Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Erősen érik 1 motorcsere Atesz cartárs. :D

Az olaj(nyomás) hiány hamar megmutatja "áldásos" hatását. :o

Csak a többiek véleményét tudom osztani. Minél előbb orvosolni kell a gondot. És 10-40W olaj, ennél sűrűbb nem kell.

A motort viszont szét kellene bontani, tudom nem olcsó, de halálos a kór ami elkapta. :)

Link to comment
Megosztás:

Erősen érik 1 motorcsere Atesz cartárs. :D

Az olaj(nyomás) hiány hamar megmutatja "áldásos" hatását. :o

Csak a többiek véleményét tudom osztani. Minél előbb orvosolni kell a gondot. És 10-40W olaj, ennél sűrűbb nem kell.

A motort viszont szét kellene bontani, tudom nem olcsó, de halálos a kór ami elkapta. :)

Ez de jó megfogalmazás :) Sajnos :(

Link to comment
Megosztás:

@Atesz és mindenki akik itt az olajnyomáson tanakodnak:

1., Először is nem derült ki hogy milyen motor van abban a Vectrában amivel a probléma van, bár párat (C16NZ, C18NZ, C20NE) megnéztem, az olajnyomás alsó, minimum értéke (meleg motornál, alapjáraton) mindnél 1.5bar.

2., Aztán: ha ez az érték nincs meg állandóan (és ahogy olvastam nincsen), akkor még nem feltétlenül kell az egész olajpumpát cserélni, elegendő az olajnyomáskapcsolót (bár mivel ez a pumpával szerves egységet alkot (bár külön is szerelhető), annak cseréje is megoldja a problémát), mivel ez felel az olajnyomás állandó értéken tartásáért.

Így néz ki az olajszivattyú, a nyomásszabályzó szelep ezen a képen a 8-as számú alkatrész (és a 9-es számú rugója), ezeket érdemes megnézni és megtisztítani, lehetséges hogy a sok olajsártól beragadt, nem mozog rendesen.

cali_vectra_olajszivattyu.jpg

Ha tisztítás után sem működik rendesen vagy nem lehet/nincs mit tisztítani rajta, akkor első körben megpróbálkoznék ennek a cseréjével, mielőtt komplett új olajpumpát veszek.

A nyomásszabályzó dugattyújának cikkszáma az Opelnél 3448846, a rugóé pedig 3448847.

Link to comment
Megosztás:

@Atesz és mindenki akik itt az olajnyomáson tanakodnak:

1., Először is nem derült ki hogy milyen motor van abban a Vectrában amivel a probléma van, bár párat (C16NZ, C18NZ, C20NE) megnéztem, az olajnyomás alsó, minimum értéke (meleg motornál, alapjáraton) mindnél 1.5bar.

2., Aztán: ha ez az érték nincs meg állandóan (és ahogy olvastam nincsen), akkor még nem feltétlenül kell az egész olajpumpát cserélni, elegendő az olajnyomáskapcsolót (bár mivel ez a pumpával szerves egységet alkot (bár külön is szerelhető), annak cseréje is megoldja a problémát), mivel ez felel az olajnyomás állandó értéken tartásáért.

Így néz ki az olajszivattyú, a nyomásszabályzó szelep ezen a képen a 8-as számú alkatrész (és a 9-es számú rugója), ezeket érdemes megnézni és megtisztítani, lehetséges hogy a sok olajsártól beragadt, nem mozog rendesen.

http://i656.photobucket.com/albums/uu281/t...ajszivattyu.jpg

Ha tisztítás után sem működik rendesen vagy nem lehet/nincs mit tisztítani rajta, akkor első körben megpróbálkoznék ennek a cseréjével, mielőtt komplett új olajpumpát veszek.

A nyomásszabályzó dugattyújának cikkszáma az Opelnél 3448846, a rugóé pedig 3448847.

Ezt szerintem a GYIK ba simán belehetne tenni. Sokaknak segítene, 100%!!

Link to comment
Megosztás:

@Atesz és mindenki akik itt az olajnyomáson tanakodnak:

1., Először is nem derült ki hogy milyen motor van abban a Vectrában amivel a probléma van, bár párat (C16NZ, C18NZ, C20NE) megnéztem, az olajnyomás alsó, minimum értéke (meleg motornál, alapjáraton) mindnél 1.5bar.

2., Aztán: ha ez az érték nincs meg állandóan (és ahogy olvastam nincsen), akkor még nem feltétlenül kell az egész olajpumpát cserélni, elegendő az olajnyomáskapcsolót (bár mivel ez a pumpával szerves egységet alkot (bár külön is szerelhető), annak cseréje is megoldja a problémát), mivel ez felel az olajnyomás állandó értéken tartásáért.

