Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mikor kiszedted az EGR-edet lötyögött a belseje? (Enyhe rázásra csattog.) És neked is rángatot motorféknél?

Üdv!

Igen, ez szerintem is jó ötlet. Én mikor megvettem az enyémet, az előző tulaj túlságosan "óvta" alacsony fordulatú váltásokkal (2000, max.2500), nekem is csinált hasonlókat. Akkor kiszedtem az EGR-t, kipucoltam, majd tartós magas fordulaton (3500-4000) levezettem vele egy közepes távot és utána ez a probléma nálam megszűnt
Link to comment
Megosztás:

Mikor kiszedted az EGR-edet lötyögött a belseje? (Enyhe rázásra csattog.) És neked is rángatot motorféknél?

Üdv!

Motorféknél nem volt semmi gond, egyenletes volt. Az EGR-em se lötyögött, a mai napig jól működik, ~félévente megtisztítom, de akkor annyira kormos volt, hogy nem tudott teljesen elzárni a szelep

Link to comment
Megosztás:

Mai napi fejlemények: 4, azaz négy (!!!) autószerelő esett neki a verdának, de nem jutottak semmire. Kiolvasták a hibakódot: trafóhiba. 3 trafóval próbálták ki (egy vadonatújjal, az én mostani trafómmal - 4napos -, és az ezelőtti trafómmal - ez nem idősebb fél évesnél), vadonatúj gyertyákkal, de meg se nyikkan a motor, kidobja a hibakódot - trafóhiba. Még egyszer megnézték a trafó betápkábelt, kimérték, nincs szakadás, a test jó, és a többi veszi a jelet indítózáskor. Nem tudnak vele mit csinálni, azt mondják lehet hogy az egész motorvezérlő elektronika halt be, úgyhogy szerintem viszem opel szervizbe, lehetőleg még ezen a héten...

Attól hogy trafóhíd hibát dob nem feltétlenül az a baj. :D

Pl. Lambda hibát ,ír és közben meg a légtömegmérő a sz@r.(nem mindig van így,de gyakori)

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy trafóhíd hibát dob nem feltétlenül az a baj. :D

Pl. Lambda hibát ,ír és közben meg a légtömegmérő a sz@r.(nem mindig van így,de gyakori)

Igen, erre már rájöttünk, mindhárom trafó nem lehet rossz, sőt, 100% hogy mindegyik jó (így most van egy új tartalék trafóm). Sokak szerint az ECU halt meg, és lassan tényleg nekünk se lesz más ötletünk.

Link to comment
Megosztás:

Igen, erre már rájöttünk, mindhárom trafó nem lehet rossz, sőt, 100% hogy mindegyik jó (így most van egy új tartalék trafóm). Sokak szerint az ECU halt meg, és lassan tényleg nekünk se lesz más ötletünk.

Megnézték a főtengely jeladót?

Lehet hogy megérne egy cserét ,mielőtt beleugrasztanak egy ECU cserébe.

Link to comment
Megosztás:

Igen, erre már rájöttünk, mindhárom trafó nem lehet rossz, sőt, 100% hogy mindegyik jó (így most van egy új tartalék trafóm). Sokak szerint az ECU halt meg, és lassan tényleg nekünk se lesz más ötletünk.

de ezen nem kell agyalni nem az elsőt javitottuk már és ezeknél a behalásoknál (trafó kivezérlés) nincs mit tenni.

ez az egy tipusú hibával nem lehet ezt a vezérlőt megjavítani ha más lenne a baja akkor meg lehetne.

Link to comment
Megosztás:

de ezen nem kell agyalni nem az elsőt javitottuk már és ezeknél a behalásoknál (trafó kivezérlés) nincs mit tenni.

ez az egy tipusú hibával nem lehet ezt a vezérlőt megjavítani ha más lenne a baja akkor meg lehetne.

Igen ez is benne van :D

Gondolom itt is kiolvadhatott.

Link to comment
Megosztás:

de ezen nem kell agyalni nem az elsőt javitottuk már és ezeknél a behalásoknál (trafó kivezérlés) nincs mit tenni.

ez az egy tipusú hibával nem lehet ezt a vezérlőt megjavítani ha más lenne a baja akkor meg lehetne.

Nem kukacoskodásból, örülök hogy válaszolsz és segítesz, komolyan, de egy előző fórum válaszodban azt írtad, hogy ezt a fajta ECU-t egyáltalán nem lehet javítani, most meg azt, hogy lehet, csak nem ezzel a hibával...vagy rosszul értelmeztem? Mindegy, nem is azért "agyalok", csak még azért átnézzük a verdát, mielőtt kiadnák pár százezret, mert ennyi zseton megér némi gondolkodást

Link to comment
Megosztás:

Nem kukacoskodásból, örülök hogy válaszolsz és segítesz, komolyan, de egy előző fórum válaszodban azt írtad, hogy ezt a fajta ECU-t egyáltalán nem lehet javítani, most meg azt, hogy lehet, csak nem ezzel a hibával...vagy rosszul értelmeztem? Mindegy, nem is azért "agyalok", csak még azért átnézzük a verdát, mielőtt kiadnák pár százezret, mert ennyi zseton megér némi gondolkodást

Nem tudom mit írt wessz,de szerintem eléggé érti a dolgát :D

Másrészt pedig biztosra kell menni mert nem olcsó se a javítás se az új

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit írt wessz,de szerintem eléggé érti a dolgát :D

Másrészt pedig biztosra kell menni mert nem olcsó se a javítás se az új

Elhiszem, nem is azért írtam, legalább van merre elindulom. Holnap viszem opel szervízbe és meglátjuk a speckós cuccaikkal mit mondanak. Ha ECU, akkor ECU...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit írt wessz,de szerintem eléggé érti a dolgát :D

Másrészt pedig biztosra kell menni mert nem olcsó se a javítás se az új

Igen, pontosan ezért esett neki néhány ismerős autószerelő, hátha találnak valahol valami más hibát. Ha már lehetőségem van erre teljesen ingyen, akkor hadd csinálják, még bízom benne hogy találnak valami mást. A legutolsó lehetőség maradjon inkább a 250-300ezres új vezérlő...

Link to comment
Megosztás:

Igen, pontosan ezért esett neki néhány ismerős autószerelő, hátha találnak valahol valami más hibát. Ha már lehetőségem van erre teljesen ingyen, akkor hadd csinálják, még bízom benne hogy találnak valami mást. A legutolsó lehetőség maradjon inkább a 250-300ezres új vezérlő...

miért nem inkább a felujitott 90 e ft-ért? ennyire sok pénzed van?

Link to comment
Megosztás:

észrevettem hogy folyamatosan félre értelmezel

a felujitott javitott a bontotthoz még nincs hozzányulva.

fél év gari van rá.

a gyári új is tönkre megy egy idő után.

Nem értelek félre, csak kérdezek, hogy ne értselek félre:-))) Jó, már értem. Akkor ha kiderül, hogy tényleg ez a baja, akkor keresni foglak

Link to comment
Megosztás:

igen a rázkodás a baj

Inkább a hőingadozásra tippeltem volna. Szóval elég egy nem tökéletes PCB+hő+rázkódás, aztán annyi. Az enyémben fél évesen adta meg magát, garanciális csere volt szerencsére. Mondjuk, különösebb előjele nem volt, egy kereszteződésben leállt, aztán többet meg se mukkant...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.