Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Valaki Szolnokról?

Csak szeretném megköszönni a 6-os posta kiváló dolgozójának, hogy eltulajdonította a csomagomat. :)

Örök "hála" a bosszúság miatt. :D

Arról ne is beszéljünk micsoda bürokrácia van eme cégnél. :D

Az ország másik felébe, cirka 300kilóméterre egy hét alatt ment el a levél. :D Akár gyalog is elvihettem volna. Késő bánat, de legközelebb nézz körül a futárcégek honlapján, nem sokkal, vagy egyáltalán nem drágábbak mint a Magyar posta.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan értesült már róla, hogy 2011. július elsejétől szigorodtak a közlekedési bírságok mind pénz-, mind pontbüntetés tekintetében. A megnevezett közlekedési kihágások ezentúl már közlekedési bírsággal sújthatók, szabálysértési eljárás helyett.

Készüljön fel a változásokra! Összefoglaltuk Önnek közérthető nyelven a törvényváltozás legfontosabb pontjait:

Változások:

ittas vezetés Az ittas vezetés július elsejétől minimum 150 ezer, maximum 300 ezer forint pénzbírsággal büntetendő, ráadásul a büntetőpont mértékét is megnövelték a régi ötről hat-nyolc pontra.

elnézett piros lámpa Immáron százezret kell fizetni egy elnézett piros lámpánál vagy vasúti tilos jelzésnél - de akkor is, ha a lámpa csak sárgát jelzett és az autós a rendőrség megítélése szerint meg tudott volna állni.

gyorshajtás A gyorshajtás büntetése nagyban bonyolódott: ha nem lépi át a megengedett sebességet 15-20 kilométerrel, akkor az továbbra is marad szabálysértési kategória, de ha igen, akkor az 30 ezer forinttól egészen 300 ezerig büntethető, és akár 8 pont is begyűjthető érte.

biztonsági öv A biztonsági öv bekapcsolásának elfelejtése 15, 30 és 45 ezres bírságot von maga után (attól függően, hogy lakott területen belül, kívül vagy autópályán állítják meg a rendőrök) és háromtól öt pontig pontoznak érte.

be nem fizetett büntetése Elvehetik a külföldi - magyarországi lakcímmel nem rendelkező - személygépkocsiját, ha annak van másik, még be nem fizetett büntetése - akkor is, ha azt nem a tulajdonos vezeti.

pontok A szabálysértésekért az eddig egy-öt helyett egy-nyolc pont jár, a gondatlan bűncselekményért kilenc, a szándékosért pedig tizenegy.

Jó hírek:

bankkártya Ezentúl lehetőség van a helyszínen bankkártyával kifizetni a bírságot (gyakorlatban majd csak akkor, ha a rendőrség beszerez pár hordozható kártyaleolvasó terminált, ugyanis jelenleg nincs nekik).

telefon Kevesebbet kell majd fizetni a gyerekülést nem használóknak és az autóban vezetés közben mobiltelefonálóknak.

Link to comment
Megosztás:

Mentem már el úgy őz mellett, hogy fent volt vadriasztó, nyugodtan legelte a füvet, nem kezdett eszeveszetten menekülni. :) Meg gondoljátok, hogy ahol ragadozó állatok vannak, medve , farkas, stb, ott nem használnák nyakba akasztva ha tényleg hatásos, és elüldözi az állatokat. Képzeld jön a medve, ürge fújja a sípot, semmi, Maci Laci még mindíg jön, fújja-fújja, semmi hatás, megnézi a sípot, aztán rá van írva apró betűkkel: Csak 60-80Km/h felett hatásos. :D

Szasztok!

Hülye vicc, meg régi is, meg hosszú is, de azé nesztek a humor...

Erdélyben a hegyek között túrázik egy csoport. A csoport vezetője mindenkinek kioszt egy medveriasztó rézcsengettyűt azzal, hogy a medvék nem bírják a hangját, és pánikszerűen menekülnek előle.

Séta indul, egyszer a vezető megáll egy hatalmas kupac előtt, nézi, markolássza, szagolja, majd így szól:

- Emberek, ez medvekula! Egy napos, semmi vész, de aki fél, az rázza a csengettyűt.

