Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Üdvözlet!

Nekem lenne egy problémám és szeretném ebben a segítségeteket kérni.

Van egy 2.2dti c vectrám,ami hidegben tökéletesen izzít és pöcre indul.

De ha megállok vele és egy kis idő múlva beszállok az autóba,akkor nagyon nehezen akar beindulni.

Tudnátok nekem segíteni,mi lehet a baj?

Előre is köszönöm.

:huh:

A hozzászólás amit idéztem nem ma írodott viszont az én Saabom 2.2DiT-je ugyanezt műveli. Mivel ez is Y22DTR (Saabosan D223L) kérdésem nekem is ez lenne.

Szóval, mínuszban izzítva pöcre indul. Minden OK. Ha viszont nem kell izzítania (nem jelenik meg a piktogram), 6-10 fok akkor nehezen röffen be.

Ez hiba előjele? Vagy ez a motor sajátossága:)? A Z19DTH nem csinált ilyet.

Köszönöm az ötleteket, válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a 3 féle (1.9, 2.0, 2.2) disel közül melyikben van részecskeszűrő?

Melyik a 3 motor közül a legmegbízhatóbb?

Előre is Köszi a válaszokat!

Üdv,

Tamás

Tudomásom szerint csak az 1,9-es ben van részecskeszűrő, de véleményem szerintem ott is érdemes kiiktatni:)

A legmegbízhatóbb az amelyiknek jól ismered az előéletét, vagy nagyon olcsón jutsz hozzá.

Y20DTH, Y22DTR --> Ezek amolyan papás motorok, nem gyorsuló bajnokok. Talán olcsóbbak, de itt is van adagoló, vagy turbó hiba lehetőség... szóval. Ki tudja. Elő élet, vagy legyen piszok olcsó az autó. Az Y22DTR-el még lehet előzni országúton 120-nál:) Talán ennyivel jobb. (meg nekem ilyen van:-) )

Z19DT, Z19DTL, Z19DTH --> Chippelhető, húzható, modernebb dízelmotor. Viszont minden nyűgjével sláger téma kettős-tömegű lendkerék...stb, ha vissza olvasol sok információt találhatsz. Ha sokat mész akkor megérheti, de megbízhatónak az 1.8-as benzinest mondhatjuk. Bár semmi sem költség mentes....

Link to comment
Megosztás:

A hozzászólás amit idéztem nem ma írodott viszont az én Saabom 2.2DiT-je ugyanezt műveli. Mivel ez is Y22DTR (Saabosan D223L) kérdésem nekem is ez lenne.

Szóval, mínuszban izzítva pöcre indul. Minden OK. Ha viszont nem kell izzítania (nem jelenik meg a piktogram), 6-10 fok akkor nehezen röffen be.

Ez hiba előjele? Vagy ez a motor sajátossága:)? A Z19DTH nem csinált ilyet.

Köszönöm az ötleteket, válaszokat előre is.

x20dth-nál volt hasonló próbléma

ott egy SW frissítés megoldotta , a módosítás magasabb hőmérsékleten is izzít

kérdez rá .. hátha :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Y22DTR -hez volt szoftver frissítés azt már tudom. Utána járok, hogy D223L-hez is készült -e:) Max marad a többek által preferált "mindig kicsit izzítás" megoldása. Az elmúlt napokban nem csinálta, szóval időm az van:))

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A hozzászólás amit idéztem nem ma írodott viszont az én Saabom 2.2DiT-je ugyanezt műveli. Mivel ez is Y22DTR (Saabosan D223L) kérdésem nekem is ez lenne.

Szóval, mínuszban izzítva pöcre indul. Minden OK. Ha viszont nem kell izzítania (nem jelenik meg a piktogram), 6-10 fok akkor nehezen röffen be.

Ez hiba előjele? Vagy ez a motor sajátossága:)? A Z19DTH nem csinált ilyet.

Köszönöm az ötleteket, válaszokat előre is.

Hi!

A Vezérlésen kell állítani , mert már gondolom van benne 200ekm és kicsit nyúlott eközben a lánc s nem olyan pontos melegen!

És ez ennél a tipusnál van csak mert a többi szíjjal megy!

