Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 3 weeks later...

Üdv! úgy néz ki hozzámvágnak annyiért Simota direktszűrőt hogy érdemes kipróbálnom.... (max. dísz lesz itthon, ha nem jön be :lol: ) kérdésem milyen fajta olajozót érdemes venni? ill. hogy csak úgy majd ráhúzom a gyári helyére tavasszal, vagy pedig kéne vmi hosszabbító?

tovább fejlesztem kérdésemet, mert nézegettem a mociteret, hogy hogyan lehetne beszerelni.... ami a hűtőmaszk felől jön cső azzal mi a rákot csináljak? lógjon a levegőbe?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Üdv! úgy néz ki hozzámvágnak annyiért Simota direktszűrőt hogy érdemes kipróbálnom.... (max. dísz lesz itthon, ha nem jön be :) ) kérdésem milyen fajta olajozót érdemes venni? ill. hogy csak úgy majd ráhúzom a gyári helyére tavasszal, vagy pedig kéne vmi hosszabbító?

tovább fejlesztem kérdésemet, mert nézegettem a mociteret, hogy hogyan lehetne beszerelni.... ami a hűtőmaszk felől jön cső azzal mi a rákot csináljak? lógjon a levegőbe?

Szerintem az lenne a legideálisabb, ha valahogy rá tudnád vezetni a hideg levegőt a szűrőre.

Próbáld valami kólásflakonnal. :blink: :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a szűrő koszos akkor a mociban nem sok trutyi lehet.

Akkor lenne gond ha tiszta lenne. :D

Ez is igaz. ;)

Tavasszal kiakarom kanyarintani a szűrőt a hűtőrács mögé valahogy.

Na majd akkor lesz dzsuvás igazán. ;)

Bár amennyit járni fogok a Rekorddal? :)

Link to comment
Megosztás:

ha veszek egy direktszűrőt akkor ahoz mi kell még??

mivel érdemes tisztogatni , meg milen csövekkel rakjam fel??

egy ismerősöm csak ugy felrakta az injektorraegyből, ahol a gyári csatlakozik

de azugy szerintem elég kaka

neki lett hang, decsakakkor ha tolja neki, pedig ez is csak 1.4 8v

jah meg peppett jobban is megy

csá

Link to comment
Megosztás:

ha veszek egy direktszűrőt akkor ahoz mi kell még??

mivel érdemes tisztogatni , meg milen csövekkel rakjam fel??

egy ismerősöm csak ugy felrakta az injektorraegyből, ahol a gyári csatlakozik

de azugy szerintem elég kaka

neki lett hang, decsakakkor ha tolja neki, pedig ez is csak 1.4 8v

jah meg peppett jobban is megy

csá

Itt a lényeg mint fentebb már említették, hogy hideg levegőt kapjon a szűrő,és minnél kevésbé érje a motor álltal sugárzott hő.

Ha ez nincs meg szerintem rosszabb mint a gyári.

A haverodnak ha jól értelmezem a moci mögött van.Nyáron 40fokban azért megnézném mit produkál a gép.

Szerintem nekünk sem lenne jó ha egy szaunában kellene a futópadon lenyomni x km-tert.

A másik hogy én akármilyen szűrőt biztos hogy nem tennék bele,mert ha belegondolunk azért csak az a feladata hogy a mocidat megvédje mindenféle sz@rtól ami be akar jutni az égéstérbe.

Szerintem a K&N-től nem kell jobb,de a Green sem rossz.

Álltalában mindegyik márkához van gyári tisztítószett amin szintén nem nagyon kéne spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Itt a lényeg mint fentebb már említették, hogy hideg levegőt kapjon a szűrő,és minnél kevésbé érje a motor álltal sugárzott hő.

Ha ez nincs meg szerintem rosszabb mint a gyári.

A haverodnak ha jól értelmezem a moci mögött van.Nyáron 40fokban azért megnézném mit produkál a gép.

Szerintem nekünk sem lenne jó ha egy szaunában kellene a futópadon lenyomni x km-tert.

A másik hogy én akármilyen szűrőt biztos hogy nem tennék bele,mert ha belegondolunk azért csak az a feladata hogy a mocidat megvédje mindenféle sz@rtól ami be akar jutni az égéstérbe.

Szerintem a K&N-től nem kell jobb,de a Green sem rossz.

Álltalában mindegyik márkához van gyári tisztítószett amin szintén nem nagyon kéne spórolni.

jah igen a green azt ismerem vagyis olyannal találkoztammár

és ha a gyári tisztítószett elfogy akor mivel mosható???

és mennyivel nő a fogyasztás ????

Link to comment
Megosztás:

jah igen a green azt ismerem vagyis olyannal találkoztammár

és ha a gyári tisztítószett elfogy akor mivel mosható???

