Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


forumadmin

Recommended Posts

  • 3 months later...

G Astrámat újonnan vettem, így nagy becsben tartottam, azaz mindig szakszervízbe vittem. Én naív azt feltételeztem, hogy amit kifizetek azt meg is csinálják. Fél évig nyomaztam, hogy az anyós ülés padlóján miért áll 1 cm viz egyfolytában. (szakszervíz csinált valami alibi munkát)

Megoldás: A kesztyűtartó irányából megközelíthető klíma hőcserélő és pollenszírő csak a számlát került kitakarításra és kicserélésre. Az 1/3-ra összegyűrt pollenszűrő és a marék kosz kiszedése után a tulfolyócső is kitakarításra került, és csodák csodájára a szőnyeg száraz maradt.

Tanulság, a szakszervíz nem az előírt technológia szerint dolgozik. Én már csak magamban bízom és ezeket a komoly szakértelmet és szerszámoztottságot igénylő munkákat magam csinálom és messze elkerülöm a Kerepesi úti Opel szervízt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 years later...
  • 1 month later...
On 2019. 06. 08. at 10:43, fireolto írta:

Helló!

Ha valaki jár még erre...

Corsa C-ben a klímát hogyan kell tisztítani habbal? Hol kell bejuttatni a hőcserélőhöz?

Köszi

 

1 óra, gezoli írta:

Ez engem is érdekelne!

A légelosztó dobozhoz amiben a radiátor és a hőcserélő is van leginkább a középső befúvók vannak közel. De valahol azt olvastam hogy a hab nem jó, mert ki tud folyni a tömítésnél ( amikor összeesik) és kárt csinálhat. Nem tudom milyen kárt és miben, de én szerintem inkább a légkondi tisztító bombát próbálom ki. Ugye a fertőtlenítés a lényeg, és a leírás szerint ez is jó erre. 

https://opel.7zap.com/hu/car/x01/c/5/1-0/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.