Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hali 93 vectra, c20ne. 2 kéedésem volna. miért fogy a tartályból a hűtő víz, kb 2 hetente kell utántölteni, és sehol nem látni alatta foltot. a másik, ha szemben állok az autóval, jobb oldalon az akkutól kicsit a szélvédő felé van egy fekete tartály, amiből úgy tűnik el flyik némi olaj szerű folyadék. mi féle tartály lenne az? nem rég óta vagyok autó tulaj :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! nekem le volt kötve a kartergázcsö és ingadozott az alapjárat de rendesen. A szerelőm mondta kössembe mert a karterbol kiszivott minimális olaj köd keni az alapjárati motort és a pillango szelepet!! be kötöttem és azóta gyönyörű alapjáratom van.

nekem szinte semmi kartergázom nincs.

Link to comment
Megosztás:

hali 93 vectra, c20ne. 2 kéedésem volna. miért fogy a tartályból a hűtő víz, kb 2 hetente kell utántölteni, és sehol nem látni alatta foltot. a másik, ha szemben állok az autóval, jobb oldalon az akkutól kicsit a szélvédő felé van egy fekete tartály, amiből úgy tűnik el flyik némi olaj szerű folyadék. mi féle tartály lenne az? nem rég óta vagyok autó tulaj :)

Nézd meg az olajat, nincs e benne hűtővíz, ha nincs, szerencse, de még mindig lehet hogy a hengerfejtömítés beszart, és a hengerekbe tűnik el a víz. Vagy csak egyszerűen szivárog valamelyik cső,és mondjuk meleg felületre ér, elpárolog és azért nincs alatta tócsa. (de ennek kisebb az esélye) Az a fekete tartály, meg a szervó olajé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Többször felmerült már a fogyasztás problémám...

Mi okozhat fogyasztás többletet még?

Cserélve:

- Lambda szonda

- Gyertyakábelek

- Gyertyák

- Rotor

- Termosztát

- Vízhőfok jeladó

- Olaj is hátha az elhasználódás miatt jobban súrlódik ??

Amire gondoltam / tunk :

- Szívócsőnél a légmennyiségmérő

- Injektornál ha jól tudom van szintén egy érzékelő

- Generátornál valami, mert folyamatosan halványan pislákol fordulatszám függvényében, de töltést leadja (14.2 V). Diódahidat javasolták cserére ! ??

- Beépítettem a Hidrogént a kocsiba és eléggé megtáltosodott. De fogyasztást még nem csökkentett. Mert nagy Ampert vesz fel (22-30A). ennek a korlátozása(max15A) folyamatban, hogy ne legyen többlet fogyasztás ...

- Gyakorlatilag erős a talpam de annyira nem lehet hogy 10 Literes legyen a fogyasztásom ...

Mennyit lehet elvárni normál és sportos használatnál egy 1.8 GT-től ??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Többször felmerült már a fogyasztás problémám...

Mi okozhat fogyasztás többletet még?

Cserélve:

- Lambda szonda

- Gyertyakábelek

- Gyertyák

- Rotor

- Termosztát

- Vízhőfok jeladó

- Olaj is hátha az elhasználódás miatt jobban súrlódik ??

Amire gondoltam / tunk :

- Szívócsőnél a légmennyiségmérő

- Injektornál ha jól tudom van szintén egy érzékelő

- Generátornál valami, mert folyamatosan halványan pislákol fordulatszám függvényében, de töltést leadja (14.2 V). Diódahidat javasolták cserére ! ??

- Beépítettem a Hidrogént a kocsiba és eléggé megtáltosodott. De fogyasztást még nem csökkentett. Mert nagy Ampert vesz fel (22-30A). ennek a korlátozása(max15A) folyamatban, hogy ne legyen többlet fogyasztás ...

- Gyakorlatilag erős a talpam de annyira nem lehet hogy 10 Literes legyen a fogyasztásom ...

Mennyit lehet elvárni normál és sportos használatnál egy 1.8 GT-től ??

C18nz és gt felszereltség? Azt hogy? Egyébként a gt-knek rövidebb a váltója, azzal nem lehet olyan szép fogyasztást elérni mint egy normállal.

Ha meg c18nz, akkor abban nincs légmennyiségmérő, csak egy map szenzor van, ami a szívócső vákuumot figyeli. Az injektornál meg csak egy poti van a pillangószelep tengelyén.

Link to comment
Megosztás:

C18nz és gt felszereltség? Azt hogy? Egyébként a gt-knek rövidebb a váltója, azzal nem lehet olyan szép fogyasztást elérni mint egy normállal.

