Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy első indításra tökéletesen beindul a verda. megyek vele pár kilométert leállítom és már nehézkesen akar beindulni. Nem indul egyszerre mind a 4 henger. Gyanakodom hogy vezérlés és hengerfej tömítés baja van a gépnek. szerintetek mi lehet a baja?
A gyertyák és gyujtókábel szett vadonat új benne.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

1994-es X20XEV automata

Az alapjárattal és a túl sokszori leállásokkal van problémánk. Ha a fordulatszám 500 alá esik szinte biztos hogy leáll, nem mindig csinálja de rájön akkor folyamatosan, ez megszűnt egy időre az alapjárati motor megtisztításával, de most újra előjött, ez esetleg az alapjárati motor cséréjével megoldhat vagy elég a tisztítás ismét? Vagy még valami esetleg közre játszhat ilyen hibánál?

Ha vásárlás jó, milyet érdemes venni persze az ember mindig minél olcsóbban szeretné megúszni. Az ilyen olcsóbbak gondolom útángyártót alkatrészek is jók vagy inkább valami bontott?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Simán lehet alapjárati. Szerintem ennek a legnagyobb az esélye.Bontott jó lenne, mert eredeti, de lutri az is sajnos. Vagy ha esetleg kicseréled bontóból és visszaveszik, ha nem jó (nálunk van ilyen )Avagy...Új és valami jobb minőség, ha nem tudod megvenni a gyárit.
Itt egy alternatív is, eddig 1 jó tapasztalatom van velük. Negatív semmi.

http://wrcauto.hu/?96,alapjaratileptetomotoropelastrafcalibravectraa182016v90411546

Üdv!

1994-es X20XEV automata

Az alapjárattal és a túl sokszori leállásokkal van problémánk. Ha a fordulatszám 500 alá esik szinte biztos hogy leáll, nem mindig csinálja de rájön akkor folyamatosan, ez megszűnt egy időre az alapjárati motor megtisztításával, de most újra előjött, ez esetleg az alapjárati motor cséréjével megoldhat vagy elég a tisztítás ismét? Vagy még valami esetleg közre játszhat ilyen hibánál?

Ha vásárlás jó, milyet érdemes venni persze az ember mindig minél olcsóbban szeretné megúszni. Az ilyen olcsóbbak gondolom útángyártót alkatrészek is jók vagy inkább valami bontott?

Köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég hozzákerült gyermekkorom autója egy Vectra a 2.0i. A gondom a következő lenne: Mint használt-autó vételekor szokás vittem a friss verdát vezérlést cseréltetni valamint a szűrőket olajat. A vezérlés csere után az autómat úgy kaptam vissza hogy nem volt alapjárat. A szerelő mondta hogy az alapjárati motor tönkrement cserélni kell. Ez megtörtén vettem egy új alapjárati motort. A továbbiakban alapjáratom már volt csak ingázott 600-1500 -as fordulatszámon és ha egyesben, kettesben, hármasban megyek akkor dadog az autó. (érdekes hogy még a váltókaron is érzem a rángást) Tettem egy próbát és megnéztem mit mond a számítógép: 73-es hibakód "Levegőmennyiség érzékelő- fesz. alacsony" Gondoltam hogy a légtömegmérő behalt és szereztem egy másikat (igaz bontott de tökéletesen működött) Beleraktam és helyzet nem változott semmit mindössze annyit hogy a már a motorellenőrző lámpa is kigyúlt. Teljesen tanácstalan vagyok merre induljak el mi lehet a probléma. A motortérben a levegő csövet ellenőriztem de nem sérült, lyukas. Esetleg ha van valami ötletetek kérlek segítsetek. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég hozzákerült gyermekkorom autója egy Vectra a 2.0i. A gondom a következő lenne: Mint használt-autó vételekor szokás vittem a friss verdát vezérlést cseréltetni valamint a szűrőket olajat. A vezérlés csere után az autómat úgy kaptam vissza hogy nem volt alapjárat. A szerelő mondta hogy az alapjárati motor tönkrement cserélni kell. Ez megtörtén vettem egy új alapjárati motort. A továbbiakban alapjáratom már volt csak ingázott 600-1500 -as fordulatszámon és ha egyesben, kettesben, hármasban megyek akkor dadog az autó. (érdekes hogy még a váltókaron is érzem a rángást) Tettem egy próbát és megnéztem mit mond a számítógép: 73-es hibakód "Levegőmennyiség érzékelő- fesz. alacsony" Gondoltam hogy a légtömegmérő behalt és szereztem egy másikat (igaz bontott de tökéletesen működött) Beleraktam és helyzet nem változott semmit mindössze annyit hogy a már a motorellenőrző lámpa is kigyúlt. Teljesen tanácstalan vagyok merre induljak el mi lehet a probléma. A motortérben a levegő csövet ellenőriztem de nem sérült, lyukas. Esetleg ha van valami ötletetek kérlek segítsetek. :angry:

