Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen tudtál segíteni!

Gondolom 2 telot raktál be!

Megcsinálnám én is csak kéne 2 telo meg faudifej!

Faudit lehet csinál(tat)ni is, ha úgy könnyebb, csak ahogy már többször leírták, valami jobb anyagot kell választani hozzá. ;)

Itt van rajz hozzá.

Azért van kétfajta hosszméret rajta, mert így a felső rész a motorháztetőnél az egyik tartó csavar helyére van betéve.

Ha 2-3 mm-rel hosszabb a menetes rész, akkor sincs gond.

Nálam így van felrakva.

Az alsó résznél is az eredeti csavar helyére, a lemezanya kivétele után.

Ami még érdekes lehet, hogy egy telo is megtartja, én így használom, pedig megvan a másik oldali is.

Nem kell félnem, hogy egy álmosabb reggelen állon vág, de biztonságosan megtartja. A motorháztető a merevítései miatt bírja.

Még egy előnye volt az egynek, hogy amikor magától nyílik (mert valaki kipróbálja és elengedi ;) stb.) akkor nem akarja szétszaggatni a kasztnit.

Amikor az ember rakja be, akkor úgyis meg lehet ezt nézni és eldönteni, hogy eggyel vagy kettővel tetszik jobban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy gondom, adott egy járgány amit vissza akarok helyezni a forgalomba, a következők az előzményei.

Tavaly dec.-ben lejárt a műszakija de nem lett kivonva a forgalomból így idén volt 2 csekk elmaradás a biztosítónál és a biztosító felbontotta a szerződést.

A súlyadó szintén nincs befizetve, de a kocsi kb 4 hónapja kilett vonva a forgalomból ideglenesen.

összegezve : biztosítás elmaradás, de a biztosító felbontotta a szerződést, súlyadó nincs befizetve.

Mit lehet ilyen esetben tenni ha műszakira akarom vinni?

Átmehetek más biztosítóhoz csak simán, vagy kikel fizetni az elmaradást és új szerződést kötni?

A súlyadót bekel fizetni mikor visszarakom a forgalomba, vagy csak 1 félévet?

Ebben a dologban kérnék segítséget.

Köszönöm előre is.

Zsebbenyúlós menet lesz ez.

A biztosítónál örülhetsz, ha visszamenőleg 10ezer/hó körül megúszod, és visszakerülsz A00-ba.

A gépjáműadónál is számíthatsz büntetésre, szerintem vissza se helyezik forgalomba, amíg nem rendezed.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy gondom, adott egy járgány amit vissza akarok helyezni a forgalomba, a következők az előzményei.

Tavaly dec.-ben lejárt a műszakija de nem lett kivonva a forgalomból így idén volt 2 csekk elmaradás a biztosítónál és a biztosító felbontotta a szerződést.

A súlyadó szintén nincs befizetve, de a kocsi kb 4 hónapja kilett vonva a forgalomból ideglenesen.

összegezve : biztosítás elmaradás, de a biztosító felbontotta a szerződést, súlyadó nincs befizetve.

Mit lehet ilyen esetben tenni ha műszakira akarom vinni?

Átmehetek más biztosítóhoz csak simán, vagy kikel fizetni az elmaradást és új szerződést kötni?

A súlyadót bekel fizetni mikor visszarakom a forgalomba, vagy csak 1 félévet?

Ebben a dologban kérnék segítséget.

Köszönöm előre is.

Ha jól tudom, új biztosítást csak akkor fogsz tudni kötni, ha rendezed az elmaradást.

Forgalomba helyezni, pedig csak úgy fogod tudni az autót, ha kifizeted az elmaradt súlyadót, ha jól tudom. De igazából ezekről a biztosító és az önkormányzat adó osztálya tud pontos felvilágosítást adni

Kismocinál jártunk úgy hogy más hibájából (az alkuszcég bekavart) nem fizetés miatta szünt meg a biztosítás. Először a réginél kellett új szerződést kötni, és kifizetni az elmaradást, utánna mehettem volna átt másik biztosítóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, sokat segítették!

Ha a donorból kiszedném azokat a gömböcskéket, amire rápattannak, azok nem lennének jók? ;)

Én is gondolkodtam ezen, de én inkább a csomiajtóba szerelnék teleszkópot. Elvégre azt többször nyitom ki, mint a gépháztetőt. Vagyis remélem! ;)

Miért, neked nincs gyárilag? :lol:

Faudit lehet csinál(tat)ni is, ha úgy könnyebb, csak ahogy már többször leírták, valami jobb anyagot kell választani hozzá. :lol:

Itt van rajz hozzá.

Azért van kétfajta hosszméret rajta, mert így a felső rész a motorháztetőnél az egyik tartó csavar helyére van betéve.

Ha 2-3 mm-rel hosszabb a menetes rész, akkor sincs gond.

Nálam így van felrakva.

Az alsó résznél is az eredeti csavar helyére, a lemezanya kivétele után.

Ami még érdekes lehet, hogy egy telo is megtartja, én így használom, pedig megvan a másik oldali is.

Nem kell félnem, hogy egy álmosabb reggelen állon vág, de biztonságosan megtartja. A motorháztető a merevítései miatt bírja.

Még egy előnye volt az egynek, hogy amikor magától nyílik (mert valaki kipróbálja és elengedi :lol: stb.) akkor nem akarja szétszaggatni a kasztnit.

Amikor az ember rakja be, akkor úgyis meg lehet ezt nézni és eldönteni, hogy eggyel vagy kettővel tetszik jobban.

