Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És akkor mit hova kössek? Ennyiért ECU-t cserélni? Valami kapcsolási rajz? Hűtőmodul csak a klímás Astrákban van! Az enyémben az ECU kapcsolná... De mikor kivezéreljük hogy kapcsolja a relét, annyit ír hogy nem érti a kérést...

Az órát az ECU vezérli a corsában, igaz? Azzal mit lehet csinálni? Egy kis házibarkácstól nem ijedek meg :D

én még mindig az ecu cserét javasolnám.

biztos meglehet oldani valami kötögetéssel ... de én nem tenném...

bontóba kapsz aprópénzért ecu-t , a száma :6237765 ( a corsanak pedig 6237040)

Link to comment
Megosztás:

én még mindig az ecu cserét javasolnám.

biztos meglehet oldani valami kötögetéssel ... de én nem tenném...

bontóba kapsz aprópénzért ecu-t , a száma :6237765 ( a corsanak pedig 6237040)

Szétnézek a környéken, hátha van valami jó ajánlat. Ha tudtok valamit, esetleg van valakinek ne habozzatok! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor az X12XE-s Corsába a radiátornál van egy hőgomba ami kapcsolja a ventit, az ECU tudta nélkül? Nézegetem a kapcsrajzát, a hőgomba csak az óraegységet hajtja meg az ECU által?

igen a corsánál hőgomba van a hűtőben ,abból is kétfajta ,klímás és nem klímás...

a x12xe corsanál asszem egy gomba van ami vezérli az órát meg az ecu-t

Link to comment
Megosztás:

Szétnézek a környéken, hátha van valami jó ajánlat. Ha tudtok valamit, esetleg van valakinek ne habozzatok! :D

Mivel még ECU-t nem cseréltem, pár kérdés:

- Car pass gondolom kell hozzá.

- Ha találok kód nélkülit, azt felesleges megvennem?

- Cserénél mire kell ügyelni?

Link to comment
Megosztás:

igen a corsánál hőgomba van a hűtőben ,abból is kétfajta ,klímás és nem klímás...

a x12xe corsanál asszem egy gomba van ami vezérli az órát meg az ecu-t

Az enyém is egygombás, klíma nélküli, gondolom akkor a Corsánál is megoldották valahogy hogy 95C-nál ad a relének 12V-t...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Voltam futóműbeállításon. Mivel papíron a toron gumi csere nem befolyásolja a kormánybeállítást, ezért nem lehet azzal összefüggésben megcsinálni.

Azt mondták szétálltak a kerekek, most szépen fog futni. Viszont az eddig jobbra álló kormányom most balra áll. Valóban csak kicsit, de hát minden elött tök egyenes volt.

Kicsit zavar, de lehet hamar megszokom. Kaptam egy ilyen papírt, ez mondd valakinek valamit? Jók az értékek, vagy vigyem máshova is?

beolvas_s0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Voltam futóműbeállításon. Mivel papíron a toron gumi csere nem befolyásolja a kormánybeállítást, ezért nem lehet azzal összefüggésben megcsinálni.

Azt mondták szétálltak a kerekek, most szépen fog futni. Viszont az eddig jobbra álló kormányom most balra áll. Valóban csak kicsit, de hát minden elött tök egyenes volt.

Kicsit zavar, de lehet hamar megszokom. Kaptam egy ilyen papírt, ez mondd valakinek valamit? Jók az értékek, vagy vigyem máshova is?

Pedig a kormánynak is középen kellene állnia, én pl arról vettem észre, hogy valami nem OK a futóművel, csak valami 1 fok körüli eltérés volt, de mondták hogy 2.5 foknál már a gumit is nagyon enné....

