Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nézd meg az olajszintet...

Megnéztem,de minden rendben van az olajjal!Most lett rajta cserélve kb.1 hónapja.A kattogás meg 1 hete jött ki rajta.Bevigyem a szervízbe?vagy mit csináljak vele?Az nem lehet,hogy valami a gázpedálnál nem jó?Vagy én nem tudom,nem értek hozzá. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem,de minden rendben van az olajjal!Most lett rajta cserélve kb.1 hónapja.A kattogás meg 1 hete jött ki rajta.Bevigyem a szervízbe?vagy mit csináljak vele?Az nem lehet,hogy valami a gázpedálnál nem jó?Vagy én nem tudom,nem értek hozzá. :oops:

Csak menet közben van a hang? Álló helyzetben üresben nincs?

Link to comment
Megosztás:

Minden sebességfokozatban? Kuplung kinyomásra esetleg nem szűnik meg?

Minden sebességfokozatban hallom.Csak akkor szűnik meg,ha felengedem a gázpedált.Most próbálgattam,és van amikor álló helyzetben üresben is előjött rajta.de nem mindig csinálja,menetközben sem.Azt figyeltem meg,hogy reggel hidegmotornál nincsen,csak amikor már elkezd melegedni a motor,akkor csinálja!próbáltam kifülelni,hogy pontosan honnan is jön a hang,de nem tudok rájönni,vhonnan a műszerfal mögül hallom.

Link to comment
Megosztás:

Minden sebességfokozatban hallom.Csak akkor szűnik meg,ha felengedem a gázpedált.Most próbálgattam,és van amikor álló helyzetben üresben is előjött rajta.de nem mindig csinálja,menetközben sem.Azt figyeltem meg,hogy reggel hidegmotornál nincsen,csak amikor már elkezd melegedni a motor,akkor csinálja!próbáltam kifülelni,hogy pontosan honnan is jön a hang,de nem tudok rájönni,vhonnan a műszerfal mögül hallom.

A kattogás periodicitása változik esetleg a fordulatszámmal, vagy mindig állandó? Kuplungot kinyomva gázadáskor is van hangja?

Link to comment
Megosztás:

Az nem lehet,hogy valami a gázpedál környékén nem jó?Nincsen ott valami elektronika,vagy relé,vagy valami?Csak azért gondolom,mert mindegy,hogy áll az autó,vagy megy,vagy hogy hányas sebességben van,csak akkor jön elő a kattogás,ha nyomva van a gázpedál,különben semmi hang.Vagy szóljatok rám,ha hülyaségeket beszélek :?:

Link to comment
Megosztás:

Az nem lehet,hogy valami a gázpedál környékén nem jó?Nincsen ott valami elektronika,vagy relé,vagy valami?Csak azért gondolom,mert mindegy,hogy áll az autó,vagy megy,vagy hogy hányas sebességben van,csak akkor jön elő a kattogás,ha nyomva van a gázpedál,különben semmi hang.Vagy szóljatok rám,ha hülyaségeket beszélek :?:

Neked 98-as az autód, tehát még bowdenes a gázpedál, nem elektromos... Nem tudok róla, hogy lenne közvetlenül a gázpedállal kapcsolatban vmiféle elektronika, aminek esetleges kattogása utastérből is hallható lenne. Most hirtelen passzolok, a fentiek alapján nem tudom mi lehet ez az egyenletesen kattogó hang gázpedál nyomásakor. Talán másvkinek van használható ötlete...

Link to comment
Megosztás:

Neked 98-as az autód, tehát még bowdenes a gázpedál, nem elektromos... Nem tudok róla, hogy lenne közvetlenül a gázpedállal kapcsolatban vmiféle elektronika, aminek esetleges kattogása utastérből is hallható lenne. Most hirtelen passzolok, a fentiek alapján nem tudom mi lehet ez az egyenletesen kattogó hang gázpedál nyomásakor. Talán másvkinek van használható ötlete...

