Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

álló fűtés és garázs :rolleyes:

fűtött gari se fogja felmelegíteni a vizet annyira...

és elektromos állófűtést olcsóbban is lehet venni ...de kivitelezni méginkább.

és ha van gari akkor egyszerűbb is :)

Egy olyan mint egy negatív klíma. Az télen nem kell ez meg nyáron. Ti mindig akartok valami felesleges kacatot az autóba rakni? :)

Link to comment
Megosztás:

ez nyáron is kell

hiába van 40fok, akkor se lesz 80 fokos a víz.

Szerintem inkább a hidegindításnál felépő kopás a nagyobb gond.

Hideg,dermett olajba csap bele a főtengely és amíg nem épül fel a nyomás mindenhol,az olajfilm réteg nem képződik,addig bizony elég szépen kopik.

Fontos a jó olaj is,persze nem rossz,ha van egy bizonyos előmelegítés,de marhaság az egy helyben való járatás percekig is.

Nekem pl a corsában tobb mint 200EKm van,de nem nagyon kajolja az olajat,mert az előző gadája egy rally versenyisállónál volt szerelő és mindig normális minőségű olajt kapott a motor.

Link to comment
Megosztás:

90 mikor leállsz vele azt elhiszem, de hűvösebb reggeleken??

johny én se arrol beszélek, hogy percekig járassuk a mocit egyhelybe... hanem erről az állófőtésről mondtam el a véleményemet.

Meg amikor megyek vele. :rolleyes:

De ne hülyéskedjetek már a hengerfal nem vajkrémből van.

Azt ne mondja nekem senki, hogy sehonnan nem akar majd sietve elindulni?

Annak biztos hasznos lenne, aki egy nap kétszer használja a kocsit oda 1km megy vissza 1km. De aki meg így használja az meg is érdemli.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen....

én pl oda 5km meg vissza 5 km

"sajnos" nincs messze a melóhely.

kerülővel meg nem megyek melózni, csak azért, mert nem melegszik fel .

sietve biztos, de akkor ne tankoljunk csk szar benzint, meg állandóan pörgessük még hidegen is olajat se cseréljünk...mert ez mind mind csak kicsivel járul hozzá, a moci életéhez...

drága árakról írtak az tény...100ezer csak beszerelés na menjenek...

az még 20 millás gépnél is igencsak meggondolandó, hogy 500ezret beleverjünk csak arra hogy melegebb legyen...mert ugyebár egy 20 millás gép már nem 2000ccm :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen....

én pl oda 5km meg vissza 5 km

"sajnos" nincs messze a melóhely.

kerülővel meg nem megyek melózni, csak azért, mert nem melegszik fel .

sietve biztos, de akkor ne tankoljunk csk szar benzint, meg állandóan pörgessük még hidegen is olajat se cseréljünk...mert ez mind mind csak kicsivel járul hozzá, a moci életéhez...

drága árakról írtak az tény...100ezer csak beszerelés na menjenek...

az még 20 millás gépnél is igencsak meggondolandó, hogy 500ezret beleverjünk csak arra hogy melegebb legyen...mert ugyebár egy 20 millás gép már nem 2000ccm :)

Bicikli, robogó, tömegközlekedés? Gyalog??? :rolleyes:

Szerintem a jó olaj nem csak kicsivel járul hozzá. Szar benzinre itt van epk példája? Ő például nem tapasztal negatívumot, mi a gond vele? Mondjuk én sem tankolnék a legolcsóbb helyeken, de ez is csak olyan saját berögzülés. Hidegen nem pörgetni meg nem kerül szinte semmibe. De nem hiszem hogy lenne itt olyan, aki nem lépett volna már rá a gázra ha kell hiába volt csak a kékben a mutató.

