Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok.

Van egy 2005-ös H Astrám is, 1,6 Twinport.

Érdekes jelenséget produkál, és a szerviz is tanácstalan.

Hetente, úgy 100-150 km megtétele után kigyullad a motorellenőrző lámpa.

Utána megy mint az ördög, és nem fogyaszt sokat.

Mindig ugyan azt a három hibakódot hozza:

Egyes hengersor kettes érzékelő nyitott,

Egyes hengersor kettes érzékelő túlfeszültség,

Hátsó elektromos központ nem kommunikál.

Eddig cseréltem benne egy katalizátor utáni lambdaszondát, és volt szoftverfrissítés is.

Az autó kézi váltós, sport gombos.

És ami érdekes, nehezen indul.

Tekerni kell vagy 8-at, mire beindul.

Más hiba nem olvasható ki.

Valami tipp esetleg?

Szia.

Ezzel "Hátsó elektromos központ nem kommunikál." nem nagyon foglalkoznék, ez nekem is szokott néha lenni, sőt szinte az összes "központ" volt már, amivel néha nem kommunikál. Ezt én a CAN-BUS rendszer sajátosságának tudom be, ez ilyen....de ez csak pillanatnyi állapot, mert biztos kommunikál, csak akkor, amikor rendszer ellenőrzés volt, akkor épp nem...

A többi passz.....:(

Link to comment
Megosztás:

Azt a szondát cserélted, amelyikre a hibát hozza?

Azt.

Egy univerzális volt benne, kókány módon.

A gyárit vettem meg, csatival raktam össze.

63 ezer van egyébként a kocsiban, és az előző tulajnál ez már gond lehetett.....

A második szondára írja a hibát.

Ha kitörlöm, akkor egy, másfél hétig működik, majd újra hozza. kb 100-150 km-enként.

De ha hozza a hibát, a gázelemző nem jelez semmi eltérést.

Menni is jól megy, a fogyasztása is ok.

Szerelő haverom szerint ez csak az első munkáját ellenőrzi, de engem zavar, hogy világít a motorellenőrző.

Az oka érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Azt.

Egy univerzális volt benne, kókány módon.

A gyárit vettem meg, csatival raktam össze.

63 ezer van egyébként a kocsiban, és az előző tulajnál ez már gond lehetett.....

A második szondára írja a hibát.

Ha kitörlöm, akkor egy, másfél hétig működik, majd újra hozza. kb 100-150 km-enként.

De ha hozza a hibát, a gázelemző nem jelez semmi eltérést.

Menni is jól megy, a fogyasztása is ok.

Szerelő haverom szerint ez csak az első munkáját ellenőrzi, de engem zavar, hogy világít a motorellenőrző.

Az oka érdekel.

Hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2005-ös H Astrám is, 1,6 Twinport.

Érdekes jelenséget produkál, és a szerviz is tanácstalan.

Hetente, úgy 100-150 km megtétele után kigyullad a motorellenőrző lámpa.

Utána megy mint az ördög, és nem fogyaszt sokat.

Mindig ugyan azt a három hibakódot hozza:

Egyes hengersor kettes érzékelő nyitott,

Egyes hengersor kettes érzékelő túlfeszültség,

Hátsó elektromos központ nem kommunikál.

Eddig cseréltem benne egy katalizátor utáni lambdaszondát, és volt szoftverfrissítés is.

Az autó kézi váltós, sport gombos.

És ami érdekes, nehezen indul.

Tekerni kell vagy 8-at, mire beindul.

Más hiba nem olvasható ki.

Valami tipp esetleg?

Az első szondát kellene megnézni szkóppal vagy ha tudsz kölcsönözni egyet akkor próba csere.

Mondjuk ha 63 ezer alatt bármelyik megfárad, ott valami valami más is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Légyszi segítsetek mert lassan felgyújtom ezt az ipari (2005 Astra H kombi elegance Z16XEP ) hulladékot...

Történetem tavaly augusztusban vette kezdetét...