Ha meg c18nz, akkor abban nincs légmennyiségmérő, csak egy map szenzor van, ami a szívócső vákuumot figyeli. Az injektornál meg csak egy poti van a pillangószelep tengelyén.

Akkor a váltó rövidebb... az nem rossz. :-) Mondjuk elég szépen megyeget a vas alapból is.

C18NZ és GT gyári matricázás van a kocsin.

Ezek a vákumos cuccok és a poti mennyire befolyásolja?

Ill hamár poti. átverhetem a computert mint pl a suzu swift versenyautómban anno, hogy poti tekergetésével több anyagot kapott és jobban mennt, de itt pl fordítva ?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a váltó rövidebb... az nem rossz. :-) Mondjuk elég szépen megyeget a vas alapból is.

C18NZ és GT gyári matricázás van a kocsin.

Ezek a vákumos cuccok és a poti mennyire befolyásolja?

Ill hamár poti. átverhetem a computert mint pl a suzu swift versenyautómban anno, hogy poti tekergetésével több anyagot kapott és jobban mennt, de itt pl fordítva ?

Az a poti a gázpedál helyzetéről informálja a vezérlőt 0-5V tartományban (ill 4,8V a max kb.). Próbát megérne, hogy a jelvezeték feszültségét leosztva mit adna. Valószínűsítem, hogy a szegény keverék miatt állandóan világítana a MIL.

A MAP szenzorról lehúzva a csövet nagyon dadog és egyenetlenül jár a motor, szóval ha a vákuum szökne el akkor ilyesmi tünet lenne. A működését legjobb lenne élőadattal megnézni (az is 0-5V szinttel dolgozik).

Link to comment
Megosztás:

Találkoztatok már olyannal, hogy a tankban lévő gyűjtőpohárba nagyon lassan szivárog be a benzin?

Próbaképp kiszívtam az összes benzint és csak a pohárba öntöttem vissza ahonnan alig akart átszivárogni a tank többi részébe.

A hiba annyi, hogy ha 10-15 liter körülire csökken az üa. szint, akkor hamar kirántja a pohárból a benzint az AC és szépen levegősen nyomja bele a motorba :omg:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a váltó rövidebb... az nem rossz. :-) Mondjuk elég szépen megyeget a vas alapból is.

C18NZ és GT gyári matricázás van a kocsin.

Ezek a vákumos cuccok és a poti mennyire befolyásolja?

Ill hamár poti. átverhetem a computert mint pl a suzu swift versenyautómban anno, hogy poti tekergetésével több anyagot kapott és jobban mennt, de itt pl fordítva ?

Érdekes, eddig úgy tudtam csak 2.0-ból volt, de akkor ezek szerint nem. :)

Mennyire befolyásolja? Nagyrészt ezeknek a jeléből dolgozik az ecu.

Én nem szórakoznék ilyen machinálással, hanem megkeresném a hiba okát. Ez kicsit olyan hibát hibával javítunk dolog.

Gyújtás jó helyen van? Vákuumcsövek mindenhol jók? Minden jeladó stb rendesen működik? Alapjárati motor nincs felakadva? A kipufüstnek milyen szaga van?

Az a poti a gázpedál helyzetéről informálja a vezérlőt 0-5V tartományban (ill 4,8V a max kb.). Próbát megérne, hogy a jelvezeték feszültségét leosztva mit adna. Valószínűsítem, hogy a szegény keverék miatt állandóan világítana a MIL.

A MAP szenzorról lehúzva a csövet nagyon dadog és egyenetlenül jár a motor, szóval ha a vákuum szökne el akkor ilyesmi tünet lenne. A működését legjobb lenne élőadattal megnézni (az is 0-5V szinttel dolgozik).

Mi annó kerestük a baját haver c16nz astrájának, lehúztuk a map szenzorról a vákuumcsövet, erre megtáltosodott az autó.

Ha az én c16nz-mről húzom le, nem történik semmi. Sőt,picit inkább szarabbul megy. (elsokall)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat mindenkinek !

Megnézem mit tudnék kezdeni a potival :-)

Ill javasoltak visszajelző bekötését a vákum szenzorra, így olyan mint régen a trabinál a fogyasztásmérő :-)

Egész pontosan mint a Samarába az ECON műszer, azis a szívóvákumot mérte :)

Legjobb lenne diagnosztikára vinni, ott minden szenzor jele egyszerre vizsgálható, kijön ha valami nem ok. Esetleg gázelemzés.

Mi annó kerestük a baját haver c16nz astrájának, lehúztuk a map szenzorról a vákuumcsövet, erre megtáltosodott az autó.

