Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem indul a kocsim. Én alapvetően az AC relé hibájának tudtam be, azért mert amikor kiveszem a relét, és rövidre zárom (az AC direktben kap feszt), akkor konkrétan hallom, hogy szörcsög az AC, nincs semmi gond vele feltölti az injektorhidat.

Azonban vettem egy zsír új AC relét betettem, és gyújtásra még csak véletlenül sem hajlandó az AC megmozdulni. Mi lehet az oka?

Megtehetem-e azt, hogy így rövidrezárt állapotban ráindítok, nem okoz-e valamilyen problémát?

Csak azért akarom ezt megcsinálni, hogy egyáltalán elindul-e?! Hogy van-e más baja, mint ez az elektromos probléma.

Üdv. És köszi.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom az AC-relének az is feladata, hogy ha nincsen szikra vagy valami gond van a gyújtással, akkor ne menjen feleslegesen a benzinpumpa. Sztem érdemes lenne ezen a vonalon is körülnézni. Én azt mondom egy próba erejéig ráindíthatsz (ha gyújtásprobléma is van, úgysem fog elindulni így sem), de azért én semmiképp nem hagynám így rövidre zárva azt a relét...

Link to comment
Megosztás:

Szia, köszi. Nem az a célom, hogy így járjak vele, csak azt akarom tudni, hogy van-e valami más gondja is, vagy "csak" ez.

Mert ha elindul, akkor ott a relé nem kap valamit vezérlőfeszt meg... Szóval ezért érdekel a dolog. De nem is akarok hülyeséget csinálni.

Üdv

inkább mérd ki a kábeleket. az AC relé kapcsolja az injektorokat és az alapmotor +12v ot is.

kukk

szerelőhöz vinném, szerintem fél óra alatt kiszűri hol a hiba, és nem lesz nagyobb kár. lehet holtpont jeladó is.

gyújtásra amúgy sem kapcsol a relé, csak ha van fordulatjel is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem indul a kocsim. Én alapvetően az AC relé hibájának tudtam be, azért mert amikor kiveszem a relét, és rövidre zárom (az AC direktben kap feszt), akkor konkrétan hallom, hogy szörcsög az AC, nincs semmi gond vele feltölti az injektorhidat.

Azonban vettem egy zsír új AC relét betettem, és gyújtásra még csak véletlenül sem hajlandó az AC megmozdulni. Mi lehet az oka?

Megtehetem-e azt, hogy így rövidrezárt állapotban ráindítok, nem okoz-e valamilyen problémát?

Csak azért akarom ezt megcsinálni, hogy egyáltalán elindul-e?! Hogy van-e más baja, mint ez az elektromos probléma.

Üdv. És köszi.

Szia

Volt előzménye?Pl.hidegen nehezen indul,dadog...?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali!Kérlek segitsetek!Nekem egy v6 os calibrám van és behányt a külső hőmérséklet jeladóm és ötletem sincsen hogy hol találom.Ezen kívül még az a kérdésem hogy az én autóm automata volt nemrég lett átalakítva és azóta villog a műszerfalon az S-betü (hiányolja a computer az automata váltót)Ha kiveszem az izzót a müszerfalból hogy ne villogjon akkor nem tilt le a computer?Légyszi aki tudja az irja meg.Nagyon köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!Kérlek segitsetek!Nekem egy v6 os calibrám van és behányt a külső hőmérséklet jeladóm és ötletem sincsen hogy hol találom.Ezen kívül még az a kérdésem hogy az én autóm automata volt nemrég lett átalakítva és azóta villog a műszerfalon az S-betü (hiányolja a computer az automata váltót)Ha kiveszem az izzót a müszerfalból hogy ne villogjon akkor nem tilt le a computer?Légyszi aki tudja az irja meg.Nagyon köszi

Ha kiveszed az izzót, attól természetesen nem tilt le a vezérlő, de talán szerencsésebb lenne az automata váltó vezérlőjét kivenni.

A külső hőmérséklet jeladót pedig a lökhárító aljába bepattintva találod meg a vezető oldalon. (alul, a koptató előtt egy kis fekete biszbasz)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Lehet a külső hőmérséklet jeladó se hányt be, csak a váltó cseréjekor nem dugták vissza a csatit, vagy kábel sérült... Ott van menetirány bal elől lent a lökösnél. Így van ahogy Bobber írja, az automata váltó vezérlőt ki kell venni, mert az keresi folyamatosan a dolgokat, s azért villog. Milyen váltót raktak fel? F25?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi benzin van benne?

Sziasztok

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem indul a kocsim. Én alapvetően az AC relé hibájának tudtam be, azért mert amikor kiveszem a relét, és rövidre zárom (az AC direktben kap feszt), akkor konkrétan hallom, hogy szörcsög az AC, nincs semmi gond vele feltölti az injektorhidat.

Azonban vettem egy zsír új AC relét betettem, és gyújtásra még csak véletlenül sem hajlandó az AC megmozdulni. Mi lehet az oka?

Megtehetem-e azt, hogy így rövidrezárt állapotban ráindítok, nem okoz-e valamilyen problémát?

Csak azért akarom ezt megcsinálni, hogy egyáltalán elindul-e?! Hogy van-e más baja, mint ez az elektromos probléma.

Üdv. És köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok !

(elektromos hibákra)

Én is szenvedtem már rejtett, ismeretlen elektromos hibákkal, hál' Istennek nem sokkal, de emiatt megismertem egy nagyon rendes és profi elektroműszerészt Erzsébeten (Bp.), akit ajánlanék nektek jelen bajaitokra, ha még nem oldottátok volna meg !!

A neve asszem Montágh Péter, címe (ha jól tudom az már XX.ker, ) Mártonffy u-ban van a házszámot sajna nem tudom, mert mindig fejből mentem már oda, de ha felhívod úgyis elmondja.

Telefon: 06-30-624-85-84 vagy 06-1-285-75-96 (bejelentkezni fontos)

Korrekt nagyon rendes társaság, már évek óta hordom a Calim oda!

Sok szerencsét !!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az autóm egy 1992-s C20xe Cali és az lenne a kérdésem hozzátok, hogy a foszló kilométerórám helyébe vettem egy nagyon jó minőségű órát komplett, de abban 46000 km-rel több van mint a régiben és szeretném az újonnan vett (használt) órámat visszatekerni a régi óra km-állására !!

Ezt hol és hogyan tehetem meg illetve mennyibe fájna ez nekem, mert úgy tudom nem egy dúr-bele munka !!!

Aki megbízható embert vagy céget tud ajánlani, azt nagyon megköszönném előre is .A beszerelést meg tudom oldani.

U.i.: Amúgy jó áron tudok ajánlani Fuchs Syn MC 10W-40-s olajat akinek kell.

4 és 1 literes kiszerelésekben lehet kapni jó áron.

Köszönettel, és szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.