Én egyébként ennél a motornál teszem le a voksom!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint csak az 1,9-es ben van részecskeszűrő, de véleményem szerintem ott is érdemes kiiktatni:)

A legmegbízhatóbb az amelyiknek jól ismered az előéletét, vagy nagyon olcsón jutsz hozzá.

Y20DTH, Y22DTR --> Ezek amolyan papás motorok, nem gyorsuló bajnokok. Talán olcsóbbak, de itt is van adagoló, vagy turbó hiba lehetőség... szóval. Ki tudja. Elő élet, vagy legyen piszok olcsó az autó. Az Y22DTR-el még lehet előzni országúton 120-nál:) Talán ennyivel jobb. (meg nekem ilyen van:-) )

Z19DT, Z19DTL, Z19DTH --> Chippelhető, húzható, modernebb dízelmotor. Viszont minden nyűgjével sláger téma kettős-tömegű lendkerék...stb, ha vissza olvasol sok információt találhatsz. Ha sokat mész akkor megérheti, de megbízhatónak az 1.8-as benzinest mondhatjuk. Bár semmi sem költség mentes....

Én Y22DTR-ajánlom volt már Z19DTH -hoz is szerencsém!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A Vezérlésen kell állítani , mert már gondolom van benne 200ekm és kicsit nyúlott eközben a lánc s nem olyan pontos melegen!

És ez ennél a tipusnál van csak mert a többi szíjjal megy!

Én egyébként ennél a motornál teszem le a voksom!

üdv

Hát nem tudom. Az ünnepek alatt csinált nekem egy kis plusz kiadást... Egyszer csak nem indult be hidegen (szintén 6-8 fok, de volt izzitás is) sem, aksi is feladta.. Nagy nehezen bebikáztam, majd szépen hazajött az autó. Az akis elég ramatyúl nézet ki, pedig 1 éves csak...(Bár Tescos, a drága) mivel nem rég vettem az autót, gondoltam veszek újat.

Útközben semmi gond nem volt. Szóval vettem egy új aksit (nem vackot). A csere után is nagyon nehezen indult be ( az aksi csere és hazajövetel között is eltelt 2-3nap szóval állt az autó) sajnos. Ezt követően minden nap beindítottam szépen indult is....Gondoltam minden OK:) Majd állt megint 4 napot. No, persze megint nehezen indult be. Kb 3 izzítottam is.... 5-6 indítózás után nehezen, de beröffent....mentem vele kb 20 km-t (Ez ma volt) azóta szépen indul...minden megállás után.

Nem értem:)))

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot mindenkinek.Alig egy hónapja vettem egy 1,9 cdti 150 LE-as C Vectrát.Nehezen indul,kb 3-at fordit a motoron,csak aztán indul.A motor szépen,egyenletesen jár,hidegen,melegen egyaránt.Ez hiba,vagy igy kell indulnia???Előre is köszönöm a segítségeket!!!További szép napot!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nagy segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől probléma lényege Signum 2004 Z19DTH EGR szelepem elektronikája elszállt és maga a szelep is haldoklik vakítással már próbálkoztunk csak ugyebár állandóan beírja hibának tudna esetleg valaki olyat aki ki tudná törölni nekem mivel az elektronikája is sz..r folyamatosan bent van a hiba :/ .... Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nagy segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől probléma lényege Signum 2004 Z19DTH EGR szelepem elektronikája elszállt és maga a szelep is haldoklik vakítással már próbálkoztunk csak ugyebár állandóan beírja hibának tudna esetleg valaki olyat aki ki tudná törölni nekem mivel az elektronikája is sz..r folyamatosan bent van a hiba :/ .... Előre is köszönöm!!!

itt kérdezd meg :

http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.Segítségre lenne szükségem.Nehezen indul a Z19dth Vectrám.Mikor ráadom a gyújtást,kijön az auto+kulcs,beindul,és eltűnik.Az motor szépen dolgozik,erős.Tegnap cseréltem olajat,szűrőket,stb.A gyári könyvében az áll,hogyha ez az ikon megjelenik inditáskor,akkor vizteleníteni kell az üzemanyag szűrőt.mindezt elvégezték,és még mindig megjelenik.lehet vmi más hibája is??Help!!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Nekem lenne egy problémám és szeretném ebben a segítségeteket kérni.
Van egy 2.2dti c vectrám,ami hidegben tökéletesen izzít és pöcre indul.
De ha megállok vele és egy kis idő múlva beszállok az autóba,akkor nagyon nehezen akar beindulni.
Tudnátok nekem segíteni,mi lehet a baj?
Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Nekem lenne egy problémám és szeretném ebben a segítségeteket kérni.

