Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Gumiméret megfelelő?

igen és is ezt akartam kérdezni, mert 50-nél 65 az nagyon sok.

Nagyon nagy eltértés akkor szokott lenni, ha nem jó a gumiméret, mert ugye sebességet az ECU

a szögsebességből méri.

Most tekintsünk el szándékos csalástól.

Ha nagyobb a gumi átmérője a kelleténél, akkor a szögsebességből számított sebességhez képest valójában többel megy a kocsi, ha kisebb akkor meg kevesebbel.

Link to comment
Megosztás:

igen és is ezt akartam kérdezni, mert 50-nél 65 az nagyon sok.

Nagyon nagy eltértés akkor szokott lenni, ha nem jó a gumiméret, mert ugye sebességet az ECU

a szögsebességből méri.

Most tekintsünk el szándékos csalástól.

Ha nagyobb a gumi átmérője a kelleténél, akkor a szögsebességből számított sebességhez képest valójában többel megy a kocsi, ha kisebb akkor meg kevesebbel.

Itt is van erre egy megfelelő kis program

http://totalcar.hu/tanacsok/gumidoktor/030523b/

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént a vásárlás, vettem mindegyikre egyet, 500-500-600 pénzért :lol:

Hát ennyiért nem nagy befektetés a neppereknek sem , hogy a visszatekert km-számlálókban látható kamu kilométert megtámogassák egy kis optikai csalódással :lol:

+sebváltó gomb

+a kormány már kicsit drágább tétel mondjuk

Link to comment
Megosztás:

Más:

Holnap kap új EGR-t a masina és azt kérdeném, hogy ilyenkor csak berakom, meg törlőm az eltárolt hibát és kész?

Vagy kell még hozzá valami spec fogás? És ha benne lesz az új akkor elmenjek fagyizni vagy használja csak normálisan? (néha néha megkergetve)

Ha van hibakód akkor törlés. csak kicserél semmi extra történet nincs. Ha úgy használod ahogy kell nem kell fagyizni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Hát ennyiért nem nagy befektetés a neppereknek sem , hogy a visszatekert km-számlálókban látható kamu kilométert megtámogassák egy kis optikai csalódással :lol:

+sebváltó gomb

+a kormány már kicsit drágább tétel mondjuk

pedálvédő gumit vettem

és nem csaltam az órával, most javítottam meg !!!

Link to comment
Megosztás:

szerintem mi elbeszélünk egymás mellett... ettől a csőtől nem vizes a lábad...

hagyjuk...

nem értem mit hagyjunk így néz ki a cső ami folyik és az alu cső ami konkrétan bejött az utastérbe arra folyt/csöpögött rá és az vezette be a vizet.Hétvégén szétszedtem a vasat és megnéztem a radiátort is por szárazvolt még a műanyag doboz alja is amiben benne van

amúgy ez milyen cső?

Link to comment
Megosztás:

szerintem mi elbeszélünk egymás mellett... ettől a csőtől nem vizes a lábad...

hagyjuk...

UHUHU

nem értem mit hagyjunk így néz ki a cső ami folyik és az alu cső ami konkrétan bejött az utastérbe arra folyt/csöpögött rá és az vezette be a vizet.Hétvégén szétszedtem a vasat és megnéztem a radiátort is por szárazvolt még a műanyag doboz alja is amiben benne van

amúgy ez milyen cső?

Link to comment
Megosztás:

pedálvédő gumit vettem

és nem csaltam az órával, most javítottam meg !!!

Tudom, arra írtam pontosan. Nem kevertem össze a dolgokat nyugi! :lol:

Azt írtam, hogy az 1600ft-os pedálgumik nem nagy beruházás egy neppernek SEM, aki ezzel a húzásával a hozzá nem értő ártatlan vevőnek így akarja hitelessé tenni a jobb eladás reményében a visszapörgetett km.órában mutatott kamu kilométert...

Comprende? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod, nincs benne, kispórólták, ez már CL 2. Egyébként szerintem annyira nem zavaró

keress bontóban 2004-előtt gyártottról tűzfal meg motorháztető szigetelést, aztán tedd bele. A tűzfal szigetelés beszerelése kicsit necces, lehet a motort is ki kell szedni.

