Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt láttad? :icon1:

Van itt is egy leírás, még fordítóval is egész érthető. ;)

Ha azt megmondod milyen nyelvet szeretnél (a BC-n), ha pillanatnyi átlagsebességet mérsz az jól mutat-e (ez mutatja meg, hogy a 16xxx-es vagy a 8xxx-es részből kell választani) és van-e gyári rádiód, akkor tudunk javasolni kódot is a C14SE-hez. (a 065 kód C18XE-é volt, azért mutat most hülyeségeket)

- Láttam

- Nagyon jó, a vége az az érdekes, még olvasgatnom kell meg elképzelnem mi ís ír de nem nagyon megy... Olyan mintha Én magam otthol valamit tudnék programozni a MID en!

A 2 szál közül amit odavittem a diag csatihoz egyiket testelni kell, és nyomni egy gombot(talán a MID kijelzőn) és akkor egy amolyan rejtett menübe lépek???

-Nem nagyon értem amit írtál...

Magyar nyelven szeretném hogy kiirkáljon, nincs gyári rádióm, illetve van de nem az van bennt!

Miféle kód kell a C14SE hez?

Link to comment
Megosztás:

- Láttam

- Nagyon jó, a vége az az érdekes, még olvasgatnom kell meg elképzelnem mi ís ír de nem nagyon megy... Olyan mintha Én magam otthol valamit tudnék programozni a MID en!

A 2 szál közül amit odavittem a diag csatihoz egyiket testelni kell, és nyomni egy gombot(talán a MID kijelzőn) és akkor egy amolyan rejtett menübe lépek???

-Nem nagyon értem amit írtál...

Magyar nyelven szeretném hogy kiirkáljon, nincs gyári rádióm, illetve van de nem az van bennt!

Miféle kód kell a C14SE hez?

Kb felejtsd el. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy googliztam ki online fordítóval, érdekes amit le ír, de nem tudom értelmezni...

valaki csinálta már ezt?

(szürke nem annyira fontos,

piros itt lehet a megoldás,

kék : le is lehet resetelni??)

"Szóval, az a barátságos Opel kereskedő, és ez a jog, hogy kérje a MID

Annak érdekében, hogy a program kódot. Hogy így (ha nem is először megérteni ;-)) volt

csapok a diagnosztikai csatlakozó vezetékes. A szerelő azt az Opel Tech 1 vagy 2 (BJ

tárgy, kulcsszó 10 - vagy 16-pin)

és ha a kód 081 (rádiós hirdetést a BC), illetve 095 (rádió kijelző NEM

BC) program .. Voila, az értékeket.

Végső megoldásként csak most továbbra is a tartomány kiigazítást. Az Astra egy 52 L, a

Tigra egy 46 L tartály ... hmm, nem illik jól. Ahhoz, hogy ez a kis probléma, hogy elviselhető

tétele, jön a 2. Diagnosepin (a játék emlékszel, vagy a pin D, a

(Remélhetőleg) mellett a diagnosztikai csatlakozó) fülönfüggők.

Csatlakoztassa a földre, és nézi a kijelző ... vagyunk most

Programozási mód :-)

A Set gombot a kapcsoló változik a menükben 1-Diag Diag 5, amíg nem

megérkeztek Diag 5. Ezután nyomja meg az óra gombot a MID. Itt most, a

Üzemanyagtank kapacitás kell igazítani a MID számít. Tehát sietve a Set gombot -

3,0 és vagyunk körülbelül 49 L, majd áztassa egy kicsit, és

kommts felé (megközelítőleg). (Mentés az új értéket még a reset gombot 3 másodpercig

tart), pin külön a tömegből, és élvezze az új BC funkciókat

Megjegyzés: Ha jön a programozás tévedésből egy menü, ahol

valami 12L, az FINGER WAY a reset gombot, különben megtörténhet

A MID neki, hogy az alap beállítás, ha a MID szilárd

Fogyasztása 10l/100km számít. Ahhoz, hogy kiegyenesedik a hát, a

Üzemanyagtank kapacitás, akkor újra kell kalibrálni (real egy 120 ohmos ellenállással, vagy

12 liter), a tank, akkor már van egy igazi probléma ..""

Link to comment
Megosztás:

Van pár kérdésem, a MID en az a bizonyos CHECK lámpa midig világít? sose alszik el? tulajdonképpen, mit is jelent? nem hibát közöl? ha mindnen le van testelve, akkor nem kéne el aludnia?

