Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az elég durva, oda üzemanyagot is kell kapnia rendesen. TPS (gázpedál pozíció) potit megnézném még, illetve banális hiba, de nincs-e megakadva valahogy a bowden?

Köszönöm, megnézem a vákuumcsöveket. Sajnos nem 2000 en pörög és nem is áll vissza egy idő múlva. Majdnem teljes fordulaton üvölt! Úgyhogy van valami gond.

Ha nem találok hibás vákuumcsövet, akkor a tekercset ki lehet valahogy mérni?

Link to comment
Megosztás:

Azért alapjáraton igencsak dús keverékkel jár, ott ha duván falsol simán tud pörögni sokkal, gondolj bele egy felakadt alapjárati motorba, és ott csak tök pici járat van.

Amúgy igen, ez nekem is eszembe jutott, nincs felakadva a gáz? (bár én már próbáltam véletlenül, benyomott gázzal nem indul be)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Végülis amíg égni tud a keverék addig fog is.
Kérdés, hogy egyébként használható-e a kocsi, vagy állandóan így forog. Meg hogy hibakód egyáltalán van-e, illetve diag módba mit csinál. De szerintem érdemes lenne leszedni az injektorház fedelét és bekukkantani.

Azért alapjáraton igencsak dús keverékkel jár, ott ha duván falsol simán tud pörögni sokkal, gondolj bele egy felakadt alapjárati motorba, és ott csak tök pici járat van.

Amúgy igen, ez nekem is eszembe jutott, nincs felakadva a gáz? (bár én már próbáltam véletlenül, benyomott gázzal nem indul be)

Link to comment
Megosztás:

Végülis amíg égni tud a keverék addig fog is.

Kérdés, hogy egyébként használható-e a kocsi, vagy állandóan így forog. Meg hogy hibakód egyáltalán van-e, illetve diag módba mit csinál. De szerintem érdemes lenne leszedni az injektorház fedelét és bekukkantani.

Ahhoz, hogy ennyire forogjon azért kell már bőven levegő szerintem. Én is leszedném a házat és megkukkantanám a pillangószelepet, hátha megragadt+fals levegőt keresni. Az alapjárati motor hiba ennyire drasztikusan nem hiszem, hogy megemelné.

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy ennyire forogjon azért kell már bőven levegő szerintem. Én is leszedném a házat és megkukkantanám a pillangószelepet, hátha megragadt+fals levegőt keresni. Az alapjárati motor hiba ennyire drasztikusan nem hiszem, hogy megemelné.

Hogy neme??? Nekem mikor elhalt az nz-ben, akkor konkrétan 3000-en pörgött, de volt hogy feljebb is.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a vákuumcsöveket, de nem találtam hibát.

Próbából kicseréltem az alapjárati motort, de a hiba nem szűnik meg: kb 3500 - 4000 fordulaton pörög.

Észrevettem, hogy a vastag cső, ami összeköti a levegőszűrőt az injektorházzal, az el van repedve. A kérdésem, hogy ott szívhat-e fals levegőt a motor?

Esetleg hol keresgéljek még a hiba után, szerintetek?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szerelő havernál. Fals levegőre gyanakszik, de egyelőre nem találjuk, hogy hol szív falsot.

Szerintetek a kipufogógáz visszavezető szelepnél tud valahogy falsot szívni?

Befogtuk a szívótoroknál a levegő útját, a motor meg simán ketyeg tovább.

Néha magától felpörög, majd visszaáll az alapjárat, majd kezdi elölről.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szerelő havernál. Fals levegőre gyanakszik, de egyelőre nem találjuk, hogy hol szív falsot.

Szerintetek a kipufogógáz visszavezető szelepnél tud valahogy falsot szívni?

Befogtuk a szívótoroknál a levegő útját, a motor meg simán ketyeg tovább.

Néha magától felpörög, majd visszaáll az alapjárat, majd kezdi elölről.

Szívósor tömítés esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Anyám hazaér: "fiam, már megint szétszedted a kocsit"...

WP_001209_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A napfénytető hátsó részén oldalt van egy-egy fekete színű szivacs, ami az idők során átalakult gyurmává, és az szóródott be az utastérbe, illetve lemállott a kárpitozás a műanyag rolóról is.
Olyan ötletem támadt, hogy mivel a tetőlemez belső fele, meg a napfénytető között van 1-1,5cm hézag, belülről ragasztok ilyen polifoamos hőtükröt, hogy ne melegítsen annyira a lemez. Meg elég nagy lemezfelület, zajcsillapításképp sem lehet rossz.

Egy jóideje már fémes csörgés, hallatszott olyan 1200-1500-as fordulat körül a motortérből, hidegen is, melegen is. Ötletem sem volt hogy mi a bánat lehet, közbe volt olajcsere is, kipufogót is megnéztem, sőt a leömlőről leszedtem a hőterelő lemezt, de továbbra is csinálta. Ma rájöttem végre, hogy a generátor alsó belső rögzítő csavarja nem volt meghúzva és az csörömpölt, bizonyos fordulatokon :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.7 TD A vectra, morgó hangot hallok a váltó kérnyékéről, ha kuplungot nyomok elhalgat, olyan mint ha valamelyik bak fel lene szakadva de nem látni,hogy fel lenne szakadva, hátramenetbe ha pl. parton kell tolatni, iszonyatosan kopog olyan fámes hangszerü. Tudtok valamit mondani, hogy mit nézzek meg mi lehet a baja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.7 TD A vectra, morgó hangot hallok a váltó kérnyékéről, ha kuplungot nyomok elhalgat, olyan mint ha valamelyik bak fel lene szakadva de nem látni,hogy fel lenne szakadva, hátramenetbe ha pl. parton kell tolatni, iszonyatosan kopog olyan fámes hangszerü. Tudtok valamit mondani, hogy mit nézzek meg mi lehet a baja?