És bowdenes gázpedálnál is előfordulhat az,hogy kicsit lassan reagál a gázadásra?Csak azért gondoltam,hogy elektronikus,mert gázadásra nem egyből reagál a motor,hanem van 1mp csúszás.Vagy ezt más okozza?Meg olyant is tapasztalok mostanában,hogy 2-esbe visszaváltba alapjáraton,vagy kis gáznál kicsit rángat az autó.Ez mitől lehet?

Tényleg nem nagyon értek az autókhoz ám,azért vannak a hülye kérdéseim.

Azért köszönöm szépen a segítségedet!Ha valakinek esetleg már volt hasonló "kattogása",az legyen szíves ossza majd meg velem.

Bár szerintem jövő héten bemegyek majd a szervízbe,aztán megnézetem,hogy mi lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

És bowdenes gázpedálnál is előfordulhat az,hogy kicsit lassan reagál a gázadásra?Csak azért gondoltam,hogy elektronikus,mert gázadásra nem egyből reagál a motor,hanem van 1mp csúszás.Vagy ezt más okozza?Meg olyant is tapasztalok mostanában,hogy 2-esbe visszaváltba alapjáraton,vagy kis gáznál kicsit rángat az autó.Ez mitől lehet?...

Az 1 mp késés egy kicsit soknak tűnik. Van vmekkora késése tán bowdenes gázpedál esetében is a motornak, de ekkora azért sztem nem. Alapjáraton kettőben nem kéne sztem rángatnia, legalábbis nekem nem rángat, bár nekem Z-s motor és elektromos gázpedál van...

Sztem is nézesd meg szervízben az autót. Pl uhu-éknál... :roll:

Link to comment
Megosztás:

uhu melyik szervizben van?Én Szombathelyi vagyok.Olyan messze nem akarom elvinni.Az itteni szervizesek meg már úgyis ismernek,mert kb.2 havonta viszem a légzsák miatt,de még mindig nem jöttek rá,hogy mi rossz.

Uhu bp-i szervízben dolgozik... Úgyhogy akkor kicsit messze vagy. Vidd nyugodtan Szombathelyre. Max ha nagyon nem jönnek rá a megoldásra, és sokat szívsz vele, akkor esetleg egyszer felnézhetsz BP-re is uhuhu bácsiékhoz. :roll: Több szem többet lát alapon.

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg hülleee kérdés volt :D

Azért az milyen komoly lenne, ha sebi elvinné az ottani márkaszervízbe a kocsiját és azt mondaná "Az opelforumon ezt olvastam lehetséges hibaforrásként, nézzétek már meg, hogy nem ott van-e bibi" :wink: :D

:P :D :D Hétfőn azért is elviszem,és ezt fogom mondani! :lol:

Eddig 4-szor vittem be a légzsák miatt.Elöszőr az utasoldali légzsáknak az érintkezőjét kellet megtisztitani,mert valami zárlat volt.A másik két esetben meg nem írt ki a műszer semmi konkrét hibaüzenetet,hanem azt mondták,h csak ki kell törölni a hibakódot,és nincsen semmi gond.De 2 nap múlva megint kivillant a hiba jelző lámpa.Megint visszavittem,ugyan azt mondták.Ezután már 3 napig jó volt.De most megint világít!De azt nem értem,ha világít a lámpa,akkor a műszerrrel nem lehet megnézni,h mi okozta a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Fórumlakót!

Ez az első HSZ-m, amiben rögtön egy kérdéssel fordulnék hozzátok! :P

Szóval szegény Astra mostanában hidegen kicsit nehezebben indul, mint szokott! Körülnéztem a motortérben és észrevettem, hogy akksin a "varázsszem" már fekete! Gondolom ezekután akksit kellene cserélnem nem? (remélem ez okozza a problémát) Ha igen, akkor milyet ajánlotok? Mindenképpen ragaszkodjak a gyárihoz:?: Egyáltalán normális ez egy 3 éves, keveset futott autónál?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.