Van egy 2.2dti c vectrám,ami hidegben tökéletesen izzít és pöcre indul.

De ha megállok vele és egy kis idő múlva beszállok az autóba,akkor nagyon nehezen akar beindulni.

Tudnátok nekem segíteni,mi lehet a baj?

Előre is köszönöm.

Szia!

Nem vagyok egy nagy dízel szaki, mondjuk benzines sem:-) Szóval én is inkább csak tájékozódni szoktam itt a fórumon.

Lehet érdemes lenne szétbontani ezt a témakört dízeles és benzines -re, könnyeben menne a keresés....

Szóval én is tettem már fel hasonló kérdést, a következő válaszokat kaptam:

x20dth-nál volt hasonló próbléma

ott egy SW frissítés megoldotta , a módosítás magasabb hőmérsékleten is izzít

kérdez rá .. hátha :)

Rákérdeztem Opel szervizesnél, a következőt mondta: - "Az Opelnél volt rá szoftverfrissítés ... Kérdezz rá a SAAB-nál is hogy van e, ha nincs akkor kapcsolót bele :)"

Régebben írt egy felhasználó (olasz nick névvel) itt a fórumon hasonló gonddal:

Üdvözlet!

Nekem lenne egy problémám és szeretném ebben a segítségeteket kérni.

Van egy 2.2dti c vectrám,ami hidegben tökéletesen izzít és pöcre indul.

De ha megállok vele és egy kis idő múlva beszállok az autóba,akkor nagyon nehezen akar beindulni.

Tudnátok nekem segíteni,mi lehet a baj?

Előre is köszönöm.

:huh:

Tőle emailban kérdeztem,hogy oldotta meg. A következőt írta:

- Én úgy oldottam, hogy utólagosan beleberheltünk egy izzitási lehetőséget, hogy mindig izzítson. Az utastérből szabályzom...

Rákérdzetem a Vectra C gurunál is,.

wessz: Vele szóban beszéltem erről. Ő azt mondta megtudja oldani, hogy utólagos izzitási lehetőséggel.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mostanában sokat Googliztam a témában (Y22DTR +PSG16 VP44 ('98-03' között gyártva)) adagoló), mivel az én autóm is művel sok féle nehezen indulást....

Mivel ezek a motorok is minimum 10 évesek több mint 200.000 Km-el a nyakukban...

  • Opel Astra G 2.2 DTI 16v (2002-04);
  • Opel Zafira A 2.2 DTI 16v (2002-05);
  • Opel Vectra B 2.2 DTI 16v (2000-02);
  • Opel Vectra C 2.2 DTI 16v (2002-04);
  • Opel Signum 2.2 DTI 16v (2003-05);
  • Saab 9-3 2.2 TiD (2000-02).

...............nem tekinthetünk el attól, hogy az adagolóban is benne a km. Ha a műszerfalon nem is azt az adatott látjuk:(

Arra jutottam, hogy érdemes megfigyelni a következőket, mielőtt szakihoz megyünk( mert előbb vagy utóbb ez lesz):

  • ilyenkor a check lámpa világít-e?
  • ha pl nem izzit a gép, de nincs nyár (mondjuk mint mostanság6 C -12 C között), akkor is pöc/röff indul?
  • csak megállás után üzem meleg állapotban indul nehezen? Vagy, ha több napig áll az autó akkor is nehezen indul?
  • szépen ment az autó, aztán soha többet nem akart beindulni. (pl leállítottam egy vasúti kereszteződésben is nem indult be..)

Ezek a motorok sokat kibírnak (a vezérlés cserén megoszlanak a vélemények, kell-e 200-250ezer körül, vagy csak akkor, ha már megvan nyúlva és csörög...) Nem úgy a kábelcsatlakozók (vibráció miatt kontaktossá - válhat) és a PSG16-os adagoló... a nehezen indulást okozhatja több minden.