Kezdődött a probléma 155ezer km-nél eltűnt az olaj (semmilyen előzmény nélkül !)a motorból, irány szerelő, - gyűrűzés, szelepszár szimering 200.000.-

Rá egy hónapra beadta a kulcsot a computer, csere 150.000.-

3 hónappal később szétrepedt a katalizátor kipufogó öntvény, csere 220.000.-

Azután gyújtótrafó 50.000,-

Következő hónapban kiment a termosztát 60.000.- (G Astrámhoz ez a tizedébe került)

Majd jött egy pár féltengely gömbcsukló csere mert kattogott kanyarban.-ezt "olcsón" megúsztam fékekkel együtt 60,000.-

Igazából a "kopó' alkatrészeket nem is számolom mert azokat minden típusnál cserélni kell :D

Nemrégiben jött egy kuplung csere 145.000.- következő héten el kezdett kelepelni a szívósorom (ami közvetlen a fojtószelep alatt van) mely 60.000 lett volna de a szerelő megoldotta úgy hogy kivette belőle azt a fém lapátot ami a kelepelő hangot adta (levegőt terelgette ide-oda)

Mondván hogy semmit nem fogok belőle észrevenni, nem fogom érezni hiányát.

Nos úgy érzem mintha az autó nyomatékszegényebb lenne, jobban kell pörgetnem gyorsuláshoz. Elmondása szerint ezt beképzelem csak ...

Azonban ezek után a kelepelő hang majdnem megszűnt de mégsem.

Mostmár csak hidegen ad ugyanolyan hangot mint amikor a szívósorban benne volt az a bizonyos " levegő terelgető lapát"

Ahogy melegszik a motor pár perc után abba hagyja azt a jellegzetes kelepelést.

Több szerelőt megkérdeztem mi lehet az ami ilyen hangot ad, főtengely csapágyat mind kizárta meghallgatás után(magam is remélem hogy nem azzal van gond)

Mit mondotok mi lehet még?

Korábban egy G astrám volt, imádtam pedig nem kíméltem az is 1.6-os volt picit ette az olajat de az belefért és 5éven keresztül semmit de semmit nem kellett csináltatnom rajta. Vagyis de azon is egy gyújtótrafót cseréltek caklipakli 20.000,-ért...

Ezt a H astrát is nagyon megszerettem mostanáig de nem tudom még mi a nyűgje lehet így egy vagon pénz ráköltése és alkatrészek cseréje után is...

Érdekességként megjegyzem, váltószoknyát akartam rajta cserélni mert picit megkopott mire közölték kereskedők hogy tudnak nekem szerezni 80.000.-ért !!!! Botrány! Mert persze az is speckó cucc, a műbőr egyben van a váltógombbal, -nehogymár...:)

Megoldottam másképp 10.000ért ;)

De sorolhatnék még kismillió dolgot ami arra enged következtetni hogy a következő autóm már nem Opel lesz.

Légyszi segítsetek a megoldásban hogy mi kattoghat hideg motornál még...

Köszönöm hogy elolvastátok a "kis" monológom.

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:

Márk

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Légyszi segítsetek mert lassan felgyújtom ezt az ipari (2005 Astra H kombi elegance Z16XEP ) hulladékot...

Történetem tavaly augusztusban vette kezdetét...

Kezdődött a probléma 155ezer km-nél eltűnt az olaj (semmilyen előzmény nélkül !)a motorból, irány szerelő, - gyűrűzés, szelepszár szimering 200.000.-

Rá egy hónapra beadta a kulcsot a computer, csere 150.000.-

3 hónappal később szétrepedt a katalizátor kipufogó öntvény, csere 220.000.-

Azután gyújtótrafó 50.000,-

Következő hónapban kiment a termosztát 60.000.- (G Astrámhoz ez a tizedébe került)

Majd jött egy pár féltengely gömbcsukló csere mert kattogott kanyarban.-ezt "olcsón" megúsztam fékekkel együtt 60,000.-

Igazából a "kopó' alkatrészeket nem is számolom mert azokat minden típusnál cserélni kell :D

Nemrégiben jött egy kuplung csere 145.000.- következő héten el kezdett kelepelni a szívósorom (ami közvetlen a fojtószelep alatt van) mely 60.000 lett volna de a szerelő megoldotta úgy hogy kivette belőle azt a fém lapátot ami a kelepelő hangot adta (levegőt terelgette ide-oda)

Mondván hogy semmit nem fogok belőle észrevenni, nem fogom érezni hiányát.

Nos úgy érzem mintha az autó nyomatékszegényebb lenne, jobban kell pörgetnem gyorsuláshoz. Elmondása szerint ezt beképzelem csak ...

Azonban ezek után a kelepelő hang majdnem megszűnt de mégsem.

