Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sokat kacérkodtam a gondolattal, hogy beszerezzek én is egyet. De egyenlőre más került előre.

Árban olyan 40 körül van maga a lámpa, plusz a hozzá tartozó indexek. Azokat külön árulják. Egy pár olyan 12.000,- körül van.

Ha keret nem engedi azokat később is be tudod szerezni.

Elsősorban tuning szaküzletekben vagy webáruházakban érdeklődj. De lehet beszerzik Neked egy sima autóalkatrész üzletben is. Bár erre kisebb az esély.

Választásnál figyelj arra, hogy az évjáratnak megfelelő búrával rendelkező fajtát válaszd. Ha motoros fényszóróállítód van kérdezz rá, hogy ez illeszkedik-e az új lámpához!

Hello sziasztok srácok ki mit tud a síküveges fényszórórol láttam képen egész jól nézett ki tapasztalatok vannak veled ?meg hogy hol lehet beszerezni nemtudja valaki ? mert az enyéimnek a foncsora odavan rendesen
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek hogyan lehet szétszedni a ködlámpa (V2000) lámpatestjét?

Valami üvegdarab (fényvető? prizma?) kótog benne, és ezt kéne a helyére pakolnom, de az izzó szerelőnyílása felől nem lehet hozzáférni.

A búránál próbáltam megbontani, de elkezdett lepattogni a széle és inkább hagytam. Van egy másik összetétel is a lámpatest közepénél, de ott meg valamilyen gumi szerű tömítő-ragasztó fogja, és lehetetlen roncsolás nélkül megbontani.

Valakinek esetleg tipp?

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok srácok ki mit tud a síküveges fényszórórol láttam képen egész jól nézett ki tapasztalatok vannak veled ?meg hogy hol lehet beszerezni nemtudja valaki ? mert az enyéimnek a foncsora odavan rendesen

Szeva!

A síküveges lámpa amiről Te érdeklődsz az kb 15ezer ft, ha használtan találsz, ha nem akkor 20ezerért van párban a CSStuningnál. itt Nekem is ez van benne már kb féléve. Amit tudni kell róla, hogy ez nem Eus szabvány tehát műszakinál némi papirpénzt érdemes előkésziteni, avagy átcseréled vissza a gyárira. A gyári motor nem átszerelhető ezekbe a lámpákba. Ezáltal belülről nem fogod tudni állíítani a magasságát. A fényerőre kibocsájtása kb 30-35%-al jobb!! Én amikor kicseréltem azthittem eddig helyzetjelzővel mentem. Nagyon príma a kibocsájtása.

A síküveges indexek 10ezer ft a két db ugyanazon az oldalon amit korábban linkeltem. Érdemes venni hozzá, mert sokat dob a kocsin, nekem még az sajnos nincs beszerezve.. Teszek fel pár képet miről beszélek.

PA020005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P3270009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Vásároltam egy vectra A-t 1.6i motorosat.Az autót egy haveromtól vettem,aki kb 6-7hónapja nem inditotta el.Hát aztán most el sem indul.Amit megnéztem:szikra van,benzin van kipucoltam az alapjárati motort,befujtam az érintkezőket.És még sem indul.Egyszer mérgemből behúztuk el is indult.De nem volt alapjárat,levettem a gázról a lábam megállt.Majd utána nem huzogattuk tovább.A vezérlés a helyén van azt ma megnéztem.Tudna valaki segiteni hozzávetőlegesen?:)Mijen utón keresgéljem a hibát?Köszönöm szépen.

Dani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Vásároltam egy vectra A-t 1.6i motorosat.Az autót egy haveromtól vettem,aki kb 6-7hónapja nem inditotta el.Hát aztán most el sem indul.Amit megnéztem:szikra van,benzin van kipucoltam az alapjárati motort,befujtam az érintkezőket.És még sem indul.Egyszer mérgemből behúztuk el is indult.De nem volt alapjárat,levettem a gázról a lábam megállt.Majd utána nem huzogattuk tovább.A vezérlés a helyén van azt ma megnéztem.Tudna valaki segiteni hozzávetőlegesen?:)Mijen utón keresgéljem a hibát?Köszönöm szépen.

Dani.