és mennyivel nő a fogyasztás ????

A fogyasztás csökkeni fog, hisz csökkenek a szívási veszteségek is.

Persze mivel jobb hangja lesz és talán picivel jobban is fog menni, ezért nyomja neki az ember, mint az állat és nő a fogyi.

De az nem direkt hibája közvetlenül.

Illetve majd akkor fog nőni, ha csak simán beledobod és nyáron a dugóban a 80 fokos levegőt fogja szipákolni (mondjuk azt azért halkan hozzáteszem, hogy nyáron a dugóban a gyári levegőszűrővel és házzal is közel 80 fokos levegőt szív a moci...).

Link to comment
Megosztás:

Tisztitas-Olajzas

Jóforman barmelyik "tuning" boltban kaphato tisztitó-oljazó szet. SzVSz ezt érdemes használni. Nekem mivel KN szűrőm van olyan tisztitót használok hozzá. egy adag nem tudom hany tisztításra elég, de én legalább 4-5 alkalmon túlvagyok, és még van a palackokba. Ráadásul nem volt valami horror az ára. kb mint 1-2 papírszűrő.

Hideg-meleg levegő:

Na ez az egyik legfontosabb. illetve hogy ne verje tele a szűrőt semmi sem dzsuva vizes porral-kosszal. elég az ami a kinti "friss tiszta" levegőben van. Ezért szoktak megfelelő szűrőházakba vezetett levegővel operálni ahelyett hogy a motortérből szívna levegőt a moci. Ha pedig onnan szív akkor viszon olyan légterelő kialakításokat használnak (normális esetekben) hogy az adott ponton mindíg friss levegő legyen.

Link to comment
Megosztás:

Hi,

A bmfairfilters.com -on érdekes dolgokat írnak róla a BMC CDA (Carbon Direct Airbox) típusú szűrőről.

Az árától mondjuk majd' hanyatt estem cca.: 260 USD ! De elég jól néz ki. Egy karbon henger benne mosható szűrő és egy légterelő kúp. Eggyik vége a szívócsőre megy a másik egy levegőcsőre ami az autó fronjáról vezeti be a hideg levegőt.

látot már ilyent valaki???

Link to comment
Megosztás:

Hi,

A bmfairfilters.com -on érdekes dolgokat írnak róla a BMC CDA (Carbon Direct Airbox) típusú szűrőről.

Az árától mondjuk majd' hanyatt estem cca.: 260 USD ! De elég jól néz ki. Egy karbon henger benne mosható szűrő és egy légterelő kúp. Eggyik vége a szívócsőre megy a másik egy levegőcsőre ami az autó fronjáról vezeti be a hideg levegőt.

látot már ilyent valaki???

Ja ilyesmit a Boombastik-ba.

Nem ér annyit nincs értelme :) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Uj ara a honlapjukon megtalalhato.

nem kopo alkatresz, max csak a legszuro (K&N) ami benne van. sz=val a gyari ar felert ha a menetek nincsenek megszaggatva aszurohazban tuti elhozhato.

Szivohangja szep (mit szep csodas en szerelmes vagyok bele) Es ha van meg egy szivocso is meg chip... hat akkor mar nagyon jo...

Egyszer mar bescanelem a regi 1.4esem diagramjat.... volt nagy csodalkozas.... Az tudta amit a dbilas is ir a honlapon.

mennyit érhet egy Dbilas szűrőrendszer használtan (új ár: 60.000)

http://www.dbilas-dynamic.de/img/dbilas_FM_FP.jpg

mit lehet várni tőle? (nem + lóerőkre gondolok gondolom az nem mérhető), tapasztalatokat várnék, mert erősen vacilálok a dolgon:)

offfff

Hehehe most nezem csak ezt a kepet... mennyi hely van ebben a motorterben.. En bezzeg tobb oran at farigcsaltam mire sikerult jol elhelyezni mindent... De most vegre JOOOOO :)

kicsit átszerkesztettem.

warwolf

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Uraim kellene némi ötlet, agymunka meg várom a tapasztalatokat

Kb 3-4 hete bekerült a direktszűrő (kölcsönkaptam a Tomét köszi neki) és az utóbbi 2 hétben amióta már reggel is elég jó idő van azt veszem észre, hogy amikor bemelgszik az autó alacsony fordulaton (cirka 1200 alatt) annyira berángat az autó, hogy a moci ki akar szakadni a helyéről. Az alapjárat közeli finom 2esben gurulást kb el lehet felejteni

Lehet, hogy azért van mert nagyon meleg árad felé a motortól???

A lezárás meg a kopoltyú vágás még nincs meg, idővel azis meglesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.