Na sikerült egy bontóból szereznem, 2 részből áll a tűzfalra való zajszigetelő filcféleség, és 1 részből a motorháztetőre való. 10K+postaktg volt, és majd keresek valakit aki beleteszi...Elég csöves dolog, hogy egy 2009-ben legyártott autóból kispórolják az ilyet. Tényleg rendkívül zavaró a motorhang 3000-es fordulat felett, ezért ezt valahogy tuti beszereltetem.

Másik kérdésem, hogy közeleg az 1. éves kötelező szervízem a G-s 1,4-es Astrámra, bár csak 6000 km van a kocsiban...Melyik a legjobb olaj ebbe a kocsiba, ha még azt is szem elé helyezzük, hogy olvastam valahol a fórum közepén, hogy bizonyos olajnál másnak is csendesebb lett az autó az olajcsere után.

Utolsó kérdésem: Sok rosszat hallok Borsodban az opel Márkaszervizekről. Pl, hogy hiába kérsz 5W30-as olajat, olyat tesznek bele, ami van a hordóban nekik. Vagy olyat is, hogy a kannában vitt jó minőségű olajat nem engedik, hogy nézd, mikor beletöltik, és totál mást töltenek bele. De a legdurvább, hogy az olajcserénél marad a régi szűrő, és az olajnak is csak egy részét engedik le, majd ráöntik az újat, hogy a mennyiség rendben legyen...

Ha ismer valaki itt szervizet, melyikbe érdemes vinnem?

Köszi a segítséget...

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült egy bontóból szereznem, 2 részből áll a tűzfalra való zajszigetelő filcféleség, és 1 részből a motorháztetőre való. 10K+postaktg volt, és majd keresek valakit aki beleteszi...Elég csöves dolog, hogy egy 2009-ben legyártott autóból kispórolják az ilyet. Tényleg rendkívül zavaró a motorhang 3000-es fordulat felett, ezért ezt valahogy tuti beszereltetem.

Másik kérdésem, hogy közeleg az 1. éves kötelező szervízem a G-s 1,4-es Astrámra, bár csak 6000 km van a kocsiban...Melyik a legjobb olaj ebbe a kocsiba, ha még azt is szem elé helyezzük, hogy olvastam valahol a fórum közepén, hogy bizonyos olajnál másnak is csendesebb lett az autó az olajcsere után.

Utolsó kérdésem: Sok rosszat hallok Borsodban az opel Márkaszervizekről. Pl, hogy hiába kérsz 5W30-as olajat, olyat tesznek bele, ami van a hordóban nekik. Vagy olyat is, hogy a kannában vitt jó minőségű olajat nem engedik, hogy nézd, mikor beletöltik, és totál mást töltenek bele. De a legdurvább, hogy az olajcserénél marad a régi szűrő, és az olajnak is csak egy részét engedik le, majd ráöntik az újat, hogy a mennyiség rendben legyen...

Ha ismer valaki itt szervizet, melyikbe érdemes vinnem?

Köszi a segítséget...

Borsodban pontosan merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Tudom, arra írtam pontosan. Nem kevertem össze a dolgokat nyugi! :lol:

Azt írtam, hogy az 1600ft-os pedálgumik nem nagy beruházás egy neppernek SEM, aki ezzel a húzásával a hozzá nem értő ártatlan vevőnek így akarja hitelessé tenni a jobb eladás reményében a visszapörgetett km.órában mutatott kamu kilométert...

Comprende? :lol:

nem!

a gumi elszakadt és leesik, nem jó így vezetni, ezért veszek, és akkor már a többire is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, jól elcsíptem a boldog új évet. :lol:

Tegnap kicsit megkormoltam a gépet (4500 körül) és utána leháromhengeresedett, majd kéthengeresedett a gép. A 3-as, 4-es hengerben tiszta korom és olajsár a gyertya, kék füst, durrogás, valamint azon a kb. 30 km-en, amit így kellett megtennem, megevett kb. 1 liter olajat+0304-et villogtattam ki rá. Ahogy tudtam, leálltam vele, de nagy bajokat sejtek: gyűrűtörés... Dél-Pest megyében tud valaki korrekt, jó szakembert, akivel bele lehetne bonyolódni ebbe a dologba? A helyi Opel-szerviz le van pattanva, oda nem lehet vinni.

