Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Egyszer nyitott katalizátorra nekem is dobott sárga lámpát hogy szegény keverék :lol: Amúgy csak nekem gőzöl ennyire az X20XEV? Hidegen melegen kegyetlenül gőzöl a kipu.

Pont a napokban néztem én is, lényegesen nagyobb felhőt ereget, mint a többi autó. Kicsit be is paráztam, h vmi gáz van vele, de nem... ;) 2L... Olajszaga nincs, olaj nem fogy, víz nem fogy, benzin... Hagyjuk... :)

Link to comment
Megosztás:

De az Facet még fél évet sem bírt :)

Minden okés ott a hűtőrendszeredben? ;)

Rendben van a rendszer.

A hűtőt is azért cseréltem, mert csöpögött, bár nem nagyon, de azt inkább nem vártam meg. :)

Meg nem akartam tömítőtrutyival játszani.

A csövek rendben, a víz nem fogy, fűtés van, venti kapcsol.

Amióta kicseréltem a számlapot, azóta a 90°C-ot is elérte a mutató.

Attól, hogy ősszel lenyomtam 1 nap majd 1000km-t nem kellene meghalnia a termosznak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De az Facet még fél évet sem bírt :lol:

...

Facet-et soha többet akármiből is! Nekem egyszer a Corsába kellett tolatólámpa kapcsolót vennem és beletörött a vadi új a váltóba (nem téptem meg). Szerencsére egy csillagcsavarhúzóval ki tudtam a csonkot is tekerni (mivel nem volt beletépve).

Kevés neki az anyag, meg ezek nem zárnak el rendesen. Van úgy elindulásnál is megtorpanik, meg pl. 3-4be huzatom, aztán szórja ki a hibát légtömegmérőre(zsír új van benn) hogy magas feszültség=sok levegő. Meg hó fehérek a gyertyák, tehát oxigénben dús a keverék.

Corsás tapasztalat (XE-vel): Mindenféle hibát produkált, amiből egyik sem utalt lambda hibára. Sőt, lehúzott lambdaszondával is leállt a motor, meg nem ment rendesen, rángatott. Oxigénnel kapcsolatos hibakódot sem dobott. Ki lett cserélve egy gyári Bosch-ra (Csergőnél vettem klubos kedvezménnyel egész jó áron), utána semmi baja nem volt.

Ha már a hibakód is a rossz oxigén értékeket dobja, akkor viszont tutira biztos lehetsz benne, hogy lambdát kell cserélni, akármennyit méregetheted.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon rá vagy kattanva a módosított légszűrő házra.. :lol: Vákumcsöveket is majd lekötöm, mert van egy csomó felesleg.. Agr szelepen is, úgy is levan kötve a szelep, akkor minek rá a cső..? ;) Ott akkor a szekunder levegő befújónak is a vákum csövei, az sem kell, mert az is le van kötve, szal van még pár felesleges dolog a motortérben :)

Ádám! Ma volt egy kis agymenésem... Gondolkodtam a többlet benzin dolgon, és arra jutottam, ha megszünteted az üa-nyomás szabályzó vákuumvezérlését (gondolom, nálad is a pillangó fölött van a kivezetése), akkor egy picivel nagyobb lesz padlógáz környékén a benzinnyomás, és így a befecskendezett mennyiség is, mivel ilyenkor nincs lambda-szabályzás. Tulajdonképp annyival lesz nagyobb a benzinhíd nyomása, mint amekkora a szívócsőben levő depresszió...

Biztos nem vagyok benne, de egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Ádám! Ma volt egy kis agymenésem... Gondolkodtam a többlet benzin dolgon, és arra jutottam, ha megszünteted az üa-nyomás szabályzó vákuumvezérlését (gondolom, nálad is a pillangó fölött van a kivezetése), akkor egy picivel nagyobb lesz padlógáz környékén a benzinnyomás, és így a befecskendezett mennyiség is, mivel ilyenkor nincs lambda-szabályzás. Tulajdonképp annyival lesz nagyobb a benzinhíd nyomása, mint amekkora a szívócsőben levő depresszió...

Biztos nem vagyok benne, de egy próbát megér.

Miért lesz magasabb a nyomás, ha "leköti" a szabályzóról?

Nálam az óra úgy mutatta, hogy akkor ugrott fel alapjáraton 2,5 bar-ról 3 bar-ra amikor ráléptem a gázra.