Olaj olajszűrő, benzinszűrő, levegőszűrő lecserélve? Fel volt töltve olajjal a blokk mig állt? érdemes lenne bele egy injektor tisztitó adalékot beletenni és menni vele ugy egy karikát, utánna pedig 20liter benzinhez kb 5-7 liter etanolt. Tapasztalatból írom, mielőtt valaki lehurrogna. aztán ujra ki kéne cserélni a benzinszűrőt, kb 100-150km után. Ha azután sincsen alapjárat illetve nehezen indul lehet keresni a müszaki problémákat, lambda szonda stb..

Link to comment
Megosztás:

Szia!Olajat lecseréltem.Volt benne olaj.Viszont a motorkontrol lámpa világit,deee nem villogja ki a hibát.Folyamatosan a 12es villog.ugye ezzel kezdi?Én nem tudom mi lehet.

Diagnosztikai müszerrel kellene kiolvasni, mert kivillogtatni nem minden hibát lehet sajnos :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket, tapasztalataitokat kérem!

Nemrég voltam egy műszeres vizsgálaton a 89'-es 2.0i vectrámmal /c20ne/, és a légtömegmérő hibáját adta ki. A helyi szakival megnéztük mennyi lenne egy új, de drágább volt mint az autó jelenlegi ára :) ezért lemondtam egyelőre róla. Viszont pár napja nagyon rángatni kezdett gyorsításnál, tegnap már kanyarban, ahol kevesebb gázt adtam le is állt, ma pedig az egyik piros lámpánál szétdurrant a "légbeömlő" gumi csöve. Azóta összeszigszalagoztam a csövet, így nagy nehezen beröffen, de le is áll. Sajnos kevés a hozzáértő ismerősöm, ezért fent is hagytam Pesten-lehetetlen mozgásba hozni. Szükségem lenne rá, ezért kérnék javaslatokat hogy mit tegyek: próbáljak meg bontott légtömegmérőt beszerezni, trélerrel hozassam haza és szereljem be magam, vagy keressek egy x kerületi /ott fekszik a verda/ szerelőt és fizessek neki a ránézésért is meg az új alkatrészért+beszerelés vagy tudtok esetleg jobbat? /új autó nem fér bele/ Ha nem lehet itt cégeket vagy alkatrészt ajánlani az adott kerületből, akkor privátban is szívesen veszem.

Szóval kellene a kocsi, de nem vagyok benne biztos hogy csak a légtömegmérő a hibás, és sokáig nem hagyhatom ott a kocsit. /max keddig, addig bkv+volán/

Ja és meg akartam azért is nézetni, mert az alapjárat nem egyenletes volt, hanem fel le ugrált, nagy ritkán le is állt, de a hideg motornak tudtam be- nem vagyok hozzáértő,de talán ez betudható a légtömegmérőnek. Viszont 90-100-as tempónál szépen ment

Előre is köszönök minden tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Szia.Ezt értem.de arra nem jővők rá hogy 7honap állás után mi mehetet tőnkre.Kikéne tisztitani a befecskendezőt?7honapja a haver ugy rakta le hogy ment a vekker.Most meg itt szivat engem:)Mitől nem indulhat ha szikra is van és benzin is?Kompresszio hiány?De ha behuzum elindul.Vagy uzemanyag probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket, tapasztalataitokat kérem!

Előre is köszönök minden tanácsot!

1 vmivel tudok segiteni, hogy az alapjárat ingadozás, leállás az a c20ne motornál a alapjárat állitó motor tisztitásával rendben jőn, és légtömegmérőt inkább bontottat vegyél, nem olyan drága sztem, havernak is volt 1 és fillérekért adta el :)

Link to comment
Megosztás:

Hello van egy c20ne légtömegmérőm ha érdekel irj rám privibe mert igazából nekem csak porosodik jó vekiből lett kivéve bontás miatt

1 vmivel tudok segiteni, hogy az alapjárat ingadozás, leállás az a c20ne motornál a alapjárat állitó motor tisztitásával rendben jőn, és légtömegmérőt inkább bontottat vegyél, nem olyan drága sztem, havernak is volt 1 és fillérekért adta el :)
Link to comment
Megosztás:

Hello aztmondod szikra van mégse indul mi haver c20ne jével jártunk hasonló képpen :) és vicces de a főtengely jeladó (holtpont jeladó)volt a ludas kilett cseréve és pöcc röff ha tudsz szerezni egyet kölcsönbe egy próbát meg ér vagy vedd ki és takarisd átt