Én egy szóval sem mondom, hogy nem kell vigyázni az autóra, de azért nem kell a ló túloldalára sem átesni. Jó hogy nem esti mesét nem mondtok neki. :)

Amúgy meg ha jól gondolom már a legtöbbek autója 10 felett jár. Kibírta állófűtés nélkül? Naugye.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg olyan melóm van, hogy 11km-t megyek hajnalba, meg 11km-t vissza este. Tehát már lehűlt/lehülő időben. Tuti nem tesz jót neki, az fix. Úgytudom enyémben van ilyen elektromos elősegítő, ami az utastérbe jutó levegőt is kicsit megmelegíti. Legalábbis feltűnt, hogy nem minuszokat fúj be a venti, hanem kellemes langyost. Vagy csak a jégkaparástól átfagyott kezem miatt érzem így. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

bicikli néha van ha faternak kell a kocsi...de kurvára hideg van...

busz... :rolleyes:

gyalog 5 km? :) :) :) elég nekem egész nap szerelni meg mikor mit találnak ki.

bizti el fog menni állófűtés nélkül is ugyan ugy mint eddig, de ártani nem fog, na meg az se hogy nem remegek 5kmen keresztül mire melegedne

Link to comment
Megosztás:

bicikli néha van ha faternak kell a kocsi...de kurvára hideg van...

busz... :)

gyalog 5 km? :) :D :D elég nekem egész nap szerelni meg mikor mit találnak ki.

bizti el fog menni állófűtés nélkül is ugyan ugy mint eddig, de ártani nem fog, na meg az se hogy nem remegek 5kmen keresztül mire melegedne

Sál, sapka? :D :)

Én hogy mennyire örülnék, ha csak 5km-re kellene járnom dolgozni akkor is ha csak gyalog járhatnék vagy biciklivel... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább (fűtött) garázsban gondolkoznék. :)

Az nagyságrendekkel drágább :)

Úgytudom enyémben van ilyen elektromos elősegítő, ami az utastérbe jutó levegőt is kicsit megmelegíti. Legalábbis feltűnt, hogy nem minuszokat fúj be a venti, hanem kellemes langyost. Vagy csak a jégkaparástól átfagyott kezem miatt érzem így. :D

Én meg úgy tudom, F astránál nem volt ilyen opció :rolleyes:

H astránál keresd először ezt :)

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy nem esti mesét nem mondtok neki. :rolleyes:

Én már modtam, ugye nem baj? Szterintem aki meg tud venni egy 20millás kocsit és ért is hozzá, az legyen már annyira nagyvonalú, hogy beletesz egy pár százezres állófűtést. Én ha ennyire gazdag lennék biztos tennék bele. Még ebbe is. :)

Link to comment
Megosztás:

Az nagyságrendekkel drágább :)

Viszont multifunkciósabb. :)

Én már modtam, ugye nem baj? Szterintem aki meg tud venni egy 20millás kocsit és ért is hozzá, az legyen már annyira nagyvonalú, hogy beletesz egy pár százezres állófűtést. Én ha ennyire gazdag lennék biztos tennék bele. Még ebbe is. :D

20 misiért tudod milyen autók vannak? :) Még ha nem is vadiúj, de 911-ek, M5-ök, M6-ok, AMG-k, 360-asok. Ezek már nem is autók, hanem műszerek. Tényleg képes lennék beléjük rakni ilyen sz*rt? Tényleg úgy gondolod jobban tudod mi kell ezeknek az autóknak, mint azok akik tervezték? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó is az csak a villanyszámlába zakkanna meg az ember ha minden nap ezzel szórakozna. A hidegben történő kapacitásvesztésről meg ne is beszéljünk, akkor lényegesen lerövidülne a megtehető táv (így se sok), meleg helyen kellene tartani és hadd ne soroljam. Jó, jó de messze van még a "felhasználható" kategóriától vagy ha úgy csinosabb: "emberi fogyasztásra (még) nem alkalmas".

Anno a Ferrari szórakozott hasonlóval, igaz ők (menet közbeni) töltésnek elsődlegesen napelemet használtak de az eredmény: beért a versenyző-jelölt tesztpilóta egy árnyékosabb fasoros szélű útra azt szépen alább hagyott a tempó majd megállt a szekér. Kiugrott a csávó, nagy nehezen letolta az út melletti gyepre az F40-est majd pöcc azt piríts tovább...

