Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Helllo mindenki mitől lehet hogy A vectra c20xe amig nincs 20 fok addig nem melegszik fel langyos a fűtés is termosztát cserélve van szigoruan újra meg a műszer visszajelző hőfokjeladó is és 90 és 0 között van kb szoval a kék fölé megy picit és marad is ott ha álló helybe melegítem jó fél óra alatt felmelegszik és 95 foknál be is kapcsol a ventillátor de ha elindulok már vissza is hült mitől van ez hogy ennyire nehezen melegszik? már nincs ötletem ami az ecunak adja a hőfokjelet azt is cseréltem:P van 3 és egyikel se változottt a helyzet szal fogalmam sincs már próbáltam letakarni a hűtőt nemsok a változás

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

1 hónapja vagyok Vectra A (1995.06., 1.6i) tulajdonos, és ismerősök ajánlották ezt a fórumot. Mondták, hogy sokminden fent van, és nagyon segítőkész mindenki. Ezért is regisztráltam.

Az első kérdésem/kérésem a következő: Nincs az autómban elektromos ablakemelő, de egyik havertól kaptam egy gyári emelőt (elsőket). Valaki aki szerelt már be ilyet tudna segíteni? Fényképek jól jönnének a beszerelésről, vagy valami féle leírás, mert amit kaptam emelőt a motorból kijövő kábelek el vannak csípve, és sajna fogalmam sincs, hogy az 5 kábelből melyik hova, mire... van kötve.

A másik, hogy hova érdemes, ill. lehet rakni a gombokat? Mert a közép konzolon nem nagyon van hely...

Előre is kösz a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag az elektromos ablak kapcsolói a kézifékkar melletti kipattintható részben voltak. Sajna a vezetékek színében nem tudok segíteni, de kapcsolási rajzot tudok adni, illetve erről a linkről magad is letöltheted:

www.vectra16v.com

Amúgy ezen a linken még egy csomó más érdekességet is találsz a Vectrához ha értesz németül.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, megnézem a linket. A német nem nagyon megy, de majd megoldom valahogy.

Nekem a kézifék mellett egy olyan rész van, aholva pl egy mobil, vagy egy pénztárca befér. (kb 12cm hosszú, 3cm széles és 6cm mély "vályu"). Oda lehet rakni valami bepattanós műanyagot, ami egyszintbe hozza a konzollal, és akkor abba lehet belerakni a gombokat? Vagy ki kellene cserélni komplettan azt a részt, ami a váltótól megy hátra,olyanra amiben már megvan a gombok helye?

Link to comment
Megosztás:

Vagy ki kellene cserélni komplettan azt a részt, ami a váltótól megy hátra,olyanra amiben már megvan a gombok helye?

Abba a részbe teszik bele az ablakemelők kapcsolóit (első-hátsó) és a Computer 2 gombját.

Kapcsolókat nem kaptál az ablakokhoz?

Link to comment
Megosztás:

Abba a részbe teszik bele az ablakemelők kapcsolóit (első-hátsó) és a Computer 2 gombját.

Kapcsolókat nem kaptál az ablakokhoz?

De kaptam ill. kapok azokat is. Azok még nem jutottak el hozzám, de elvileg a hvg-n meg lesznek,akkor majd meglátom, hoyg hogyan is lehetne őket berakni.

Link to comment
Megosztás:

Van még egy a hátsó híd felett jobbra, egy fémházas.

És ami a külső oldal felől megy rá cső az jön a tankból.

Egyszer cseréltem és a szűrőn csak 1 matrica mutatta az átfolyási irányt. Ami persze egyből leesett, ahogy hozzáértem. :)

Tehettem vissza az akksisarut, lássam melyikből nyomja a pumpa. :D

Link to comment
Megosztás:

Épp most cserélem a váltókar szimeringet és megkérdezném a profikat, mennyi váltóolajat kellene látnom a váltóban? :D

Nekem egy kicsit kevésnek tűnik, alig látok ott lent a fogaskerekek alatt, között. :)

De esetleg csinálok 1 képet és ti megmondjátok.

Valahol az oldalán van egy szintellenőrző, ami egy csavar, amit ki kell tekerni.