  • Lehet, hogy résolajcsövön keresztül levegősödik a rendszer, vagy bárhol tömítetlen az adagoló.
  • Lehet haldoklik az adagoló elektronikája, sajna ez ennyi idősen már bőven sajátja..
  • üzemanyagszűrő mocskos (tessék minden olajcserénél cserélni)
  • szar az aksi
  • szar a üzemanyag minősége
  • Egyéb... Google megmondja.

PSG önmaga is tárol hibakódokat így ezt is érdemes kiolvastatni egy dízel szakival, mivel az ECU-n keresztül lehet nem maradék nélkül infóhoz jutni..

Végül két szakmai link a sok rizsa végére: http://www.vp44diesel.de/ és http://autotechnika.hu/cikkek/7220,mirol-mesel-bosch-vp-30-44-agya-.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

c vectra 2.2 DTI hidegen mikor nem izzit nehezen indul kb.4-5 másodperc
mikor izzit akkor egyböl de ha áll egy 4-5 órát akkor megint nehezen, kb 3 másodpercet hajtatom aztán megint 3 másodpercet és harmadikra egyböl beindul . hibának egr-t irta ki lett tisztitva de semmi változás,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete lettem egy 2.0 DTI Veki tulaja.

Ahogy egyre hidegebb van, egyre nehezebben indul a motor hidegen. Ha 5-6 óránál többet áll, indítózáskor néhány másodpercig, míg be nem röffen csúnya traktorhangja van és eléggé beremeg a motor. Mikor beindul, az első pár másodpercben elég nagy, kék füstje van.

Egy Opeles ismerősöm szerint, ez normális a DTI motornál, főleg így, 200ezer környékén.

Van esetleg javaslatotok, megjegyzésetek a jelenségről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újdonsült Opel tulajdonosként (Signum/07, 1,9cdti/150, Z19DTH, automata) fordulok hozzátok néhány kérdéssel:

- Szükségem lenne egy megbízható szerelőre, aki tényleg ért a géphez, de nem márkaszerviz áron dolgozik!

- Az autó a DPF regeneráció során temérdek büdös, kékes-fehér füstöt tol ki magából, álló helyzetben akár a motortér alól is. Ez így normális? (Iszonyú kellemetlen, főleg ha a dugóban csinálja.) Egyik márkaszerviz szerint igen, másik szerint az, hogy a motortér alól is jön, az nem normális.

- Sok helyen olvasom, hogy a regenerációt általában tartós autópályás futás közben tudja indítani a rendszer. Én eddig 5 regenerációt éltem meg a kocsival, abból 4-et alig 50-es tempónál a városban. Akkor most hogy is van ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Elnézést, ha a kérdések laikusra vallanak, de egy benzines Toyota-ból ültem át a dízel Signumba, úgyhogy néhány jelenség merőben új nekem. ;)

Módosítva : Gergeli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újdonsült Opel tulajdonosként (Signum/07, 1,9cdti/150, Z19DTH, automata) fordulok hozzátok néhány kérdéssel:

- Szükségem lenne egy megbízható szerelőre, aki tényleg ért a géphez, de nem márkaszerviz áron dolgozik!

- Az autó a DPF regeneráció során temérdek büdös, kékes-fehér füstöt tol ki magából, álló helyzetben akár a motortér alól is. Ez így normális? (Iszonyú kellemetlen, főleg ha a dugóban csinálja.) Egyik márkaszerviz szerint igen, másik szerint az, hogy a motortér alól is jön, az nem normális.

- Sok helyen olvasom, hogy a regenerációt általában tartós autópályás futás közben tudja indítani a rendszer. Én eddig 5 regenerációt éltem meg a kocsival, abból 4-et alig 50-es tempónál a városban. Akkor most hogy is van ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

u.i.: Elnézést, ha a kérdések laikusra vallanak, de egy benzines Toyota-ból ültem át a dízel Signumba, úgyhogy néhány jelenség merőben új nekem. ;)

Iktattasd ki szoftveresen és fizikálisan is. Kb. 60K. Nem lesz vele többet gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.