Így néz ki az olajszivattyú, a nyomásszabályzó szelep ezen a képen a 8-as számú alkatrész (és a 9-es számú rugója), ezeket érdemes megnézni és megtisztítani, lehetséges hogy a sok olajsártól beragadt, nem mozog rendesen.

http://i656.photobucket.com/albums/uu281/t...ajszivattyu.jpg

Ha tisztítás után sem működik rendesen vagy nem lehet/nincs mit tisztítani rajta, akkor első körben megpróbálkoznék ennek a cseréjével, mielőtt komplett új olajpumpát veszek.

A nyomásszabályzó dugattyújának cikkszáma az Opelnél 3448846, a rugóé pedig 3448847.

Hmmm, amikor anno kerestem ilyet akkor azt válaszolták mindenhol, hogy már nem lehet kapni sehol. Ezért vettem új pumpát :excl:

A tisztítást tényleg érdemes megpróbálni. Engem az zavar meg kicsit Atesz problémájánál, hogy fél perc állás után 5 percig jó a nyomás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astrám van 92-es.Most vettem új termosztátot a jobbik minőségűt.Az a problémám, hogy nem megy fel a víz hőfoka 40 fok felé.Azon a napon mikor ki lett cserélve a termosztát 50 km után 100 fokon állt a mutató.Azóta eltelt másfél hét és egyetlen alkalommal sem ment 40 fok fölé.A meleg viszont jön "éget".Ilyenkor mi lehet a probléma?

Ez a 2. termosztátom a kocsiban és az első is így működött aztán már meg sem mozdult a mutató még nyáron sem.Ha valaki tud nekem okosat mondani kérem segítsen!Köszönöm.

Ahogy Tgabika is írta ez Veki topic, de:

Milyen termosztátot tettél bele? Nekem a zsír új utángyártott is ezt csinálta. A Wahler bejött többünknek is, ez minőségi cucc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem van egy 97-es opel astrám 1.4-es benzines a következő a problémám időközönként lefullad és alig akar újraindulni és ha sikerül elindítani fekete füstöt nyom ki magából és felpörög a motor úgy hogy nem nyomom a gázt labdaszondát cseréltem rajta úgyhogy nem azzal van a baj

köszi előre a segítséget

Alapjárati motor volt már takarítva?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nagy bajba leszek én télen :S

Már most -1 -2 fok körül nem akar indulni az autó :excl: Múltkor is volt ilyen, felmelegitettem a gyertyákat és akkor pöccröff, most lemerült a 420A inditóáramú akkumlátorom, azt töltöm. 1.8-as benzineshez elég ez a 420A?? előzőleg 600 volt csak galyra ment :S

Feltöltöm az akkumlátort, felmelegitem a gyertyákat és megprobálom beinditani, remélem indulni fog :S És ha indul meleg gyertyával akkor mi a gond??? Kevés az akkumlátor inditóárama, vagy rosszak a gyertyák vagy mi???

Link to comment
Megosztás:

Nagy bajba leszek én télen :S

Már most -1 -2 fok körül nem akar indulni az autó :( Múltkor is volt ilyen, felmelegitettem a gyertyákat és akkor pöccröff, most lemerült a 420A inditóáramú akkumlátorom, azt töltöm. 1.8-as benzineshez elég ez a 420A?? előzőleg 600 volt csak galyra ment :S

Feltöltöm az akkumlátort, felmelegitem a gyertyákat és megprobálom beinditani, remélem indulni fog :S És ha indul meleg gyertyával akkor mi a gond??? Kevés az akkumlátor inditóárama, vagy rosszak a gyertyák vagy mi???

Hát elméletben szűken, de elégnek kellene lennie. Nekem (amivel vettem) valami 390A az indítóáram, de simán viszi a 2000-es mocit.

A gyertyákban hány km lehet? Volt már olyan 25-30000 km és kuka :excl: Persze volt ellenpélda is sokkal sokkal több km.-el. Ha sok, vagy nem vagy benne biztos, akkor én cserélném őket (vagy gyári GM, vagy NGK).

Milyen gyorsan tekeri az önindító a motort egyébként?

Link to comment
Megosztás:

Hát elméletben szűken, de elégnek kellene lennie. Nekem (amivel vettem) valami 390A az indítóáram, de simán viszi a 2000-es mocit.

A gyertyákban hány km lehet? Volt már olyan 25-30000 km és kuka :( Persze volt ellenpélda is sokkal sokkal több km.-el. Ha sok, vagy nem vagy benne biztos, akkor én cserélném őket (vagy gyári GM, vagy NGK).

