Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Van egy fekete doboz elektromos csatival illetve kettő vákuum csővel az mit szeretne ott csinálni?

és ez hol is van pontosan? Képed van róla? Nem rémlik ilyen alkatrész gyárilag. Olyan van ami elektromos csatis két vákuumcsővel de az nem doboz. Ill van doboz csövekkel de azon nincs elektromos csati, meg nem is a motortérben van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

és ez hol is van pontosan? Képed van róla? Nem rémlik ilyen alkatrész gyárilag. Olyan van ami elektromos csatis két vákuumcsővel de az nem doboz. Ill van doboz csövekkel de azon nincs elektromos csati, meg nem is a motortérben van.

A vezérmű tengely házon kívülről van felfogatva 2 vákuum cső plusz elektromos csati. Kép most nincs (tudod sztahonovista vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Tankszellőztető szelep lesz az szerintem, bár nekem az kicsi doboznak. :-) ilyen max 5x5x5 centi? Mert akkor az az.

A méret kb jó de mit keres a motortérben a hengerfejen? És minek a kábel rá? És az egyik vége a csönek a szivó torokra megy a másik asszem a t elágazásra a vákumcsövön ami be jön kasztni fele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megint lenne egy kis váltó problémám...

Cserélve lett a kocsiban(C20NE) a váltó, most F16 rövid helyett F20 van benne. Eddig minden oké volt, de elkezdett olyat csinálni, hogy elég nehezen veszi a sebességeket főleg az 1-es és 2-est. Illetve van hogy rükverc helyett 1-esbe megy, 2-es helyett meg 4-esbe. Nem reccsen meg nem zörög váltáskor csak egyszerűen nehéz váltani, néha szinte úgy kell erőlködni vele. Én kupungra tippelek első körben vagy pedig a váltórudazatra. Valakinek valami ötlete?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Megint lenne egy kis váltó problémám...

Cserélve lett a kocsiban(C20NE) a váltó, most F16 rövid helyett F20 van benne. Eddig minden oké volt, de elkezdett olyat csinálni, hogy elég nehezen veszi a sebességeket főleg az 1-es és 2-est. Illetve van hogy rükverc helyett 1-esbe megy, 2-es helyett meg 4-esbe. Nem reccsen meg nem zörög váltáskor csak egyszerűen nehéz váltani, néha szinte úgy kell erőlködni vele. Én kupungra tippelek első körben vagy pedig a váltórudazatra. Valakinek valami ötlete?

Köszi előre is!

Szerintem nincs jól beállítva a rudazat, motortér, tűzfalnál bilincs. Szerintem lazítsd meg a bilincset, majd a váltókart az utastérben húzd kicsit talán jobbra (de nem száz százalék), már régen csináltam, majd bilincs meghúz. Igazából jó ha van egy segítő kéz hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C20NE vectra A. Kész a hengerfej össze van rakva. Jön megy és egy érdekes hiba jött elő. Kizárólag üzemi hőfok után alapjáraton olaj lámpa villog gomba cserélve rá mértünk óra szerint 1 bar. Tippek? Csak jól átmelegedett motornál van hideg és 70 80 foknál semmi baja. Szerelő tippel kopott olajszivattyú de inkább csapágy a főtengelyen szerinte melegen rés keletkezik és elengedi a nyomást. Szerintetek? Új olaj total 10w40 új szűrő champion és új gomba bilstein. Alapjárat jó stabil 8 900 pontosan nem mértem. Most raktam össze igaz szivattyút és csapágyakat nem néztem. :(

Link to comment
Megosztás:

hígabb olajat bele? miért? én inkább azt mondom ásványi olajat vegyél bele, és ne full syntet..és a 15-30-40es tökéletesen elég. Se versenyző nem vagy hogy 150 fokon használnád az olajad, sem hidrotőkéd nincs az autóban.

 

de lehet csak olajsaras az olajpumpa, vagy a furatok, ha nem takarítottad ki összerakás előtt.

Módosítva : rainman
Link to comment
Megosztás:

hígabb olajat bele? miért? én inkább azt mondom ásványi olajat vegyél bele, és ne full syntet..és a 15-30-40es tökéletesen elég. Se versenyző nem vagy hogy 150 fokon használnád az olajad, sem hidrotőkéd nincs az autóban.

 

de lehet csak olajsaras az olajpumpa, vagy a furatok, ha nem takarítottad ki összerakás előtt.

Azért hülyeséget ne írjunk, jó.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs jól beállítva a rudazat, motortér, tűzfalnál bilincs. Szerintem lazítsd meg a bilincset, majd a váltókart az utastérben húzd kicsit talán jobbra (de nem száz százalék), már régen csináltam, majd bilincs meghúz. Igazából jó ha van egy segítő kéz hozzá. 

 

Rudazat lesz.

Köszönöm a gyors választ! Hétvégén megpróbálok bíbelődni vele, akkor lesz rá időm, addig meg úgysem megyek vele. Aztán írok majd, hogy hogy sikerült.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok mekkora kipufogó csö van a c20ne alatt gyárilag?50es?

széthullott a katalizátorom,csörög zörög,tervezem áthidalni a problénát egy egyenes csövel ;) ;)

válaszokat köszönöm

esetleg ha valakinek lenne ilyen gyártott katalizátor "iktató" az tökéletes lenne!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok mekkora kipufogó csö van a c20ne alatt gyárilag?50es?

széthullott a katalizátorom,csörög zörög,tervezem áthidalni a problénát egy egyenes csövel ;) ;)

válaszokat köszönöm

esetleg ha valakinek lenne ilyen gyártott katalizátor "iktató" az tökéletes lenne!

45-ös. Csak a LET-nek van 50-es, meg talán a V6-nak, de ebben nem vagyok biztos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.