Link to comment
Megosztás:

Ádám! Ma volt egy kis agymenésem... Gondolkodtam a többlet benzin dolgon, és arra jutottam, ha megszünteted az üa-nyomás szabályzó vákuumvezérlését (gondolom, nálad is a pillangó fölött van a kivezetése), akkor egy picivel nagyobb lesz padlógáz környékén a benzinnyomás, és így a befecskendezett mennyiség is, mivel ilyenkor nincs lambda-szabályzás. Tulajdonképp annyival lesz nagyobb a benzinhíd nyomása, mint amekkora a szívócsőben levő depresszió...

Biztos nem vagyok benne, de egy próbát megér.

Múltkor próbáltam, de nem padlón, de akkor ma is megpróbálom majd :lol: Most még nincsenek lefagyva az utak, lehet vele kísérletezgetni. Amúgy szerintem ha az üzemanyag nyomás szabályzó tetején ami van mélyedés, az picit megvan ütve mélyebbre, akkor is nagyobb lehet az üzemanyag nyomás. Van itthon 4bar os audi nyomásszabályzóm és annak sokkal mélyebb az a gödör a tetején.

Link to comment
Megosztás:

Ádám! Ma volt egy kis agymenésem... Gondolkodtam a többlet benzin dolgon, és arra jutottam, ha megszünteted az üa-nyomás szabályzó vákuumvezérlését (gondolom, nálad is a pillangó fölött van a kivezetése), akkor egy picivel nagyobb lesz padlógáz környékén a benzinnyomás, és így a befecskendezett mennyiség is, mivel ilyenkor nincs lambda-szabályzás. Tulajdonképp annyival lesz nagyobb a benzinhíd nyomása, mint amekkora a szívócsőben levő depresszió...

Biztos nem vagyok benne, de egy próbát megér.

Le teszteltem a dolgot, és igazából semmi különbséget nem érzek, talán még kicsit szarabbul is megy mint rádugott csővel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert te amúgy miért cserélted ki? És hogyan vetted észre hogy rossz?

Sokat evett és rándult egyet (torpant) bizonyos körülmények között.

Azóta sokkal jobb a fogyasztás és a rándulás is elmúlik, ha én is megyek a kocsival... némi kormolás után persze :lol:

Link to comment
Megosztás:

Múltkor próbáltam, de nem padlón, de akkor ma is megpróbálom majd :lol: Most még nincsenek lefagyva az utak, lehet vele kísérletezgetni. Amúgy szerintem ha az üzemanyag nyomás szabályzó tetején ami van mélyedés, az picit megvan ütve mélyebbre, akkor is nagyobb lehet az üzemanyag nyomás. Van itthon 4bar os audi nyomásszabályzóm és annak sokkal mélyebb az a gödör a tetején.

Igen, ez is lehet megoldás, mivel így nő a rugó előfeszítettsége. Hátránya, h nem visszaállítható, és könnyen el lehet szúrni... Régebbi Suzi Swifteknél pl alátétezéssel is meg szokták oldani, de nem tudom, h az Opeloknál ez megoldható-e, benzinnyomás-szabályzót még nem szedtem szét.

Link to comment
Megosztás:

Miért lesz magasabb a nyomás, ha "leköti" a szabályzóról?

Nálam az óra úgy mutatta, hogy akkor ugrott fel alapjáraton 2,5 bar-ról 3 bar-ra amikor ráléptem a gázra.

Igen, erre egyelőre még keresem a választ... Nálad a pillangószelep előtt, v. után van kötve? Megnéznétek, h nálatok hogy van megoldva? Vákuum (működés) szempontjából nem mindegy a bekötés helye.

Ha jól sejtem, a szívócső depressziója a szabályzó rugóereje ellen dolgozik. Tehát, ha a nyomásszabályzó 3baros, akkor 0,5 baros szívócsőnyomásnál már csak 2,5 bart tud tartani a benzinhídban. Ha úgy működik, ahogy gondolom...

Ha valaki tudja a helyes választ, akkor ne tartsa vissza... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, erre egyelőre még keresem a választ... Nálad a pillangószelep előtt, v. után van kötve? Megnéznétek, h nálatok hogy van megoldva? Vákuum (működés) szempontjából nem mindegy a bekötés helye.

Ha jól sejtem, a szívócső depressziója a szabályzó rugóereje ellen dolgozik. Tehát, ha a nyomásszabályzó 3baros, akkor 0,5 baros szívócsőnyomásnál már csak 2,5 bart tud tartani a benzinhídban. Ha úgy működik, ahogy gondolom...

