Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok!

Opel Astra H 1,6 benzin 2004

Érdeklődve olvasom a fórumot és a beszélgetéseket a 017152 hibakóddal kapcsolatban. Sajnos nálam is világít, de voltak előzményei.

Szóval 111000 km van a kocsiba és májusba került hozzám. Már a megvétel után kezdődött a kálvária amikor kigyulladt ez a kis lámpa és melléje jöttek a P0301,302,303,304 és 0314 gyújtás hiba kódok. A szerelő akihez vittem egyből trafó és gyertya cserét javasolt ez meg is történt. Pár km után a lámpa ismét kigyulladt. Az opel szunában azt mondták elsőre tegyek bele szelep tisztító folyadékot és 1000-2000 km után üssük ki a hibát. Megtörtént 1 hétig mosolyogva autóztam, hogy jó a kocsi. Aztán újra világított a lámpa. Az opel szerelők a protokoljuk szerinti teljes hengerfej felújítást javasoltak ( 200000-250000 ft) de alapjába véve a kocsi jól ment nem füstölt csak égett a sárga lámpa. Mivel húzósnak véltem a hengerfejes munkának az árát a neten keresgélve rátaláltam egy BG motortisztítás technológiára a Morvai autónál Pesten, amivel ezeket az opel betegségeket kezelték, 18000 ft-ért megtörtént a szívósori motortisztítás. A kocsi érezhetően jobban megy, még néha ugrik is, ami ettől a típustól csak 3000-es fordulat felett mutatkozik és a gyújtás kimaradási hibakódok kiütés után nem jöttek vissza. Két teljes hétig semmi gond nem volt a gondtalan autósok közé tartoztam, amíg ma újra ki nem gyulladt a lámpa és kivillogtatva meg nem jelent a 017152 hibakód amiről itt beszélgetünk.

Na itt tartok és figyelem a hozzászólók tapasztalatait, lehet tényleg motorgenerál? Pedig nem füstöl, az autó jól megy, az olajfogyást most vizsgálom.

Meddig lehet ezzel a hibakóddal elmenni?

Okoz valami problémát, károsodást?

Tényleg ennyi gond van ezekkel a motorokkal, pedig olyan jól néznek ki ezek a kocsik. Jól össze vannak rakva, német precizitás, csak hát így autózni, figyelni mikor lesz újabb hibakód...? Pedig csak 10 éves autókról beszélgetünk...

Veszprémhez közel tud valaki megbízható, jó szervizt vagy diagnosztikával foglalkozó autó gurut?

Bocs a hosszú hozzá szólásért.

Sziasztok!

Jó utat mindenkinek.

Hali,

sikerült azóta valamit kideríteni?

Nekem 17152 és 157100 hibakódjaim vannak. Rángatott az autó és többet is fogyasztott valamivel, de a gyertyacserével mintha eltünt volna a a rángatás viszont a sárga lámpám még mindig világít és idegesít.

Olajat 10e vagy 1 évente cserélek. Fetaomé volt a kocsi és 5 éves kora óta (most 1 éves; 1,6 XEP) elmondása szerint többször is volt sárga lámpája de nem foglalkozott vele mert mindig kialudt.

Tud valaki Pesten egy jó és MEGBÍZHATÓ diagnosztát, aki megmondja konkrétan, hogy mi a baja és nem akar lehúzni ? :)

KÖszi

Csabi

Módosítva : coopeer
Link to comment
Megosztás:

köszi! tapasztalat? :)

ami még zavar hogy 1 hónapja néztem az olajat es megfelelő volt a szint. most ha nézem , akkor jóval több van benne sőt már tul sok is. ezt többször is megnéztem álló motornál. Mitől lehet ez?

Szia.

Novoth Tibort tudom ajánlani, nekem ő csinálta meg az autót, mikor ez a hiba jelentkezett. Itt Azóta minden rendben.

