Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nah reméljük az megoldja a gondot! Várjuk a fejleményeket :)

Viszont most kéretik nem röhögni (én is azt tettem mondjuk, amíg nem vettem meg az autót :D ).

Az 50000-es kérdés következik:

Mi okozhatja leállításnál X20XEV motornál, hogy néha a gyújtáskulcs elfordítása után még rá-rá durran a motor. Olyan mint amikor túl nagy az előgyújtás és öngyullad a benzin valamelyik hengerben (Fiat mocinál tapasztaltam ezt).

Még régebben cseréltem a gyújtsákapcsoló elektromos részét és most a napokban a trafót. Erre a kettőre gyanakodtam, de sajna még mindig csinálja.

És most jön a röhögés tárgya: Ha rálépek a fékre akkor SOHA, ismétlem SOHA sem csinálja. Nah itt röhögtem el magam amikor mondta az előző tulaj, hogy rá kell lépni a fékre (hát tényleg igaza volt). Alapesetben semmi köze a 2nek egymáshoz, de gyakorlatilag mégis van.

Van olyan, hogy nem csinálja leállításnál, de ha megint robbangatni kezd és nem akar leállni, akkor rálépek a fékre: rögtön megjavul és leáll.

Még egy ötletem van: van benne egy nemhasználatos riasztó, az okozhat ilyet? valamilyen elektromos dologra gondolok, mert ezt felújítás előtt is ugyanígy csinálta.

Várom az ötleteket ;)

Fogalmam sincs mi lehet, csak egy gondolat, bár nem hiszem,hogy sok haszna lenne... ;) Nem lehetséges,hogy valami össze van kötve a féklámpa kapcsolóval? Bár nem tudom mi kell ahhoz,hogy leállítsd a motort..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ha a lambda szondámnak a porcelán része el van törve az befolyásolja a működését? Ragasztani vagy valahogy javítani lehet? Mert vettem után gyártottam bele, de azzal kidobja a 44 es hibakódot. előre is köszönöm. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nah reméljük az megoldja a gondot! Várjuk a fejleményeket :)

Viszont most kéretik nem röhögni (én is azt tettem mondjuk, amíg nem vettem meg az autót :D ).

Az 50000-es kérdés következik:

Mi okozhatja leállításnál X20XEV motornál, hogy néha a gyújtáskulcs elfordítása után még rá-rá durran a motor. Olyan mint amikor túl nagy az előgyújtás és öngyullad a benzin valamelyik hengerben (Fiat mocinál tapasztaltam ezt).

Még régebben cseréltem a gyújtsákapcsoló elektromos részét és most a napokban a trafót. Erre a kettőre gyanakodtam, de sajna még mindig csinálja.

És most jön a röhögés tárgya: Ha rálépek a fékre akkor SOHA, ismétlem SOHA sem csinálja. Nah itt röhögtem el magam amikor mondta az előző tulaj, hogy rá kell lépni a fékre (hát tényleg igaza volt). Alapesetben semmi köze a 2nek egymáshoz, de gyakorlatilag mégis van.

Van olyan, hogy nem csinálja leállításnál, de ha megint robbangatni kezd és nem akar leállni, akkor rálépek a fékre: rögtön megjavul és leáll.

Még egy ötletem van: van benne egy nemhasználatos riasztó, az okozhat ilyet? valamilyen elektromos dologra gondolok, mert ezt felújítás előtt is ugyanígy csinálta.

Várom az ötleteket ;)

Üdv!

Nekem is X20XEV járgányom van. Mondok egy másik esetet, ami talán hasznos lehet. ;)

2 hónappal ezelőtt le akartam állítani az autót a parkolóban, de csodák csodája nem állt le. Kivettem a kulcsot és még mindig járt a motor!!! Minden más leállt (ventillátor stb.), de a motor az járt rendületlenül. Nem mondom, hogy nem vert le a víz! Néztem gyújtáskapcsolót stb, de a megoldás az elakadásjelző gomb volt. Papírral volt kiékelve, de kimozdult a helyéről. Olyan szinten rövidzárat csinált, hogy csak néztem. Érdekesen megkavarta az elektronokat a vezetékekben. Talán nálad is hasonló a gond. A féklámpa kigyulladása az elektromos rendszert kissé megbolygathatja és már nincs utógyújtás mert másképp megy a delej. Tudom, hogy érdekesen hangzik, de a sztori velem történt meg és nem a haverom ismerővel. Legfeljebb hülyének néztek:)!