Szia.Ezt értem.de arra nem jővők rá hogy 7honap állás után mi mehetet tőnkre.Kikéne tisztitani a befecskendezőt?7honapja a haver ugy rakta le hogy ment a vekker.Most meg itt szivat engem:)Mitől nem indulhat ha szikra is van és benzin is?Kompresszio hiány?De ha behuzum elindul.Vagy uzemanyag probléma?
Link to comment
Megosztás:

Hello aztmondod szikra van mégse indul mi haver c20ne jével jártunk hasonló képpen :D és vicces de a főtengely jeladó (holtpont jeladó)volt a ludas kilett cseréve és pöcc röff ha tudsz szerezni egyet kölcsönbe egy próbát meg ér vagy vedd ki és takarisd átt

Az meg nekem van :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket, tapasztalataitokat kérem!

Nemrég voltam egy műszeres vizsgálaton a 89'-es 2.0i vectrámmal /c20ne/, és a légtömegmérő hibáját adta ki. A helyi szakival megnéztük mennyi lenne egy új, de drágább volt mint az autó jelenlegi ára :) ezért lemondtam egyelőre róla. Viszont pár napja nagyon rángatni kezdett gyorsításnál, tegnap már kanyarban, ahol kevesebb gázt adtam le is állt, ma pedig az egyik piros lámpánál szétdurrant a "légbeömlő" gumi csöve. Azóta összeszigszalagoztam a csövet, így nagy nehezen beröffen, de le is áll. Sajnos kevés a hozzáértő ismerősöm, ezért fent is hagytam Pesten-lehetetlen mozgásba hozni. Szükségem lenne rá, ezért kérnék javaslatokat hogy mit tegyek: próbáljak meg bontott légtömegmérőt beszerezni, trélerrel hozassam haza és szereljem be magam, vagy keressek egy x kerületi /ott fekszik a verda/ szerelőt és fizessek neki a ránézésért is meg az új alkatrészért+beszerelés vagy tudtok esetleg jobbat? /új autó nem fér bele/ Ha nem lehet itt cégeket vagy alkatrészt ajánlani az adott kerületből, akkor privátban is szívesen veszem.

Szóval kellene a kocsi, de nem vagyok benne biztos hogy csak a légtömegmérő a hibás, és sokáig nem hagyhatom ott a kocsit. /max keddig, addig bkv+volán/

Ja és meg akartam azért is nézetni, mert az alapjárat nem egyenletes volt, hanem fel le ugrált, nagy ritkán le is állt, de a hideg motornak tudtam be- nem vagyok hozzáértő,de talán ez betudható a légtömegmérőnek. Viszont 90-100-as tempónál szépen ment

Előre is köszönök minden tanácsot!

A X ker. melyik részén áll a verda?

Link to comment
Megosztás:

A X ker. melyik részén áll a verda?

Gyömrői út. Jó lenne találni egy klassz szerelőt, aki nem feltétlenül egy 200e-es légtömegmérőt akar ráerőltetni egy ugyanilyen értékű kocsira :)

dyrasen: köszi, írtam privibe...

1 vmivel tudok segiteni...

Köszi, majd mondom a szerelőnek.

Közben kaptam egy olyan tippet, hogy a karburátor tömítődött el, és emiatt visszapufogott, ami szétnyomta azt a csövet. Jó hír, hogy kezd kiderülni mi lehetett, rossz, hogy ez megintcsak drágább a verdánál, de talán lehet tisztítani meg hasonlók, de igazából a srác se tudta így látatlanba megmondani, és sajnos messze van, ahhoz hogy megnézze.

Link to comment
Megosztás:

Gyömrői út. Jó lenne találni egy klassz szerelőt, aki nem feltétlenül egy 200e-es légtömegmérőt akar ráerőltetni egy ugyanilyen értékű kocsira :)

dyrasen: köszi, írtam privibe...

Köszi, majd mondom a szerelőnek.

Közben kaptam egy olyan tippet, hogy a karburátor tömítődött el, és emiatt visszapufogott, ami szétnyomta azt a csövet. Jó hír, hogy kezd kiderülni mi lehetett, rossz, hogy ez megintcsak drágább a verdánál, de talán lehet tisztítani meg hasonlók, de igazából a srác se tudta így látatlanba megmondani, és sajnos messze van, ahhoz hogy megnézze.

Karburátor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.