Ez inkább kuplung hibára utal, ha kinyomod elhallgat. Lehet kinyomócsapágy vagy tárcsa, nem csúszik meg a kuplung?

Link to comment
Megosztás:

Nem csuszik a kuplunkg, inkább üresben lehet hallani a morgó fura hangot, de nem mindig. Én ugy tudom,hogy a kinyomócsapágy ha rossz azt akkor lehet hallani ha a kuplungot benyomom, ha a kuplung ki van engedve akkor nem dolgozik nem forog és olyan kor nincs hangja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári hibajelensêg:

92-es Vectra A,C16NZ,benzin

Jelenség:alacsony fordulaton rángat az autó.Kihagy a gyújtás

Gyertyák,rotor, elosztófedél,kicserélve.utána jó volt.

Most megint előjött a jelenség.

Már az is eszembejutott hogy köze lehet az esős,párás időhöz.minthogyha akkor jönne elő.

Após astrája is produkálta ezt a jelenséget amikor átment egy nagy pocsoján.gyertyacsere és azóta jó.

Valakitől valami tipp vagy ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Nem csuszik a kuplunkg, inkább üresben lehet hallani a morgó fura hangot, de nem mindig. Én ugy tudom,hogy a kinyomócsapágy ha rossz azt akkor lehet hallani ha a kuplungot benyomom, ha a kuplung ki van engedve akkor nem dolgozik nem forog és olyan kor nincs hangja.

Pont fordítva, hidd el tapasztalat :D Írtad is akkor nem dolgozik ha ki van engedve.

Link to comment
Megosztás:

Pont fordítva, hidd el tapasztalat :D Írtad is akkor nem dolgozik ha ki van engedve.

Így igaz!!!

Az enyém már sajnos egy éve ilyen,lámpánál állva már néha néznek ki ez a "traktoros". A kuplungom még jó,kiemel rendesen bár már cserélhető. Jővöre megy műszakira majd akkor egybe lesz a csere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyertyapipák, kábelek? Nyest szereti rágcsálni ám! (dízel vs. benzin 1:0)
Úgy vettem észre, hogy a gyertyahézagra oda kell figyelni, hogy egyformák legyenek 0,7-0,9 ízlés szerint.

Sziasztok!

Nyári hibajelensêg:
92-es Vectra A,C16NZ,benzin
Jelenség:alacsony fordulaton rángat az autó.Kihagy a gyújtás
Gyertyák,rotor, elosztófedél,kicserélve.utána jó volt.
Most megint előjött a jelenség.
Már az is eszembejutott hogy köze lehet az esős,párás időhöz.minthogyha akkor jönne elő.
Após astrája is produkálta ezt a jelenséget amikor átment egy nagy pocsoján.gyertyacsere és azóta jó.
Valakitől valami tipp vagy ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyapipák, kábelek? Nyest szereti rágcsálni ám! (dízel vs. benzin 1:0)

Úgy vettem észre, hogy a gyertyahézagra oda kell figyelni, hogy egyformák legyenek 0,7-0,9 ízlés szerint.

Köszi a tippet!

Kábeleket kicseréltem.

Most jónak tűnik!

Lehet hogy ez volt a gond,mert bármit kicseréltem,utána jó volt egy darabig.Lehet hogy amikor megmozgattam a kábeleket az használt neki ideig óráig.

Link to comment
Megosztás:

Végre sikerült lemosni a motort illetve motorteret. Remélem ilyen szép tiszta marad :D

WP_001236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Illetve az "alkatrész a kitudja honnan" verseny következő két szereplője ezek az átvezető akármik. Azóta a kesztyűtartóban vannak mióta nálam van a kocsi, de nem találtam meg hogy hovávalósiak.
WP_001235_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ezek az A oszlopok tövében vannak, a műszerfal takarásában, ezeken megy ki az ajtó köteg, meg pl az ajtókapcsolóhoz a szürke szál. Viszont ez két egyforma, gyárilag a baloson nagyobb a lik. (és rajta is van hogy R vagy L)

Egyébként meg mi ez a rengeteg idegen tárgy a motortérben? :D Tessék kipucolni! :D :P

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Na akkor holnap megnézem hogy megtalálom-e a helyét :D

Oké főnök! :P

Egész nap a kocsiba bújdokoltam, leszedett kárpitnál jól lokalizálhatóak voltak a különböző rezgések, zörgések. Pl baromi idegesítő volt a központi (utólagos) vezetékeinek a csörgése. Kapott rendesen bandázsszalagot, meg vezetékkötegelőt, meg visszaragasztottam semleges szilóval a nájlonokat, meg a letört bolharögzítő füleket. Zörgött még a zár gombja, illetve annak a műanyag megvezetője a kárpiton. Holnap visszakerülnek a hangszórók is így végre nem lendületből kell becsukni az ajtót :D Aztán utána behúzok néhány plusz vezetéket a tetőkárpit alá (okos belső lámpa+hátsó kapaszkodók+dashcam), és ha ez a nagytudású kárpitos másfél hét után méltóztatik megcsinálni a rolót, akkor összerakom azt is, mert kissé nyomasztó ez a versenyautó feeling :D

Ezek az A oszlopok tövében vannak, a műszerfal takarásában, ezeken megy ki az ajtó köteg, meg pl az ajtókapcsolóhoz a szürke szál. Viszont ez két egyforma, gyárilag a baloson nagyobb a lik. (és rajta is van hogy R vagy L)

Egyébként meg mi ez a rengeteg idegen tárgy a motortérben? :D Tessék kipucolni! :D :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.