Ha bejön, akkor küldöm a számlaszámot!!!

Cs

Link to comment
Megosztás:

Nos, úgy fél órája befejeztem a mai javításokat. :D

Kölcsön adtam sógornak 1 napra és máris szétrángatta a váltórudazatot. :)

A hátramenet helyén volt 1-es, 5-ös meg sehol.

Viszont most már olyan szinten fulladozik, hogy indítás után alig megy 1 kicsit és nyekk! ;)

Talán megérett a kuplung cserére. Vagy a fene tudja. Súgjatok valamit!

Más.

Thor, talán testvezeték hiba, vagy esetleg neked is össze van kötve a féken és a befecskendezésen levő gumicső az ablaktörlők alatti műanyag takaró lemez alatt egy szelepnél(vagy mi a szösz az). És azzal lehet-e gond? Ez csak tipp.

Más kapcsolatot nem láttam a motor és a fék közt.

Link to comment
Megosztás:

hello valaki nemtudja az elektromos ablakemelő gombok között mi az a két pici karika gomb ? az egyik tudom hogy a hátsó ablakemelők kezelésének tiltása hátulról de mi a mellette levő?

Ugye ha az automata ablak valami akadályba ütközne felhúzás közben (pl. odateszed a kezed véletlenül), akkor elvileg megáll és visszamegy. Ha ezt a funkciót ki akarod kapcsolni (mondjuk mert semmi akadály nincs, csak jegesedés miatt nehezebben megy fel az ablak), akkor az ablakfelhúzó gombbal együtt ezt a középső kis gombot is nyomd meg és tartsd nyomva.

Link to comment
Megosztás:

Ugye ha az automata ablak valami akadályba ütközne felhúzás közben (pl. odateszed a kezed véletlenül), akkor elvileg megáll és visszamegy. Ha ezt a funkciót ki akarod kapcsolni (mondjuk mert semmi akadály nincs, csak jegesedés miatt nehezebben megy fel az ablak), akkor az ablakfelhúzó gombbal együtt ezt a középső kis gombot is nyomd meg és tartsd nyomva.

Igen? kösz aszittem valami komolyabb jelentősége van de legalább már ezt is tudom mirejó márcsak azt a külső hőmérő jeladót vagy a helyét kéne megtalálnom de valahogy nemjön össze legalább ha a stekker formályát tudnám

Link to comment
Megosztás:

Igen? kösz aszittem valami komolyabb jelentősége van de legalább már ezt is tudom mirejó márcsak azt a külső hőmérő jeladót vagy a helyét kéne megtalálnom de valahogy nemjön össze legalább ha a stekker formályát tudnám

A bal elején van a lökösnek alul belül. Ha nem lesz meg leírom pontosabban, vagy lefényképezem :)

Link to comment
Megosztás:

A bal elején van a lökösnek alul belül. Ha nem lesz meg leírom pontosabban, vagy lefényképezem :)

azt megköszönném vami fényképet vagy valami közelebbit ;) mert nem egyszerü valahogy nemtalálom lehet azért mert nincs benne :Dés ugy nehéz holkeresni mert csatlakozók lógnak itt ott

Link to comment
Megosztás:

azt megköszönném vami fényképet vagy valami közelebbit :lol: mert nem egyszerü valahogy nemtalálom lehet azért mert nincs benne :lol:és ugy nehéz holkeresni mert csatlakozók lógnak itt ott

Az már szentigaz ;) Csinálok valamit reggel és küldöm :P

Kölcsön adtam sógornak 1 napra és máris szétrángatta a váltórudazatot. :D

A hátramenet helyén volt 1-es, 5-ös meg sehol.

Viszont most már olyan szinten fulladozik, hogy indítás után alig megy 1 kicsit és nyekk! ;)

Talán megérett a kuplung cserére. Vagy a fene tudja. Súgjatok valamit!

Más.

Thor, ...

