Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Húú, hát nem irígyellek. :) Ilyenkor nem küldenek valami értesítést, hogy mennyivel tartozol? Még "jó", hogy senkit nem érdekel, éhenhal-e az ember azok után, hogy ráteszik a kezüket az összes pénzre.

Elvileg kéne, de a legszebb az, hogy nem tartozom! :) Annyit sikerült kiderítenem az összeg alapján, hogy én ezt már befizettem 2-3 hete. Ilyen az mikor nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal. A zárolás május 6-7 körül jár le, addig....?

Asszonynak még nem is mertem megmondani.....ma van a névnapja.....nem cseszem el neki :D

Link to comment
Megosztás:

Most szedtem le az aktivszén szűrőt és apró darabokban hullik ki belőle a szén, az egész össze van porladva... Hirtelen mit is csináljak vele? :) Dugózzam le a vákuumszelephez("ufó") vezető csövet a másik kettőt meg kössem össze vagy mi is ilyenkor a teendő? Erős a gyanúm, hogy abban az ufószerűségben is van belőle mert ha megrázom akkor hallani belőle olyan "aprókavics/homok zörgést"... :)

Picture(1).jpg

Link to comment
Megosztás:

Most szedtem le az aktivszén szűrőt és apró darabokban hullik ki belőle a szén, az egész össze van porladva... Hirtelen mit is csináljak vele? :) Dugózzam le a vákuumszelephez("ufó") vezető csövet a másik kettőt meg kössem össze vagy mi is ilyenkor a teendő? Erős a gyanúm, hogy abban az ufószerűségben is van belőle mert ha megrázom akkor hallani belőle olyan "aprókavics/homok zörgést"... :)

akár az ufó előtt is ledugózhatod a két csövet, a tanktol a szűrőig jövőt meg valahogy úgy kéne lerendezni, hogy ne tudjon felgyülemleni a benzingőz...

Link to comment
Megosztás:

akár az ufó előtt is ledugózhatod a két csövet, a tanktol a szűrőig jövőt meg valahogy úgy kéne lerendezni, hogy ne tudjon felgyülemleni a benzingőz...

Nos, egy jön a tartálytól(ugye a szellőző) és ugyanazon a csonkon van egy másik ami meg megy az injektorházba az alapjárati mellé :) (b+, nem is figyeltem meg rendesen) és a harmadik, ha jól emlékszem, megy az ufóba és ez egy külön csonkon van...Tehát az ufóét meg az injektorházba vezetőt kéne ledugózni a szellőzőt meg hagyom szabadon(egyelőre)..jól értem? Tudom, hogy volt már téma sokszor, de most sietnék összerakni, nincs kedv/időm visszaolvasgatni, sorry. :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, egy jön a tartálytól(ugye a szellőző) és ugyanazon a csonkon van egy másik ami meg megy az injektorházba az alapjárati mellé :) (b+, nem is figyeltem meg rendesen) és a harmadik, ha jól emlékszem, megy az ufóba és ez egy külön csonkon van...Tehát az ufóét meg az injektorházba vezetőt kéne ledugózni a szellőzőt meg hagyom szabadon(egyelőre)..jól értem? Tudom, hogy volt már téma sokszor, de most sietnék összerakni, nincs kedv/időm visszaolvasgatni, sorry. :)

őőő nem úgy van, hogy a szűrőre jön egy a tanktol, a szűrőből meg az ufóra, és az ufóbolt megy az injektor alá, meg a fékrásegítőhöz?

Link to comment
Megosztás:

őőő nem úgy van, hogy a szűrőre jön egy a tanktol, a szűrőből meg az ufóra, és az ufóbolt megy az injektor alá, meg a fékrásegítőhöz?

