Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nincs benne gáz

feltöltsem...? <_<

Az lenne a baja?Mert egyik "autószerelő" ismerősöm csavarhuzóval megnyomta az egyik szelepet és sziszegett... :lol: :lol:

De,hamár így rákérdeztél...NANÁ!!! :lol:

Csak még azt mondd meg légyszi,hogy mennyi lenne magyar fabatkában! :lol:

Köszönöm a segítséget!

öregFeri

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a baja?Mert egyik "autószerelő" ismerősöm csavarhuzóval megnyomta az egyik szelepet és sziszegett... <_< :lol:

De,hamár így rákérdeztél...NANÁ!!! :lol:

Csak még azt mondd meg légyszi,hogy mennyi lenne magyar fabatkában! :lol:

Köszönöm a segítséget!

öregFeri

6000ft töltés 3000 szinezés

de az a baja.....

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

2001-es Z14XE szoftveréből ki lehet irtani az AGR-figyelést?

A január elején betett vadiúj szelep, kb. 6000 km után elkezdett rakoncátlankodni: a szokásos apró rángatások + 0400 hiba. A dolog érdekessége, hogy le van vakítva a szívósor felé menő lyuk, és mégis beleszólt valahogy a motorvezérlésbe. Ma délben leszedtük, kapott egy kis nitrót, és meg lett járatva, most jól működik (nem tűnt különösebben koszosnak, de szorult). A gép kapott egy kis koradélutáni fagyizást is pluszkezelésként.

Esetleg ez a hardveres megoldás is szóba jöhet: egy konzolt kellene esztergáltatni a csonk és az AGR közé, és ebbe belemarni egy lyukat, amibe nyitáskor ki tudna mozogni maga a szelep --> így teljesen el lehetne szeparálni a kipufogógáztól (a tömítés egyik lyukának levakítása csak félmegoldás, hiszen a szelepbe ettől még be tud jutni a gáz, csak ugye a szívósorra nem jut el --> nem hagyja ott az embert, ha véletlenül nyitott állapotban szorulna meg). Csinált(atott) már valaki ilyet?

Amit nem értek: zömében ugyan rövidtávokra használom az autót, de dinamikusan vezetek, hosszabb városon kívüli szakaszokon néha jól megforgatom, semmi habosodás az olajbetöltőnél, meg ilyesmi, és mégis elkoszolódik az AGR, ráadásul ilyen hamar... <_< Környezetvédelem ide vagy oda, nekem elegem lett ebből...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

2001-es Z14XE szoftveréből ki lehet irtani az AGR-figyelést?

A január elején betett vadiúj szelep, kb. 6000 km után elkezdett rakoncátlankodni: a szokásos apró rángatások + 0400 hiba. A dolog érdekessége, hogy le van vakítva a szívósor felé menő lyuk, és mégis beleszólt valahogy a motorvezérlésbe. Ma délben leszedtük, kapott egy kis nitrót, és meg lett járatva, most jól működik (nem tűnt különösebben koszosnak, de szorult). A gép kapott egy kis koradélutáni fagyizást is pluszkezelésként.

Esetleg ez a hardveres megoldás is szóba jöhet: egy konzolt kellene esztergáltatni a csonk és az AGR közé, és ebbe belemarni egy lyukat, amibe nyitáskor ki tudna mozogni maga a szelep --> így teljesen el lehetne szeparálni a kipufogógáztól (a tömítés egyik lyukának levakítása csak félmegoldás, hiszen a szelepbe ettől még be tud jutni a gáz, csak ugye a szívósorra nem jut el --> nem hagyja ott az embert, ha véletlenül nyitott állapotban szorulna meg). Csinált(atott) már valaki ilyet?

Amit nem értek: zömében ugyan rövidtávokra használom az autót, de dinamikusan vezetek, hosszabb városon kívüli szakaszokon néha jól megforgatom, semmi habosodás az olajbetöltőnél, meg ilyesmi, és mégis elkoszolódik az AGR, ráadásul ilyen hamar... <_< Környezetvédelem ide vagy oda, nekem elegem lett ebből...

nem lehet...

Link to comment
Megosztás:

nem lehet...

:lol:

És ez a hardveres megoldás, ez működhet?

Nem hiszem el, hogy ennyi baj legyen ezzel a nyomorult AGR-rel. Az olajfogyasztásom sem olyan vészes (kb. 3 dl/1000 km), mitől koszolódhat el akkor idő előtt... <_<

Link to comment
Megosztás:

:lol:

És ez a hardveres megoldás, ez működhet?