Nekem a gyári akkor alszik el,ha beindítás után először lenyomom a fékpedált.

Ilyenkor ellenőrzi ugye a féklámpákat.

Ha van valami gond akkor kiírja a BC. Elkapcsolhatod de amíg megvan a hiba addig világítani fog a "CHECK"

Neked valószínűleg valami még nem kerek. Ezért hibát érzékel és azért világít folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Dáwid te vágod ezt a MID es dolgot?

Janival már programoltunk tankméretet bele. "Ezt testeld le!"---"Biztos ez az?"---"asszem"---szikraeső---"háá' akkor a másikat"... :lol: fákking profi vagyok belőle. :D Amúgy a LEDezésén kívül abszolút nem foglalkoztam vele. Dízelbe nem tudok mit kezdeni vele, úgyhogy nem is érdekelt különösebben.

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy googliztam ki online fordítóval, érdekes amit le ír, de nem tudom értelmezni...

valaki csinálta már ezt?

(szürke nem annyira fontos,

piros itt lehet a megoldás,

kék : le is lehet resetelni??)

"Szóval, az a barátságos Opel kereskedő, és ez a jog, hogy kérje a MID

Annak érdekében, hogy a program kódot. Hogy így (ha nem is először megérteni ;-)) volt

csapok a diagnosztikai csatlakozó vezetékes. A szerelő azt az Opel Tech 1 vagy 2 (BJ

tárgy, kulcsszó 10 - vagy 16-pin)

és ha a kód 081 (rádiós hirdetést a BC), illetve 095 (rádió kijelző NEM

BC) program .. Voila, az értékeket.

Végső megoldásként csak most továbbra is a tartomány kiigazítást. Az Astra egy 52 L, a

Tigra egy 46 L tartály ... hmm, nem illik jól. Ahhoz, hogy ez a kis probléma, hogy elviselhető

tétele, jön a 2. Diagnosepin (a játék emlékszel, vagy a pin D, a

(Remélhetőleg) mellett a diagnosztikai csatlakozó) fülönfüggők.

Csatlakoztassa a földre, és nézi a kijelző ... vagyunk most

Programozási mód :-)

A Set gombot a kapcsoló változik a menükben 1-Diag Diag 5, amíg nem

megérkeztek Diag 5. Ezután nyomja meg az óra gombot a MID. Itt most, a

Üzemanyagtank kapacitás kell igazítani a MID számít. Tehát sietve a Set gombot -

3,0 és vagyunk körülbelül 49 L, majd áztassa egy kicsit, és

kommts felé (megközelítőleg). (Mentés az új értéket még a reset gombot 3 másodpercig

tart), pin külön a tömegből, és élvezze az új BC funkciókat

Megjegyzés: Ha jön a programozás tévedésből egy menü, ahol

valami 12L, az FINGER WAY a reset gombot, különben megtörténhet

A MID neki, hogy az alap beállítás, ha a MID szilárd

Fogyasztása 10l/100km számít. Ahhoz, hogy kiegyenesedik a hát, a

Üzemanyagtank kapacitás, akkor újra kell kalibrálni (real egy 120 ohmos ellenállással, vagy

12 liter), a tank, akkor már van egy igazi probléma ..""

Ez jobb mint a Fülig Jimmy naplója! :w00t: :icon13: :lol:

Hiába ez a magyar nyelv nehéz egy húgyagyú angolnak/németnek/franciának, stb...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári akkor alszik el,ha beindítás után először lenyomom a fékpedált.

Ilyenkor ellenőrzi ugye a féklámpákat.

Ha van valami gond akkor kiírja a BC. Elkapcsolhatod de amíg megvan a hiba addig világítani fog a "CHECK"

Neked valószínűleg valami még nem kerek. Ezért hibát érzékel és azért világít folyamatosan.

És az lehetséges hogy mindent már letesteltem hogy ne írja hibának és már csak a hibakód van bennt? Véletlenül ez nem olyan mint az ECU hogy eltárolja a hibát egy darabig? lehet ezt törülni ha tárolja vagy ez is 20 sikeres hibamentes indítás után törlődik?Köszi

Link to comment
Megosztás:

És az lehetséges hogy mindent már letesteltem hogy ne írja hibának és már csak a hibakód van bennt? Véletlenül ez nem olyan mint az ECU hogy eltárolja a hibát egy darabig? lehet ezt törülni ha tárolja vagy ez is 20 sikeres hibamentes indítás után törlődik?Köszi

Nem tárolja, nem törli. Nekem is világít ilyen bekötéssel. A másik gyári, ott nem világít. Ez van. Next.