Milyen gyorsan tekeri az önindító a motort egyébként?

Ezek a gyertyák nagyon feketék, amióta nálam van nem volt cserélve. Honnan tudom hogy kuka?? Múltkor felmelegitettem a gyertyákat és ment, és utána még 1 hétig szépen indult.

Most az akkumlátor töltőn van mert már 12.2V van és ekkor már lassan tekeri, de tekeri. Töltő 1/4 et mutat, van rajta mit tölteni, csak nagyon lassan tölti

Unixnál néztem gyertyát de van rengetek fajta. Segitesz választani? Oda 20% kedvezményem van :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ezek a gyertyák nagyon feketék, amióta nálam van nem volt cserélve. Honnan tudom hogy kuka?? Múltkor felmelegitettem a gyertyákat és ment, és utána még 1 hétig szépen indult.

Most az akkumlátor töltőn van mert már 12.2V van és ekkor már lassan tekeri, de tekeri. Töltő 1/4 et mutat, van rajta mit tölteni, csak nagyon lassan tölti

Unixnál néztem gyertyát de van rengetek fajta. Segitesz választani? Oda 20% kedvezményem van :excl:

Onnan tudod, hogy kuka, hogy már nehezen vagy sehogy nem indul :(

Hát az első 3 legolcsóbból (Beru, NGK, Bosch) szerintem bármelyik jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a gyertyák nagyon feketék, amióta nálam van nem volt cserélve. Honnan tudom hogy kuka?? Múltkor felmelegitettem a gyertyákat és ment, és utána még 1 hétig szépen indult.

Most az akkumlátor töltőn van mert már 12.2V van és ekkor már lassan tekeri, de tekeri. Töltő 1/4 et mutat, van rajta mit tölteni, csak nagyon lassan tölti

Unixnál néztem gyertyát de van rengetek fajta. Segitesz választani? Oda 20% kedvezményem van :excl:

NGK BPR5ES típusú gyertya való a tiedbe!

Link to comment
Megosztás:

Rendesen tölt a generátorod?

Lehet az is, hogy nem megfelelő a töltésed, így szépen lassan lemerül az akksid!

A hideg meg még odavág neki!

Nagy bajba leszek én télen :S

Már most -1 -2 fok körül nem akar indulni az autó :excl: Múltkor is volt ilyen, felmelegitettem a gyertyákat és akkor pöccröff, most lemerült a 420A inditóáramú akkumlátorom, azt töltöm. 1.8-as benzineshez elég ez a 420A?? előzőleg 600 volt csak galyra ment :S

Feltöltöm az akkumlátort, felmelegitem a gyertyákat és megprobálom beinditani, remélem indulni fog :S És ha indul meleg gyertyával akkor mi a gond??? Kevés az akkumlátor inditóárama, vagy rosszak a gyertyák vagy mi???

Link to comment
Megosztás:

Rendesen tölt a generátorod?

Lehet az is, hogy nem megfelelő a töltésed, így szépen lassan lemerül az akksid!

A hideg meg még odavág neki!

Generátor jó, feltöltöttem az akkumlátort és még mindig nem indul :@

Levettem a csöveket megnézni van e benzin, ami elől van benzincső, abból bizony nem folyik a benzin, de ami a tüzfalnál van abból folyik.

Most ilyenkor mi legyen?

Link to comment
Megosztás:

A két pólusú gyertya miért jobb?? Melyik javasolt télen? Bosch nem jobb mint az NGK??

Haveromnak 4 pólusu van és amióta megvan neki nagyon zabálja a benzint. Akkor ez a NGK zavarszürövel?

http://kepfeltoltes.hu/101202/gyertya_www....ltoltes.hu_.jpg

A gyárim is 2pólusú. Igazából olyan egetrengető különbség nincs köztük (mivel a 2 pólusú is csak 1 póluson szikrázik), maximum tovább bírja mint a sima.

Fiat motoromban sokáig volt 4 pólusú, de nem tapasztaltam túlfogyasztást. Azóta meg 3 pólusú Beru van benne, ki tudja hány 1000km óta, de még most is jobban indul 2hónap állás után mint a Veki indulna 1 hét után :excl: (De ez más tészta)

Most nekem is NGK van benne.

Generátor jó, feltöltöttem az akkumlátort és még mindig nem indul :@

Levettem a csöveket megnézni van e benzin, ami elől van benzincső, abból bizony nem folyik a benzin, de ami a tüzfalnál van abból folyik.

Most ilyenkor mi legyen?

Sajna nem vágom, hogy melyik a visszafolyóág C18NZ-nél :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.