Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nem ne mán, csak egyszer kellett volna megcsinálni rendesen, és akkor nem szopnál...

folyamatosan megy ez a szerviz drága, meg mindenki csak lehúz, most meg szopsz... szar ügy.

nem az autó fostalicska, hanem te vagy egy olcsójános aki spórolt a megjavittatással...

uff...

UI: nekem egyszer ment tönkre a generátorom, akkor felujittattam egy tonna pénzért. ez volt 3 éve. még mindig müködik. akkor most ki csinálta jól? :rolleyes:

:blink: Nah most jól megkaptam!

Erre csak annyit tudok mondani mindenki a lehetőségei szerint!

Link to comment
Megosztás:

hát annyit nem, az biztos!

mondjuk a tempomatra annyira nem lenne szükségem, 90% városi használatra be sem érdemes kapcsolni :blink: csak kíváncsi voltam :rolleyes:

A BC jó lett volna, de ha sok macerával jár, akkó nem kell :lol:

BC opelbe

40.800Ft, a srác aki csinálja szokott fórumozni. Egyeltalán nem macerás, akinek van egy kis műszaki érzéke, be tudja szerelni, illetve be is szerelik, ha kéred.

Link to comment
Megosztás:

BC opelbe

40.800Ft, a srác aki csinálja szokott fórumozni. Egyeltalán nem macerás, akinek van egy kis műszaki érzéke, be tudja szerelni, illetve be is szerelik, ha kéred.

köszi-köszi!! :lol:

Kaptam infót, hogy opel16V csinálja...Tőle vettem az olajat (metabond) eddig.

Majd lehet felveszem vele a kapcsolatot , de most 41ropim nincs rá hirtelen :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

köszi-köszi!! :P

Kaptam infót, hogy opel16V csinálja...Tőle vettem az olajat (metabond) eddig.

Majd lehet felveszem vele a kapcsolatot , de most 41ropim nincs rá hirtelen :lol: :lol:

én úgytudom a régi fajtát nem készíti már, az új pedig még nincs készen

de ez kint is van az oldalon...

Link to comment
Megosztás:

köszi-köszi!! :P

Kaptam infót, hogy opel16V csinálja...Tőle vettem az olajat (metabond) eddig.

Majd lehet felveszem vele a kapcsolatot , de most 41ropim nincs rá hirtelen :lol: :lol:

"Ennek a BC-nek a forgalmazása 2009. májusban befejeződött. 2009 végére forgalomba kerül az utódja, ami már márkafüggetlen lesz, és jóval többet tud elődjénél! Részletek itt a honlapon később."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy szeretnék méretpontos sportkipufogót venni az astrámhoz, találtam is a vaterán ilyet de nem tudok sehogyse regisztrálni, meg személyesen is megnézném elötte.

Tudnátok nekem ilyen boltot mondani vagy elérhetőséget?

Dinamit kipufogó, vagy Magnum dob,

ha normális áron akarsz és azt hogy 4-5 évig ne legyen vele gond akkor ezeket ajánlom. mind a kettőtől vettem már dobot. fel is teszik garival stb stb

Link to comment
Megosztás:

Hogyan működik G Astrában a fékolaj csere?

Mit kell csinálni van leírásom a Csináld magadban.

Azt irja, hogy az ABS-esben valami géppel kell légteleniteni, mert, hogy az abs szivattyú levegőt kap?

Erről tapasztalat?

Vagy csak sorba kell légteleníteni a mindegyiknél?

Valahol írja könyv,hogy az ABS-est más sorrendben kell,de eddig mindig a régi bevállt módszer szerint csináltuk és nem volt gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valahol írja könyv,hogy az ABS-est más sorrendben kell,de eddig mindig a régi bevállt módszer szerint csináltuk és nem volt gond. :lol:

Azt irja, hogy 1. jobb hátsó, 2. bal hátsó 3. jobb első 4. bal első

Itt irja hogy a levegő az ABS hidraulikus szivattyújába kerülhet és ilyenkor légtelenítő készülékkel kell légteleníteni.

Link to comment
Megosztás:

Dinamit kipufogó, vagy Magnum dob,

ha normális áron akarsz és azt hogy 4-5 évig ne legyen vele gond akkor ezeket ajánlom. mind a kettőtől vettem már dobot. fel is teszik garival stb stb

nekem Jano-dob van fennt 5 éve, semmi baja még, roszdát amikor alatta voltam nyáron, nem láttam rajta

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ünnepek alatt elég sokat mentünk az autóval (~1000km) és sajnos érdekes dolgokra lettem figyelmes. :lol:

~500km alatt megevett 7 deci olajat, ami nagyon sok főleg úgy, hogy előtte jóformán semmit nem evett.

