Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, megoldódott a fék probléma! Egy keresztkulcs és egy kalapács meg vagy 3-4 ütés segített rajta!

Lenne egy másik gond is: 80-90 km/h környékén el kezd remegni a kormány, de elég rendesen!

A kocsi alatt 195/50 R15 gumik vannak!

Mi lehet a gond?

Köszi!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, megoldódott a fék probléma! Egy keresztkulcs és egy kalapács meg vagy 3-4 ütés segített rajta!

Lenne egy másik gond is: 80-90 km/h környékén el kezd remegni a kormány, de elég rendesen!

A kocsi alatt 195/50 R15 gumik vannak!

Mi lehet a gond?

Köszi!

G.

Na, ez jó hír. Akkor mégis csak be volt ragadva. Kézifékkel azóta gondolom te is óvatosabban bánsz :D :lol:

A kormányremegés elég sok mindentől lehet:

Ilyen gumiknál már az út egyenetlenségek, nyomvájuk is jobban érződnek, de ha úttól függetlenül mindíg csinálja, akkor első körben a kerekeket kéne kicentíroztatni gumisnál. Ha még mindíg gond van, akkor valami futómű probléma lesz: lehet, hogy elég a futóművet beállítani, de a gömbcsuklókra is rá kellene nézni (főleg a kormányösszekötőkre), hogy nem e lötyögnek már kicsit. Ha a kerekek lent vannak, akkor úgy is hozzá lehet férni.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hawer már bombázott szét Astra középkonzolt, akkor nem lesz nagy kunszt, és tényleg a középső levegőkiömlőket kell először kipattintani, kapcsolókat lehúzgálni, aztán majd adja magát.Elég sok a kipattintós alkatrész.

Hali! Megköszönném ha valaki pontosabban körül tudná írni mégis hogy lássak neki az Opel Corsa City 1.2-es középkonzol égőinek kicseréléséhez ha a középső levegőkiömlőket kiszedtem hogy tovább??? :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.4-es A corsám!

Van vele egy kis gond!

Úgy kezdődött a baj,hogy jöttem haza,és az autó kezdett olyat csinálni,mint ha nem kapna elég benzint(vagy ha kifogyott volna).De nem ez volt a baj,mert szétszedtem a befecskendezőt,és semmi baj.Beindítottam,de furcsa hangja volt a motornak,mikor elindultam az autó rángatott ,mint a rosseb,még menet közben is.Kb. 3-4 méter után ugy döntöttem nem killasztom.Betolattam felpattintottam a motorházat,ekkor észrevettem,hogy lóg a vezérműszíj és a feszítőgörgö is.

Kérdésem:

Mi lehet a baja?Érdemes -e megcsináltatni?Elég csak vezérműszíjat+görgöt venni?Be-e kell állítgatni valamit a vezérléssel,gyújtással?Mit tegyek?

A corsa 1991-es 1.4i (C14NZ)

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

...Betolattam felpattintottam a motorházat,ekkor észrevettem,hogy lóg a vezérműszíj és a feszítőgörgö is...

Kérdésem:

Mi lehet a baja?Érdemes -e megcsináltatni?Elég csak vezérműszíjat+görgöt venni?Be-e kell állítgatni valamit a vezérléssel,gyújtással?Mit tegyek?

...

Hát a hiba azt hiszem egyértelmű :lol: Csoda, hogy még be tudtál vele tolatni meg ilyesmi.

Szerintem az volt a szerencséd, hogy a C14NZ-nél nem ver bele a dugóba a szelep tudtommal (de cáfoljatok meg),

vagy csak a lazaság miatt még mozdított annyit rajta, hogy mindig elkerüljék egymást.

Állítgatni nem tudsz semmit és nem is érdemes. Vezérléscsere: szíj + feszítőgörgő. Ha meg már úgy is ott vagy, akkor a vízpumpára is érdemes ránézni. Ezeknél a motoroknál még nem olyan horror összegből lehet kihozni, szerintem érdemes lehet rákölteni, ha a kocsi használható állapotban van egyébként. Árakat most így nem tudok, majd a többi cartárs szerintem mond valamit :D

Ha rendesen (és) a helyén van a vezérlés, akkor szerintem nem szabad, hogy más baja legyen. Az injektort meg legközelebb inkább ne nagyon szedegesd szét, mert többet árthatsz vele. Tisztítani házilag nem igazán lehet.

Link to comment
Megosztás:

Hát a hiba azt hiszem egyértelmű :D Csoda, hogy még be tudtál vele tolatni meg ilyesmi.

Szerintem az volt a szerencséd, hogy a C14NZ-nél nem ver bele a dugóba a szelep tudtommal (de cáfoljatok meg),

vagy csak a lazaság miatt még mozdított annyit rajta, hogy mindig elkerüljék egymást.