Most képet nem tudok, de szerintem akármilyen Opeles szerelési könyvben megtalálod.

Ha esetleg nincs ilyened, akkor nem mondom, hogy írd be a google-ba, hogy "igy csinald vectra" ;)

Link to comment
Megosztás:

Valamiért már megint követeli a figyelmet a masina.

Haladok szép nyugisan, jön 1 körforgalom, vissza 2-be és felvillan az olajnyomásjelző, a motor + leáll. ;)

Na ezt ma +csinálta 4-szer.

Ez már +int miért? ;)

Ill. kicseréltem a hőgombát, de ez se mutat 85 foknál többet az óra szerint. :D

Amúgy ha a csavar "beáll", akkor majd én is beállítok, van még 1 kis fütyülős mézes szilva pálesz itthon. :)

Link to comment
Megosztás:

Valamiért már megint követeli a figyelmet a masina.

Haladok szép nyugisan, jön 1 körforgalom, vissza 2-be és felvillan az olajnyomásjelző, a motor + leáll. ;)

Na ezt ma +csinálta 4-szer.

Ez már +int miért? :P

Ill. kicseréltem a hőgombát, de ez se mutat 85 foknál többet az óra szerint. :D

Amúgy ha a csavar "beáll", akkor majd én is beállítok, van még 1 kis fütyülős mézes szilva pálesz itthon. :)

Van benne Immobiliser? Nálunk az szivatott, de elég rendesen. Már ha rögtön megáll mint a szög, mert régebben volt olyan, hogy az AC relé is szarózott, de ott lesett valami rohadt alacsony fordulatra (400-500), de nem állt meg.

De amikor minden előjel nélkül megáll, akkor az Immonál volt gond (kontakthiba).

Az olajnyomáslámpád nem csak a leállás miatt gyullad ki?

A hőgombád tuti belevaló (klíma vs. klíma nélküli)? Miért cserélted? Nem volt jó a régi?

Esetleg hibakód nincs a leállás miatt? Sokat kérdezek? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs immo, a lámpás csak a lefulladás előtt villant fel, az előző gomba is alacsony hőfokot mutatott állandóan.

A gomba az autóhoz való a boltos szerint. Klíma sincs.

Marha nagy élmény, hogy elmegy a szervó a körforgalomban, meg a fékrásegítő.

Tekerem a kormányt, nyomom a féket +közben indítok :).

Továbbra is csak a 45-öt dobja ki, de holnap cserélem a lambdát.

Ha túl leszek 1 kis adás vételen és lesz haszon azt beleforgatom, hogy gatyába rázzák a masinát.

Link to comment
Megosztás:

Nah reméljük az megoldja a gondot! Várjuk a fejleményeket :)

Viszont most kéretik nem röhögni (én is azt tettem mondjuk, amíg nem vettem meg az autót :D ).

Az 50000-es kérdés következik:

Mi okozhatja leállításnál X20XEV motornál, hogy néha a gyújtáskulcs elfordítása után még rá-rá durran a motor. Olyan mint amikor túl nagy az előgyújtás és öngyullad a benzin valamelyik hengerben (Fiat mocinál tapasztaltam ezt).

Még régebben cseréltem a gyújtsákapcsoló elektromos részét és most a napokban a trafót. Erre a kettőre gyanakodtam, de sajna még mindig csinálja.

És most jön a röhögés tárgya: Ha rálépek a fékre akkor SOHA, ismétlem SOHA sem csinálja. Nah itt röhögtem el magam amikor mondta az előző tulaj, hogy rá kell lépni a fékre (hát tényleg igaza volt). Alapesetben semmi köze a 2nek egymáshoz, de gyakorlatilag mégis van.

Van olyan, hogy nem csinálja leállításnál, de ha megint robbangatni kezd és nem akar leállni, akkor rálépek a fékre: rögtön megjavul és leáll.

Még egy ötletem van: van benne egy nemhasználatos riasztó, az okozhat ilyet? valamilyen elektromos dologra gondolok, mert ezt felújítás előtt is ugyanígy csinálta.

Várom az ötleteket ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.