üdv,

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek. Segítséget kérnék, Astra H 1.6 16v z16xep pici gázadásnál először befullad, majd felpörög a motor. Reggeli indítás, sebességbe rakom, és ahogy engedem fel a kuplungot szinte a fulladásig esik az alapjárat majd kicsi gáz adására felpörög. Meleg motornál ritkán csinálja. A fojtószelep pici gázadásra nyikorgó hangot ad. Mi lehet a gond? Fojtószelep volt takarítva nemrég, és ahogy a pillangó lapátot mozgattam kézzel, nyikorgó hangot adott. ECN 111601 hibakód is van mellé. Erről a hiba kódról azt olvastam, hogy (elektromos gázpedál C áramkör szakaszos feszültség) járulékos hibaként kidobja, ha a fojtószelep hibás, mivel hibásan érzékeli annak állását.
A fura az, hogy az alapjáratom csodás, kicsit a fordulatszám mérőm ingadozik (mit lehet vele csinálni????????????????) de az alapjárat egyenletes.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ha esetleg tudtok valakit aki ebben pfori akkor légyszi írjatok elérhetőséget. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek. Segítséget kérnék, Astra H 1.6 16v z16xep pici gázadásnál először befullad, majd felpörög a motor. Reggeli indítás, sebességbe rakom, és ahogy engedem fel a kuplungot szinte a fulladásig esik az alapjárat majd kicsi gáz adására felpörög. Meleg motornál ritkán csinálja. A fojtószelep pici gázadásra nyikorgó hangot ad. Mi lehet a gond? Fojtószelep volt takarítva nemrég, és ahogy a pillangó lapátot mozgattam kézzel, nyikorgó hangot adott. ECN 111601 hibakód is van mellé. Erről a hiba kódról azt olvastam, hogy (elektromos gázpedál C áramkör szakaszos feszültség) járulékos hibaként kidobja, ha a fojtószelep hibás, mivel hibásan érzékeli annak állását.

A fura az, hogy az alapjáratom csodás, kicsit a fordulatszám mérőm ingadozik (mit lehet vele csinálni????????????????) de az alapjárat egyenletes.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ha esetleg tudtok valakit aki ebben pfori akkor légyszi írjatok elérhetőséget. Köszönöm.

Persze, hogy jó az alapjáratod, mert a gázpedál adja a hibát, alapjáraton annak pedig nincs szerepe.

Meg kell nézni a gázpedál csatlakozóját, nincs-e kontakthiba, kábelszakadás.

Diagnosztikát érdemes lenne tesztelni, hogy megfelelően mozog-e a százalékos érték, lehet, hogy egy részen ugrálni kezd amitől megbolondul az ECU. Ebben az esetben cserélni kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy jó az alapjáratod, mert a gázpedál adja a hibát, alapjáraton annak pedig nincs szerepe.

Meg kell nézni a gázpedál csatlakozóját, nincs-e kontakthiba, kábelszakadás.

Diagnosztikát érdemes lenne tesztelni, hogy megfelelően mozog-e a százalékos érték, lehet, hogy egy részen ugrálni kezd amitől megbolondul az ECU. Ebben az esetben cserélni kell.

Pontosan hol találom a csatlakozóját a gázpedálnak?

Ma reggel kidobott egy újabb hibakódot ECN 050071, viszont ezt a fulladásos jelenséget nem csinálta,

Mondjuk kivettem az akkumulátort 12 órára.

Már megkeseríti az életemet.

Esetleg tudtok valakit Érd közelében aki profi az opelekhez?

Link to comment
Megosztás:

Pontosan hol találom a csatlakozóját a gázpedálnak?

Ma reggel kidobott egy újabb hibakódot ECN 050071, viszont ezt a fulladásos jelenséget nem csinálta,

Mondjuk kivettem az akkumulátort 12 órára.

Már megkeseríti az életemet.

Esetleg tudtok valakit Érd közelében aki profi az opelekhez?

Alul a gázpedálnál ott lesz a doboza, azon van rajt a csatlakozója.

Diagnosztikán is nézd meg hogy viselkedik, egyből kiderül mi a gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.Zafira z16xe -vel szenvedek,hibakód szerint 1es hengerben nyitott a befecskendező áramköre,nem működik.Elvégeztem a következő vizsgálatokat:minden befecskendező csatlakozóján bemértem ha jön e vezérlés,az egyesnél multiméter mutat feszültséget akárcsak a többinél,de ha kis lámpával ellenőrzöm akkor csak a másik háromnál villan fel.Befecskendezőhöz vezető szálak úgy a test mint az ECU tól jövő ,folytonos minden szakaszon.Befecskendezőt táplálom röviden működő motornál,dolgozik mivel rövid ideig szűnik a remegés,és benzinszag is jön kipufogón.Nos mivel a nyáron volt már javítva az ECU(újraforrasztva belül szálak)gyanakodok rá is.De itt jön a kérdésem amire elektronikában nálam sokkal jártasabb tudna segíteni.Az ECU t kibontva,ellenőrizve a megfelelő pin-t szintén folytonos,mind a négy ,folytonosság megvan a külső láb és belső,lemezen levő pont között .Bár ha külső láb és test között mérek egy ellenállást,az egyesen ad 190.1K ohmot,a másik háromnál pontosan 185 Kohm.Lehetséges olyan szintű meghibásodása az ECU nak hogy nem érintkezés,forrasztás gond hanem valamilyen belső alkatrész?(gondolok egy tranzisztorra pl)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A youtube linken van egy 1.4 xep motor. 120 ezernél volt vezérműlánc csere fogaskerekek nélkül. Most 155ezer van benne és jól hallom, hogy újra kattog és új vezérműlánc cseréért kiált, vagy normális hangja van? Mivel minden nap hallgatom a motort, így már nem tudom eldönteni :(

http://youtu.be/Q_6VFfi7cf0

Köszi

Szia!