A váltórudazatot meg tudtad csinálni? Kellett kalibrálni a váltót?

A fulladozást okozhatja a lambdaszoda hiba is, nem? A kuplungot idáig nem említetted, ha jól emlékszem, azzal mi a helyzet?

Az én problémám most tesztüzemben van ;)

A test okos ötlet, majd az enyémen is megcsinálom azt amit Asszonykámén: minden vezetéket megpucolok egyesével.

Viszont, a nemhasználatos riasztó még mindig potenciális gyanúsított, mert hol villog a visszajelző és hol nem. A nem villog az alap és ilyenkor nincs leállásprobléma. Most azt várom hogy villogjon ;) Elméletben nem volna szabad így összevissza villogni a riasztó gyártója szerint.

Szóval még megfigyelek. :)

Link to comment
Megosztás:

Az már szentigaz :D Csinálok valamit reggel és küldöm ;)

A váltórudazatot meg tudtad csinálni? Kellett kalibrálni a váltót?

A fulladozást okozhatja a lambdaszoda hiba is, nem? A kuplungot idáig nem említetted, ha jól emlékszem, azzal mi a helyzet?

Az én problémám most tesztüzemben van ;)

A test okos ötlet, majd az enyémen is megcsinálom azt amit Asszonykámén: minden vezetéket megpucolok egyesével.

Viszont, a nemhasználatos riasztó még mindig potenciális gyanúsított, mert hol villog a visszajelző és hol nem. A nem villog az alap és ilyenkor nincs leállásprobléma. Most azt várom hogy villogjon :P Elméletben nem volna szabad így összevissza villogni a riasztó gyártója szerint.

Szóval még megfigyelek. :)

Oké kösz majd figyelek ;)

Link to comment
Megosztás:

"A váltórudazatot meg tudtad csinálni? Kellett kalibrálni a váltót?

A fulladozást okozhatja a lambdaszonda hiba is, nem? A kuplungot idáig nem említetted, ha jól emlékszem, azzal mi a helyzet?"

A váltót még aznap este összehoztam. Spec. módszerem ilyenkor, hogy hátramenetbe teszem (kézzel, világít a tolatólámpa) és a váltókart meg az 1-es helyén kitámasztom. Így rakom össze. Ez bevált nekem.

Nos, jelen állás szerint nem megy a motor úgy ahogy kellene. ;)

Fél percen belül lefullad, lehet szelep hiba is állítolag. :D

Ehhez nem értek, De hamarosan megy szerelőhöz, mert mindent én sem tudok megjavítani.

Viszont 1 komplett motorom van tartalékban. ;)

A lambdaszonda megvan ugyan, de még nem cseréltem ki. ;)

Kuplung cserére megérett, már nagyon fenn van a pedál, és már egyszer lejjebb tekertem.

Nem szeretnék sehol ottmaradni. Így sem jó, hogy a garázsban áll. :)

Az asszony is nyekereg. :P

Link to comment
Megosztás:

A váltót még aznap este összehoztam. Spec. módszerem ilyenkor, hogy hátramenetbe teszem (kézzel, világít a tolatólámpa) és a váltókart meg az 1-es helyén kitámasztom. Így rakom össze. Ez bevált nekem.

Nos, jelen állás szerint nem megy a motor úgy ahogy kellene. :D

Fél percen belül lefullad, lehet szelep hiba is állítolag. :)

Ehhez nem értek, De hamarosan megy szerelőhöz, mert mindent én sem tudok megjavítani.

Viszont 1 komplett motorom van tartalékban. ;)

A lambdaszonda megvan ugyan, de még nem cseréltem ki. ;)

Ez a váltó összerakásos dolog tök zsír ;)

A lambda hiba még mindig fenn áll, igaz? Mert ha igen, akkor az sok mindent megmagyaráz: leállás, "nemmenés" stb...

Mekkora meló kicserélni?

Szelep hiba ilyet okozna? Ilyesmit még nem hallottam, de ki tudja :P Jó pap is holtig tanul...

Link to comment
Megosztás:

Jól van na! :)

Majd holnap, ha időben hazaérek melóból, akkor becsavarom a másik szondát, de szerintem nem gyógyszer, mert csak úgy nyekken mikor leáll.