Mondom/irom, hogy nem is figyeltem meg alaposan, de mindenképp 3drb cső van rajta.. :)

Azt hiszem megyek és megpróbálom kiszórni belőle az összes szenet és úgy visszarakom egyelőre...aztán majd kitalálom - a segitségetekkel :D - hogy mi legyen vele/helyette. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma felkerült a gyári elektromos fűthető tükröm, műkszik szépen, nincs vele gond! A króm tükröket mégsem rugdaltam le, mert találtam rá vevőt :)

Külön köszönet zotya975 Cartársnak, aki bevezetékezte, és kivitelezte, valamint Brekeke Cartársnak akitől a kapcsolót kaptam! Köszönöm srácok :)

Link to comment
Megosztás:

B.szki ma sikerült megnyomnom a középdobot. Pedig direkt óvatosan mentem a behajtón lévő púpra, az abból 3mm-et kiálló kis vas belekapott...4en ültünk benne, persze nem előszőr. Most 1 kicsit sportosabb a hangja, úgyhogy viszem a kipufogóshoz.Fákk

:) :)

Enyém mindig leért, de ez a kerék pont annyit emel a 16oshoz képest, hogy már haza tudok jönni anélkül h leérne. :D

Link to comment
Megosztás:

Mondom/irom, hogy nem is figyeltem meg alaposan, de mindenképp 3drb cső van rajta.. :)

Azt hiszem megyek és megpróbálom kiszórni belőle az összes szenet és úgy visszarakom egyelőre...aztán majd kitalálom - a segitségetekkel :D - hogy mi legyen vele/helyette. :)

Nah Uraim!

Az én szekeremben a következő a felállás: 1 jön a tanktól a szénszűrőre 1 vékonyka megy a szűrőtől az ufo-hoz 1 vastagabb pedig megy a szűrőtől a vak világba a motortérben. Egy kis gumiharang van a végén. Az adja szerintem a szellőzést álló motornál.

Ez így biztosan jó, mert ehhez még nem volt nyulva.

Link to comment
Megosztás:

Nah Uraim!

Az én szekeremben a következő a felállás: 1 jön a tanktól a szénszűrőre 1 vékonyka megy a szűrőtől az ufo-hoz 1 vastagabb pedig megy a szűrőtől a vak világba a motortérben. Egy kis gumiharang van a végén. Az adja szerintem a szellőzést álló motornál.

Ez így biztosan jó, mert ehhez még nem volt nyulva.

Igen-igen, már én is megfigyeltem, hogy kettő jön alulról és a harmadik meg az "ufóra", csak az előbb úgy hirtelen felszaladtam érdeklődni és nem figyeltem meg rendesen.(mondjuk azt a gumiharangot nem láttam, nem is követtem végig a csövek útját) Kiszórtam az összes szenet és visszaraktam a helyére oszt'csókolom. Jó lesz az. Legfeljebb néha benzinszag lesz. Idővel majd lehet, hogy beleinvesztálok egy új szűrőbe. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen, már én is megfigyeltem, hogy kettő jön alulról és a harmadik meg az "ufóra", csak az előbb úgy hirtelen felszaladtam érdeklődni és nem figyeltem meg rendesen.(mondjuk azt a gumiharangot nem láttam, nem is követtem végig a csövek útját) Kiszórtam az összes szenet és visszaraktam a helyére oszt'csókolom. Jó lesz az. Legfeljebb néha benzinszag lesz. Idővel majd lehet, hogy beleinvesztálok egy új szűrőbe. :)

Drágán osztogatják, úgy hallottam. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy olvastam - mert azért visszakeresgéltem - de nem találtam a neten sehol(vagy rosszul kerestem? :) )

úgy 20 matyikirály környékén mozog.

Cartárs! A gumiharang nekem a motortérben ott van lent ahol bejönnek az üzemanyagcsövek alulról. Ott lóg lent. EPC szerint valami víz összefogó. gondolom a párát vezeti el.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez a többesszám?

Azhogy nem tudja mit vau vuazik össze vissza, ha nem tünne fel neki, én se vagyok itt hetekig néha, ha itt is vagyok mostanság, akkor se én írom a legtöbb hszt, mint ez többször bizonyítást nyert tőlem függetlenül, az meg hogy reagálok egy kérdésre, mert amikor olvasom nem volt válasz rá, hát elnézést, hogy segíteni próbálok(és még csak nem is írtam hülyeséget) :)

ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Azhogy nem tudja mit vau vuazik össze vissza, ha nem tünne fel neki, én se vagyok itt hetekig néha, ha itt is vagyok mostanság, akkor se én írom a legtöbb hszt, mint ez többször bizonyítást nyert tőlem függetlenül, az meg hogy reagálok egy kérdésre, mert amikor olvasom nem volt válasz rá, hát elnézést, hogy segíteni próbálok(és még csak nem is írtam hülyeséget) :lol:

ennyi :D

Írj könyvet is, hogyan szereljünk fejben címmel. :) :D :D :D

Na most már tényleg elég. Elhiszem, hogy ez az egyéb csevegés, és ide sok minden elfér, de kezdem unni a veszekedést. Ha nem tudtok normális hangon társalogni, kívül tágasabb. ...és nem érdekel, hogy ki kezdet. Nem az oviban vagyunk. :)