wessz! Te hogy állsz most munkával?, bár az eljutás hozzád elég bajos lenne (lábon ilyen állapotban nem lehet elvinni hozzád az autót. Ha esetleg komplett motorfelújítás jön szóba, azt mennyi idő alatt, kb. mennyiért tudnád esetleg megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, jól elcsíptem a boldog új évet. :lol:

Tegnap kicsit megkormoltam a gépet (4500 körül) és utána leháromhengeresedett, majd kéthengeresedett a gép. A 3-as, 4-es hengerben tiszta korom és olajsár a gyertya, kék füst, durrogás, valamint azon a kb. 30 km-en, amit így kellett megtennem, megevett kb. 1 liter olajat+0304-et villogtattam ki rá. Ahogy tudtam, leálltam vele, de nagy bajokat sejtek: gyűrűtörés... Dél-Pest megyében tud valaki korrekt, jó szakembert, akivel bele lehetne bonyolódni ebbe a dologba? A helyi Opel-szerviz le van pattanva, oda nem lehet vinni.

wessz! Te hogy állsz most munkával?, bár az eljutás hozzád elég bajos lenne (lábon ilyen állapotban nem lehet elvinni hozzád az autót. Ha esetleg komplett motorfelújítás jön szóba, azt mennyi idő alatt, kb. mennyiért tudnád esetleg megcsinálni?

:lol: Sajnálom.

Át tudom élni a helyzeted, tood nekem is volt az a dugattyúlyukadás, az is hasonló eset volt.

Remélem minél olcsóbban megúszod a dolgokat!

Link to comment
Megosztás:

nem!

a gumi elszakadt és leesik, nem jó így vezetni, ezért veszek, és akkor már a többire is...

figyu én nem akarlak bántani, de 2 lehetőséget látok:

1. idegesíteni akarsz a belső takarításos poénom miatt

2. mivel mondtam, hogy nem akarlak bántani, ezért ezt le sem írom inkább

és itt zárjuk is le ezt a pedálos dolgot, mert szerintem rajtad kívűl mindenki érti mit-mire írtam csak te nem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, jól elcsíptem a boldog új évet. :lol:

Tegnap kicsit megkormoltam a gépet (4500 körül) és utána leháromhengeresedett, majd kéthengeresedett a gép. A 3-as, 4-es hengerben tiszta korom és olajsár a gyertya, kék füst, durrogás, valamint azon a kb. 30 km-en, amit így kellett megtennem, megevett kb. 1 liter olajat+0304-et villogtattam ki rá. Ahogy tudtam, leálltam vele, de nagy bajokat sejtek: gyűrűtörés... Dél-Pest megyében tud valaki korrekt, jó szakembert, akivel bele lehetne bonyolódni ebbe a dologba? A helyi Opel-szerviz le van pattanva, oda nem lehet vinni.

wessz! Te hogy állsz most munkával?, bár az eljutás hozzád elég bajos lenne (lábon ilyen állapotban nem lehet elvinni hozzád az autót. Ha esetleg komplett motorfelújítás jön szóba, azt mennyi idő alatt, kb. mennyiért tudnád esetleg megcsinálni?

az kemény! és fagyizás közben álltak le a hengerek?

Link to comment
Megosztás:

ACÉLVÁROS (Miskolc)

Közben jutott eszembe, hogy neked valószínűleg csak opel márkaszerviz jó a garancia miatt igaz? Van egy nagyon megbízható szerelőm Emődön, aki opel szervizben dolgozott és tényleg ért a géphez, de nyilván ebben az esetben hozzá nem viheted...

Link to comment
Megosztás:

Közben jutott eszembe, hogy neked valószínűleg csak opel márkaszerviz jó a garancia miatt igaz? Van egy nagyon megbízható szerelőm Emődön, aki opel szervizben dolgozott és tényleg ért a géphez, de nyilván ebben az esetben hozzá nem viheted...

Igen csak a 4 közeli Opel szerviz jön nálam is számításba, Miskolc 2 db, Kazincbarcika 1 db, Tiszaújváros 1 db...

Link to comment
Megosztás:

figyu én nem akarlak bántani, de 2 lehetőséget látok:

1. idegesíteni akarsz a belső takarításos poénom miatt

2. mivel mondtam, hogy nem akarlak bántani, ezért ezt le sem írom inkább

és itt zárjuk is le ezt a pedálos dolgot, mert szerintem rajtad kívűl mindenki érti mit-mire írtam csak te nem

én értettem - én értettem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.