Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szerelési útmutató:

Állítsuk KI állásba, majd a kapcsoló gomb alján vagy egy lyuk, oda egy drótot nyomjunk be és egyidejüleg húzzuk le a kapcsolót.

Nyomjuk be a reteszeléseket két kis csavarhúzóval és húzzuk ki ezzel egy időben a világításkapcsolót.

Ha gondolod küldök képet vagy elküldöm a javítási utmutatót mailba. PDF

ne mán, ezért nem tudtam kiszedni, mert én úgy tudtam, hogy függőleges állásban kell belső világítás és ott benyomni a kallantyút :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ne mán, ezért nem tudtam kiszedni, mert én úgy tudtam, hogy függőleges állásban kell belső világítás és ott benyomni a kallantyút :rolleyes:

:D

Link to comment
Megosztás:

ebbe benne van a műszerfal bontás?

EZÉRT SZENVEDTEM?

(akkor minek a leírásom? :rolleyes: )

viszont ebből kiderült számomra, hogy nekem nem hiányzott egy izzóm foglalatostul, hanem nem is volt, mert az az utánfutó visszajelző!!!!

11063177791.JPG

Ha most én rakatok Vinóhorgot akkor elméletileg a müszerfalra is rá lehet kötni, hogy ott jelezzen vissza és csak izzó kell hozzá? Vagy kell más is? Csinált ilyet már valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak diesel részen jártam,de gondoltam ez nem oda való kérdés,remélem jó helyre írom.

Drága édesapámnak sikerült szétbarmolnia valahogy a biztonsági öv csatját.

Ez vajon javítható,vagy esetleg van valami ötletetek(esetleg valakinek eladó darab)

Igazából csak a csat hullott szét,a többi része(patron) jó.

Astra G-be sofőr oldali.

Előre is köszönök minden segítséget,hozzászólást!

Szép napot nektek!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Ha most én rakatok Vinóhorgot akkor elméletileg a müszerfalra is rá lehet kötni, hogy ott jelezzen vissza és csak izzó kell hozzá? Vagy kell más is? Csinált ilyet már valaki?

szerintem olyannak kéne lennie mint a ködlámpának

előre meg van csinálva csak relé vagy izzó vagy bizti kell hozzá

Link to comment
Megosztás:

ebbe benne van a műszerfal bontás?

EZÉRT SZENVEDTEM?

(akkor minek a leírásom? :rolleyes: )

viszont ebből kiderült számomra, hogy nekem nem hiányzott egy izzóm foglalatostul, hanem nem is volt, mert az az utánfutó visszajelző!!!!

http://images.netbag.hu/20100125/11063177791.JPG

És azt tudod, hogy oda pontosan milyen megy be? Esetleg képes illusztráció sokat segítene :D

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Sziasztok!

Remélem tudok segiteni, de a vaterán x17dtl néven hirdetö céget megtaláltam a neten, és millio cuccuk van opelhez! A cim: www.autoalkatreszfutar.com és BP-n a XI. kerületben vannak! Tehát kedves ja5000, itt tudsz rendelni.

vettem tőle, oké!

bp. fehérvárin, homasitától nem messze lakik..

Link to comment
Megosztás:

Felteszem inkább egy gyorsan elkészített FTP re mert 160 mega a javítási könyv. Nem figyeltem mekkora:)

Hello

Ha jól látom neked is ugyanolyan autód van mint nekem x14xe de ebbe a javítási könyvbe 14-esről nincs szó esetleg nincs meg amibe benne van és nem tudom esetleg szkennelted-e mert a generátorról sszóló rész bal oldala olvashatatlan ha tudod nem jaavítanád ki köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Ez most a tuning változat, nem. :rolleyes: A sima milyen, az nem ledes, de gondolom itt a foglalat a lényeg. Bár a tis mintha ledeset írna.

bocsánat

alapból ledben gondolkodom már :D

de ugyan az, csak az izzó nem led, hanem a sima izzó

szóval akkor meg olyan mint a többi 3 db, fekete színű foglalat (nekem)

bár nem tudom, mert mondom, nekem ott nem volt semmi, azt hittem kiesett, de nem, alapból nem volt

vonóhorog sincs...

lehet ki is veszem az izzót (úgy is kell egy fél mm-t állítanom az üzemanyag mutatón :D )

és akkor lesz 2 tartalék LED izzóm :P

véletlenül van egy képem a gyári izzóról! :lol:

14343789289.jpg

Link to comment
Megosztás:

neked elvileg csak 1 (nekem már 3)

szedd le a középső tekerőt és nzd meg mit látsz!

16340826448.jpg

Hogyan szedted le? Én húztam, de nem akart lejönni. Fogóval meg nem akartam szétbarmolni a műanyagot.

Melyik biztosíték tartozik a fűtésszabályzó és az alatta lévő kis ikonok izzójához? Múltkor volt pár percem és megnéztem, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet. Hátha nálam csak az a baja és nem kell izzót cserélni.

Erre esetleg egy válasz? :rolleyes:

Egyébként a három alsó kis gombnak külön van az izzója? Azt csak úgy lehet cserélni, hogy leveszem a burkolatot? Az a fura, hogy egyszerre ment el a ventillátor résznek, meg az alsó résznek a világítása. Lehet, hogy biztosíték lesz...?

Link to comment
Megosztás:

Hogyan szedted le? Én húztam, de nem akart lejönni. Fogóval meg nem akartam szétbarmolni a műanyagot.

Erre esetleg egy válasz? :rolleyes:

Egyébként a három alsó kis gombnak külön van az izzója? Azt csak úgy lehet cserélni, hogy leveszem a burkolatot? Az a fura, hogy egyszerre ment el a ventillátor résznek, meg az alsó résznek a világítása. Lehet, hogy biztosíték lesz...?

Egy izzó világítja meg mindet, sanszos, hogy kiégett,nekem is volt ilyen. Egy biztosíték több fogyasztóra van kötve, szóval szerintem tuti csak izzó. Húzzad a tekerőt erővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Hogyan szedted le? Én húztam, de nem akart lejönni. Fogóval meg nem akartam szétbarmolni a műanyagot.

fogó nekem se vált be, azóta filccel festettem be a lejött festéket

HÚZD CSAK MEG BÁTRAN :rolleyes:

De valaki írta hogy neki így is lehetett cserélni az izzót, nekem nem ment, meg kellett bontanom a falat :D

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Egy izzó világítja meg mindet, sanszos, hogy kiégett,nekem is volt ilyen. Egy biztosíték több fogyasztóra van kötve, szóval szerintem tuti csak izzó. Húzzad a tekerőt erővel.

nekem pl akkor égett ki amikor megnéztem milyen izzó is kell bele,

szerelés elején még ment, utána már nem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.