Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Nektek az olajbeöntőnél a sapka az mennyire zár jól? Mert ma úgy jártam, hogy van kb egy 12km.-es felmart, kátyús rész ahol szinte csak alapjáraton lehet gurulni, és azt vettem észre hogy valószínűleg a rezgéstől a sapka lejött....

Nekem jól zár, de az F-emen annó nagyon laza volt. Olyannyira, hogy hidrotőke zajhoz hasonló kattogást produkált a rezgéstől.

Viszont ettől függetlenül soha nem fordult elő, hogy lejött volna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem jól zár, de az F-emen annó nagyon laza volt. Olyannyira, hogy hidrotőke zajhoz hasonló kattogást produkált a rezgéstől.

Viszont ettől függetlenül soha nem fordult elő, hogy lejött volna.

nekem "ledobta" nem jött le csak fellazult, és olyan mintha csak rá lett volna téve, és nem csavarva, bár igazán alig lehet ráfordítani....épp hogy egy picit ellehet fordítani...

Link to comment
Megosztás:

nekem "ledobta" nem jött le csak fellazult, és olyan mintha csak rá lett volna téve, és nem csavarva, bár igazán alig lehet ráfordítani....épp hogy egy picit ellehet fordítani...

Hát akkor ott valami nem jól van, mert szerintem kb 45 fokot kellene tudni forgatni bezáráskor.

Link to comment
Megosztás:

de nálam is megvan a 45 fok, csak olyan mintha túl laza lenne, eddig nem tapasztaltam még ilyet csak most hogy túl belezúgtam egy nagyobb kátyúba....

Tényleg nézd meg a tömítőt vagy állíts finomhangolóval a körmön ami leszorítja a kupakot!

Biztos nem volt kinn a "nagy kátyúba belezúgni tilos"tábla? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nézd meg a tömítőt vagy állíts finomhangolóval a körmön ami leszorítja a kupakot!

Biztos nem volt kinn a "nagy kátyúba belezúgni tilos"tábla? ;)

sajnos nap mint nap ott járok és már jobban ismerem a kátyúkat mint az asszony tstét :lol: :) ;)

csak egy kicsit később kezdte el lassítani így egyet elkaptam....(ilyenkor örülök, hogy nincs alufelni a gépen)

Link to comment
Megosztás:

sajnos nap mint nap ott járok és már jobban ismerem a kátyúkat mint az asszony tstét :lol: :) ;)

csak egy kicsit később kezdte el lassítani így egyet elkaptam....(ilyenkor örülök, hogy nincs alufelni a gépen)

biztos az asszony testére gondoltál ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia Mindenkinek!

Hallott már valaki olyanrol hogy elkopnak a szelepvezetők? Olaj-ojalszürő (GM10W40) csere 10ezer km-enként mindig volt! Ezt én nagyon morbidnak tartom!Annyit mondtak hogy valószínü ez okozza a leállásokat kuplungoláskor,illetve a rángatásokat kigyorsításkor!

Várom a hozzáértők elrettentő és/vagy megnyugtató válaszait! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hallott már valaki olyanrol hogy elkopnak a szelepvezetők? Olaj-ojalszürő (GM10W40) csere 10ezer km-enként mindig volt! Ezt én nagyon morbidnak tartom!Annyit mondtak hogy valószínü ez okozza a leállásokat kuplungoláskor,illetve a rángatásokat kigyorsításkor!

Várom a hozzáértők elrettentő és/vagy megnyugtató válaszait! :lol:

Nem csak szelepszorulása van ennek is?

Link to comment
Megosztás:

Szia Mindenkinek!

Hallott már valaki olyanrol hogy elkopnak a szelepvezetők? Olaj-ojalszürő (GM10W40) csere 10ezer km-enként mindig volt! Ezt én nagyon morbidnak tartom!Annyit mondtak hogy valószínü ez okozza a leállásokat kuplungoláskor,illetve a rángatásokat kigyorsításkor!