Nem szeretnék több gondot, ha erőltetem szegényt. (kikönyököl a hajtókar vagy bármi rossz)

Mondjuk volt 1 gyenge probléma a váltótartóval,de én mint jó lakatos gyorsan orvosoltam. :P

Csak ennyi:http://pics.coldline.hu/picdetails.php?fna...0328-wwTrSF.jpg

Megoldva:http://pics.coldline.hu/picdetails.php?fna...0328-F4M9L7.jpg Kemény mi? :D Mint a Chuck Norris!

A szelep besült, mondta egy hozzászóló.(?)

Azt tudom, szelepszárszimering csere is be volt tervezve. ;)

Meg kompresszió mérés stb. Csak bírja a tárcám. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon korrekt ez az új bak ;) Gratula :)

Csak úgy nyekken amikor megáll? Uhh, az milyen? :D

Ha erőtlen, akkor egy kompressziómérés már sok mindent megválaszol. Amíg nem volt kompressziómérőm, akkor egyik ismerősöm ingyen megmérte.

5perc az egész, nem több. Ha valamelyik szelep makkant meg akkor az rögtön látszik, ha csak a lambdaszonda miatt gyenge akkor meg a csere után kiderül.

Füstölni füstöl? A gyertyáknak milyen színük van (fénykép esetleg ;) )? (már csak szelepszár szimmering miatt kérdezem)

Link to comment
Megosztás:

Hello kellemes ünnepeket mindenkinek !! lenne egy olyan kérésem hogy 4 lengőkaros c20xe A vectrához kéne nekem kipufogó rendszer rajz ha lehet minél jobban láthatóak legyenek a méretek nemtud nekem valaki iet küldeni ide ?dyrasen@freemail.hu .előre is köszönöm üdv Gábor.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hello srácok nemtudja valaki hogy a c20xe motorhoz meik hőfokjeladó való inkább mert nekem van 3 is de megnem mondom meik lehet a hozzá való 0 280 130 026/068 vagy 0 280 130 026/107

A Bosch a 107-es végűt írja 1991-es Opel Vectra A-ra C20XE motorhoz:

0 280 130 107 Coolant Temperature Sensor 0

Packing Unit: 1

Supersedes: 0 280 130 068

To MY: 08/1995

De helyettesítőnek ott a 068, úgyhogy elvileg mindegy, de valószínűleg az eredeti (107-es) a tökéletes :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A dolgok rosszabbul alakultak, mint gondoltuk Ferikével. :D

Min. 80e. felújításra vagy motorcsere, mert az 1szerűbb és gyorsabb.

Az utolsó kb. 200km-es hibakereső úton többször lefulladt, füstölt mint 1 erdőtűz. :D

Igaz a Mecsekben kirándultunk és ott volt 1 kevés hegymenet is. :)

Oda van a szíve szegénynek.

Ott a gond, hogy az előző tulaj elkezdte javíttatni, de valószínű elfogyott a lóvé és úgy hagyta félkészen. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A dolgok rosszabbul alakultak, mint gondoltuk Ferikével. :D

Min. 80e. felújításra vagy motorcsere, mert az 1szerűbb és gyorsabb.

Az utolsó kb. 200km-es hibakereső úton többször lefulladt, füstölt mint 1 erdőtűz. :lol:

Igaz a Mecsekben kirándultunk és ott volt 1 kevés hegymenet is. :D

Oda van a szíve szegénynek.

Ott a gond, hogy az előző tulaj elkezdte javíttatni, de valószínű elfogyott a lóvé és úgy hagyta félkészen. :)

Ahogy láttam az aláírásodat, neked C16NZ motorod van. Szerintem 80-ból simán lehet venni egyet kompletten.

Nagyon sok Opelben találni ilyen motort. Még talán úgy is olcsóbb lehet, ha arra kell költeni még egy kicsit (vezérlés, stb. kötelező dolgok cseréje). :)

Mondjuk, ha a blokk rendben akkor "csak" a többit kell cserélni és akkor megmarad a motorkód, nem kell papírozni, de ha nagyon kuka a motor, akkor szerintem érdemes lenne átgondolnod egy ilyen lehetőséget is :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.