Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Ezzel most azt akarod mondani hogy a castrol edge 5w30 fully synthetic olajtol tönkrement vmi és amiatt indul reggelente nehezen ?

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/edge-5w30-4l-p45544801/?gclid=CLaym83DpcICFabLtAodbiMA_Q

De az biztos h 15e km eren keresztül nem kell utánatölteni 1 decit se

Ha ez az olaj nem jó akkor milyen kell bele ?

Módosítva : Azgalors
Link to comment
Megosztás:

teker rendesen! és rohadt nehezen indul reggelente

Nekem még csak 2x izzítót és akkor vmivel könnyebben indult de nem sokkal.

napközbe se izzít napi szinten pedig 100-150 km megyek vele

ha beindult járatom 1 percet utána pöc röf indul

Nyáron is pöc röf volt most h lehűlt 1 picit az idő azóta ilyen.

májusba vásároltam azóta 1x se csinált ilyet h nehezen indult volna mindig nagyon könnyen indult.

most meg vagy 2-3 hete h hideg van azóta ...

Gondolom h izzító gyertyákat hiába cserélem akkor is ilyen lesz mivel nem igazán izzít még

Akkor mi lehet még a gond ? kevés lenne benne a kompresszió és a miatt ?

Vagy olvasgattam itt netten az adagolóra elég kényes az lenne a rossz ?

Az autó menet közbe nem rángat meg ilyenek nagyon szépen egyenletesen gurul ahogy kell neki :D

V mi szívató nincs rajta esetleg ? Mert a Suzuki Ignisbe is pl automata szívató van Diselbe nincs ?

sajnos nem sokat értek hozzá:S:S

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Volna egy kis problémám :) Nem ment a kocsi sokat olvastam az EGR szelepröl hát kicseréltem! De még mindig lomha nem is kicsit... De ha az EGR-böl kihúzom a vákum csövet facsavar bele akkor megy mint a vadállat... Igaz lassításkor kigyullad a check engine lámpa kb 1600rpm-nél de ha gázt adok egyböl megindul. Vagy ha benyomom a tengelykapcsolót akkor is kialszik a lámpa! Kérdésem az lenne ha az EGR jó valószínű! a mágnesszelepek ellenörizve! van itthon kettö is... Akkor mi lehet a baj??? Miért nem megy úgy mint mikor levakítom??? Meg se közelíti pedig elvileg nem sok külömbségnek kellene lennie...

Mikor megvettem nem ilyen volt padlógáz kicsit gondolkodott és ment most meg hiába nyomom a gázt! Olyan mintha állandóan nyitva tartaná az EGR szelepet... Ami szerintem így is van csak nem tudom miért!!!

Mikor a mágnesszelep biztos hogy jó mert 3 db.-al lett kiprobálva! Az EGR szintén jó zár mert ha ledugózom megy! Nem értem mi lehet a baja... Valakinek valami ötlet??? X20DTL

Másik kérdésem a motor jobb oldalán is van valami vákum szelep az mi lenne?

Ha tud valaki légyszives segítsen mert megörülök ettöl a check engine lámpától :) Még ha nem is folyamatosan ég de idegesít... Szerintem többet is eszik a kocsi bár lehet hogy csak beképzelem... :)

Ja a check Engine lámpa csak ledugózva világít! Az ECU ilyenkor az EGR-re panaszkodik de ez nem meglepö mert nem engedem neki kinyitni! Amugy semmi híbát nem dob csak nem megy...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok 2006 opel wektrám van vezérlés komplett csere óta télen nyikorog az ékszij 1-2 percig mit lehet ennek tenni szerelő szerint jó gariba 1szer kicserélte utánna is maradt a hiba engem zavar a másik kérdésem az lenne hogy a műszerfalon a visszajelző (pillanatnyi fogyasztás megtehető kilóméter stb) egik alkalommal indításkor nemmutatott értéket semejik funkció csak egy F és az aktuális mértékegységet pl F 0.0 L/KM pillanatnyi fogyasztás újra indításkor megszünt ez a hiba

Link to comment
Megosztás:

sziasztok 2006 opel wektrám van vezérlés komplett csere óta télen nyikorog az ékszij 1-2 percig mit lehet ennek tenni szerelő szerint jó gariba 1szer kicserélte utánna is maradt a hiba engem zavar a másik kérdésem az lenne hogy a műszerfalon a visszajelző (pillanatnyi fogyasztás megtehető kilóméter stb) egik alkalommal indításkor nemmutatott értéket semejik funkció csak egy F és az aktuális mértékegységet pl F 0.0 L/KM pillanatnyi fogyasztás újra indításkor megszünt ez a hiba