Várom a hozzáértők elrettentő és/vagy megnyugtató válaszait! :lol:

Szia!

szerintem inkább az EGR fele kéne keresgélni :) ezt a kuplung kinyomásra való leállást meg rángatás inkább erre fognám!

Link to comment
Megosztás:

Csao nem tudja valaki mi lett a véerdmény, ill. mennyibe került?

Mert engem is ezzel rémisztgetnek...

Köszi Rota

90 ropiba került

szimering csere a szelepvezetőknél ami dupla és szoknyás nem mint a régi ami szimpla volt.

teljesen elkeményedett a régi szimering és a szelepvezetőbe feljutott a korom jó vastagon.

+ a hengerfej felújítás 45000 áfa nélkül

+ a szerelő munkadíja 22000 áfával a gari miatt

+ szimering, tömítések 23000 számlára

azóta tünetmentes a kocsi na meg megjött az ereje

+ 1000km után olajcsere

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

szerintem inkább az EGR fele kéne keresgélni :lol: ezt a kuplung kinyomásra való leállást meg rángatás inkább erre fognám!

A probléma valószínű a szelepek körül lesz, mégpedig megszorulnak a szelepek. Ez szinte biztos, ahogy a kolléga is említette az előbb. Ugyan ezt csinálja/csinálta az enyém is, márkaszervizes ismerős is ezt mondta hibának. Viszont, hogy miként lehet gyógyítani ez már jobb kérdés. Az enyémen az üzemagyagba keverős szeleptisztító+fagyizás nem segített semmit. Magasabb oktánszámü üzemanyag is csak ideig-óráig. Most ajánlottak márkaszervízben egy Würth szeleptisztítót, amit a fojtószelepbe kell fújni járó motornál és utána jól meghajtani, most ezt tesztelem. Múlt kedden nyomtam bele, de jelentkezett azóta is, bár ritkábban és pénteken olyan 30 km-t mentem vele 4500 körül, azóta nem csinálta. Úgyhogy majd elválik, máskor is bírta pár napig. Ha ez nem jön be, akkor mondták, hogy vigyem át, lekötik a tankot és az AC pumpát, rákötik az ő ketyeréjüket és átjáratják a motrot valami spec, nagyon erős cuccal. Ez kb olyan 20 papír. Ez a végső lehetőség mielőtt szét kellene kapni és megnézni belülről. Úgyhogy majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

90 ropiba került

szimering csere a szelepvezetőknél ami dupla és szoknyás nem mint a régi ami szimpla volt.

teljesen elkeményedett a régi szimering és a szelepvezetőbe feljutott a korom jó vastagon.

+ a hengerfej felújítás 45000 áfa nélkül

+ a szerelő munkadíja 22000 áfával a gari miatt

+ szimering, tömítések 23000 számlára

azóta tünetmentes a kocsi na meg megjött az ereje

+ 1000km után olajcsere

:lol:

Bízok benne, hogy az enyémnél erre nem lesz szükség. :S Mondjuk nem értek hozzá, így ezt megkérdezem, hogy a hengerfej felújítás minden féle képpen szükséges? Szelepszár szimeringnél miért kellet felújítani a hengerfejet?

Link to comment
Megosztás:

90 ropiba került

szimering csere a szelepvezetőknél ami dupla és szoknyás nem mint a régi ami szimpla volt.

teljesen elkeményedett a régi szimering és a szelepvezetőbe feljutott a korom jó vastagon.

+ a hengerfej felújítás 45000 áfa nélkül

+ a szerelő munkadíja 22000 áfával a gari miatt

+ szimering, tömítések 23000 számlára

azóta tünetmentes a kocsi na meg megjött az ereje

+ 1000km után olajcsere

:lol:

Csao,

tehát akkor ezt kéne csinálni ha a hideg motor időközönként rángat...

és a 4. hengert írja ki hibának, próbatrafó (ezt legalább megusztam) csere után is.

szép summa,

én a Kisalföldről írok... gondolom nem erre van a szerelő aki

csinálta neked.

