Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Pedig sikerült ledugózni,hidd el van rajta!!!

De nem ez a lényeg,hanem hogy a c20ne re került e már 89 ben?

Az utód X20SE motoron már volt, de C20NE-n biztosan nem. Nemhogy '89-ben, de még '97-ben sem (Calibrába még ekkor is raktak C20NE motort).

De azért egy fotót mutathatnál hogy mit sikerült ledugózni, most már érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítség kellene.

90-es C20NE vectám van. A hibajalanség a következő: Hideg motorral a váltás tökéletesen megy, de amikor már rendesen átmelegszik minden, akkor az 1-est 2-est nagyon bírkózni kell hogy bevegye. A többi sebességgel nincs probléma. Olaj van benn, nyáron lett cserélve. A kuplung kötélen már lett állítva mert kuplungtárcsa csere után mikor minden összekopott akkor kicsit laza volt és nem emelt ki rendesen ami fogaskerék számolással járt. Most viszont csak nehéz sebességbe rakni de nincs hangja.

Valakinek valami használható ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. vectra 16SV motorkódu autón 47es hibakódot,villogtattunk ki.Ez milyen hibára utal,valaki megtudná mondani?Amugy ugy fustul mint a gyárkémény.Barnás füst.Miota raktam bele 1 liter olajat aztóta füstöl melegen,és gázra még jobban.Tud valaki valamit mondani rá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. vectra 16SV motorkódu autón 47es hibakódot,villogtattunk ki.Ez milyen hibára utal,valaki megtudná mondani?Amugy ugy fustul mint a gyárkémény.Barnás füst.Miota raktam bele 1 liter olajat aztóta füstöl melegen,és gázra még jobban.Tud valaki valamit mondani rá?

A silabuszom alapján a 47-es hibakód: "Motorolaj hőmérséklet érzékelő - fesz. túl nagy"

Nem lehet hogy a két olaj nem egyforma volt, és melegen nem szeretik egymást? Lehet hogy egy teljes olaj csere segítene ha régebben nem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. vectra 16SV motorkódu autón 47es hibakódot,villogtattunk ki.Ez milyen hibára utal,valaki megtudná mondani?Amugy ugy fustul mint a gyárkémény.Barnás füst.Miota raktam bele 1 liter olajat aztóta füstöl melegen,és gázra még jobban.Tud valaki valamit mondani rá?

Elvileg EGR szelepé ez a hibakód.

Link to comment
Megosztás:

A silabuszom alapján a 47-es hibakód: "Motorolaj hőmérséklet érzékelő - fesz. túl nagy"

Nem lehet hogy a két olaj nem egyforma volt, és melegen nem szeretik egymást? Lehet hogy egy teljes olaj csere segítene ha régebben nem csinálta.

Hát eddig nem fustölt.De mióta töltöttem bele 1 litert kicsit tul is öntöttem Azóta okádja a fustöt.Ja tescos olaj volt amit öntöttem bele. És hol találom ezt az érzékelőt?És az EGR szelep ebbe hol van?Ez még karbis motor,nem tudom mi baja lett hirtelen. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem azért, de az sv az tudtommal a karbis motor. Abban meg nehéz lesz bármit is kivillogtatni.

A kék füst az olajra utal. Vagy szét van kopva a motorod, vagy csak szimplán szelepszárszimeringes, illetve lehet hogy előzőleg megforralták, és akkor meg az olajlehúzó gyűrűknek szevasz.

Link to comment
Megosztás:

De nincsen motorvezérlője, nincs mit kivillogtatni!

De van gyújtásvezérlője, annak viszont van, és annak is vannak hibakódjai. A 47 ott is olajhőmérséklet érzékelő fesz. magas.

Egyébként tévedtem, nem EZ +, hanem EZF-h. Térgörbe vezérlésű elektronikus gyújtás, Hall generátoros jeladóval.

Link to comment
Megosztás:

Semmiben, hiszen olyankor nem a motorvezérlő vezérel, hanem a gázos ecu. Viszont benzinnel meg elkezdene kopogni...

De a gyújtást akkor is az eredeti ECU adja! Max a lambda jel nemfog tetszeni neki, bár ha nincs "becsapva" és nemdob ki hibaüzit akkor jónak kell hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

még a régebbi gázszettem van ami a gyári ecu-t használja és csak a lambda vezérlés van rajta . tehát nekem megkapja a torkon (levegöszűrő ház és a légmennyiség mérő között ) a kivánt gázmennyiséget s ez onnan megy is be a levegővel együtt az égéstérbe(persze a vissza robbanás gátló meg a pillangó szelep, nyomásszabályzókon keresztűl). ezért gondoltam hogy a gáznak ugye megasabb az oktánszáma mint a 95-ös benziné.

Link to comment
Megosztás:

még a régebbi gázszettem van ami a gyári ecu-t használja és csak a lambda vezérlés van rajta . tehát nekem megkapja a torkon (levegöszűrő ház és a légmennyiség mérő között ) a kivánt gázmennyiséget s ez onnan megy is be a levegővel együtt az égéstérbe(persze a vissza robbanás gátló meg a pillangó szelep, nyomásszabályzókon keresztűl). ezért gondoltam hogy a gáznak ugye megasabb az oktánszáma mint a 95-ös benziné.

Ez olyan terület amibe nem biztos hogy ildomos belemászmi :)

Link to comment
Megosztás:

Ez olyan terület amibe nem biztos hogy ildomos belemászmi :)

Nekem is ugyanilyen gázszettem van (Loveco 4EU), mondjuk nekem az injektor alatt van a keverőfej de lényegében ugyanaz. Szerintem nyugodtan átállíthatod, max ha csörög akkor visszateszed 95-re. Azt a pár liter 98-as benyát meg kilehet bírni ami a melegítéshez kell :)

Énis gondolkoztam hogy az alapelőgyújtáson állítok pár fokot de nemtudom pontosan, hogy a vezérműkerék jelölése megfelel-e erre a célra, illetve nincs referenciapontom hogy mihez képest állítok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.