Két ember rázni kezdi. Kis idő múlva újabb kupac, markolászás, szaglászás, majd:

- Emberek, ez medveszar! 4-5 órája lehet itt, tehát a medve a közelben lehet. Aki fél, rázza a csengettyűt.

A fél csoport rázza, mikor újabb akna kerül elő. Markolás, szaglás, majd:

- Emberek, ez a rakás nagyon friss, a medve valahol itt rejtőzhet a sűrűben! Rázzák azt a rohadt csengettyűt, ijesszék el a medvét!

Mindenki vadul rázza, mikor az egyik megkérdezi:

- Nem lehet, hogy téved, és az nem is medveszar?

- Hogyne lenne az, tele van rézcsengettyűkkel!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Hülye vicc, meg régi is, meg hosszú is, de azé nesztek a humor...

Erdélyben a hegyek között túrázik egy csoport. A csoport vezetője mindenkinek kioszt egy medveriasztó rézcsengettyűt azzal, hogy a medvék nem bírják a hangját, és pánikszerűen menekülnek előle.

Séta indul, egyszer a vezető megáll egy hatalmas kupac előtt, nézi, markolássza, szagolja, majd így szól:

- Emberek, ez medvekula! Egy napos, semmi vész, de aki fél, az rázza a csengettyűt.

Két ember rázni kezdi. Kis idő múlva újabb kupac, markolászás, szaglászás, majd:

- Emberek, ez medveszar! 4-5 órája lehet itt, tehát a medve a közelben lehet. Aki fél, rázza a csengettyűt.

A fél csoport rázza, mikor újabb akna kerül elő. Markolás, szaglás, majd:

- Emberek, ez a rakás nagyon friss, a medve valahol itt rejtőzhet a sűrűben! Rázzák azt a rohadt csengettyűt, ijesszék el a medvét!

Mindenki vadul rázza, mikor az egyik megkérdezi:

- Nem lehet, hogy téved, és az nem is medveszar?

- Hogyne lenne az, tele van rézcsengettyűkkel!!! :D

Nem olyan hülye vicc...én jót röhögtem :) :D

Link to comment
Megosztás:

Én is ismerek egy régi, de nagyon igaz történetet, amin nekünk magyaroknak, talán sírni kéne, de kínunkba inkább röhögünk! Szerintem ezt is sokan ismerjük:

Az Amerikai, a Német, és a Magyar karamboloznak az országúton!

Kiszáll az Amerikai a zsír új Chrysler-ből, és káromkodik:

- 3 év kemény munkája veszett oda!

Kiszáll a Német a zsír új 730-as BMW-ből, és káromkodik:

- 3 év kemény munkája veszett oda!

Kiszáll a Magyar a 25 éves Trabantból, el kezd sírni, és káromkodik:

- Az egész életem munkája oda lett!!!

Kis idő múlva megszólal a Német:

- Mi a francnak vettél olyan drága kocsit???

Link to comment
Megosztás:

Orbán meg Lázár utaznak a repülön, kémlelik a birodalmukat, egyszer csak megszólal Lázár:

-Te Viktor, kidobnék 1 tonna kenyeret a nép éljenezne és megcsókolnák a kezemet!

Erre Viktor:

-Te Jani, kidobnék egymillió forintot, ezek még a talpamat is megcsókolnák!

A pilóta megelégeli a beszélgetést, hátrafordul és ennyit mondd:

-Ha Én kidobnám magukat, még a seggemet is kinyalnák!

xD

Link to comment
Megosztás:

Orbán meg Lázár utaznak a repülön, kémlelik a birodalmukat, egyszer csak megszólal Lázár:

-Te Viktor, kidobnék 1 tonna kenyeret a nép éljenezne és megcsókolnák a kezemet!

Erre Viktor:

-Te Jani, kidobnék egymillió forintot, ezek még a talpamat is megcsókolnák!

A pilóta megelégeli a beszélgetést, hátrafordul és ennyit mondd:

-Ha Én kidobnám magukat, még a seggemet is kinyalnák!

xD

Adjuk oda neki a milliót :)

Link to comment
Megosztás:

Orbán meg Lázár utaznak a repülön, kémlelik a birodalmukat, egyszer csak megszólal Lázár:

-Te Viktor, kidobnék 1 tonna kenyeret a nép éljenezne és megcsókolnák a kezemet!