Köszi az Infókat - Rota

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nekem mostanság az tűnt fel,hogy ha megyek akár 30-40-km/ó-val,akkor a kesztyűtartó felől hallok valami halk csattogást,de csak gázadásnál.Alapjáraton semmi.Nem szelep hang,mert a motortérnél meg szépen muzsikál minden.Szerintetek?

Csao ezt nekem is csinálja, elvittem szerelőhöz

elöször meg se akarta hallani miröl beszélek a kis süket

aztán amikor ráérzett azt mondta ne törödjek vele...

azóta se tudom mi az, ugyhogy engem is érdekelne

Nálam olyan mintha a másodpercmutató kattogna az órán csak kétszer olyan gyorsan,

szintén a kesztyütartó felöl....

Róta

Link to comment
Megosztás:

Csao ezt nekem is csinálja, elvittem szerelőhöz

elöször meg se akarta hallani miröl beszélek a kis süket

aztán amikor ráérzett azt mondta ne törödjek vele...

azóta se tudom mi az, ugyhogy engem is érdekelne

Nálam olyan mintha a másodpercmutató kattogna az órán csak kétszer olyan gyorsan,

szintén a kesztyütartó felöl....

Róta

nálam is ugyan ez van igaz elég halkan. szerintem valami műanyag a műszerfal felől. de ki tudja...

Link to comment
Megosztás:

A probléma valószínű a szelepek körül lesz, mégpedig megszorulnak a szelepek. Ez szinte biztos, ahogy a kolléga is említette az előbb. Ugyan ezt csinálja/csinálta az enyém is, márkaszervizes ismerős is ezt mondta hibának. Viszont, hogy miként lehet gyógyítani ez már jobb kérdés. Az enyémen az üzemagyagba keverős szeleptisztító+fagyizás nem segített semmit. Magasabb oktánszámü üzemanyag is csak ideig-óráig. Most ajánlottak márkaszervízben egy Würth szeleptisztítót, amit a fojtószelepbe kell fújni járó motornál és utána jól meghajtani, most ezt tesztelem. Múlt kedden nyomtam bele, de jelentkezett azóta is, bár ritkábban és pénteken olyan 30 km-t mentem vele 4500 körül, azóta nem csinálta. Úgyhogy majd elválik, máskor is bírta pár napig. Ha ez nem jön be, akkor mondták, hogy vigyem át, lekötik a tankot és az AC pumpát, rákötik az ő ketyeréjüket és átjáratják a motrot valami spec, nagyon erős cuccal. Ez kb olyan 20 papír. Ez a végső lehetőség mielőtt szét kellene kapni és megnézni belülről. Úgyhogy majd kiderül.

Ez a fojtószelepes befújás nekem is mondták régen, csak elsiklottam mellette v.miért. megtod mondani nekem pontosan ennek a Würth-ös cuccnak a nevét?

Link to comment
Megosztás:

Csao ezt nekem is csinálja, elvittem szerelőhöz

elöször meg se akarta hallani miröl beszélek a kis süket

aztán amikor ráérzett azt mondta ne törödjek vele...

azóta se tudom mi az, ugyhogy engem is érdekelne

Nálam olyan mintha a másodpercmutató kattogna az órán csak kétszer olyan gyorsan,

szintén a kesztyütartó felöl....

Róta

Csatlakozom a zajhoz. Én is a kesztyűtartó felől (de motortérből valószinüleg) hallok olyan "diesel-féle" hangot, de elég halkan. Viszont a másodpercmutatós szemléltetéssel élve én kb. 6x olyan sűrűn hallom. Ha kinyitjuk a motorháztetőt, akkor bal oldalról lehet nagyon halk ilyen kopogást hallani. Senki nem tudta nekem megmondani (2 szerelő), hogy mi az, azt mondták, hogy ne foglalkozzak vele..... Egyébként pedig jól megy a gép, jól fogyaszt, nincs különösebb gondom vele.....

Most akkor mi van? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.