Sanszos, hogy elrakták a vezérlést....

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük a barátommal és úgy láttuk hogy a vezérlés rendben van. (az alsót jelet alig lehetett látni) A vákuum csövek sértetlenek a csatlakozók amit láttam azok mind a "helyükön" vannak. A srác is akivel néztük hobbiszerelő és neki sincs lövése mi lehet a baj. :( Ha más megoldást nem látok akkor elviszem egy márkaszervizbe hátha ott tudnak segíteni, mert én amúgy sem értek (sajnos) az autókhoz. Hozzáteszem ma is vele kellet mennem dolgozni és 80-90-es tempónál tökéletesen működik. Nem éreztem hogy többet fogyasztott volna és lóerőben sem kevesebb (bár nem nyomtam neki) Amúgy a motorkód: C20NE Ha még esetleg van valami ötlet szívesen fogadom őket. Előre is köszönettel: D.Mihály

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük a barátommal és úgy láttuk hogy a vezérlés rendben van. (az alsót jelet alig lehetett látni) A vákuum csövek sértetlenek a csatlakozók amit láttam azok mind a "helyükön" vannak. A srác is akivel néztük hobbiszerelő és neki sincs lövése mi lehet a baj. :( Ha más megoldást nem látok akkor elviszem egy márkaszervizbe hátha ott tudnak segíteni, mert én amúgy sem értek (sajnos) az autókhoz. Hozzáteszem ma is vele kellet mennem dolgozni és 80-90-es tempónál tökéletesen működik. Nem éreztem hogy többet fogyasztott volna és lóerőben sem kevesebb (bár nem nyomtam neki) Amúgy a motorkód: C20NE Ha még esetleg van valami ötlet szívesen fogadom őket. Előre is köszönettel: D.Mihály

Katalizátor vagy valamelyik dob esetleg nincs széthullva?

Link to comment
Megosztás:

Hát megnéztük a barátommal és úgy láttuk hogy a vezérlés rendben van. (az alsót jelet alig lehetett látni) A vákuum csövek sértetlenek a csatlakozók amit láttam azok mind a "helyükön" vannak. A srác is akivel néztük hobbiszerelő és neki sincs lövése mi lehet a baj. :( Ha más megoldást nem látok akkor elviszem egy márkaszervizbe hátha ott tudnak segíteni, mert én amúgy sem értek (sajnos) az autókhoz. Hozzáteszem ma is vele kellet mennem dolgozni és 80-90-es tempónál tökéletesen működik. Nem éreztem hogy többet fogyasztott volna és lóerőben sem kevesebb (bár nem nyomtam neki) Amúgy a motorkód: C20NE Ha még esetleg van valami ötlet szívesen fogadom őket. Előre is köszönettel: D.Mihály

Egy C20NE nem foghat ki egy átlag szerelőn!!! Ha belehugyozol, akkor iss megy. Márkaszervíz felejtős.

Szétszed, újra összerak. Lehet nem derül ki, mi volt a hiba, de újra összerakva jó lesz. Jártam már így. Egyszerűen nem találtam, mit basztam el. Szétszedtem, nem találtam semmit, újra összeraktam, hibátlan lett. Ez ilyen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Simán átrakható egyikből a másikba! Ha gondolod, a héten megnézhetjük ;)

Órát kéne cserélnem. A vásárolt órának a számlálója nem ugyanazt mutatja. át lehet tekerni a km állást valahogyan? Jól tudom a műszakin is rögzítik,meg én is szeretném látni a valós közel 400.000km-t! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Helló!