Szia fújd be szilikon spray vel segít rajta. Mert az a baja h nagyon megdermed és megkeményedik sajnos valami olcsó szart vettél

Link to comment
Megosztás:

teker rendesen! és rohadt nehezen indul reggelente

Nekem még csak 2x izzítót és akkor vmivel könnyebben indult de nem sokkal.

napközbe se izzít napi szinten pedig 100-150 km megyek vele

ha beindult járatom 1 percet utána pöc röf indul

Nyáron is pöc röf volt most h lehűlt 1 picit az idő azóta ilyen.

májusba vásároltam azóta 1x se csinált ilyet h nehezen indult volna mindig nagyon könnyen indult.

most meg vagy 2-3 hete h hideg van azóta ...

Gondolom h izzító gyertyákat hiába cserélem akkor is ilyen lesz mivel nem igazán izzít még

Akkor mi lehet még a gond ? kevés lenne benne a kompresszió és a miatt ?

Vagy olvasgattam itt netten az adagolóra elég kényes az lenne a rossz ?

Az autó menet közbe nem rángat meg ilyenek nagyon szépen egyenletesen gurul ahogy kell neki :D

V mi szívató nincs rajta esetleg ? Mert a Suzuki Ignisbe is pl automata szívató van Diselbe nincs ?

sajnos nem sokat értek hozzá:S:S

Szerelő erre azt mondta h valószínüleg az adagoló , de nem kell aggódni annyira mert ő még nem látott ilyen adagolót egyik pillanatról a másikra megállni!

Módosítva : csaszarmate
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csak egy kis pénzügyi fejtegetés, hogy mi is éri meg:

Adott egy 2004-es Opel Signum Z19DTH full extra, 6 sebességes automata váltóval, 126.000 km-rel, második tulaj.

Az autó aktuális értéke 1,2M HUF.

Az alábbi hibái vannak:

1.) Automata váltó vezérlés hiba (megy az autó, de D-be téve ránt, reggel nehezen indul el, kell 2-3 perc, amig "magáhoztér")

Javítási költség: 350.000 HUF - váltós ajánlat

2.) P1125 hibakód szívósor, EGR, pillangószelep hiba (megy az autó, de 85C feletti víhőmérséklet felett általában letilt a turbo és a tempomat, innentől kezdve szenvedés a közlekedés)

Javítási költség: 220.000 HUF - Opel szerviz ajánlat

3.) P nemtudommennyi hibakód - Lambdaszonda hiba

Javítás: 56.000 HUF + munkadíj

Szerintetek megéri vesződni és javítgatni vagy el kell adni bontóba? És a bontós árat sajnos nem tudom.

Használtauto.hu-n kb. 790.000 HUF a legolcsóbb Signum, ami dizel.

Ötletek?

Sziasztok!

Na túl vagyok a hibák kijavításán, leírom a tapasztaltakat:

Automata váltó:

Az első váltó szakértő azt mondta 2 nap diagnosztika után, hogy ez biztos vezérléscsere. Egy másik szerelőhöz is átvittem, illetve átvitte a motorszerelő szaki. (ha utcáról állítasz be, valószínüleg mindenhol átvágnak, de egy másik szerelő, aki munkát visz oda, az más megitélés alá esik). A második váltószaki szintén megnézte, és azt modta, hogy ez indítókuplung, elmondott ,még olyan hibajelenséget is, amit nem is említettem az autóval kapcsolatban. Szerelés :250.000.-

P1125 hiba: 220.000.- Ft helyett 17.000.- Ft-ért egy utángyártott turbószelep került bele, most nem tilt le.

Lambdaszonda hőmérséklet-érzékelő csere: 45.000.-Ft gyári alkatrésszel.

Összességében majd féláron sikerült megjavítani az autót és nem érzem azt, hogy nagyon átvágtak. Úgyhogy megy az autó, nem adom el.

Módosítva : muszakimanager
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Van egy 2004/10. havi Opel Vectra C 3.0 V6 CDTi járművem, ami automata.

A következő problémám van vele:

Reggel nehezen indul be, de ha sikerül beindítani, és utána leállítom és újra beindítom, akkor elsőre beindul.