Mostmár csak hidegen ad ugyanolyan hangot mint amikor a szívósorban benne volt az a bizonyos " levegő terelgető lapát"

Ahogy melegszik a motor pár perc után abba hagyja azt a jellegzetes kelepelést.

Több szerelőt megkérdeztem mi lehet az ami ilyen hangot ad, főtengely csapágyat mind kizárta meghallgatás után(magam is remélem hogy nem azzal van gond)

Mit mondotok mi lehet még?

Korábban egy G astrám volt, imádtam pedig nem kíméltem az is 1.6-os volt picit ette az olajat de az belefért és 5éven keresztül semmit de semmit nem kellett csináltatnom rajta. Vagyis de azon is egy gyújtótrafót cseréltek caklipakli 20.000,-ért...

Ezt a H astrát is nagyon megszerettem mostanáig de nem tudom még mi a nyűgje lehet így egy vagon pénz ráköltése és alkatrészek cseréje után is...

Érdekességként megjegyzem, váltószoknyát akartam rajta cserélni mert picit megkopott mire közölték kereskedők hogy tudnak nekem szerezni 80.000.-ért !!!! Botrány! Mert persze az is speckó cucc, a műbőr egyben van a váltógombbal, -nehogymár... :)

Megoldottam másképp 10.000ért ;)

De sorolhatnék még kismillió dolgot ami arra enged következtetni hogy a következő autóm már nem Opel lesz.

Légyszi segítsetek a megoldásban hogy mi kattoghat hideg motornál még...

Köszönöm hogy elolvastátok a "kis" monológom.

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:

Márk

Szia!

Szerintem kicsit vastagon fogott a szerelő tolla, de azt sem tartom még kizártnak, hogy az alkatrészeken is nyert egy keveset. Innentől pedig azt is el tudom hinni, hogy olyan dolgokat cserélt, amit nem is biztos, hogy kellett volna.

Ha kérdésed van, akkor előbb itt tedd fel, van annyi tapasztalatunk, hogy tudunk segíteni alkatrészben, meg talán megbízható szerelőben is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Légyszi segítsetek mert lassan felgyújtom ezt az ipari (2005 Astra H kombi elegance Z16XEP ) hulladékot...

Történetem tavaly augusztusban vette kezdetét...

Kezdődött a probléma 155ezer km-nél eltűnt az olaj (semmilyen előzmény nélkül !)a motorból, irány szerelő, - gyűrűzés, szelepszár szimering 200.000.-

Rá egy hónapra beadta a kulcsot a computer, csere 150.000.-

3 hónappal később szétrepedt a katalizátor kipufogó öntvény, csere 220.000.-

Azután gyújtótrafó 50.000,-

Következő hónapban kiment a termosztát 60.000.- (G Astrámhoz ez a tizedébe került)

Majd jött egy pár féltengely gömbcsukló csere mert kattogott kanyarban.-ezt "olcsón" megúsztam fékekkel együtt 60,000.-

Igazából a "kopó' alkatrészeket nem is számolom mert azokat minden típusnál cserélni kell :D

Nemrégiben jött egy kuplung csere 145.000.- következő héten el kezdett kelepelni a szívósorom (ami közvetlen a fojtószelep alatt van) mely 60.000 lett volna de a szerelő megoldotta úgy hogy kivette belőle azt a fém lapátot ami a kelepelő hangot adta (levegőt terelgette ide-oda)

Mondván hogy semmit nem fogok belőle észrevenni, nem fogom érezni hiányát.

Nos úgy érzem mintha az autó nyomatékszegényebb lenne, jobban kell pörgetnem gyorsuláshoz. Elmondása szerint ezt beképzelem csak ...

Azonban ezek után a kelepelő hang majdnem megszűnt de mégsem.

Mostmár csak hidegen ad ugyanolyan hangot mint amikor a szívósorban benne volt az a bizonyos " levegő terelgető lapát"

Ahogy melegszik a motor pár perc után abba hagyja azt a jellegzetes kelepelést.

Több szerelőt megkérdeztem mi lehet az ami ilyen hangot ad, főtengely csapágyat mind kizárta meghallgatás után(magam is remélem hogy nem azzal van gond)

Mit mondotok mi lehet még?

