment 2x3 ledes csíkokból 2, így lett 6 led a csomagtér világításban. Azért üdítőspalackból készül az alátét, mert azt ívesen is be lehetett építeni, és tulajdonképpen nem kellett emiatt vágni. Az elsőnél a 24 ledet egy merev műanyag lapra ragasztottam, és azt hozzá rögzítettem a lámpabúrához. Sajnos a gyári égőtartót ki kellett törni a búrából... De úgy is filléres tétel. A fénye marha jó! A kapaszkodóba csak gyári ledes szofiták mentek, mert oda elég...

Link to comment
Megosztás:

Én egy műanyag lapot ragasztottam tele ledszalaggal. Összesen 24 led ment az első lámpába, míg hátul üdítős flakonból vágtam egy olyan széles csíkot, ami re ráment 2x3 ledes csíkokból 2, így lett 6 led a csomagtér világításban. Azért üdítőspalackból készül az alátét, mert azt ívesen is be lehetett építeni, és tulajdonképpen nem kellett emiatt vágni. Az elsőnél a 24 ledet egy merev műanyag lapra ragasztottam, és azt hozzá rögzítettem a lámpabúrához. Sajnos a gyári égőtartót ki kellett törni a búrából... De úgy is filléres tétel. A fénye marha jó! A kapaszkodóba csak gyári ledes szofiták mentek, mert oda elég...

Szia!

Köszi a tippeket, megszívlelendő praktikumok. Esetleg azt is megtudhatnám, hogy milyen led szalagot keressek? (neve vagy típusa, esetleg ellenállás szerinti mérete vagy tudom is én) Persze az is érdekelne, hogy hol és mennyiért lehet ilyet venni - olcsón? Bocs, de nagyon kezdő vagyok e téren!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a tippeket, megszívlelendő praktikumok. Esetleg azt is megtudhatnám, hogy milyen led szalagot keressek? (neve vagy típusa, esetleg ellenállás szerinti mérete vagy tudom is én) Persze az is érdekelne, hogy hol és mennyiért lehet ilyet venni - olcsón? Bocs, de nagyon kezdő vagyok e téren!

Köszi!

Én itt vettem:http://www.lednagyker.hu/led_units/optonica_3528_5w_12v_ww_indoor_1459 12Voltról működik és 3-asával darabolható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.