Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én sem fogok neki állni... :D akkor ezek szerint ha beviszed vmi kulcsmásolóhoz akkor megtudja csinálni?

Elvileg igen. Bár volt már olyan mester, aki kihívta a rendőrt, mert azt gondolta tolvajt fogott. :rolleyes: A közeg meg visszakérdezett, hogy lakáskulcsokhoz is vonuljanak-e. :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://www.vatera.hu/ugrokodos_bicskakulcs..._159560633.html

pl itt ez az utángyártott bicsek... Ezen semmi rece... tologathatom bele napestig.. :rolleyes:

van olyan bicska ami csak egy sima valami az eleje de abba vagy belemásoltatod a kulcsot "jó" pénzért vagy azt csinálod amit haveromék azt a sima részt kiszedték + agyári kulcs recés részét leköszörülték hogy beférjen a bicskakulcs megadott helyére

Link to comment
Megosztás:

nincs olyan bicskakulcs amiből 2 kulcs jön elő? :rolleyes: nekem is legyen egy kis örömöm

tehát neked van egy zárszett az ajtókban (2 első, csomagtér) és egy az indító?

mert az megoldható, hogy vagy az indítót cserélik olyanra, mint az ajtók vagy fordítva

ford tranzitban cserélve lett az önindító, új kulccsal, a szervizben meg átprogramozták, hogy nyissa az ajtókat

sima kulcsod van vagy inverz?

ilyen vagy inkább ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak jó reggelt

A gyári központizáras kocsikulcsnak milyen távplságból kéne nyitni/zárni az autót mert nekem csak azb autó mellet üzemel ez normális vagy elemcserére szorul a szerkezet és ha igen milyen elem kell bele fentébb kuma kománál láttam kulcsot szétszedve de ott nem láttam az elemet

Hali!

Nekem is lemerült,de csere után 15m-ről simán nyit.

Persze az se mindegy,milyen akadály van az útjában... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

értem

tehát megveszem vaterásat, a recés (ajtóba zárba rakható) rész kuka, rárakom az én recésemet, az elektronika meg programozható a jól ismert gyujtásos módon?

oké, de nekem egy recém van!

... sőt, nem is tudok programozni, nekem a slussz meg a zár más kulcs :rolleyes:

Ne vedd meg a vaterásat,mert az a táv csak egyszer programozható.Én is beleszaladtam 3-ilyenbe,aztán kuka.Pedig még a Mhz-is stimmel.Még Tech2-vel se ment.Ajánlom figyelmedbe ezt http://www.vatera.hu/opel_kozpontizar_tavi..._160988547.html

Van neki gyári riasztóshoz is,csak előtte kérdezd meg.Én tőle vettem,vittem magammal az op-com ot,és helyszínen fel is tudtam programozni

Link to comment
Megosztás:

Ne vedd meg a vaterásat,mert az a táv csak egyszer programozható.Én is beleszaladtam 3-ilyenbe,aztán kuka.Pedig még a Mhz-is stimmel.Még Tech2-vel se ment.Ajánlom figyelmedbe ezt http://www.vatera.hu/opel_kozpontizar_tavi..._160988547.html

Van neki gyári riasztóshoz is,csak előtte kérdezd meg.Én tőle vettem,vittem magammal az op-com ot,és helyszínen fel is tudtam programozni

akkor már ezt is tudom... Az irányítót már én is néztem, de az imo meg a kulcs mindig hiánycikk...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
tehát neked van egy zárszett az ajtókban (2 első, csomagtér) és egy az indító?

mert az megoldható, hogy vagy az indítót cserélik olyanra, mint az ajtók vagy fordítva

ford tranzitban cserélve lett az önindító, új kulccsal, a szervizben meg átprogramozták, hogy nyissa az ajtókat

sima kulcsod van vagy inverz?

ilyen vagy inkább ilyen?

ilyen (véletlenül van egy képem :rolleyes: )

11563057772.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
lehet kapni 2500-körül egy ablak felhúzó modult amire két ablakot tudsz rákötni azt rákötöd a riasztóra és kész

elektromos ablak van, csak kp-i zárra nem megy fel

elvileg akkor így csak vezetékelés kell?

Link to comment
Megosztás:

elektromos ablak van, csak kp-i zárra nem megy fel

elvileg akkor így csak vezetékelés kell?

Nekem ugy felmegy ha beteszem a kulcsot, és elfordítva tartom. de ugy nekem se megy fel hogy távirányítóval :rolleyes: pedig mindha ugy olvastam volna hogy Club felszereltség tuja

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Nekem ugy felmegy ha beteszem a kulcsot, és elfordítva tartom. de ugy nekem se megy fel hogy távirányítóval :D pedig mindha ugy olvastam volna hogy Club felszereltség tuja

jah, club volt ez is amíg fent voltak a betűk :P

na kipróbálom este :lol:

de remélem nem lesz így, ez hülyeség!

szerk: Te miket tudsz :rolleyes:

12230018072.JPG

Link to comment
Megosztás:

elektromos ablak van, csak kp-i zárra nem megy fel

elvileg akkor így csak vezetékelés kell?

Igen van olyan megoldás is,de pl,nekem benne van a comfort modul,ami ugye ha kulccsal zárok,és reteszelek,és elfordítva tartom a kulcsot,akkor az ablak felmegy,mint itt is sokan írták hogy asszem 3-szál vezetékkel kell babrálni,én ezzel annyit értem el,hogy felment az ablak távirányítóval is,de a gombot folyamatosan kellet nyomnom :rolleyes:

Elég gáz.És vettem egy ilyet http://www.caesaralarm.hu/kieg/timer/timer.html és ezzel tuti lett a dolog. beállítottam neki 30mp-t és kész.

Link to comment
Megosztás:

jah, club volt ez is amíg fent voltak a betűk :D

na kipróbálom este :P

de remélem nem lesz így, ez hülyeség!

szerk: Te miket tudsz :rolleyes:

12230018072.JPG

Ezt egyébként innen a fórumról tudtam meg. és a könyvbe nézetm utánna, de apósom Corsaja is tudja.

"Úgy sem tudja, hogy lezárod az autót, aztán mégegyszer megnyomod a zárógombot (reteszelés) és nyomva tartod? Ha akkor nem húzza fel, akkor a komfortzárat csak a kulccsal tudod aktiválni, mégpedig úgy, hogy reteszállásba fordítod, és addíg tartod ott, míg fel nem ér az összes ablak. Ebben az esetben némi műtéti beavatkozással oldható csak meg a távirányítós üzemmód, de meg lehet csinálni!"

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Igen van olyan megoldás is,de pl,nekem benne van a comfort modul,ami ugye ha kulccsal zárok,és reteszelek,és elfordítva tartom a kulcsot,akkor az ablak felmegy,mint itt is sokan írták hogy asszem 3-szál vezetékkel kell babrálni,én ezzel annyit értem el,hogy felment az ablak távirányítóval is,de a gombot folyamatosan kellet nyomnom :rolleyes:

Elég gáz.És vettem egy ilyet http://www.caesaralarm.hu/kieg/timer/timer.html és ezzel tuti lett a dolog. beállítottam neki 30mp-t és kész.

és ez mire jó?

úgy értelmezi a gomb nyomást mint ha 30mpig nyomnád? és akkor fél percet vársz míg riasztót kapcsolhatsz?

hát nekem még a bedugós módszer is új :D ezért most ennek örülök

de hát ha van távirányító, akkor úgy volna ésszerű.

Igaz az is hogy nyitni lehet gombbal, csukni meg egye fene kulccsal

ez az ablak dolog úgy is csak nyáron lesz esedékes

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.