Nem hiszem el, hogy ennyi baj legyen ezzel a nyomorult AGR-rel. Az olajfogyasztásom sem olyan vészes (kb. 3 dl/1000 km), mitől koszolódhat el akkor idő előtt... <_<

ez használati baj. nem jól használod az autót...
Link to comment
Megosztás:

ez használati baj. nem jól használod az autót...

Tudom, fagyizás, meg ilyenek, de ahogy fentebb írtam is, mióta küzdelmem van az AGR-rel (évek óta), próbálom időnként hosszabb úton forgatni, városban meg nem váltok el 2000-2500 RPM alatt... A következő olajcserekor megpróbálok esetleg valami más olajat, hátha ebben a mostaniban (Fuchs Titan CFE-MC 10W40, MoS2-vel) van valami, amit nem tolerál az AGR... Mert így havi szintre lebontva több ezer forintba kerül ez az egy alaktrész.... (Vagy egy rosszabb pillanatomban szélnek eresztem a gépet...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z14XEP 5 ajtós Astrám 2006 -os évjárat. A szalonban az eladó azt mondta , hogy ez már vezérműláncos nem fogazott szíjas. Létezik ez? Ha valaki tudja a pontos választ írja már meg.

Köszi

Igen, a tiéd vezérműláncos. Az 1.2-es (Z12XEP) és az 1.4 es (Z14XEP) az láncos. A 1.6-os (Z16XEP) az szíjas.

Cserélni akkor kell majd ha "csörög"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2000 Dec. havi Opel Astra G 1.4 16V!

Olyan problémám merült fel vele kapcsolatba a hétvégén, hogy mikor megyek és kanyarodok enyhén jobbra, elég fura morgó hangot hallani!

Mintha két alkatrész össze érne! Figyelgettem nagyon halkan hallani néha menet közben is, de főként az enyhe jobbos kanyaroknál /balosnál nem/!

Körülnéztem alatta kimondottan semmit nem látni! A Váltónál van valamennyi kis olaj ezt most nem tudom megmondani,hogy mióta olyan mert mikor már olajat cseréltünk benne 2 hónapja akkor is picit látszott, szóval nem tudom, hogy azóta több lett-e!

Én esetleg féltengelyre gyanakszom vagy még a váltóolaj, de az annyira nem esélyes, mert akkor más hiba is észrevehető lenne!

Esetleg valakinek hasonló problémája volt?

Tudnátok segíteni nekem ebben a kérdésben?

Előre is köszi!

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2000 Dec. havi Opel Astra G 1.4 16V!

Olyan problémám merült fel vele kapcsolatba a hétvégén, hogy mikor megyek és kanyarodok enyhén jobbra, elég fura morgó hangot hallani!

Mintha két alkatrész össze érne! Figyelgettem nagyon halkan hallani néha menet közben is, de főként az enyhe jobbos kanyaroknál /balosnál nem/!

Körülnéztem alatta kimondottan semmit nem látni! A Váltónál van valamennyi kis olaj ezt most nem tudom megmondani,hogy mióta olyan mert mikor már olajat cseréltünk benne 2 hónapja akkor is picit látszott, szóval nem tudom, hogy azóta több lett-e!

Én esetleg féltengelyre gyanakszom vagy még a váltóolaj, de az annyira nem esélyes, mert akkor más hiba is észrevehető lenne!

Esetleg valakinek hasonló problémája volt?

Tudnátok segíteni nekem ebben a kérdésben?

Előre is köszi!

Zsolti

Lehet, hogy kopik valamelyik fékbetéted és a kopásjelző kezdi hallatni a hangját. Mikor cserélted utoljára az első fékbetéteket?

Mondjuk ha morgó hangja van, akkor féltengely is esélyes lehet. Mennyi van a verdában? Olyan 150e-t szoktak bírni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a tiéd vezérműláncos. Az 1.2-es (Z12XEP) és az 1.4 es (Z14XEP) az láncos. A 1.6-os (Z16XEP) az szíjas.

Cserélni akkor kell majd ha "csörög"

Köszi a választ, lenne még egy kérdésem : ha gödrös terepen megyek a kocsi hátulja felől furcsa nyöszörgő hangokat hallok.

A kocsiba 11000 Km -er van . ez most természetes vagy nem? Ha lehúzom az ablakot még hangosabban hallom. azt gondolom kintről jön.

Mi a véleményed?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.