Ha valaki tudja a helyes választ, akkor ne tartsa vissza... :lol:

Nekem a pillangószelep után van:

2011-12-08_08-16-58_736.jpg

Én idáig úgy tudtam, hogy akkor "zár" a nyomásszabályzó, ha jön a "vákuum".

Na most már tényleg meg kell csinálnom ezt a nyomásmérős mókát :)

Amúgy sem vagyok kibékülve ezzel az utángyártott ac-val ;), szóval muszáj lesz...

Link to comment
Megosztás:

Igen, erre egyelőre még keresem a választ... Nálad a pillangószelep előtt, v. után van kötve? Megnéznétek, h nálatok hogy van megoldva? Vákuum (működés) szempontjából nem mindegy a bekötés helye.

Ha jól sejtem, a szívócső depressziója a szabályzó rugóereje ellen dolgozik. Tehát, ha a nyomásszabályzó 3baros, akkor 0,5 baros szívócsőnyomásnál már csak 2,5 bart tud tartani a benzinhídban. Ha úgy működik, ahogy gondolom...

Ha valaki tudja a helyes választ, akkor ne tartsa vissza... :lol:

mindig a szívócső-nyomásra ad rá plusz nyomást, hogy a motorvezérlő adott befecskendezőszelep-nyitási idővel mindig ugyanannyi benzint fecskendezzen be. szóval ha lekötöd, csak annyit érsz el vele, hogy részterhelésen bedúsul, aminek nagy részét lambdával kikompenzálja, nagygázon meg amúgy is légköri nyomáson van a szívócső. szal felejtős ;)

Link to comment
Megosztás:

mindig a szívócső-nyomásra ad rá plusz nyomást, hogy a motorvezérlő adott befecskendezőszelep-nyitási idővel mindig ugyanannyi benzint fecskendezzen be. szóval ha lekötöd, csak annyit érsz el vele, hogy részterhelésen bedúsul, aminek nagy részét lambdával kikompenzálja, nagygázon meg amúgy is légköri nyomáson van a szívócső. szal felejtős ;)

Háát jah.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

mindig a szívócső-nyomásra ad rá plusz nyomást, hogy a motorvezérlő adott befecskendezőszelep-nyitási idővel mindig ugyanannyi benzint fecskendezzen be. szóval ha lekötöd, csak annyit érsz el vele, hogy részterhelésen bedúsul, aminek nagy részét lambdával kikompenzálja, nagygázon meg amúgy is légköri nyomáson van a szívócső. szal felejtős :lol:

Hát ez az... Ezért nem értettem az enyémen található megoldást, mivel az enyémnél a pillangószelep elé van kötve (a szűrődoboz felől nézve). Így nulla gáznál a legnagyobb az üzemanyag-nyomás, mivel olyankor semmi vákuumot nem lehet érezni a vezérlőcsőben. Szóval akkor ez így nem jól van bekötve???

Link to comment
Megosztás:

17liter E85+~12-13liter benzin. Hátha picit kipucolja az injektorokat.. :lol: De ugyanúgy szórja a hibát..:S 3ba folyamatos huzatásnál 5500-6000között kivillan a mil lámpa(Légtömegmérő-Magas feszültség), dobom a 4et, padló ott is, és kinn van ugyanúgy a hiba.. Elengedem a gázt, hiba már el is tűnt.. Szerintem most hogy minden levegő amihez a motor hozzájut, és a légtömegmérőn megy keresztül, nembírja feldolgozni az ECU és azért dobálhatja a hibát(gondolom én). Szal ezen csak egy ECU optimizálás(chip) segítene? Karter csöveket, egr szelepet semmiképp nem akarom visszakötni. Még egy észrevétel az etanol keverékkel: szebb alapjárat(nem ugrál) és padlónál sima benzinnel max. injektor nyitáson 35litert írt ki pillanatnyi fogyinak, etanolos keverékkel pedig 40liter, szal többet tol belőle. Menetteljesítménybe nem vettem észre külömbséget. Csak gondoltam megosztom veletek a véleményem ;) De szerintem ezt a légtömegmérős hibát azért írja tényleg mert gondolom a motorvezérlőnek megvan adva a max. levegő, és így hogy többet kap, már nem tudja feldolgozni, és azért dobhatja a hibát? Amúgy csont új a légtömegmérő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.