Erre Viktor:

-Te Jani, kidobnék egymillió forintot, ezek még a talpamat is megcsókolnák!

A pilóta megelégeli a beszélgetést, hátrafordul és ennyit mondd:

-Ha Én kidobnám magukat, még a seggemet is kinyalnák!

xD

Éljenek a pilóták!!! :D

Az utasok nevét lehet kis betűvel is írni...egyik sem nagy szám :)

Jaj, most állt meg a házunk előtt egy NAAAAAAGY FEKETE AUTÓ, LESÖTÉTÍTETT ABLAKOKKAL!

Vajon ki az, és miért jött??? Ha eltűnnék egy ideig legyetek óvatosak! :D

Link to comment
Megosztás:

ha már viccelődés akkor én ezen szakadtam fészbúkon:

-Nem is voltam berúgva!!

-Komolyan mondod??!

A földhöz vágtad a hörcsögömet,azt kiabáltad: "Pikachu téged választalak!"

-Bebújtál a szekrénybe és legalább egy órát kiabáltad,hogy az átjáró Narniába nem működik!

-Utána ordítottál az autómra "OPTIMUS, tudom hogy te vagy az,alakulj át!

-Majd kiengedted a medencét, hogy keresed Némót,

és hazafele átöleltél egy hajléktalant, mondva neki: "Dumbledore, te élsz?!!"

:)

Link to comment
Megosztás:

ha már viccelődés akkor én ezen szakadtam fészbúkon:

-Nem is voltam berúgva!!

-Komolyan mondod??!

A földhöz vágtad a hörcsögömet,azt kiabáltad: "Pikachu téged választalak!"

-Bebújtál a szekrénybe és legalább egy órát kiabáltad,hogy az átjáró Narniába nem működik!

-Utána ordítottál az autómra "OPTIMUS, tudom hogy te vagy az,alakulj át!

-Majd kiengedted a medencét, hogy keresed Némót,

és hazafele átöleltél egy hajléktalant, mondva neki: "Dumbledore, te élsz?!!"

:D

:D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén sikeresen átléptem a 100.000-es km-er határt. Teljes mértékben meg vagyok a kocsival elégedve még mindig! kopp...kopp...kopp... :D

(le akartam fényképezni, fényképező bent a kesztyűtartóba. Számolgattam a km-ert, hogy majd másnap forúl át, erre nem kalkuláltam bele egy kis kerülőt és 100.005km-ernél vettem észre hogy átfordúlt, francba most muszáj lesz 200ezerig várnom!) :)

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Elnézést előre is az esetlegesen hülye kérdésemnek, de újjonc vagyok és nem igazán hozzá értő.

A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a 3 kormány fajta között?

Azt tudom, hogy a középső az az Astra Classic-ba van, és nem lufis, de szervósnak a szervós?

Az utolsó tudom, hogy lufis, és szervós is?!

Viszont a legelsőről nem tudok semmit.

fastra9.jpg

460299_im0.jpg

BIG_0008737114.jpg

Még egyszer sorry az idétlen kérdésemért.

Előre is köszönöm!

Kellemes napot!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Elnézést előre is az esetlegesen hülye kérdésemnek, de újjonc vagyok és nem igazán hozzá értő.

A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a 3 kormány fajta között?

Azt tudom, hogy a középső az az Astra Classic-ba van, és nem lufis, de szervósnak a szervós?

Az utolsó tudom, hogy lufis, és szervós is?!

Viszont a legelsőről nem tudok semmit.

http://m.blog.hu/va/vancello/image/11july/fastra9.jpg

http://nyugatiautobonto.hu/portal/static/u.../460299_im0.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/7/1/1/4/BIG_0008737114.jpg

Még egyszer sorry az idétlen kérdésemért.

Előre is köszönöm!

Kellemes napot!

Nekem a 93-as kocsiban (ami nem classic) van olyan kormány mint a második és szervó is van a kocsiban, de ez nem a kormánytól függ.

Az utolsó már légzsákos, de nekem az első tetszik ezek közül a leginkább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.