Link to comment
Megosztás:

Hali! Segítsetek mert megőrülök!!! a gépem (bertone coupe zx18) ha úgy gondolja leáll... olyan mintha nem kapna hirtelen üzemanyagot, nem tudom újraindítani ,amikor gyujtast adok rá a kis sárga motorjelzés vadul villog párat és nem indul a kocsi. Viszont már párszor eljátszottam hogy amíg elmentem haverért hogy vontassuk el ,amikor visszaértünk addigra pöc röff indult. Vittem szerelőhöz (persze nem opel szervízbe mert ismerek pár szervízt :D ) aki azt mondta hogy értelmezhetetlen hibakódot ír ki... ???? ilyen van? Persze a hibát nem találta meg szerinte a motor mögött lévő vezérlő elektronika a szar....de persze nem tudja biztosan..

Találkozott már valakiilyen hibával? Mi lehet a problem?

SEGÍTSÉG!!! :icon4:((

Link to comment
Megosztás:

Hali! Segítsetek mert megőrülök!!! a gépem (bertone coupe zx18) ha úgy gondolja leáll... olyan mintha nem kapna hirtelen üzemanyagot, nem tudom újraindítani ,amikor gyujtast adok rá a kis sárga motorjelzés vadul villog párat és nem indul a kocsi. Viszont már párszor eljátszottam hogy amíg elmentem haverért hogy vontassuk el ,amikor visszaértünk addigra pöc röff indult. Vittem szerelőhöz (persze nem opel szervízbe mert ismerek pár szervízt :D ) aki azt mondta hogy értelmezhetetlen hibakódot ír ki... ???? ilyen van? Persze a hibát nem találta meg szerinte a motor mögött lévő vezérlő elektronika a szar....de persze nem tudja biztosan..

Találkozott már valakiilyen hibával? Mi lehet a problem?

SEGÍTSÉG!!! :icon4:((

Helyileg merre vagy?A hibakód jó lenne!

Te is ki tudod olvasni:lenyomod a gázt és féket -gyújtást ráadod és megszámolod a villogásokat a sárga lámpán.

Ide beírod és kiokoskodunk valamit!

Vagy egyből elviszed Törökbálintra! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Helyileg merre vagy?A hibakód jó lenne!

Te is ki tudod olvasni:lenyomod a gázt és féket -gyújtást ráadod és megszámolod a villogásokat a sárga lámpán.

Ide beírod és kiokoskodunk valamit!

Vagy egyből elviszed Törökbálintra! :icon4:

Székesfehérváron... el sem merek már indulni vele nagyobb útra :D de midjárt lemek az megnéze a hibakodot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Voltam futóműbeállításon. Mivel papíron a toron gumi csere nem befolyásolja a kormánybeállítást, ezért nem lehet azzal összefüggésben megcsinálni.

Azt mondták szétálltak a kerekek, most szépen fog futni. Viszont az eddig jobbra álló kormányom most balra áll. Valóban csak kicsit, de hát minden elött tök egyenes volt.

Kicsit zavar, de lehet hamar megszokom. Kaptam egy ilyen papírt, ez mondd valakinek valamit? Jók az értékek, vagy vigyem máshova is?

beolvas_s0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Én is mostanában voltam toronycsapágycserén, mindkét oldalin.

De már korábban is voltak ilyen bajaim.

A tapasztalatom az, ha egyszer ki van véve a gólyaláb, nem áll vissza ugyanoda.

Ebből kifolyólag a kormányálláson meglátszik utána.

Olyan futóműbeállítást sem láttam még, ahol a kormányközép maximálisan jó lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Székesfehérváron... el sem merek már indulni vele nagyobb útra :icon4: de midjárt lemek az megnéze a hibakodot

nu! kb egy órája toltam haza :icon4: szerintetek most elindult? persze! játszik velem :D

Megnéztem a hibakodot többször is ahogy mondtad

1 6 10 10 szer villant fel a kis kocsi a kulccsal ilyen lehet? de bizti mert többször néztem...

Link to comment
Megosztás:

nu! kb egy órája toltam haza :icon4: szerintetek most elindult? persze! játszik velem :D

Megnéztem a hibakodot többször is ahogy mondtad

1 6 10 10 szer villant fel a kis kocsi a kulccsal ilyen lehet? de bizti mert többször néztem...