Link to comment
Megosztás:

Jó is az csak a villanyszámlába zakkanna meg az ember ha minden nap ezzel szórakozna. A hidegben történő kapacitásvesztésről meg ne is beszéljünk, akkor lényegesen lerövidülne a megtehető táv (így se sok), meleg helyen kellene tartani és hadd ne soroljam. Jó, jó de messze van még a "felhasználható" kategóriától vagy ha úgy csinosabb: "emberi fogyasztásra (még) nem alkalmas".

Munkahelyen kell tankolni. :rolleyes:

Nem országúti cirkáló nem vitás, nem ezzel kellene bejárni az országot. Nem is értem a tesztben miért vitték ki olyan helyekre. De városi járgánynak tökéletes. Akik nem mennek sokat, mint az úriemberek fenn, azoknak elég lenne akár hetente vagy ritkábban "tankolni". Nem hiszem, hogy többre jönne ki, mint benzinből.

Link to comment
Megosztás:

Munkahelyen kell tankolni. :rolleyes:

Ja, jó is lenne csak nem tudom, mi lenne ha feltűnne a villanyszámlán a hirtelen különbözet -így se nagyon tudják kifizetni, volt már rá példa, hogy üzem kellős közepén lehúzták a szakaszolót.

Link to comment
Megosztás:

20 misiért tudod milyen autók vannak? :) Még ha nem is vadiúj, de 911-ek, M5-ök, M6-ok, AMG-k, 360-asok. Ezek már nem is autók, hanem műszerek. Tényleg képes lennék beléjük rakni ilyen sz*rt? Tényleg úgy gondolod jobban tudod mi kell ezeknek az autóknak, mint azok akik tervezték? :rolleyes:

Azokba a szarokba általában gyárilag van ilyen :) De ezt még a cikk is írja :D

Itt a megoldás:

http://totalcar.hu/tesztek/minie08/

Még kell "néhány" év mire széria lesz meg egy picit kiforrja magát.

Na ez az ami akkora zsákutca, hogy iparterület mehetne rá :) Ugyanis:

1. Környezetvédelem: közel fél tonnányi különösen veszélyes hulladék van az akkuk képében a kocsiban. Amit max 5 évente cserélni kell.

2. Hatásfok: Rohadtul rossz a hatásfoka, azaz amit beletöltesz energiát, csak kicsi hányada hasznosul.

Én most megmondom, hogy ez a technológia pár év múlva is ugyanitt fog állni...

Link to comment
Megosztás:

Azokba a szarokba általában gyárilag van ilyen :) De ezt még a cikk is írja :)

Akkor az belevaló, ha nincs akkor meg nem kell bele.

Na ez az ami akkora zsákutca, hogy iparterület mehetne rá :) Ugyanis:

1. Környezetvédelem: közel fél tonnányi különösen veszélyes hulladék van az akkuk képében a kocsiban. Amit max 5 évente cserélni kell.

2. Hatásfok: Rohadtul rossz a hatásfoka, azaz amit beletöltesz energiát, csak kicsi hányada hasznosul.

Én most megmondom, hogy ez a technológia pár év múlva is ugyanitt fog állni...

1. Majd lesz jobb.

2. Gőzgépeket meg belsőégésű motorokat is azért kezdtek el használni, mert olyan piszokjó hatásfokkal bírtak. :rolleyes:

Akárhogy is a hibridtechnológia nagyon a küszöbön van (bár most a válság nem biztos hogy jót tesz a fejlesztéseknek), azokhoz ugyanúgy kell akksi.

Ha kidobnak valami jobbat közben, akkor persze lehet nem lesz belőle semmi. Üzemanyagcellákról olvastam valami biztatót nem olyan régen, de már pontosan nem tudom mi volt.

Csak 100 éve még voltak olyanok, akik nem nagyon hittek a repülésben. Az első világháború alatt pedig már eléggé meghatározó szerepük volt a repülőgépeknek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.