Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ebből a classicból elég sok mindent kispóroltak! :icon4:

Meg azért már jó pár éve gyártva van ez a motortípus,rájöhettek volna ezekre a hibákra.

Vagy erre nem volt visszahívás?

Nekünk még a C Corsán a műanyagváltókulisszára volt visszahívás.

majd lesz :icon4:

Még nekem is gyári van :D

Link to comment
Megosztás:

Közben láttam előre tetted a hátsó gumikat.Mennyi idős gumik ezek(DOT szám)?Egyforma mind a 4?

Nem egyforma sajna de méretre igen 195/60. de a hátsó most jó elől de még mindig érzem, hogy nem olyan stabil az autó ingatag néha!!

Nemtudom mit nézessek meg! de így legalább tapad

Centírozás megtörtént forgatásnál!!

Link to comment
Megosztás:

Nem egyforma sajna de méretre igen 195/60. de a hátsó most jó elől de még mindig érzem, hogy nem olyan stabil az autó ingatag néha!!

Nemtudom mit nézessek meg! de így legalább tapad

Centírozás megtörtént forgatásnál!!

A gumi korát azért kérdeztem,mert ha túl öreg az is okozhat galibát.

Anno nekem is volt problémám,az alig látható hajszálrepedések miatt.

Link to comment
Megosztás:

A gumi korát azért kérdeztem,mert ha túl öreg az is okozhat galibát.

Anno nekem is volt problémám,az alig látható hajszálrepedések miatt.

Ezt én is megerősíthetem, anno vettem két vadiújnak látszó Uniroyal gumit előre (még szőrősek voltak), csak mikor fél év múlva elkezdett reszketni a kormány nagy sebességnél derült ki, hogy öregebb a gumi az autónál. :icon4: Lecseréltem Kumho-ra (egyébként nagyon ajánlom ezt a márkát mindenkinek) és meglepődtem mennyire megváltoztak a menettulajdonságai az autónak! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Évek óta küzdök egy visszatérő problémával! A jobb oldali légzsák csatija kontakthibás és néha a "tűrés" fölé nő az ellenállása, ezáltal kivirít a piros lámpa a műszerfalon és csak műszerrel lehet kitörölni. A javítás menete mindig az, hogy csati lehúz, kotaktsprayvel befúj, visszadug és kész! Ekkor törölhető a hiba és minden OK egy darabig. DE ÚJRA-MEG-ÚJRA ELŐJÖN! Mit lehet itt tenni!!?? Nem találok sehol ilyen csatit, lehet ezt egyáltalán cserélni? Kérem segítsen, aki tud!

(Bocs ezt máshová is beírtam, remélem nem ellenkezik a fórumozás szabályaival vagy ilyesmivel!) :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Évek óta küzdök egy visszatérő problémával! A jobb oldali légzsák csatija kontakthibás és néha a "tűrés" fölé nő az ellenállása, ezáltal kivirít a piros lámpa a műszerfalon és csak műszerrel lehet kitörölni. A javítás menete mindig az, hogy csati lehúz, kotaktsprayvel befúj, visszadug és kész! Ekkor törölhető a hiba és minden OK egy darabig. DE ÚJRA-MEG-ÚJRA ELŐJÖN! Mit lehet itt tenni!!?? Nem találok sehol ilyen csatit, lehet ezt egyáltalán cserélni? Kérem segítsen, aki tud!

(Bocs ezt máshová is beírtam, remélem nem ellenkezik a fórumozás szabályaival vagy ilyesmivel!) :D

Nekem a multkor erre azt ajánlották,hogy a csatit kihagyva forrasszuk össze a vezetékeket!Ami jó megoldásnak tűnik!

Elég egy helyre beírni,mert ugyanazok olvassák el így is,úgy is.

Link to comment
Megosztás:

A gumi korát azért kérdeztem,mert ha túl öreg az is okozhat galibát.

Anno nekem is volt problémám,az alig látható hajszálrepedések miatt.

Azt hol látom a gumin? amúgy 3 éves ! A hátsókon van repedés de ezekkel jobb most .

Ha nem gumi akkor mitől lehet labilis az autó olyan ingatag. megnézték nem lóg semmi. szar a szervó? az is jól működik. kormánymű? nincs holtjáték. nem értem

Balatonalmádi közelében lakik valaki? aki ért hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Azt hol látom a gumin? amúgy 3 éves ! A hátsókon van repedés de ezekkel jobb most .

Ha nem gumi akkor mitől lehet labilis az autó olyan ingatag. megnézték nem lóg semmi. szar a szervó? az is jól működik. kormánymű? nincs holtjáték. nem értem

Balatonalmádi közelében lakik valaki? aki ért hozzá?

A gumi korát a DOT-számból tudod megállapítani:

"A DOT-szám utolsó három (2000 előtt) vagy utolsó négy (2000 után) számjegye mutatja a gyártás idejét. A DOT-szám minden esetben megtalálható az abroncs egyik oldalfalán.

Értelmezése pedig a következő: a három számjegyűek első két számjegye a gyártás hetét, utolsó számjegye pedig a gyártás évszámának végét jelenti. Pl.: 358 = 1998 35-ödik hete.

A négy számjegyű DOT-oknál az első két szám szintén a gyártás hetét, míg az utolsó kettő az évszám végét jelentik. Pl.: 2305 = 2005 23-adik hete."