Korábban egy G astrám volt, imádtam pedig nem kíméltem az is 1.6-os volt picit ette az olajat de az belefért és 5éven keresztül semmit de semmit nem kellett csináltatnom rajta. Vagyis de azon is egy gyújtótrafót cseréltek caklipakli 20.000,-ért...

Ezt a H astrát is nagyon megszerettem mostanáig de nem tudom még mi a nyűgje lehet így egy vagon pénz ráköltése és alkatrészek cseréje után is...

Érdekességként megjegyzem, váltószoknyát akartam rajta cserélni mert picit megkopott mire közölték kereskedők hogy tudnak nekem szerezni 80.000.-ért !!!! Botrány! Mert persze az is speckó cucc, a műbőr egyben van a váltógombbal, -nehogymár... :)

Megoldottam másképp 10.000ért ;)

De sorolhatnék még kismillió dolgot ami arra enged következtetni hogy a következő autóm már nem Opel lesz.

Légyszi segítsetek a megoldásban hogy mi kattoghat hideg motornál még...

Köszönöm hogy elolvastátok a "kis" monológom.

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:

Márk

Szia.

Nekem is Z16XEP van, de a motorfelújításon(amit te is írtál) 1 vízcső és 2db axiál összekötőn kívül nem volt gondom.

Most kopott el a féktárcsa, de ahogy írtad, ez bármelyik gyártó bármelyik típusán is cserélni kell, ha elkopik.

Sajnálom hogy ez a véleményed, sajnos kifogtad "a tuti vételt"....

Mi is használjuk rendszeresen az autót,de ennyi és ilyen hiba nem jelentkezett.

:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Axiálok cseréje nálam is megtörtént nemrégiben...

+ az egész első futóműé is.

165.000 van az autóban és az esetek 99%-ban autópályán járok vele napi kb.10-15km-t.

De ahogy mondtam az ilyen kopó alkatrészeket nem is számolom... Egy jó kis G astra ára belecsúszott 3/4 év alatt .

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem kicsit vastagon fogott a szerelő tolla, de azt sem tartom még kizártnak, hogy az alkatrészeken is nyert egy keveset. Innentől pedig azt is el tudom hinni, hogy olyan dolgokat cserélt, amit nem is biztos, hogy kellett volna.

Ha kérdésed van, akkor előbb itt tedd fel, van annyi tapasztalatunk, hogy tudunk segíteni alkatrészben, meg talán megbízható szerelőben is.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat még gyakorolnom kell a az oldal használatát... :)

Igen, nekem is van egy lehúzás szaga a dolognak, főleg a "computer cserénél"... Mert a régit nem kaptam vissza. Mer csak úgy kaphattam meg olyan "olcsón" az újat ha a régit nem kapom vissza és érzésem szerint csak vmi kontakt forrasztás lehetett, de nem csere...

Mindegy mostmár, a probléma megoldódott az autó megy.

Csak azzal a hideg motornál hallható kelepeléssel nem tudok mit kezdeni mert már nagyon idegesít...

Link to comment
Megosztás:

Ma az asszonynál M0 100 as laza tempó, CHECK bevillan és úgy marad.

Itthon néztem: 017152

Remélem hogy nem generál lesz a vége ...

Óóóó....ismerős....lehet az lesz a vége....hosszabb motorfék után nincs kékes füst?

Nekem is így kezdődött, majd folytatódott "olajszint alacsony" visszajelző, amikor elfogyott az olaj.... :(

Aztán nem úsztam meg a felújítást....:(

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az olaj nekem sem fogyot 1 cent sem olajcserétől olajcseréig.

Viszont egyik éjszaka jöttem haza Ausztriából ( tehát autópályáztam) és egyszer csak a semmiből bevillant az olajszint jelzőm.

Megnéztem a nívót, deka olaj nem volt benne ( legalábbis a pálcán.)

Sokat jársz rövid távokat?

Mert sajna akkor elég sok benzin maradhat az olajadban ami az olajszinttel kapcsolatban átverhet.

Kimész pályára a benzin kiég az olajból és akkor jön a döbbenet...???? Akkor derül ki hogy olaj alig volt/van a verdában.

Egyébként a hibakód nekem is dereng... Generál lett belőle...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az olaj nekem sem fogyot 1 cent sem olajcserétől olajcseréig.

Viszont egyik éjszaka jöttem haza Ausztriából ( tehát autópályáztam) és egyszer csak a semmiből bevillant az olajszint jelzőm.