Mindezek mellé eltűnt majdnem egy liter hűtővizem is. Mindkettőt utánatöltöttem, azóta mentem vele megint 500km-t és egyik sem fogyott. Igazából nem értem, hogy mi lehetett a gond. Az tény, hogy egy 10 éves autóba 5w40-es olaj van, ami nem igazán bele való, de úgy voltam vele, hogy ha nem eszi akkor jó ez neki.

Mi a véleményetek? Ezzel kapcsolatosan melyik a most kapható olajak közül a legjobb szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom hogy ráadásul neked az alvázszám sem mindegy lambda választáskor.

0855345 vagy 0855390 katalógus számú kell bele.

kb 16e-től 58-ig terjed az ár!!!!!!!!!

Üdv

a boltban ezt mondák és ajánlották:

Típushoz rendelt denso van 12500 vagy ntk 14500.ezek garantáltan jól működnek.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

a boltban ezt mondák és ajánlották:

Típushoz rendelt denso van 12500 vagy ntk 14500.ezek garantáltan jól működnek.

Vélemény?

Korábban volt itt szó a cuccok osztályozásáról és van benne igazság:

- gyári (beszállító Bosch, de GM csomagolásban van) 60.000 lett volna

- Bosch 22.000 volt, ezért én ezt vettem bele.

Gond nincs vele, de szerintem nem minden kerek, mert a korábbi szondával (a gyárival) egy fél lityóval kevesebb volt a fogyi. Kétlem, hogy ennyit változott a vezetési stílusom.

Még most is ilyen drága a gyári cucc?

szerk: most más nem gyári beszállító cuccaival nem is tudom mi lenne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy 2009-es gyártmányú OPEL Astra G típusú gépkocsim nagyon zajos...Normál motor hangja van, de az utastérben nagyon zavaró. Mondhatnánk hogy sportos, de én nem ezért vettem új autót. A 9 éves FIAT Bravám is halkabb volt az utastérből hallgatva. Létezik, hogy egy gyári autónál, amiben most van 6000 Km hibás legyen a zajszigetelés. Ha netán "ez ilyen, és élj együtt vele", akkor létezik valami megoldás, hogy csendesebb legyen az utastér? (Olajszint rendben)

Segítségetek előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy 2009-es gyártmányú OPEL Astra G típusú gépkocsim nagyon zajos...Normál motor hangja van, de az utastérben nagyon zavaró. Mondhatnánk hogy sportos, de én nem ezért vettem új autót. A 9 éves FIAT Bravám is halkabb volt az utastérből hallgatva. Létezik, hogy egy gyári autónál, amiben most van 6000 Km hibás legyen a zajszigetelés. Ha netán "ez ilyen, és élj együtt vele", akkor létezik valami megoldás, hogy csendesebb legyen az utastér? (Olajszint rendben)

Segítségetek előre is köszönöm...

a tűzfal sincs le hangszigetelve, meg a motorháztető sincs, úgyhogy ez ilyen...bejön a motorhang

Mondjuk én szeretem :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy 2009-es gyártmányú OPEL Astra G típusú gépkocsim nagyon zajos...Normál motor hangja van, de az utastérben nagyon zavaró. Mondhatnánk hogy sportos, de én nem ezért vettem új autót. A 9 éves FIAT Bravám is halkabb volt az utastérből hallgatva. Létezik, hogy egy gyári autónál, amiben most van 6000 Km hibás legyen a zajszigetelés. Ha netán "ez ilyen, és élj együtt vele", akkor létezik valami megoldás, hogy csendesebb legyen az utastér? (Olajszint rendben)

Segítségetek előre is köszönöm...

Jól mondod, nincs benne, kispórólták, ez már CL 2. Egyébként szerintem annyira nem zavaró

keress bontóban 2004-előtt gyártottról tűzfal meg motorháztető szigetelést, aztán tedd bele. A tűzfal szigetelés beszerelése kicsit necces, lehet a motort is ki kell szedni.

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod, nincs benne, kispórólták, ez már CL 2. Egyébként szerintem annyira nem zavaró

keress bontóban 2004-előtt gyártottról tűzfal meg motorháztető szigetelést, aztán tedd bele. A tűzfal szigetelés beszerelése kicsit necces, lehet a motort is ki kell szedni.

Nekem olyan csendes mint a tavaszi fuvallat. :lol: (1999)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.