Na és még egy idézet:

"Amennyiben nem csúszkál az abroncs, nem csikorog, tehát nincs megkeményedve a futófelület, valamint nem láthatók rajtuk repedések, még elgurulhatnak egy ideig. Általában az abroncsok cseréje - profilménységtol függetlenül - 6-7 éves korukban ajánlott."

Link to comment
Megosztás:

A gumi korát a DOT-számból tudod megállapítani:

"A DOT-szám utolsó három (2000 előtt) vagy utolsó négy (2000 után) számjegye mutatja a gyártás idejét. A DOT-szám minden esetben megtalálható az abroncs egyik oldalfalán.

Értelmezése pedig a következő: a három számjegyűek első két számjegye a gyártás hetét, utolsó számjegye pedig a gyártás évszámának végét jelenti. Pl.: 358 = 1998 35-ödik hete.

A négy számjegyű DOT-oknál az első két szám szintén a gyártás hetét, míg az utolsó kettő az évszám végét jelentik. Pl.: 2305 = 2005 23-adik hete."

Na és még egy idézet:

"Amennyiben nem csúszkál az abroncs, nem csikorog, tehát nincs megkeményedve a futófelület, valamint nem láthatók rajtuk repedések, még elgurulhatnak egy ideig. Általában az abroncsok cseréje - profilménységtol függetlenül - 6-7 éves korukban ajánlott."

Nekem ilyen számok vannak H88 HW A00X0609 021611 E2 0207025-S 195/60 KONTINENTAL

Link to comment
Megosztás:

Most akkor autózzon az ember nyugodtan...... Pedig nem terveztem eladni 100e környékén.....de most már.... :D

Sziasztok,

"Örülök", hogy megtaláltam ezt a problémát a fórumban.

Én egy H astra tulaj vagyok, de a motor szintén Z14XEP.

Tegnap autóztam az M3ason Debrecen felé és miután elhagytam Gyöngyöst, hallottam egy pukkanást a motortérből 130km/h- s tempónál.

Az autó már akkor nem húzott, mindha meghalt volna az egyik henger és egy iszonyatos traktor hangja lett. Még 1 km-t mentem a kijáratig vészvillogóval.

Megáltam és fingom nem volt, hogy mi baja lehet. Levettem az olajbetöltő sapkát és.......... a KIPUFOGÓ OLDALI VEZÉRMŰTENGELY görbén állt.

EZ IS ELTÖRT?

Jövő héten fogjuk szétszedni.

129000km van az autóban.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

"Örülök", hogy megtaláltam ezt a problémát a fórumban.

Én egy H astra tulaj vagyok, de a motor szintén Z14XEP.

Tegnap autóztam az M3ason Debrecen felé és miután elhagytam Gyöngyöst, hallottam egy pukkanást a motortérből 130km/h- s tempónál.

Az autó már akkor nem húzott, mindha meghalt volna az egyik henger és egy iszonyatos traktor hangja lett. Még 1 km-t mentem a kijáratig vészvillogóval.

Megáltam és fingom nem volt, hogy mi baja lehet. Levettem az olajbetöltő sapkát és.......... a KIPUFOGÓ OLDALI VEZÉRMŰTENGELY görbén állt.

EZ IS ELTÖRT?

Jövő héten fogjuk szétszedni.

129000km van az autóban.

Üdv,

Sajnos biztos lehetsz benne :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

"Örülök", hogy megtaláltam ezt a problémát a fórumban.

Én egy H astra tulaj vagyok, de a motor szintén Z14XEP.

Tegnap autóztam az M3ason Debrecen felé és miután elhagytam Gyöngyöst, hallottam egy pukkanást a motortérből 130km/h- s tempónál.

Az autó már akkor nem húzott, mindha meghalt volna az egyik henger és egy iszonyatos traktor hangja lett. Még 1 km-t mentem a kijáratig vészvillogóval.

Megáltam és fingom nem volt, hogy mi baja lehet. Levettem az olajbetöltő sapkát és.......... a KIPUFOGÓ OLDALI VEZÉRMŰTENGELY görbén állt.

EZ IS ELTÖRT?

Jövő héten fogjuk szétszedni.

129000km van az autóban.

Üdv,

Az is eltört! :D Hivatalos Opel szervízbe vinni a kocsit,ott megcsinálják!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen számok vannak H88 HW A00X0609 021611 E2 0207025-S 195/60 KONTINENTAL

Írd be a google keresőbe: DOT szám keress rá a képek-ben és ott több kép is van róla mit is kell keresned.Vagy mellé van írva,hogy DOT vagy egy külön kis "rublikában"van távol a többi számtól.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a multkor erre azt ajánlották,hogy a csatit kihagyva forrasszuk össze a vezetékeket!Ami jó megoldásnak tűnik!

Elég egy helyre beírni,mert ugyanazok olvassák el így is,úgy is.

Köszi a választ! Az a baj, hogy a csati közvetlenül a légzsák-gyújtóegység aljzatába csatlakozik, tehát itt nincs mihez forrasztani. Tudom, az ülés alatti probléma forrasztással megoldható, mert ott két vezetéket kell összedugni, de itt???

Ha van valakinek elfekvőben ilyen csatija vevő lennék rá!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Az a baj, hogy a csati közvetlenül a légzsák-gyújtóegység aljzatába csatlakozik, tehát itt nincs mihez forrasztani. Tudom, az ülés alatti probléma forrasztással megoldható, mert ott két vezetéket kell összedugni, de itt???

Ha van valakinek elfekvőben ilyen csatija vevő lennék rá!

Egy bontóban biztos találsz csatit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.