1600 az én olvasatomban :internal control module ill.internal watchdog operation

Mindjárt a többieket is megkérdezzük mi ez,mert az én listám nem mindig 100%-os.

Elek szerinted?

Addig amíg a többiek írnak próbáld megkeresni google-val!

Link to comment
Megosztás:

1600 az én olvasatomban :internal control module ill.internal watchdog operation

Mindjárt a többieket is megkérdezzük mi ez,mert az én listám nem mindig 100%-os.

Elek szerinted?

Addig amíg a többiek írnak próbáld megkeresni google-val!

köszi, azt csinálom :D két táblázatban én is ezt láttam... csak tudnám mit jelent és mi a magyar neve... mert nem hiszem hogy " belső irányító egység" :icon4:

De megvárjuk a többiek véleményét...

meg hogy mit lehet ezzel tenni... és hogy hogy frankón működik a gép egy óra pihenés után? .....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Voltam futóműbeállításon. Mivel papíron a toron gumi csere nem befolyásolja a kormánybeállítást, ezért nem lehet azzal összefüggésben megcsinálni.

Azt mondták szétálltak a kerekek, most szépen fog futni. Viszont az eddig jobbra álló kormányom most balra áll. Valóban csak kicsit, de hát minden elött tök egyenes volt.

Kicsit zavar, de lehet hamar megszokom. Kaptam egy ilyen papírt, ez mondd valakinek valamit? Jók az értékek, vagy vigyem máshova is?

háááát, nem tudom. engem nagyon idegesítene, hogy enm áll középen. biztos addig járnék a nyakukra amíg meg nem csinálják. úgy vitted oda, hogy jó volt és úgy hoztad el, hogy nem. akkor ez kinek a hibája is???

Link to comment
Megosztás:

háááát, nem tudom. engem nagyon idegesítene, hogy enm áll középen. biztos addig járnék a nyakukra amíg meg nem csinálják. úgy vitted oda, hogy jó volt és úgy hoztad el, hogy nem. akkor ez kinek a hibája is???

Hát ez az. Ezt gondolom én is. Nagyon zavar a dolog. Csak voltam már velük összeveszve, most meg újra "jóban vagyunk"..... Ezen dilemmázok, hogy ha most érvényesítem a jogos igazamat, akkor tuti berágnak aztán megint hallgathatom hogyan hülyéznek. Szép világot élünk. Otthagyom a pénzt, és még én próbálok jópofizni. Valószínűleg elviszem másik futóműbeállításra, és ezt benyelem.

Amíg a többi dolgot lelkesen és olcsón csinálják, addig nem szólok. :S

Az egyik fórumtárs már amúgy is ajánlott egy jó céget, csak mindig más jött közbe. Most már tuti meglátogatom őket. Egyenesen akarok haladni!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

1600 : programozza újra vagy cseréljen ecu-t....

én még mindig azt mondom hogy át kell forrasztani az ecu-t

Köszi a gyors válaszokat Elek és Korzika!

Hát...bakker ennek az ára 300k körül van!? Tényleg meg kéne próbálni mindent csere előtt. Mi az ára egy átprogramozásnak,hol csinálnak ilyet?

És hol kell átforrasztani? A csatlakozók foglalatainak érintkezését? Vagy ez triviális minden szerelőnek?

Bocsi de nagyon laikus vagyok a témában még...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat Elek és Korzika!

Hát...bakker ennek az ára 300k körül van!? Tényleg meg kéne próbálni mindent csere előtt. Mi az ára egy átprogramozásnak,hol csinálnak ilyet?

És hol kell átforrasztani? A csatlakozók foglalatainak érintkezését? Vagy ez triviális minden szerelőnek?

Bocsi de nagyon laikus vagyok a témában még...

az újnak valóban annyi az ára..

javítás olyan 30-60e környékén mozog..

gugli a barátod :D

szerk:

de mindenek előtt járjál a végére hogy valójában az a baj

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.