Állítgatni nem tudsz semmit és nem is érdemes. Vezérléscsere: szíj + feszítőgörgő. Ha meg már úgy is ott vagy, akkor a vízpumpára is érdemes ránézni. Ezeknél a motoroknál még nem olyan horror összegből lehet kihozni, szerintem érdemes lehet rákölteni, ha a kocsi használható állapotban van egyébként. Árakat most így nem tudok, majd a többi cartárs szerintem mond valamit :lol:

Ha rendesen (és) a helyén van a vezérlés, akkor szerintem nem szabad, hogy más baja legyen. Az injektort meg legközelebb inkább ne nagyon szedegesd szét, mert többet árthatsz vele. Tisztítani házilag nem igazán lehet.

Ebben tévedsz. Zotya cartárs tudna mesélni. :lol:

A többi meg van egy 25-30 ezerből, ha saját maga csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm SZépen!

Akkor mit csináljak vele?motor cserével jobban járnék?

Mit jelent nálad az, hogy lóg a szíj??? Laza?? Ha szakadt, akkor hf javítás alap. Utána meg tömítés, vezérlés csere, szintén alap.

A motor cserénél ugyanúgy cserélni kell a vezérlést. Ki tudja mikor volt előtte cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Ebben tévedsz. Zotya cartárs tudna mesélni. :lol:

A többi meg van egy 25-30 ezerből, ha saját maga csinálja.

Pedig akkor én is ezzel nyugtattam magam, hogy vhol olvastam a neten (azóta sem találom) hogy a C14NZ-nél általában nincs motorsérülés szakadáskor. Aki írta vagy nem értett hozzá, vagy ezek nem tartoznak az "általában" kategóriába. De ha szerencséje van, akkor csak pár fogat ugrott át a szíj, és még tényleg nem vert össze. Új szíjjal jelre kéne rakni, kézzel átforgatni, de mégjobb lenne levenni a HF-et, és ránézni a szelepekre, himbákra. Aztán ha minden megvan akkor jöhet a komplett vezérlés, vízpumpa, tömítéscsere.

Link to comment
Megosztás:

Pedig akkor én is ezzel nyugtattam magam, hogy vhol olvastam a neten (azóta sem találom) hogy a C14NZ-nél általában nincs motorsérülés szakadáskor. Aki írta vagy nem értett hozzá, vagy ezek nem tartoznak az "általában" kategóriába. De ha szerencséje van, akkor csak pár fogat ugrott át a szíj, és még tényleg nem vert össze. Új szíjjal jelre kéne rakni, kézzel átforgatni, de mégjobb lenne levenni a HF-et, és ránézni a szelepekre, himbákra. Aztán ha minden megvan akkor jöhet a komplett vezérlés, vízpumpa, tömítéscsere.

Rémlett valami, csak hirtelen én sem találtam a hozzászólást, ezért is írtam, hogy javítsatok ki.

Akkor azt hiszem csak a C20NE volt beverésbiztos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap folyamán olajat cseréltem a verdában, de akadt egy ksi gond! Mindössze 2l olaj jött le az autóból és 3 ment bele úgy, hogy max alatt van egy kicsivel.

Ha jól tudom 3,5 l olajnak kell belemenni és gondolom én annyinak is kell lejönni. Nem látom csöpögni meg folyni!

Lehet, hogy ennyi olajat megeszik az autó?

A kipuf.gáz nem füstöls, nem olajos!

Mi lehet vele??

Valami komoly probléma?

Köszi szépen!

Jah, egy B Corsa-ról van szó!

G.

Link to comment
Megosztás:

...

A mai nap folyamán olajat cseréltem a verdában, de akadt egy ksi gond! Mindössze 2l olaj jött le az autóból és 3 ment bele úgy, hogy max alatt van egy kicsivel.

Ha jól tudom 3,5 l olajnak kell belemenni és gondolom én annyinak is kell lejönni. Nem látom csöpögni meg folyni!

...

Az elég kevés. A szintjelző mit mutatott előtte?

Melegen engedted le az olajat? Mert hidegen általában nem csöpögött ki rendesen. Melegen hígabb.

Olajszűrővel együtt cserélted? Milyen motorkódú az autó?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Melegen engedtem le az olajat! Kb 35-40 percig ki volt tekerve a teknőből a csavar, de nem jött le több! Szűrővel együtt cseréltem, így lett 2l!

X14SZ a kódja!

Sajnos előtte nem néztem meg a szintet!

Az olajteknő tömítésnél körbe ki van rakódva az olaj, de csepegni nem csepeg, és nem hiszem, hogy 1,5l olaj kirakódott, mert nem áll rajta vastgaon!

Mi lehet vele?

Köszi!

G.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha nem jött ki több és előtte nem nézted meg a szintet, akkor sajna sanszos hogy ennyi volt benne... :lol:

Ha kitekered az olajleeresztő csavart és vársz 35-40 percet, akkor nem nagyon szokott bennemaradni másfél liter olaj, én legalábbis még nem hallottam ilyenről...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autószerelők azt szokták mondani, hogy ezeknek a motoroknak a 6 dl / 1000km teljesen elfogadható olajfogyaszás már ilyen korban. Szóval a 1,5 liter/10000 km kimondottan jónak számít. Csak azt ajánlom, hogy azért 1000 km-ként nézz rá az olajszintre, mert a 10e km-kénti olajcsere nem azt jelenti, hogy közben nem kell egy decit sem utánatölteni. A te érdeked!

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.