Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Volt e már valakinek gondja a kormányművel? Kollegám C Corsája furcsa zörrenő hangokat ad alulról a kormány-padlólemez-tűzfal találkozásánál, az útegyenetlenségeknél, áthajtáskor hallatszik.

Halottam én is, hogy volt típushiba ezeknél a corsáknál, de létezik hozzá jav. készlet amivel orvosolható a jelenség.

A kérdésem az lenne, hogy találkozott e már valaki ilyennel, esetleg javított e ilyet és tudja mi szokott lenni a probléma, mit hol kell cserélni benne?

A kormány csendesen és könnyen jár, de ez a csörrenés nagyon zavaró.... :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Megakadtam...meg a Corsám is.Szóval szert tettem 1 motorhibás (láncugrott)12v Corsára,motorcsere(X10XE,1998) megtörtént-minden szép és jó....lenne.Rögtön indítás után kb.1-2 másodperc után azonban a motor leáll.Ha félgázon indítok akkor 1-2 sec félgázon aztán leáll.Ha fullgázzal indítok akkor 1-2 sec fullgáz aztán leáll.Ha indítósprayt nyomok akkor addig megy a motor míg a nyomom a sprayt-hibátlanul...Nagyon úgy tűnik hogy valami indítás után letiltja az üzemag-ellátást....

Valakinek ötlete hogy mi lehet ez?? blink.gif wacko.gif

Előre is örök hála!

Udv!Nagyon kene vmi otlet -Lehet ez EGR?

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Akkor lenne motorkontrol lámpád.De korábban hasonló hibával immobiliser gond és volt motorvezélrő csere.Rá kellene tenni TECH-re, hogy mit dob ki.

Motorkontrol lampa nincs,immobiliser nem hiszem mert akkor be se roffenne...

az injektorhidon a szelepet ha megnyomom mennyire kell priccelni a benzinnek?Mert ez epp csak hogy kop 1 3centiset...

koszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Corsa B '96 -nál lehet e cserélni vagy javítani valahogy a hátsó ablakfűtés szálait, mert meg van szakadva és nem kap áramot?!

Köszi előre is! G.

Létezik erre javítóstift, tulajdonképpen egy festék, olyasmi dobozban van mint egy körömlakk, ezzel óvatosan kihúzva a szálakat elvileg javítható. Legutóbb a Homasitában láttam ilyet. Sajna nekem sem működik a hátsóablakfűtésem (illetve 4 szál igen, a többi meg van szakadva :lol: ), de nálam ez a javítás nem járható út a fólia miatt, azt meg nem akarom leszedni ezért, úgyhogy marad a bosszankodás...

Link to comment
Megosztás:

És azt lehet javítani, vagy venni kell másikat? Az az övfeszítő patron ami az ülés alatt van, vagy az amire feltekeredik az öv? Köszi! G.

A patron az pirotechnikai övfeszítő szerkezet része és az csak megfelelő szögben ért megfelelő erősségű ütközéskor gyújt be és "belehúz" az űlésbe az öv.....

Ami téged érint az a rugós mechanizmusa az öv visszacsévélő szerkezetnek, az pedig csere....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy cserélt-e már valaki kilóméter spirált B Corsa-ban?

Én kicseréltem, de valami furcsa, daráló hangot ad azóta a km óra.

Tapasztalt már valaki ilyet? Esetleg tudja valaki, miért lehet ez?

Mondtak olyat, hogy azért, mert nem gyári! Igaz lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy cserélt-e már valaki kilóméter spirált B Corsa-ban?

Én kicseréltem, de valami furcsa, daráló hangot ad azóta a km óra.

Tapasztalt már valaki ilyet? Esetleg tudja valaki, miért lehet ez?

Mondtak olyat, hogy azért, mert nem gyári! Igaz lehet ez?

Az egészet cserélted?

Mert van olyan,ami kétrészes.

Utángyárott?Mert lehet adtál a szarnak egy pofont.

Azért nézd még meg,hogy helyén van-e rendessen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy néha-néha menet közben megakad a kilóméter mutató! Mondjuk megyek 70-80 km -t és egyszer csak megakad mondjuk 60 -nál és nem mozdul! Utána kicsit leesik 40 -re és ott marad!

Mi lehet a gond? Rossz az egész óra?

Köszi előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

nem reg vetem egy corsat 2002 kozbe csinal egy olyant h mikor inditanam nem mukodik semi a muszerfalon es nem indul de a radio, ablak, stb az mukodik. Ha fel nyitom a motorhaztetot es

le csapom akkor mar minden mukodik normalisan. Volt szervizben es ok sem tudtak segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy néha-néha menet közben megakad a kilóméter mutató! Mondjuk megyek 70-80 km -t és egyszer csak megakad mondjuk 60 -nál és nem mozdul! Utána kicsit leesik 40 -re és ott marad!

Mi lehet a gond? Rossz az egész óra?

Köszi előre is!

G.

Kmóra bowden csere!Csakis gyárit!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.