Olyan problémám lenne, hogy az automata váltó szerintünk 3. fokozatban hagyja magát és nem kapcsol se vissza se fel, tehát ha elindulni kell akkor is abból indul, volt hogy autó leállítás majd újraindítás után megszűnt, de már nem segít rajta. Érdekes hogy miután bemelegedett utána jön elő a hiba, hideg állapotban rendesen működik.

X20XEV motor

Esetleg valakinek nincs valami jó szerelője aki penge az automata váltókban? Budapest-en esetleg környékén.

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Múlt hétvégén állítottam a rudazaton, és gyanítom nem téptem meg eléggé (az egyébként finommenetű) csavart, és annyira kilazult hogy elmozgott a váltóból jövő recés cuccon. Most kapott menetrögzítőt meg mindent, illetve kicsit csaltam mikor beállítottam, így jobban kitudja oldalra tolni a Rüki-1-2-nek. Ettől függetlenül az 1-be illetve a 3-ból 2-be váltás ígyis nyögvenyelős :S

Ejnye. Mi lelte a dögöt?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tegnap délután hazaértem az autóval (1.7 td) semmi baja nem volt. Este menni akartam vele és indítás után elkezdett valami zúgni, vagyis inkább olyan ékszíjcsúszás és csapágyhanghoz hasonló hang. De nem folyamatos, hanem hosszabb ideig hangosabb, majd némileg csökken és újra hangosabb. Gázadásra egyértelműen hangosabb. Szíjakat néztem, de semmi gond velük, feszesek és épek. Az a baj, hogy a vezérlés felől hallani, de ott van a vízpumpa, generátor, szervószivattyú kombó is. Mi lehet szerintetek? Délután megpróbálom egyesével kiiktatni a szervót, majd a generátor-vízpumpa kombót, ha nem szűnik meg, akkor lehetséges, hogy a vezérlésbe a feszítő vagy a vezetőgörgő mekkent meg ilyen hirtelen? Vezérlésbe kb. 15 ezer km van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap délután hazaértem az autóval (1.7 td) semmi baja nem volt. Este menni akartam vele és indítás után elkezdett valami zúgni, vagyis inkább olyan ékszíjcsúszás és csapágyhanghoz hasonló hang. De nem folyamatos, hanem hosszabb ideig hangosabb, majd némileg csökken és újra hangosabb. Gázadásra egyértelműen hangosabb. Szíjakat néztem, de semmi gond velük, feszesek és épek. Az a baj, hogy a vezérlés felől hallani, de ott van a vízpumpa, generátor, szervószivattyú kombó is. Mi lehet szerintetek? Délután megpróbálom egyesével kiiktatni a szervót, majd a generátor-vízpumpa kombót, ha nem szűnik meg, akkor lehetséges, hogy a vezérlésbe a feszítő vagy a vezetőgörgő mekkent meg ilyen hirtelen? Vezérlésbe kb. 15 ezer km van.

Hiba feltárva, a generátor a ludas, amit két éve újították fel 25 ezresért. Tartalék generátoromnak meg valószínű rossza a fesz. szabályzója ááááá :S Amúgy a vákuumpumpa bordás része és a forgórész bordás része veszett össze és lefogazták egymást. Így a kettőből faragok egyet holnap, ha minden jól megy.

Link to comment
Megosztás:

Akkor vákuumod sem nagyon van? :S

Hiba feltárva, a generátor a ludas, amit két éve újították fel 25 ezresért. Tartalék generátoromnak meg valószínű rossza a fesz. szabályzója ááááá :S Amúgy a vákuumpumpa bordás része és a forgórész bordás része veszett össze és lefogazták egymást. Így a kettőből faragok egyet holnap, ha minden jól megy.

Link to comment
Megosztás:

Akkor vákuumod sem nagyon van? :S

Valószínű nem, de mivel hirtelen jött a hiba így semmit nem tapasztaltam a féken (délután megálltam vele, este már rossz volt, állásában lefogazódott). Csak tudnám, hogy miért, mikor olajban áll jóformán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.