A reggeli első indítás után a 2000-es fordulatszámig húz csak az autó, de 10-15 kilométer után,/ha felmelegszik a motor/, ha üresbe rakom a váltót és nagy gázt adok neki, akkor a fordulatszámláló 5500 felmegy, és utána rendeben megy az autóm!

Az alapjárata instabil, néha felbőg, volt hogy leállt.

Műszerre fel lett rakva, de az nem ír ki hibát! A szerelők nem tudják megmondani, hogy mi lehet vele a probléma!

Ha valaki tud segíteni, hogy mi lehet a probléma, kérem írjon, előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kurvara elegem van ebből a 5 fok alti izzításból napi 1 indításnál izzít és utána egész nap nem izzít ,hogy lehetne ezt áthidalni ,hogy izzítson nekem minden indításnál kicseréltem mar a 4 izzító gyertyát Bosh ra

Ma is reggel elmentem reggel pöc röf indul délután 4 kor meg alig birtai beindítani a szekeret nem izzítót.

Segítsetek!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A hibakódlista alapján minek kellene lennie, megnézted?

Mik a hiba jelenségek?

Az en gepem tuzeloanyag nagynyomasu szelep testzarlat ezt irja . A hibajelensege pedig hogy menet kozben fogja magat es leall az auto eloszor csak akkor csinalta ha valaki utan belassultam es elozeskor hirtelen lerugtam a gazt most meg ossze vissza mikor gondol eggyet

Link to comment
Megosztás:

Az en gepem tuzeloanyag nagynyomasu szelep testzarlat ezt irja . A hibajelensege pedig hogy menet kozben fogja magat es leall az auto eloszor csak akkor csinalta ha valaki utan belassultam es elozeskor hirtelen lerugtam a gazt most meg ossze vissza mikor gondol eggyet

Szerelőnél voltál már vele? Mondtak rá valami okosat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kurvara elegem van ebből a 5 fok alti izzításból napi 1 indításnál izzít és utána egész nap nem izzít ,hogy lehetne ezt áthidalni ,hogy izzítson nekem minden indításnál kicseréltem mar a 4 izzító gyertyát Bosh ra

Ma is reggel elmentem reggel pöc röf indul délután 4 kor meg alig birtai beindítani a szekeret nem izzítót.

Segítsetek!!!

Milyen motor?

Az enyém Y20DTH. Ugyanez idegesített. Még nyáron is jól jött volna a reggeli első indulásnál. Megoldottam egy kapcsolóval. A termosztátház tetején van egy két vezetékes érzékelő. Egy kapcsolóval, relével az egyik vezetéket megszakítom. Olyankor hidegnek érzi a motort, és izzít. Bármikor, ha bekapcsolom. Még akár üzemmeleg motornál is. :) Persze akkor nem kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ja csak a tied lehet izzít akkor is miután mentél az autóval 3 km ert -15°C leállítod és vársz vele 2-3 órát

mert az enyém nem izzít a motor pedig jéghideg ! és nehezen indul és ez egyáltalán nem normális.

Reggel mikkor izzít nincs is vele baj indul.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor?

Az enyém Y20DTH. Ugyanez idegesített. Még nyáron is jól jött volna a reggeli első indulásnál. Megoldottam egy kapcsolóval. A termosztátház tetején van egy két vezetékes érzékelő. Egy kapcsolóval, relével az egyik vezetéket megszakítom. Olyankor hidegnek érzi a motort, és izzít. Bármikor, ha bekapcsolom. Még akár üzemmeleg motornál is. :) Persze akkor nem kell.

tudnál erről a házról valami pontosabbat mondani mert nem agyon vágom hogy hol találom A termosztátházat

Link to comment
Megosztás:

Igen. Azt de veszed, és a termosztát ház tetejénél találsz egy két vezetékes érzékelőt. Ha le húzod a csatlakozót hidegnek hiszi a motort.

nagyon zsír köszi !!!

Am most mikkor ezt a műveletet elvégeztem akkor észre vettem ,hogy az egr szelepen van egy kb 6 os furat az elején ha szembe állunk az autóval azon a furaton enyhén folyik az olaj vagy valami ilyesmi kifele nem vészes annyira egyébként! van ott vmi vakum cső előtte azon vettem észre az normális ?

Módosítva : Azgalors
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.