Köszi szépen a segítségeteket! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, sokat segítették!

Ha a donorból kiszedném azokat a gömböcskéket, amire rápattannak, azok nem lennének jók? ;)

Miért, neked nincs gyárilag? ;)

Köszi szépen a segítségeteket! :lol:

Elvileg jók azok is! :lol:

Csak nekem nem volt miből kiszedni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Faudit lehet csinál(tat)ni is, ha úgy könnyebb, csak ahogy már többször leírták, valami jobb anyagot kell választani hozzá. ;)

Itt van rajz hozzá.

Azért van kétfajta hosszméret rajta, mert így a felső rész a motorháztetőnél az egyik tartó csavar helyére van betéve.

Ha 2-3 mm-rel hosszabb a menetes rész, akkor sincs gond.

Nálam így van felrakva.

Az alsó résznél is az eredeti csavar helyére, a lemezanya kivétele után.

Ami még érdekes lehet, hogy egy telo is megtartja, én így használom, pedig megvan a másik oldali is.

Nem kell félnem, hogy egy álmosabb reggelen állon vág, de biztonságosan megtartja. A motorháztető a merevítései miatt bírja.

Még egy előnye volt az egynek, hogy amikor magától nyílik (mert valaki kipróbálja és elengedi ;) stb.) akkor nem akarja szétszaggatni a kasztnit.

Amikor az ember rakja be, akkor úgyis meg lehet ezt nézni és eldönteni, hogy eggyel vagy kettővel tetszik jobban.

Köszi szépen a segítséget!Sokat segítettetek!

köbö milyen árban lehet egy teleszkóp?(bontott)Vagy újat érdemes?És milyen árban lehet 2db faudifej?

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkodtam ezen, de én inkább a csomiajtóba szerelnék teleszkópot. Elvégre azt többször nyitom ki, mint a gépháztetőt. Vagyis remélem! ;)

...

Oda valami rövid kellene mint az Omegákban, de még nem találtam. Igaz nem is nagyon kerestem, de már én is gondoltam rá. :lol:

...

Miért, neked nincs gyárilag? ;)

Sedanban nincs olyan hátul, rugók vannak gyárilag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Thx! ;)

Kár, hogy nem ezt a megoldást választották a sedanhoz. Így legalább normálisan lehetne bele pakolni, nem kellene nézni hol van az ajtótartó. (pl. 4 db 195-ös kerék már nem fér be :lol: )

Sajnos a sedan kialakítással nincs ennyi hely az ajtó felfogató cuccoknak és a telóknak, de kiindulásnak jó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet hogy nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de hirtelen nem találtam jobb topicot. Autóvásárlás előtt állok. Kinézetem egy szép állapotú c20xe motoros szekeret.

Olvastam jót is meg sajnos elég sok rosszat is, hogy nagyon érzékenyek ezek a motorok. Konstrukciós hiba miatt némelyik hengerfejes lesz. Ha hozzám kerül, a kíméléssel nem lenne probléma,nem szeretném széthajtani, csak félek hogy előtte nem biztos hogy túl jól bántak vele. Mire figyeljek a vásárláskor? Vagy inkább kerüljem el ezt a típust?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet hogy nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de hirtelen nem találtam jobb topicot. Autóvásárlás előtt állok. Kinézetem egy szép állapotú c20xe motoros szekeret.

Olvastam jót is meg sajnos elég sok rosszat is, hogy nagyon érzékenyek ezek a motorok. Konstrukciós hiba miatt némelyik hengerfejes lesz. Ha hozzám kerül, a kíméléssel nem lenne probléma,nem szeretném széthajtani, csak félek hogy előtte nem biztos hogy túl jól bántak vele. Mire figyeljek a vásárláskor? Vagy inkább kerüljem el ezt a típust?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Az tény hogy az XE-re jobban kell figyelni mint az C20NE-re, de ha viszel magaddal egy hozzáértő embert sztem meg fogja tudni mondani, hogy érdemes e meg venni.

Viszont tényleg kérdés hogy a jelenlegi tulaja hogy bánik vele, de ha vigyázol és figyelsz rá nagyon sokáig fog szolgalni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet hogy nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de hirtelen nem találtam jobb topicot. Autóvásárlás előtt állok. Kinézetem egy szép állapotú c20xe motoros szekeret.

Olvastam jót is meg sajnos elég sok rosszat is, hogy nagyon érzékenyek ezek a motorok. Konstrukciós hiba miatt némelyik hengerfejes lesz. Ha hozzám kerül, a kíméléssel nem lenne probléma,nem szeretném széthajtani, csak félek hogy előtte nem biztos hogy túl jól bántak vele. Mire figyeljek a vásárláskor? Vagy inkább kerüljem el ezt a típust?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Lehetőleg minél később behozott példány legyen.

Amúgy érdekesek ezek a gsi árak.

A normális (nem tyúkól) példányok ennyiért mennek. 500 alatt meg sem nézném olyan fospisztolyok vannak már képről látszik. ;)

Viszont ennyiért meg már van g astra , Visit My Websiteis ilyen erős motorral.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy ideje, hallom a bal első ajtónál... többinél nem, hogy mintha oldalszél lenne állandóan 80km/h felett. Eddíg nem volt ilyen. Vagy mintha huzat lenne de levegő nem jön be. Mit lehet ezzel tenni, vagy van még valaki aki hallott ilyet?

Megvan a sárvédő végénél/ajtó zsanérjai mögött az a szürke szivacs?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.