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy googliztam ki online fordítóval, érdekes amit le ír, de nem tudom értelmezni...

valaki csinálta már ezt?

(szürke nem annyira fontos,

piros itt lehet a megoldás,

kék : le is lehet resetelni??)

"Szóval, az a barátságos Opel kereskedő, és ez a jog, hogy kérje a MID

Annak érdekében, hogy a program kódot. Hogy így (ha nem is először megérteni ;-)) volt

csapok a diagnosztikai csatlakozó vezetékes. A szerelő azt az Opel Tech 1 vagy 2 (BJ

tárgy, kulcsszó 10 - vagy 16-pin)

és ha a kód 081 (rádiós hirdetést a BC), illetve 095 (rádió kijelző NEM

BC) program .. Voila, az értékeket.

Végső megoldásként csak most továbbra is a tartomány kiigazítást. Az Astra egy 52 L, a

Tigra egy 46 L tartály ... hmm, nem illik jól. Ahhoz, hogy ez a kis probléma, hogy elviselhető

tétele, jön a 2. Diagnosepin (a játék emlékszel, vagy a pin D, a

(Remélhetőleg) mellett a diagnosztikai csatlakozó) fülönfüggők.

Csatlakoztassa a földre, és nézi a kijelző ... vagyunk most

Programozási mód :-)

A Set gombot a kapcsoló változik a menükben 1-Diag Diag 5, amíg nem

megérkeztek Diag 5. Ezután nyomja meg az óra gombot a MID. Itt most, a

Üzemanyagtank kapacitás kell igazítani a MID számít. Tehát sietve a Set gombot -

3,0 és vagyunk körülbelül 49 L, majd áztassa egy kicsit, és

kommts felé (megközelítőleg). (Mentés az új értéket még a reset gombot 3 másodpercig

tart), pin külön a tömegből, és élvezze az új BC funkciókat

Megjegyzés: Ha jön a programozás tévedésből egy menü, ahol

valami 12L, az FINGER WAY a reset gombot, különben megtörténhet

A MID neki, hogy az alap beállítás, ha a MID szilárd

Fogyasztása 10l/100km számít. Ahhoz, hogy kiegyenesedik a hát, a

Üzemanyagtank kapacitás, akkor újra kell kalibrálni (real egy 120 ohmos ellenállással, vagy

12 liter), a tank, akkor már van egy igazi probléma ..""

mindenesetre érdekes, hol van az eredeti szöveg?

Link to comment
Megosztás:

Nem tárolja, nem törli. Nekem is világít ilyen bekötéssel. A másik gyári, ott nem világít. Ez van. Next.

Previous. "ilyen" ... milyen? ami utólagos beszerelés? vagy amiben nincs Check Control? és ez miatt nem teljes? mert ha az is lesz akkkor közel lesz a gyárihoz....stop.

Link to comment
Megosztás:

Previous. "ilyen" ... milyen? ami utólagos beszerelés? vagy amiben nincs Check Control? és ez miatt nem teljes? mert ha az is lesz akkkor közel lesz a gyárihoz....stop.

Mindkettő utólagos. Az xeben csak bc van, cc nincs. Ott világít a check, pedig minden le van testelve és szöveges hibát nem is dob. Az nzben van bc és cc is. Hibát is dob, ha kell. Olyankor van check, de amúgy nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettő utólagos. Az xeben csak bc van, cc nincs. Ott világít a check, pedig minden le van testelve és szöveges hibát nem is dob. Az nzben van bc és cc is. Hibát is dob, ha kell. Olyankor van check, de amúgy nincsen.

Enyém féle bekötésnél a CC miatt világít folyamat. Elvileg ha a féklámpa visszajelzés szálát nem testeljük, hanem villanyt adunk neki, akkor nem fog világítani ha nincs gond.

Mindenesetre én 3 éve meg vagyok békélve a folyamat check jelzéstől. Ha baja van, úgyis kiírja hogy mi. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.