Link to comment
Megosztás:

Na most már tényleg elég. Elhiszem, hogy ez az egyéb csevegés, és ide sok minden elfér, de kezdem unni a veszekedést. Ha nem tudtok normális hangon társalogni, kívül tágasabb. ...és nem érdekel, hogy ki kezdet. Nem az oviban vagyunk. :)

Nem volt kérdés ki mit kezdett. :)

Am meg, ha majd letesz valamit az asztalra, azon kívül, h lekente ezüstre a 13as felniket, akkor elfogadom, hogy végigmagyaráz mindent. Addig nem. Lehet törölni, kickelni, banolni.

Link to comment
Megosztás:

Írj könyvet is, hogyan szereljünk fejben címmel. :) :) :D :D

Te meg legyünk smucigok címmel :lol:

Most is azt a nézetet tartom, hogy ezen a fórumon leginkább a fejbenszerelé az ami megvalósítható, az az átbeszéljük mit hogy lehetne esetleg...

Ha ez nem fér a fejedbe akkor nem tudok mit mondani :D

Link to comment
Megosztás:

Zotya a kaméleon! Féltengely. :D Ahányszor nézem, annyi titulusod van. :lol:

Próbálok egyedi testhezálló nevet találni. :D Gondolkodtam az Adonisz-on, de aztán elvetettem miután az asszony sírva röhögött úgy 10-percig az ötlet hallatán. :) :D

Ma felkerült a gyári elektromos fűthető tükröm, műkszik szépen, nincs vele gond! A króm tükröket mégsem rugdaltam le, mert találtam rá vevőt :)

Külön köszönet zotya975 Cartársnak, aki bevezetékezte, és kivitelezte, valamint Brekeke Cartársnak akitől a kapcsolót kaptam! Köszönöm srácok ;)

Nincs mit, ezek szerint hazaértél. Elfelejtettük megnézni a hangszórókat-magassugárzókat, kp-zárakat az ajtókban, működnek-e, ugye ott cibálltuk az átvezetőket. Majd sasold/hallgasd meg őket.

Közben magtaláltam a benyaszivárgás helyét az injektornál, a pillangószelep poti alól csöpögött mégpedig azért, mert az injektorszelep alsó gumigyűrűje kinyúlt-elmozdult. Szétszedtem, és felraktam rossz helyre :D , megnézhettem volna saját képemet. A piros nyilas gyűrűt felraktam a kék nyilas helyre. Elkezdtem kerregetni, nem indult olyan furcsa hangja volt, a végén már bugyborékolt. Megnéztem mi van, felett 3 centi vastagon állt a benzin. :D Kitörölgettem belőle rongyal, kerestem egy másik tömítést, beraktam a jó helyre, majd szellőzni hagytam egy órát, lehet a hengerek is félig teltek benyával. Végül aztán elindult, de az akku utolsó leheletével. Most nem ereszt, de kell vennem ilyen tömítést, mert ezt egy vízcsap-javító készletben találtam, nem hiszem, hogy sokáig bírná a benyát. Hát röviden ennyi. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem volt kérdés ki mit kezdett. :)

Am meg, ha majd letesz valamit az asztalra, azon kívül, h lekente ezüstre a 13as felniket, akkor elfogadom, hogy végigmagyaráz mindent. Addig nem. Lehet törölni, kickelni, banolni.

Te miről beszélsz? :D

Arrol, hogy a szerlővel ezt meg azt megcsináltál? :D

Csak a gyíkot nézd már át, ott is van felni festésen tul más is... de a hídcserét nem kérdezte senki, meg amit még más tipusokon megcsináltam nem egyszer nem kétszer....

Szerintem kicsit több motor ki berakásánál voltam ott, még ha csak segítség szinten is mint te, de raktam már össze váltót is, úgy hogy félig volt összerkava, és ott se voltam a szétszedésnél... úgyhogy rakjál te valamit az asztalra. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.