Ha az én c16nz-mről húzom le, nem történik semmi. Sőt,picit inkább szarabbul megy. (elsokall)

Amikor próbaképp lehúztam, iszonyatosan rángatva kezdett járni a motor, gázra reagált ugyan de nem normálisan járt.

Link to comment
Megosztás:

Már kicsit kezd elegem lenni néha az autóból.. 4ezer alatt az esetek 80% ába betorpanik, és érzem hogy padlóra van hogy megfullad, gondolkodik. Mikor ráteszem a gyújtást van úgy hogy az ac pumpa mély hangon búg, és gondol 1et meg megindul és akkor gyorsan forog, de van mikor csak búg, és van mikor meg rendesen pörög! :) Pumpán a csatlakozókat újraforrasztottam, szűrőjét kipucoltam. Ac relét ma kivettem, megkocogtattam, befújtam kontaktspray vel a lábait, és utánna 300-400között volt az alapjáratom.. Kivettem a lambdaszondát, csurom korom volt.. Beáztattam benzinbe, lepucoltam, féktisztítóval befújtam oda a kis lyukaiba is, és meg is kapargattam kicsit, kábeleit kimértem, szakadás nincs benne. Első 300méteren nagyon nagyon fulladt hogy visszatettem a lambdát, de utána jó lett, és most mondhatni jól is megy kis fordulaton nem észleltem torpanást, de ez csak pár napig lesz így.. Mit tegyek? Terveim között van egy Walbro verseny AC beszerelése, egy új ac relé, és egy új lambdaszonda is., De ez közel 60ezres tétel..

Link to comment
Megosztás:

Találkoztatok már olyannal, hogy a tankban lévő gyűjtőpohárba nagyon lassan szivárog be a benzin?

Próbaképp kiszívtam az összes benzint és csak a pohárba öntöttem vissza ahonnan alig akart átszivárogni a tank többi részébe.

A hiba annyi, hogy ha 10-15 liter körülire csökken az üa. szint, akkor hamar kirántja a pohárból a benzint az AC és szépen levegősen nyomja bele a motorba :omg:

Tankcsere...

Link to comment
Megosztás:

meglett a bajom átégett hengerfej tömítés :) olcsón megúszom

Ha lelkiismeretesen akarod csinálni, nem olyan olcsó...

Jó minőségű (pl. V.Reinz) tömítésekkel, szimmeringekkel, síkolással, szereléssel, ha nem magad csinálod, alsó hangon is 50 körül van. Nekem nemrég lett csinálva, a víztérnél nyomta ki a tömítést. Komplett hengerfej felújítás (szelepszár szimmeringek, csiszolás, marás, ha már egyszer le kell szedni, érdemes ennyi km után), hengerfej csavarok, hengerfej tömítés, szelepfedél tömítés, vezműtengely szimmeringek, így jóval 100k fölött állt meg a történet...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Néha indítás után kivillan a check engine, és ugrál a fordulatszámmérő össze-vissza, 4ezernél ledarál a gépezet, és subaru feelinges hangja van :) Hibakód 92es, és 160ezernél volt cserélve a vezérműtengely jeladó, most a kábel cseszekedhet, vagy maga a jeladó? most van az autóban 223.000km. Kábelt lehet ezen külön cserélni? Akinek X20XEV van segíthetne! :) Thx

Link to comment
Megosztás:

Néha indítás után kivillan a check engine, és ugrál a fordulatszámmérő össze-vissza, 4ezernél ledarál a gépezet, és subaru feelinges hangja van :) Hibakód 92es, és 160ezernél volt cserélve a vezérműtengely jeladó, most a kábel cseszekedhet, vagy maga a jeladó? most van az autóban 223.000km. Kábelt lehet ezen külön cserélni? Akinek X20XEV van segíthetne! :) Thx

Pároménál jön elő pár havonta ugyanez a diliség. Alapesetben én azzal kezdenék, hogy kivesz megtakarít és alaposán át kellene vizsgálni a jeladóra menő csatit. Főleg a porvédő alatti részen, ahol szétválnak a kábelek. Cserélni tudtommal bontás nélkül nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Pároménál jön elő pár havonta ugyanez a diliség. Alapesetben én azzal kezdenék, hogy kivesz megtakarít és alaposán át kellene vizsgálni a jeladóra menő csatit. Főleg a porvédő alatti részen, ahol szétválnak a kábelek. Cserélni tudtommal bontás nélkül nem lehet.

Kábel kicserélve! :)) És lőn, csodásan szépen jár az autó! Már csak lambdaszonda kéne mert nem stimmel a co meg a lambda sem :) Nem tud valaki olcsón jó minőségűt? NTK szondát néztem 40-50ezerig terjed az ára, de az irreálisan sok, 25 a max. amit adnék érte..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.