Megnéztem a nívót, deka olaj nem volt benne ( legalábbis a pálcán.)

Sokat jársz rövid távokat?

Mert sajna akkor elég sok benzin maradhat az olajadban ami az olajszinttel kapcsolatban átverhet.

Kimész pályára a benzin kiég az olajból és akkor jön a döbbenet...???? Akkor derül ki hogy olaj alig volt/van a verdában.

Egyébként a hibakód nekem is dereng... Generál lett belőle...

Sziasztok.

Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem és a tapasztalatom,hogy tényleg igaz az Opelekkel kapcsolatban az az állítás,hogy kényesek az olaj minőségére.

Volt egy periódus,amikor nem a gyári GM olajat használtam (sok helyen azt mondják róla,hogy hitvány újrahasznosított olaj),hanem kipróbáltam a Castrol egyik termékét.Olajcsere után alig 2000 km-en belül bevillant nekem is a piktogram,hogy alacsony az olajszint.Nagyon meglepődtem,mert soha nem fogyasztotta nekem látványosan az olajat.Amikor megnéztem a pálcát,azt mutatta,hogy a minimum alatt van.S.O.S.-ben utána töltöttem,ekkor viszont kis idő után azt mutatta,hogy túl sok van benne.Nem értettem a dolgot.Aztán long life olajról lévén szó mondom megpróbálom mennyit bír.Ekkor viszont 20-25.000 km környékén főleg autópályán egyfolytában sírt az autó,folyamatosan bevillant az ellenőrzőlámpa,és mindig a kevés olajszint effektus szindróma jött elő.

Konklúzió:Mint utólag kiderült (legalábbis a tapasztalat ezt igazolja nálam) olyan szerencsétlen Castrol típust választottam egyrészt,ami nem felel meg az Opel Dexos(2) szabványnak,másrészt sok volt neki a futott km.Bár az Opel GM olaja is elvileg long life,hiszen a csereperiódus is 1 év vagy 30.000 km szervizkönyv alapján.

Egy biztos,azt hiszem kitartok az Opel gyári olaja mellett,és a csereperiódus max.15.000 km lesz nálam.Ennyit bőven megérdemel az autó.Mivel saját magam cserélem,így még a drága szervizköltségek sem tántorítanak el a sűrű cserétől.Olaj,olajszűrű,levegő és pollenszűrő megvan egy 20.000 Ft-ból,és nem a leghitványabb dolgok,sőt tudom,hogy biztosan belekerül minden az autóba,nyugodtan,kényelmesen megcsinálva.

Később több helyen érdeklődtem a hibajelenségről.Volt,ahol 100-150.000 Ft-os javítási költségekkel riogattak,mert típus betegségről van állítólag szó bizonyos motorkódoknál,most nem tudom a motor melyik részével összefüggésben,ami produkálhatja ezt a hibát,hogy olyan,mintha fent maradna az olaj a hengerben.Viszont mióta ismét GM van benne,ketyeg,mint a svájci óramű.

Amire jutottam végül az az,hogy rengeteget olvastam utána,és állítólag annyira intelligensek már ezek a motorok,hogy figyelik,és érzékenyek a motorolaj minőségére,sőt a csereperiódust is figyelik.Nálam nagyon nagy valószínűséggel a nem szabványnak megfelelő olaj és a túlzott futott km vele,ami a hibát okozta.Biztos nem véletlen,hogy autómárkák más-más olajat ajánlanak a saját autóikba,így a GM olaj sem lehet olyan rossz.Én kitartok mellette.

Ez lehet nálam volt egy egyedi eset,egyszer próbáltam csak ki más olajat,és utána bevallom őszintén mással nem is próbálkoztam,mert visszatértem a gyári termékhez,de hátha valakinek tudok segíteni ezzel a tapasztalattal.

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Még egy kiegészítés motorolaj témában.

Korábban egyik fórum társunk megosztott velem egy listát az Opel szabványnak megfelelő egyéb olajokról,melyet most ide beillesztek tőle:

Aktuális GM (Opel) követelményt (GM dexos2) teljesítő motorolajok:
Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Link to comment
Megosztás:

Óóóó....ismerős....lehet az lesz a vége....hosszabb motorfék után nincs kékes füst?