Ez nekem nem láncnak hangzik. Ilyen hangja van a feleségem XEP-jének is. Számomra is nagyon zavaró, hogy egy benzinmotornak ilyen hangja van. A hang inkább a motor utastér felői részéről jön. Korábban volt kérdésem nekem is és annyi ötletet mondtak rá, hogy (talán) szelepzárási hiba (?), de megoldására ötlet nem érkezett.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez nekem nem láncnak hangzik. Ilyen hangja van a feleségem XEP-jének is. Számomra is nagyon zavaró, hogy egy benzinmotornak ilyen hangja van. A hang inkább a motor utastér felői részéről jön. Korábban volt kérdésem nekem is és annyi ötletet mondtak rá, hogy (talán) szelepzárási hiba (?), de megoldására ötlet nem érkezett.

Voltam tegnap szerelőnél aki nézegette, majd rákötötte a computerre, majd ismét nézegette és azt mondta ez láncos lesz és ki kéne cserélni.

Az a baj, hogy láttam az arcán nem 100%os benne :( Még ha 10ezer forintos cseréről lenne szó akkor nem érdekelne, de ez annál nagyobb tétel, hogy vagy jó lesz, vagy nem :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Voltam tegnap szerelőnél aki nézegette, majd rákötötte a computerre, majd ismét nézegette és azt mondta ez láncos lesz és ki kéne cserélni.

Az a baj, hogy láttam az arcán nem 100%os benne :( Még ha 10ezer forintos cseréről lenne szó akkor nem érdekelne, de ez annál nagyobb tétel, hogy vagy jó lesz, vagy nem :(

Szia!

Tudom ez gonosz lesz, de a vezérléscsere az km, év és állapot függő. Értem ez alatt, hogy nincs szükség OBD-s bohóckodásra. Ha pedig tényleg egyéb gond van azt nem egy mezei szerelő fogja tudni megoldani hanem a Totalcar-os Novoth Tiborhoz hasonló profi kell. Az én motorom szíjas, de kifejezetten együtt cserélendő a szíj és a görgök, hiszen együtt kopnak. Szerintem ebben a láncos sem különbözhet.

Kiegészítés: Most nézem, hogy a kocsi LPG-re átalakított.

Módosítva : Thomas80
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudom ez gonosz lesz, de a vezérléscsere az km, év és állapot függő. Értem ez alatt, hogy nincs szükség OBD-s bohóckodásra. Ha pedig tényleg egyéb gond van azt nem egy mezei szerelő fogja tudni megoldani hanem a Totalcar-os Novoth Tiborhoz hasonló profi kell. Az én motorom szíjas, de kifejezetten együtt cserélendő a szíj és a görgök, hiszen együtt kopnak. Szerintem ebben a láncos sem különbözhet.

Kiegészítés: Most nézem, hogy a kocsi LPG-re átalakított.

Visszanéztem a számlákat és hülyeséget írtam, mert 2 éve volt görgő is cserélve.

Tudtommam láncot akkor cserélünk ha már csörög, nincs rá hivatalos km csere...

Nem LPG-s a kocsi, legalábbis nem tudok róla :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A youtube linken van egy 1.4 xep motor. 120 ezernél volt vezérműlánc csere fogaskerekek nélkül. Most 155ezer van benne és jól hallom, hogy újra kattog és új vezérműlánc cseréért kiált, vagy normális hangja van? Mivel minden nap hallgatom a motort, így már nem tudom eldönteni :(

http://youtu.be/Q_6VFfi7cf0

Köszi

Én 1.4XEP autómnak is ilyen hangja volt kb. 130 ezernél jött elő, de teljes vezérlés csere megoldotta.

Alapból hangosak ezek a motorok főleg az 1.8XER után átülve :)

Cseréltettem rajta hidrotőkéket is hátha halkabb lesz de nem...

Link to comment
Megosztás:

Visszanéztem a számlákat és hülyeséget írtam, mert 2 éve volt görgő is cserélve.

Tudtommam láncot akkor cserélünk ha már csörög, nincs rá hivatalos km csere...

Nem LPG-s a kocsi, legalábbis nem tudok róla :)

Tényleg nem, bocsánat a két hasonló nicket kevertem (Onion, Oriat).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.