Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Tisztelt Mantec!

Egy 2008-as Z16Xer Opel Astra H Gtc-nek mennyi a normálisnak mondható olajfogyasztása 1000 km-en?

Az enyém 3200 km-en, ezen távot 7 hónap alatt megtéve (ritka, de intenzív használat mellett) a szint a felénél van, ezen periódus előtt lett cserélve az olaj.

Meg szeretném továbbá kérdezni, hogy 5w-30-as (GM dexos2) olajok közül melyiket javasolnád?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj Mantec, de nem értem teljesen az első két dologra a választ.

Nem tudom hogy normális-e a fogyasztasom megijedtem ezért kerdeztem.

Normális ez a fogyasztàs?

Mennyi az idealis, ha van ilyen?

Köszönöm!

Szia. A véleményem az, hogy egy cseppet sem szabadna "ennie". A szerviz könyv viszont azt írja, a megengedett 0,6L/1000km.

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj Mantec, de nem értem teljesen az első két dologra a választ.

Nem tudom hogy normális-e a fogyasztasom megijedtem ezért kerdeztem.

Normális ez a fogyasztàs?

Mennyi az idealis, ha van ilyen?

Köszönöm!

Egyik Astránkból sem fogyott az olaj két csere között, pedig mindkettőben kb. 150 ezer km van...

Mondjuk én 10-15 ezer kilométerenként cserélem.

Szerintem nem kellene olajfogyásnak lennie...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumon.

Hozzáértők véleményét szeretném kérni. A napokban cseréltem olajat 1,4 XEP tvinportos motorban. Elnéztem az olajat és Castrol edge 5W 30 ast tettem bele. Tudom mivel ennek nincs GM jóváhagyása az 5W 40 lett volna a jó választás. Kb 100 km-t mentem azóta. Véleményteket szeretném kérni! Hagyhatom benne ezt az olajat, vagy cseréljem sürgősen edge 5W 40 re esetleg magnatec 5W 40 re.

Jó hétvégét kívánok mindenkinek!

TLB Józsi.

Link to comment
Megosztás:

Szia Mantec!

Egy 2008-as Z16Xer Opel Astra H Gtc-be milyen váltóolaj kell?

Köszönöm!

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t35.0-12/1937521_659664327429669_1288534436_o.jpg?oh=264edef5fa2908edcae4ee9bd477c8eb&oe=533778A5&__gda__=1396148755_335e0b352d1c8e6d64c9c5dbb196a64d

Nekem ezt küldték,de mivel nekem is z16xer valószínüleg ez jó

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A minap az autó indításánál észrevettem,hogy kiírta az "insp" feliratot ami ugye olaj csere esedékességét hivatott jelezni. A bibi,hogy kb 5000 km ezelőtt az előző tulaj lecserélte az olajat csak valószínű nem ütötték ki belőle. Viszont ha gyújtásnál benyomjuk a napi számláló törlésére való gombot és nyomva tartjuk akkor kiír valami számokat. Letudná ezt nekem fordítani valaki hozzáértő,hogy melyik mit jelent? :)

Kijelző felső sorában 01,7

Kijelző alsó sora 005 02

Előre is köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Castrol magnatec 5w40 c3 olajjal van valakinek tapasztalata? Jó és rossz egyaránt érdekelne de ha lehet kicsit megindokolva a jó illetve rossz oldalát.

1.6 benzinesek tapasztalata érdekelne :)

Milyen tapasztalatokra gondolsz?

- Betoltottem ezt az olajat, es ket nap mulva elhagyott a baratnom...

- Tiz - tiz autot hasznaltunk azonos korulmenyek kozott, darabonkent 300ezer kilometeren at, az egyik csoportot gyari, a masikat a fenti olajjal. Ezutan szetszedtuk mind a husz motort, es az alabbi kulonbsegeket lattuk: ...

Ha nem a masodikhoz hasonlo valasz erkezik, akkor egy ilyen kerdesre adott valaszban gyakorlatilag semmi ertekelheto nem lesz, legfeljebb annyi, mint az en elso valtozatomban :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen tapasztalatokra gondolsz?

- Betoltottem ezt az olajat, es ket nap mulva elhagyott a baratnom...

- Tiz - tiz autot hasznaltunk azonos korulmenyek kozott, darabonkent 300ezer kilometeren at, az egyik csoportot gyari, a masikat a fenti olajjal. Ezutan szetszedtuk mind a husz motort, es az alabbi kulonbsegeket lattuk: ...

Ha nem a masodikhoz hasonlo valasz erkezik, akkor egy ilyen kerdesre adott valaszban gyakorlatilag semmi ertekelheto nem lesz, legfeljebb annyi, mint az en elso valtozatomban :)

Hát nem ilyenekre gondoltam :)

Konkrétan régebbi kommenteknél olvastam,hogy valakinek felhabosodott városi használat mellett.....

Link to comment
Megosztás:

Hát nem ilyenekre gondoltam :)

Konkrétan régebbi kommenteknél olvastam,hogy valakinek felhabosodott városi használat mellett.....

Egynek habosodott, kettonek nem, harom nem is nezte - ebbol sem tudsz semmire kovetkeztetni.

En csak azt nem ertem, miert nem jo a gyari olaj... Olyasminel, amibol a gyari draga, me'g ertem a varialast, de pont az olaj meg olcso is.

Link to comment
Megosztás:

Én spec ilyen olajat használok, maximálisan elégedett vagyok. Pár napja, vagy hete Mantec válaszában azt írta, hogy a Castrol Edge FST változatához hasonló követelményeket teljesít.... Amúgy előző autómban (nem Opel volt, japán) is ezt használtam, ott is maximálisan megfelelt. Még eddig cserétől-cserig -15000 km -nem kellett rátöltenem, ahogy az előző autómnál sem. A motor nálam 1,6 AXR motorkóddal, 116 Le.

Link to comment
Megosztás:

T bodi!

"... hasonló ..."

Nem.

Március 31-tól már ezt sem lehet állítani.

Most azt lehet mondani:

Castrol Edge 5W-40 A3/B4 és

Castrol Edge Professional A3 5W-40

a műszaki adatlapon feltüntetett mért értékei megegyeznek.

Ez igaz a

Castrol Edge 5W-40 és

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 párosra is.

De ezek "véletlen egybeesések".

Új hír:

Megjelen a magyar piacon a GM dexos2-t teljesítő Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 (463998) és a Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 (463737).

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.