Nekem is így kezdődött, majd folytatódott "olajszint alacsony" visszajelző, amikor elfogyott az olaj.... :(

Aztán nem úsztam meg a felújítást.... :(

Egyébként nálad hogy jött össze a kopott gyűrű/szelepszárszimering és a szegény keverék kapcsolat? Erre lett logikus magyarázat?

Link to comment
Megosztás:

Sokat jársz rövid távokat?

Ha megyek is városban, akkor is megy legalább 15km-t egyben és minden hétvégén kap hozzá 200km autópályát. (na jó, ezen a héten pont 2x is használta a feleségem pár km-re, de nincs ilyen rendszeresen)

Kicsit elment a téma a szegénykeveréktől; majd azért méréssel ellenőrzöm a lambdát és a légtömegmérőt, illetve az injektorokat sem árt lemérni mielőtt lejön a HF.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nálad hogy jött össze a kopott gyűrű/szelepszárszimering és a szegény keverék kapcsolat? Erre lett logikus magyarázat?

Hát úgy, hogy a rendszer folyamatosan a P17152 kódot dobta....ez ugye a "túl szegény keverék" hiba....naszóval...mitől is lehet ez? A rendszer ugye 2 szonda folyamatos értékeit hasonlítja össze úgy, hogy a kettő közötti katalizátor "tevékenységét" ismeri....tehát a katalizátor előtti 1 szonda értékei a katalizátor "munkája" miatt megváltoznak, így a 2. szondánál természetesen valami csökken, átalakul, tök.m tudja milyen folyamatok zajlanak le a katalizátorban, de tény, hogy a 2. szonda adatai teljesen mások lesznek, mint az 1.-nél. Ha a 2. szonda mérése alapján az jön ki, hogy a kat. után még mindig sok az üzemanyagra vonatkozó érték, akkor ugye azt "kéri" a rendszertől, hogy még kevesebb üzemanyagot adagoljon. Persze szerencsétlen motorvezérlő már eljut oda, hogy ha egy bizonyos szint alá menne, akkor már nem járna a motor....tehát hibát dob, ezt a 171-es kódot...Persze a hiba nem attól lesz, mert már visszavette az üzemanyagot, hanem mert a valahol bekerül az olaj a képbe....(nálam a szelepszárnál). Mivel a benzin is olaj származék, meg a motor olaj is olaj, (hogy ilyen hülyén fogalmazzam meg :) ), így mindkettő elégésekor túl sok szénakármi kerül be a rendszerbe, amit a katalizátor nem tud minden mennyiségben elbontani(elégetni, nem tudom mit csinálni), így még mindig sok marad a 2. szonda értékeinek. Tehát ez meg folyamatosan a csökkenést fogja "kérni".

De itt egy leírás róla:

Diagnosztikai hibakód - DTC - P0171

Tüzelőanyag optimalizáló rendszer, túl szegény

Rendszerleírás

Ha az adaptációs határértéket folyamatosan meghaladja, az adaptív feltételek kitérése lehetővé teszi egy lassú hiba előjöttének észlelését. Két időmérő (egy a gazdag oldalnak és egy a szegény oldalnak) méri, ha a lambda kontroller átlépi az adaptációs határértéket. Amikor az egyik időmérő eléri annak maximális értékét, a rendszer hibát észlel.

E teszt célja, hogy egy hibát szimuláljon, amely az adaptív feltételek túllépését eredményezné. Két típusú hibát kell létrehozni.

Egy szegény-oldali kitérést: P0171

Egy gazdag-oldali kitérést: P0172

Így szükséges annak meghatározása mindkét hiba esetében, a kedvező határt és a hibás határt. Egy adott hiba esetén mérje le a kibocsátási határértéket, amíg a törvényes kibocsátási határértéket túllépi.

Megjegyzendő, hogy a probléma kívánt kibocsátási határértékben gyökerezik, ezért nehéz megzavarni a rendszert annyira, hogy átlépje a kibocsátási határértéket. A hangolást egy kijelölt kalibrálás segítségével végezték, ám mivel egy ilyen eljárást a rendeletek nem engedélyeznek, szükség van egy kézzelfogható üzemzavar előidézésére (üzemanyagnyomás-szabályozó, üzemanyag-befecskendező, légszivárgás, stb.).

A diagnosztikai hibakód észlelésére irányuló teszt feltételei

A gépjármű zárt szabályozókörös vezérlési üzemmódban van.

A motor jár.

Az EVAP aktívszén-tartály és tüzelőanyag rendszer normálisan működik.

Nincs hiba az ECT, IAT, MAP, CMP, CKP vagy TP érzékelőben.

A motor hűtőfolyadék-hőmérséklete 69,75 °C fölött van.

A hibakód eltárolásának feltételei

A rövid távú üzemanyag optimalizálás értékének és az adaptív üzemanyag-korrekciónak az összege a 400 másodperces teszt-időtartamon belül 200 másodpercen keresztül magasabb, mint 29%.

Intézkedések a hibakód eltárolása után

A hibajelző lámpa (MIL) kigyullad.

Az ECM eltárolja a működési feltételeket a diagnosztikai hibánál. Ez az információ a pillanatkép és a hibarekord pufferben kerül tárolásra.

Egy előzmény hibakód is eltárolásra kerül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra h Z16XEP

Hengerfej felújításra kértem árajánlatot több helyről. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy legyen szíves valaki bennfentes leírni nekem, hogy pontosan milyen alkatrészek cseréje vagy felújítása szükséges egy ilyen művelethez. Több helyről jött vissza árajánlat az alkatrészekre de sajnos van ahol csak cikkszámot az opelosok meg valami kódot írtak vagy rövidítést és ebből nem tudom kihámozni a dolgokat viszont elég nagyok az eltérések az alkatrészárak között és jó volna látni pontosan tudni és látni hogy minek mi az ára. Tudna nekem valaki összeállítani egy számomra érthető és egyeztethető gyári alkatrész listát.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy, hogy a rendszer folyamatosan a P17152 kódot dobta....ez ugye a "túl szegény keverék" hiba....naszóval...mitől is lehet ez? A rendszer ugye 2 szonda folyamatos értékeit hasonlítja össze úgy, hogy a kettő közötti katalizátor "tevékenységét" ismeri....tehát a katalizátor előtti 1 szonda értékei a katalizátor "munkája" miatt megváltoznak, így a 2. szondánál természetesen valami csökken, átalakul, tök.m tudja milyen folyamatok zajlanak le a katalizátorban, de tény, hogy a 2. szonda adatai teljesen mások lesznek, mint az 1.-nél. Ha a 2. szonda mérése alapján az jön ki, hogy a kat. után még mindig sok az üzemanyagra vonatkozó érték, akkor ugye azt "kéri" a rendszertől, hogy még kevesebb üzemanyagot adagoljon. Persze szerencsétlen motorvezérlő már eljut oda, hogy ha egy bizonyos szint alá menne, akkor már nem járna a motor....tehát hibát dob, ezt a 171-es kódot... P0171

Tüzelőanyag optimalizáló rendszer, túl szegény

Nem vonom kétségbe az állításodat, hogy nálad az olajkör belső tömítetlenségének megszüntetése volt szükséges, de a fent leírt mechanizmusnak nem így kellene lennie.

Tudomásom szerint a szabályozási hurokban az első szonda vesz részt, a másodikat csak a katalizátor működésének ellenőrzésére használja, arra van is külön hibakód.

Szegény keverék esetén az égéstermékben több oxigén marad mint kellene. Ilyenkor további dúsításra lenne szükség de az említett 29%(ez egyébként elég soknak tűnik) jelzési limitbe ütközik és kiabál.

Több oxigén más gyakoribb okból is maradhat, pl.:

  • lehet hogy nem is marad csak a szonda vacakol
  • légtömegmérő, beszívott levegő hőmérő is lehet ludas, ha a mértnél valójában több/hidegebb levegő áramlik be amihez aztán benzinmennyiséget számol
  • lehet gond az üzemanyagrendszerrel is, aminek következtében nem sikerül a kiszámolt mennyiségű anyagot befecskendezni (ü.a. szűrő nélküli rendszernél ezen sem csodálkoznék, ha összejönne néha valami)
  • vagy ha a szívóoldal tömítetlen a MAF után és olyan levegő is bejut amiről nem tud az ecu
  • tömítetlenség lehet a másik oldalon is a szonda környékén
  • ezeknél az EGR eldugulása is tud vicceskedni, ha nyitott EGR-nél ugyanúgy csak levegőt szív

Ráadásul az enyém kb 1500 liter benzin mellé tüntet el egy liter olajat, ettől pont semminek nem kellene történni ha éghető ha nem.

Neked tutira ez volt az egyetlen hibakódod anno?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.